Odwiedzin 37800269
Dziś 713
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Arbetsförmedlingen

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorArbetsförmedlingen
arekSWE


Wpisów: 22
Od: 2010-11-20
2011-03-16 15:07
witam chcialbym sie zarejestrowac w arbetsförmedlingen aby pomoc sobie w znalezieniu pracy poniewaz na wlasna reke nie jest latwo ale bariera jezykowa troche mnie ogranicza ,kiedys slyszalem ze w centrum sztokholmu w arbetsförmedlingen mozna bylo prosic o pomoc urzednika ktory mowil po polsku lub z polakiem ktory tam pracuje Czy to prawda czy jest taka mozliwosc? prosze o wszelkie informacje na ten temat pozdrawiam
  Profil uzytkownika: arekSWE     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-03-16 15:51
uzyj wyszukiwarki, tu na forum jest milion identycznych pytan i odpowiedzi na nie...
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
akil


Wpisów: 123
Od: 2009-10-04
2011-03-16 19:08
hej,

nie sadze, zeby arbetsförmedligen znalazlo Ci prace (zreszta nie tyko ja), ale niewazne, skoro chcesz sie zarejestrowac pamietaj, ze mozesz zrobic to przez strone internetowa nie ruszajac sie z domu. wystarczy ty, komputer i google translate (skoro z jezykiem nie tego).
  Profil uzytkownika: akil     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2011-03-16 19:19
nie wprowadzaj ludzi w błąd - przez internet nie mozna sie zarejestrowac jako bezrobotny
  Profil uzytkownika: kamień     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-03-16 21:35
jakas tam wstepna rejestracje sie robi tylko...
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2011-03-16 21:40
mozesz konto zalozyc, zapisac CV i szukac pracy, ale nie da ci to statusu bezrobotnego...... bylo to zreszta niedawno w innym watku
  Profil uzytkownika: kamień     
akil


Wpisów: 123
Od: 2009-10-04
2011-03-16 23:58
na moja obrone:

kamien, a teraz przeczytaj to co nap arek, co nap. ja i co nap ty.

jesdnak jesli masz watpliwosci ...

arek napisal: 'witam chcialbym sie zarejestrowac w arbetsförmedlingen aby pomoc sobie w znalezieniu pracy...' oraz 'prosze o wszelkie informacje na ten temat pozdrawiam'.

slowo 'wszelkie' jest dosc istotne.

no to ja mu odpisalem tak jak jest, czyli, ze moze sie zarejestrowac w arbetsförmedligen przez neta korzystajac z pomocy google translate (skoro nie zna dobrze szw.). czyli tak jak jest.

co zreszta sam potwierdziles: 'mozesz konto zalozyc, zapisac CV i szukac pracy ... '

mozemy sie oczywscie klocic, czy arek chcial sie zarejestrowac jako bezrobotny, jakie dokladnie mial intencje co do widnienia w ewidencji arbetsförmedligen, oraz czy zalozenie konta jest rowniznaczne z rejestracja w systemie, a jesli tak, to na jakich warunkach itd. itp. ale mysle, ze to nie o to chodzi : ) ....
  Profil uzytkownika: akil     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2011-03-17 00:57
"no to ja mu odpisalem tak jak jest, czyli, ze moze sie zarejestrowac w arbetsförmedligen przez neta"

Nja... ja tu jednak sie zgodze z kamieniem. Przez neta mozesz zarejestrowac sie na ich stronie internetowej i z niej korzystac. Ale to nie to samo, co zarejestrowac sie u nich.
  Profil uzytkownika: kajetan     
wASw


Wpisów: 11
Od: 2011-01-12
2011-03-17 06:02
moj maz rejestrowal sie przez internet ,ale w ciagu dwoch tygodni musisz sie do nich zglosic i uzupelnic dane,wtedy tez przydzielaja osobistego agenta ktory pomaga w znalezieniu pracy,(tak jest ,a przynajmniej bylo jakis miesiac temu)
  Profil uzytkownika: wASw     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2011-03-17 07:14
Arbetsformedlingen, nie pomaga w znalezienu pracy !

Dostep do bazy wolnych miejsc pracy, masz bez rejestracji, jakiejkolwiek.

Pierwsze co od nich uslyszysz, to ze musisz sam szukac pracy, wiec tylko tracisz czas sie tam wybierajac.

Tu szukaj bezposrednio, za telefon i dzwon, jak cos znajdziesz...

http://www.arbetsformedlin gen.se/For-arbetssokande/Hitta-lediga-job b/Sok-jobb-i-Platsbanken.html
  Profil uzytkownika: bolek1970     
arekSWE


Wpisów: 22
Od: 2010-11-20
2011-03-17 07:14
witam wszystkich i dziekuje za informacje Wszedlem na strone arbetsförmedlingen i przy pomocy slownika wypelnilem ankiete moze nie do konca ale mysle ze najwazniejsze punkty tak Zalozylem konto i teraz moge sie logowac na stronie arbetsförmedlingen Ale z tego co przeczytalem w waszych wiadomosciach to powinienem teraz zglosic sie osobiscie do arbetsförmedlingen aby zdobyc statut bezrobotnego szukajacego pracy? pozdrawiam milego dnia
  Profil uzytkownika: arekSWE     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-03-17 09:43
kazdy moze sie na ich stronie zarejstrowac kiedy chce i dowolnie .. , nawet ci co maja prace i chca sobie zmienic .... i smialo mozna szukac i wysylac swoje CV , ale jesli chcesz dostawac pieniadze z A kassy , to wtedy musisz sie zarejstrowac unich osobiscie od pierwszego dnia kiedy Cie zwolnili .
  Profil uzytkownika: szary     
arekSWE


Wpisów: 22
Od: 2010-11-20
2011-03-17 09:45
bolek1970 dzieki chyba masz racje panstwowy system pomocy w szukaniu pracy dla tych co chca pracowac w Szwecji chyba dziala podobnie jak w Polsce czyli /radz sobie czlowieku sam,my nie mamy czasu ci pomagac mamy inne ciekawe rzeczy do robienia np picie kawy] dzieki wszystkim za informacje przynajmniej teraz wiem na czym polega system Arbetsförmedlingen no i szukam na wlasna reke Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: arekSWE     
yoasienka


Wpisów: 171
Od: 2007-07-02
2011-03-17 09:48
"kiedys slyszalem ze w centrum sztokholmu w arbetsförmedlingen mozna bylo prosic o pomoc urzednika ktory mowil po polsku lub z polakiem ktory tam pracuje "

w kazdym oddziale arbetsformedlingen mozesz poprosic o tlumacza, ktory pomoze ci przy rejestracji i potwierdzenia twoich swiadectw
  Profil uzytkownika: yoasienka     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-03-17 09:49
mi na maila przyslali ze tam i tam potrzebuja takiego jak ty ..... i niestety musialem wyslac moje CV tam , no i masz ... za 2 tyg dopracy ... a tylko 2 miesiace bylem bezrobotny , a taaakie plany mialem ... , nawet sobie planowalem urlop w czerwcu .. i wszystko szlak trafil
  Profil uzytkownika: szary     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-03-17 09:51
arekswe , jesli gdzies pracowales nabialo to idz sie zglos , moze dostaniesz jakas kase
  Profil uzytkownika: szary     
arekSWE


Wpisów: 22
Od: 2010-11-20
2011-03-17 14:34
witaj szary i dzieki za slowa otuchy Pracowalem na bialo 2 lata w restauracji zajmowalem sie tam wszystkim szef sprzedal lokal i stracilem prace znalazlem prace w innej restauracji tez na bialo ale jako personel dodatkowy czyli dzwonili jak bylem potrzebny wiec niewiele zarabialem ale i ten szef sprzedal po roku lokal i w sumie od roku nie bylem nigdzie zarejestrowany jesli mialem jakies dorywcze prace to na czarno wiec nie wiem czy moge ubiegac sie o jakies pieniadze ale najbardziej zalezy mi aby znalesc jakas legalna prace ale jak czytam informacje od Was to mysle ze raczej arbetsförmedlingen nie pomoze mi no coz przejde sie jutro i zobaczymy co mi powiedza. CZy nie ma roznicy do ktorego pojde bo kilka jest ich w Sztokholmie czy tez jakas rejonizacja obowiazuje Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: arekSWE     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-03-17 17:47
na 100% nie wiem , ale wydaje mi sie ze powinienes sie zarejstrowac tam gdzie mieszkasz .. , po druge jak Cie zwolnili po dwoch latach , to odrazu trzeba bylo sie zarejstrowac , tlumacz sie tobie nalezy , napewno dostalbys jakas kase , nie duzo , ale kolo 5 tys miesiecznie , nawet jak nie byles w zwiazkach .
  Profil uzytkownika: szary     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2011-03-17 18:16
Sprawa najwazniejsza !
Jaki masz status w Szwecji ?

Jesli pobyt staly, to beda z Toba gadfac, a jesli nie to i z tym moze byc ciezko.

Przeszukales oferty, z Platsbanken, w Twoim regionie, z linka, ktory podalem wczesniej ?

Zbilza sie lato, mozesz tez szukac w zakladce sommarjob, bo beda poszukiwac pracownikow sezonowych i na zastepstwa, w lato itd...
Bierz sie za szukanie, tej roboty, bo przed latem , jakby odrobine latwiej...

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
gosia1980


Wpisów: 53
Od: 2010-10-11
2011-11-10 17:51
Troche odswieże watek.
Czy rejestrujac się w arbetsie uzyskuje się ubezpieczenie zdrowotne i rejestracje w forsakrinkassie ?
Dodam ze mam pobyt staly nie pracuje ale rejestracji nie otrzymalam własnie z tego powodu i moze otrzymam za rok lub gdy podejme prace na umowe...
  Profil uzytkownika: gosia1980     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-11-10 18:05
"Czy rejestrujac się w arbetsie uzyskuje się ubezpieczenie zdrowotne i rejestracje w forsakrinkassie ?
Dodam ze mam pobyt staly nie pracuje ale rejestracji nie otrzymalam własnie z tego powodu i moze otrzymam za rok lub gdy podejme prace na umowe..."

Jeszcze o takim przypadku nie slyszalem,by ktos dostal prawo pobytu stalego i nie byl zarejstrowany w FK.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
gosia1980


Wpisów: 53
Od: 2010-10-11
2011-11-10 18:48
a widzisz mam staly persson prawo pobytu a nie mamubezpieczenia takie dostalam postanowienie i nawet nie moge pobierac na dziecko wychowaczego ze tak nazwe by nie kalac jezyka
  Profil uzytkownika: gosia1980     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-11-10 18:57
Troche odswieże watek.
Czy rejestrujac się w arbetsie uzyskuje się ubezpieczenie zdrowotne i rejestracje w forsakrinkassie ?"


nie
ale mozna sttacic nie rejestrujac sie

cytat
Om du är arbetslös
Om du är anmäld som arbetssökande på Arbetsförmedlingen och aktivt söker arbete kan du få behålla din sjukpenninggrundande inkomst. Du måste anmäla dig som arbetssökande på Arbetsförmedlingen inom tre månader från det att du slutade ditt arbete.

http://www.forsakringskass an.se/privatpers/bra_att_veta/om_sjukpenn inggrundande_inkomst/om_sgi_for_arbetslos ,_studerande,_sjuk_m_m
  Profil uzytkownika: darsim     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-11-10 19:28
"a widzisz mam staly persson prawo pobytu a nie mamubezpieczenia takie dostalam postanowienie i nawet nie moge pobierac na dziecko wychowaczego ze tak nazwe by nie kalac jezyka"

Co to znaczy staly persson prawo pobytu?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
gosia1980


Wpisów: 53
Od: 2010-10-11
2011-11-10 19:55
to ze nie mam tymczasowego i ze mam postanowienie o pobycie z migracyjnego co wiaze sie z pozwoleniem pobytu
,,,,
  Profil uzytkownika: gosia1980     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-11-10 20:05
W takim razie to normalka.Myslalem, zgodnie z tym co napisalas ,ze masz prawo pobytu stalego i nie masz ubezpieczenia.

Na jakiej podstawie dostalas prawo pobytu i numer personalny?

To pytanie to nie jest moja ciekawosc,tylko,jak dostalas prawo pobytu ze wzgledu na prace meza,to nalezy Ci sie takze ubezpieczenie i swiadczenia z tego wynikajace.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
gosia1980


Wpisów: 53
Od: 2010-10-11
2011-11-11 09:27
a jednak Joland tak jest
du har meddelat att du har flyttat till svergie fran polen med din famij, du har strykt uppehallsratt som familjemedlem till som ar arbetstagare for perioden denna uppehallsratt kan inte ligga till grund for registering hos da du inte har strykt laglig vistelse for ett ar.




beslut
forsakringskassan har beslutat att inte registrera dig som omfattad av den svensk socialforsakrinngen fran och med den 9 september 2011




  Profil uzytkownika: gosia1980     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-11-11 09:37
Wyglada na to,ze FK jedzie coraz ostrzej z przepisami.
Samo zarejstrowanie w biurze pracy takze nie da Ci ubezpieczenia w FK.Moze Cie do niego przyblizyc,np.gdy wysla Cie na praktyke.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
gosia1980


Wpisów: 53
Od: 2010-10-11
2011-11-11 12:36
a wiec zrobiłam tak zarejestrowalam sie w arbetsie ,i przy okazji poszłam do forskr,,,,,
zapytałam dlaczego nie mam ubezpieczenia i pokazałam postanowienie i doszła pani ze pewnie dlatego ze maz mial umowe probna na 3 miesiace wiec pokazalam nastepna umowe fast ,pani wziela zrobila kopie wypelnila mi dokumenty i wyslała na rejestracje do centrali ,,,czekam zobaczymy dzieki za odpowiedzi
  Profil uzytkownika: gosia1980     
Forum -> Życie w Szwecji -> Arbetsförmedlingen
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.


Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony