Odwiedzin 37816256
Dziś 2080
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Mac mini

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorMac mini
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2005-02-02 22:47
Kupilem sobie cos takiego http://www.apple.com/se/ma cmini/

W sumie na razie tylko zaplacilem, bo czeka sie 3-4 tygodnie na dostawe... duzy popyt.

Co mozna z czyms takim robic? Jakies pomsysly? Kupilem go przede wszystkim w celu rozmow wideo przez iChat AV, ale chcialbym tez moze porobic z nim cos innego.

Glownie chodzi mi o jakies znajomosci z uzytkownikami Maca.

Ale glupie komentarze tez moga byc.
  Profil uzytkownika: kajetan     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2005-02-02 23:08
ladniutkie i zgrabniutkie

jak mozna podlaczyc internet to ja tez takie chce!

  Profil uzytkownika: iza     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2005-02-02 23:18
fajna zabawka i cena bardzo przystepna, ciekawy tips, dzieki
  Profil uzytkownika: darsim     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2005-02-02 23:37
caly pomysl tego Maca to mozliwosc zakupienia go jako drugiego komputera i podlaczenia do czegos co juz sie ma (tzn. klawiatura, myszka, monitor, glosniki, drukarka, itd).

Ostatnio Mac zaczyna byc interesujacy. Komputery maja super, fajny system operacyjny, duzo programow sie dostaje "på köpet", tylko ceny zabojcze.

Iza, internet jest, DVD mozna grac, muzyke sluchac, itd itp. Ja go przeciez wlasnie dla internetu kupilem. Zobaczylem jak moze wygladac wideo chat, z plynnym obrazem na caly ekran, szczena mi opadla i kupilem. Karta sieciowa i modem sa wbudowane. Za doplata mozna tez dostac bezprzewodowa siec, zeby kabli nie ciagnac.

Jedyne negatywne do tej pory co zauwazylem z macami, to ze grac nie za bardzo jest w co...
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2005-02-03 14:45
Wlasnie dostalem maila, ze Mac jest juz w drodze Dojedzie za pare dni.
  Profil uzytkownika: kajetan     
gigge


Wpisów: 8515
Od: 2002-07-27
2005-02-03 15:38
Jezeli to cudo jest gotowe do uzytku w ciagu max 30 s po przycisnieciu przycisku "on" to tez sobie kupie. Napiszesz Kajetan jak to dziala, OK?
  Profil uzytkownika: gigge     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2005-02-03 15:47
Napisze, i zdjecia porobie. W 30 sekund wydaje mi sie ze powinien wystartowac. Nawet emulator Maca na PC startuje w 30 sekund.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2005-02-05 03:04
Startuje w 55 sekund (lacze ze startem sieci i automatycznym wlogowaniem do systemu). Czyli po niecalej minucie jest gotowy do uzytku. Wiecej info bedzie jak sie wyspie. Na razie tylko widze ze sporo programow jest zainstalowane na nim.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2005-02-06 17:08
No wiec Mac jest fajny, ale ma fabryczny blad Sa zaklocenia na monitorze jak sie uzywa wyjscie DVI i rozdzielczosc powyzej 1280x1024. Wiele osob ma z tym problemy, mnie to akurat nie przeszkadza, bo nie uzywam DVI ale sprawdzilem i blad jest. Mam nadzieje, ze da sie go usunac nie wysylajac Maca do naprawy. Tak na wszelki wypadek. Jak sie nie da, to trudno, mi to nie przeszkadza.

Mam tu teraz smietnik na biurku bo 2 klawiatury i dwie myszki leza, mase kabli itd. Zamowilem juz rozdzielacz, zeby moc uzywac tej samej klawiatury i myszki do wszystkiego. Jak juz to dostane, to porobie zdjecia i wsadze na siec, nie bede przeciez balaganu fotografowal

Ogolnie bardzo fajny i cichy komputer, gdybym nie musial uzywac maila na PC, to bym sie chyba calkiem na niego przesiadl.

Programy ktore wchodza w paczke to:
MacOS X 10.3.7 (system operacyjny, zainstalowany gotowy do uzytku)
iLife '05 http://www.apple.com/se/il ife/
AppleWorks 6 http://www.apple.com/se/ap pleworks/

Instalacja jest prosta, tylko podlaczyc kable i nacisnac na "On". System zadaje pare pytan, typ, ktora godzina i jak sie nazywasz i gotowe.

Konfiguracja internetu to wlozenie kabelka do gniazdka.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2005-02-09 21:01
No, juz mialem porobic zdjecia, ale przypomnialo mi ise ze nie mam aparatu

Ale tu jest fajne zdjecie, jezeli ktos chce zobaczyc jakies to jest duze: http://paje.mine.nu/galler y/view_photo.php?set_albumName=MacMini&id =IMG_4472
  Profil uzytkownika: kajetan     
mieszkot
Stockholm


Wpisów: 36
Od: 2002-07-14
2005-05-29 02:18
Czesc Kajetan,
Uzywam juz tego i innych Macow od wielu lat ale nie wpadlem na pomysl aby wejsc na internet. Co to jest DVI? Jaki program sluzy do chatu? Mam chyba wszystkie mozliwe (jedynego, ktorego mi a-pro-po brakuje, to "iDVD-PRO") ale nie probowalem wielu z braku czasu.
Pozdrawiam,
MIESZKO
  Profil uzytkownika: mieszkot     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2005-06-08 13:22
Ja glownie uzywam tego Maca do chatu. Program sie nazywa iChat (przeciez to mac, wiec jak mialby sie nazywac program do chatowania )
  Profil uzytkownika: kajetan     
Rafałb


Wpisów: 1
Od: 2005-06-13
2005-06-13 23:30
Cześć Kajetan
Gratuluję zakupu, Mac mini to super komputer kumpel taki ma i uważam że tam jest wszystko co potrzeba do domowego komputera,
sam używam PowerBooka 15 z Tygrysem OSX 10,4 i jestem pod wrażeniem,
XP niestety się chowa!!!!!!!
Powodzenia!!!!!!
  Profil uzytkownika: Rafałb     
mateusz
Sthlm/Spånga


Wpisów: 551
Od: 2000-09-10
2005-06-19 14:09
slyszalem ze jablko jest niezadowolone procesorami IBM
i ich prestande, i ze sa w trakcie dyskutowania z intelem, moze nareszcie puszcza OS do PC, to maly mjeki
moze by mjal konkurenta
  Profil uzytkownika: mateusz     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2005-06-19 20:06
Nie tylko w trakcie dyskutowania, ale nawet po. Decyzja jest juz oficjalna i pierwsze "maki" z procesorami intela maja byc dostepne w sprzedazy latem 2006. Domyslam sie, ze nowa wersja "mini" bedzie jednym z nich.

Apple byl niezadowolony z procesora G5, i ewentualnych nastepcow. G5 zuzywa za duzo energii i wytwarza za duzo ciepla. Dlatego nie ma laptopow z G5, a PowerMacintoshe sa chlodzone plynem chociaz pracuja tylko na 2.7 GHz. Intel pod tym wzgledem jest lepszy, z Pentium 4 i Pentium M.

Nie zmieni sie chyba wiele. Apple dalej bedzie produkowal komputery, i OSX bedzie kompilowany specialnie na te konputery. Tak wiec raczej OSX nie bedzie mozna zainstalowac na kazdym PC, ale prawdopodbnie bedzie sobie mozna zbudowac taki PC (z takich czesci), ze OSX bedzie dzialal. Za to Windows powininen dzialac na nowych Macach.

Co z tego wyjdzie, zobaczymy jak pokaza sie pierwsze Maci z procesorami Intela. Na razie to tylko przypuszczenia jakie systemy beda dzialac na czym.

Na swojej prezenetacji Steve Jobs pokazywal OSX na komputerze z P4. Dzialalo to wszystko bardzo szybko.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 20 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony