Odwiedzin 37806194
Dziś 2518
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Czy warto jechać do Szwecji za pracą?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorCzy warto jechać do Szwecji za pracą?
marek_g


Wpisów: 2
Od: 2011-03-01
2011-03-01 23:02
Witajcie, to mój pierwszy post, chociaż dość często czytam to forum. Zastanawiam się czy warto jechać za pracą do Szwecji (a kto wie może i zostać tam na stałe).
Właśnie kończę technikum informatyczne i czuję, że zdanie matury graniczy u mnie z cudem, więc czas się zastanawiać nad pracą, nad wejściem w najdłuższy etap swojego życia. Chciałbym pracować jako administrator i twórca sieci komputerowych albo jako serwisant sprzętu. Pytam was czy da się tam znaleźć taką pracę, bo w Polsce pracy niestety nie ma, a siedzenie za ladą w sklepie komputerowym za 1500 zł. to mało ambitne zajęcie?
Jeżeli chodzi o życie, to słyszę, że jest drogo i są częste przestępstwa, to prawda?
Z kolei język to nie będzie dla mnie problem, chętnie się go nauczę, szybko się uczę języków ponadto szwedzki podobny gramatycznie do niemieckiego który bardzo lubię.

Myślę na początku znaleźć jakąkolwiek pracę (tj. fizyczną) i gdziekolwiek (Kiruna ma fajny klimat i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej), a dopiero potem zastanowić się nad pracą w zawodzie.

Podsumowując, czy Szwecja to kraj w którym jest praca i się godnie zarabia? Czy warto się upierać na tą Szwecję, czy może są jakieś inne kraje w których jest większa szansa na pracę (np. praca-życie Kopenhaga-Malmo)? Może robić jakieś dodatkowe kursy?
  Profil uzytkownika: marek_g     
myszkin


Wpisów: 2075
Od: 2009-01-26
2011-03-01 23:10
Dla jednych jest warto, dla innych nie! Zajrzyj na "Bazar - oloszenia drobne" zobaczysz ile ludzi szuka pracy i ile miejsc pracy jest oferowanych. Na podstawie tych informacji mozesz wyrobic sobie opinie i dostac odpowiedz na pytanie.
  Profil uzytkownika: myszkin     
markusz


Wpisów: 23
Od: 2010-11-20
2011-03-01 23:55
Osobiście uważam, że pomyliłeś kierunki. Spójrz na mapę europy w kierunku zachodnim. Chyba wiesz o którym państwie myślę? Z tego co napisałeś widzę, że masz tam ogromną szansę na dalszą naukę jak i pracę. Byłbym bardzo zdziwiony gdybyś z tego nie skorzystał. Jeśli nie wiesz o czym piszę to chętnie wyjaśnię.
  Profil uzytkownika: markusz     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2011-03-02 05:00
Juz napisal ze dla jednych warto dla innych nie.
Dla mnie zawsze bylo warto i bedzie. Zalezy tylko w jakim celu.

Tutaj masz propozycje pracy z komputerami. Zacznij juz w polsce uczyc sie szwedzkiego i wysylac cv. Sprawdzaj codziennie czy pojawilo sie cos nowego i na bierzaco wysylal. W tamtym roku w zawodzie piekarza maxymalnie miesiac oczekiwalem na nowa robote. Teraz okres oczekiwania sie wydluzyl do 3 miesiecy. Czasami nie ma nic przed dlugi czas a czasami kilka miejsc pracy na raz wystawia anonse.

http://www.arbetsformedlin gen.se/For-arbetssokande/Hitta-lediga-job b/Sok-jobb-i-Platsbanken.html?url=-123388 378/Standard/SokViaYrke/SokViaYrke.aspx%3 Fyo%3D3&sv.url=12.237ec53d11d47b612d78000 171
  Profil uzytkownika: Danielus81     
Martin85


Wpisów: 165
Od: 2009-09-04
2011-03-02 10:49
Porywasz sie na skok na gleboka wode do wyjazdu a tak nisko sie cenisz co do matury? Jakim cudem?
Uczysz sie w kierunku w ktorym chcesz pracowac i z matura sobie nie poradzisz?

Z perspektywy lat chyba kazdy moze powiedziec, ze matura to byl pikus
Wiec troche wiecej wiary i zdaj mature bo kto wie moze za jakis czas za granica Ci sie studia zamarza.
  Profil uzytkownika: Martin85     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-03-02 18:02
"Czy warto jechać do Szwecji za pracą?"

skoro praca juz do szwecji wyjechala to warto za nia pojechac bo ktos inny ja poderwie po drodze
  Profil uzytkownika: darsim     
Dnl27


Wpisów: 4
Od: 2011-03-05
2011-03-05 11:37
Witam,
W Szwecji mam rodzicow , ktorzy mieszkaja tam juz dosc wiele lat. Ja natomiast zawsze wybierałem polske z mysla , ze bedzie lepiej i napewno jakos sie ulozy. Niestety , rzeczywistosc dała mi rowno po tylku. Obecnie podjolem decyzje o tym aby sie przeprowadzic na stale , zaczac uczuc sie jezyka i osiagnac cos wiecej niz w tym nedznym kraju Polska. Zycie mnie tutaj przytlacza , nie mozna wybiec w przyszlosc nawet o 1 miesiac dalej ... Moje pytanie ? Jak radziliscie sobie z samotnoscia na samym poczatku ? Wiem , ze pisze tutaj takie strupy z d**y ale moze w malym stopniu pomoze mi to przygotowac sie psychicznie Prosze o odpowiedzi .
  Profil uzytkownika: Dnl27     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-03-05 17:39
"Jak radziliscie sobie z samotnoscia na samym poczatku ?"
Poloniainfo chodz na imprezy, pisz na forum- poznasz ludzi.
  Profil uzytkownika: iza     
Dnl27


Wpisów: 4
Od: 2011-03-05
2011-03-06 18:43
Postaram sie jakos to zorganizowac
  Profil uzytkownika: Dnl27     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2011-03-06 19:34
"Jak radziliscie sobie z samotnoscia na samym poczatku?"
System Bolaget
  Profil uzytkownika: pratsam     
Masta


Wpisów: 80
Od: 2009-10-21
2011-03-06 23:54
pierwsze dwa lata.. przej.... :P
  Profil uzytkownika: Masta     
Dnl27


Wpisów: 4
Od: 2011-03-05
2011-03-07 00:42
"Jak radziliscie sobie z samotnoscia na samym poczatku?"
System Bolaget

Wole pic w towarzystwie
  Profil uzytkownika: Dnl27     
Endy85


Wpisów: 78
Od: 2010-07-15
2011-03-07 06:25
System Bolaget - przykład na to że większość sobie nadal nie radzi.

Ucz się języka i poznawaj ludzi.
  Profil uzytkownika: Endy85     
Dnl27


Wpisów: 4
Od: 2011-03-05
2011-03-07 11:16
To podstawa zeby normalnie funkcjonowac ... a wiec to priorytet.
  Profil uzytkownika: Dnl27     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2011-03-07 17:32
Endy 85 moj wpis byl zartem.Nigdy nie potrzebowalem tej firmy zeby tu przezyc.
I nie traktuj mojego wpisu jako wpisu wiekszosci bo tylko sie osmieszasz.
  Profil uzytkownika: pratsam     
marek_g


Wpisów: 2
Od: 2011-03-01
2011-03-16 22:00
Dzięki za informacje. Sory, ze tak długo nie odpisywałem (wiem powinienem zostać uduszony za to), ale ta nieszczęsna matura więc sami rozumiecie.

Powiem tak: nie zniechęciliście mnie bardzo i po innych tematach na forum wiem, że stać was na więcej (typu: obserwujcie kroniki policyjne itp.)

Patrzyłem na bazar i takie są moje ogólne wnioski, nie ma pracy dla informatyków, co z resztą mi tak bardzo nie przeszkadza, bo nie od razu każdy jest prezesem firmy, trzeba zaczynać drobnymi krokami od zmywaka do prezesa firmy. Patrząc w "dam pracę" jest tam głównie opieka i sprzątanie a z kolei w "szukam pracy" głównie praca w budowlance.

Odnośnie "kierunku zachodniego" się nie zastanawiałem. Słyszałem o otwarciu rynku pracy w Niemczech, ale jednak Szwecja kusi znacznie wyższymi zarobkami, chociaż trudniej tu pracę znaleźć.

Odnośnie matury to jest to jest dość ciężko. Ogromny problem mam z matematyką (dodatkowo nie stać mnie na korepetycje) i jeżeli uda się zdać na te 30% to będę bardzo szczęśliwy, aczkolwiek ja z matmy nic nie umiem. Zupełnie inna sprawa jest z polskim i angielskim. Tu jest już totalny luz i wiem, ze na pewno zdam, a szczególnie już angielski (jeżeli będę miał mniej niż 80% to nie będę zadowolony), nauka języków nigdy mi nie sprawiała trudności i bardzo lubię się ich uczyć, dlatego też język nie będzie problemem, nawet jak nie będę dobrze mówił po szwedzku zawsze mam asekurację w postaci angielskiego. Na razie szwedzkiego uczę się z samouczków w autobusie w drodze do szkoły, to daje jakieś 40 minut dziennie.

Jakby nawet nie udało mi się znaleźć pracy w zawodzie, to mogę próbować założyć własną firmę, wiem, że jestem dobrym informatykiem i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej!
  Profil uzytkownika: marek_g     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2011-03-16 22:16
informatyk co matmy na poziomie technikum nie rozumie.....
  Profil uzytkownika: kamień     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-03-16 22:28
nikt mnie nie przekona, że jest inaczej!"

szwedzi cie przekonaja najwyrazniej nie doceniasz ich
  Profil uzytkownika: darsim     
markusz


Wpisów: 23
Od: 2010-11-20
2011-03-18 14:28
Widzę, że nie zadałeś sobie nawet trudu sprawdzenia w internecie co Niemcy mają do zaoferowania dla młodych informatyków (praca i nauka). Uważam, że jak dostaniesz odcisków na palcach od szwedzkiej łopaty to szybko sobie przypomnisz o czym pisałem.
"Jeder ist seines Glückes Schmied."
Pfiat' di
  Profil uzytkownika: markusz     
Forum -> Życie w Szwecji -> Czy warto jechać do Szwecji za pracą?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie na dzis / transport (Södertälje)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 26 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony