Odwiedzin 37877038
Dziś 267
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - sprzedaz auta- dziwna sytuacja

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorsprzedaz auta- dziwna sytuacja
greczynka70


Wpisów: 43
Od: 2010-10-21
2011-03-01 16:47
Witam wszystkich
przydazyla sie mi dziwna sytulacja i naprawde nie wiem co o tym sadzic,jakos mam mieszane uczucie,otoz pare dni temu wystawilam na znany portal samochod do sprzedazy,po 2 dniach odezwal sie do mnie jakis pan z prosba o przeslanie wiecej zdjec,i opis wszystkich szczegolow(tu dodam ze pan sie porozumiewa w j.angielskim)w nastepnym mailu napisal ze mieszka w Londynie i chcialby zakupic samochod,ze mu sie spodobal,wiec mu odp.ze samochod sie znajduje w Szwecji,co on na to ze to nie problem,bo on zalatwi transport na swoj koszt itd.poprosil o wszystkie dane do przelewu na konto itd.nastepnie poinformowal mnie ze wszystko zalatwia przez Global Exchange Company,i ze juz zrobil pprzelew,dzis przysedl mail z w/w firmy z informacja ze na ich koncie sa dla mnie pieniadze przeslane przez tego pana na zakup samochodu,i ze w najblizszym odziale Western Union,mam wplacic sume 503GBP I po tej wplacie oni przyjada do mnie odebrac samochod i odrazu sotana mi przekazane pieniadze za samochod,nie wiem ale cos mi sie tu nie podoba ,podzielcie sie opinia co o tym sadzicie,a moze juz ktos mial taki przypadek?,pozdrawiam
  Profil uzytkownika: greczynka70     
wandaelzbieta


Wpisów: 3758
Od: 2010-01-08
2011-03-01 16:52
Uwazaj, bo to smierdzi oszustwem. Nie podawaj, zadnych swoich numerow konta itp, ani nie wplacaj pieniedzy nawet drobnych kwot, na cudze.
  Profil uzytkownika: wandaelzbieta     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2011-03-01 16:54
Fake !
Od razu widac, ze lipa !
Czemu, masz cos placic... ???
  Profil uzytkownika: bolek1970     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2011-03-01 16:57
Wiekszego przekretu, dla naiwnych nie widzialem !
Jak ktos chce kupic samochod i mu zalezy, to sam wplaca zaliczke, naj[ierw, zebys nie sprzedala w miedzyczasie...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2011-03-01 16:59
Odpisz im, ze niech przesla kase na twoje konto a potem odlicza sobie te 503£ przy odbiorze!!

A dlaczego TY mialabys za cos placic? ABSOLUTNIE nic nie wplacaj, czytalam o podobnych oszustwach.
  Profil uzytkownika: maggie     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-03-01 16:59
daj sobie spokoj!
w gazetach moto pelno takich historii.

mabr pisal tez o tym na forum.
  Profil uzytkownika: iza     
greczynka70


Wpisów: 43
Od: 2010-10-21
2011-03-01 17:05
dzieki za wasze wypowiedzi tez mi sie cos w tym nie podobalo,chociaz facet podal wszystkie swoje namiry jak rowniez namiary firmy malo tego ta firma poprzez Scotiabank przyslala mi info ze maja taki transfer dla mnie ale ze wyplaca mi po wplynieciu odemnie tej sumy 503GBP,dziekuje wam teraz juz jestem spokojna,pozdrawiam
  Profil uzytkownika: greczynka70     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2011-03-01 17:08
Poczytaj sobie to: (zacznij od dolu). Dokladnie taka sama sytuacja jak twoja, od niego chcieli 3.500kr, z tym, ze facet zauwazyl, ze go oszkuja i potem sam sie bawil z tym "kupcem":

http://www.booga.se/page4/ page5/page5.html
  Profil uzytkownika: maggie     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2011-03-01 17:29
Jak poczytalam tego bloga, to mysle, ze tej twoj "kupiec" odezwie sie do ciebie dosc szybko, wiec nie daj sie wrobic (no chyba, ze chcesz sobie z oszusta pozartowac). Jak nie to mu napisz, ze przesylasz mejle do policji.
  Profil uzytkownika: maggie     
JuniaN


Wpisów: 49
Od: 2010-09-17
2011-03-01 17:36
To juz nawet takie cos wymyslili,???

JA mialam podobna sytuacje ale z mieszkaniem ktore chcialam wynajac.Wiem ze to moze glupota i naiwnosc z mojej strony ale rzeczywiscie udalo sie im naciagnac nas na 13 000 SEK.To bylo 1,5 roku temu,pieniedzy do tej pory nie odzyskalismy.Ale coz kto by pomyslal,a w tym czasie potrzebowalismy mieszkania na juz,w ciagu 3 dni musielismy cos znalezc.A tonacy chwyta sie wszystkiego.Sprawa zgloszona na policje,ale do tej pory cisza.Nie bede tu pisac szczegolow no ale to bylo na tej samej zasadzie,ze gosc jest w londynie,ze kupil se mieszkanie w SE ale wyjechal na kontrakt na 10 lat do londynu,ze ma wynajeta firme ktora nam pokarze te mieszkanie i przekarze klucze.Mielismy tez jego kopie paszportu i legitymacje tej agentki ktora miala nam przekazac klucze.Ale pewnie wszystko falszywe bo policja nic nie mogla znalezc.A co naj dziwniejsze to rzeczywiscie wszystko wygladalo oki,ale zaczelo nam to "smierdziec"jak powiedzial ze jak wplacimy nastepne 13 000 SEK to przez 3 miechy mieszkamy za darmo!!!Teraz jestem w takich sprawach bardzo ostrozna,czlowiek uczy sie na bledach.
A naj smieszniejsze w tym(albo bardziej dolujace)ze to bylo mieszkanie z platnej strony andrahand.se i nikt sie nie spodziewal ze po kilku dniach jak juz wiedzielismy ze zostalismy oszukani to dostalam meila z podobna trescia tyle ze tym razem to kobieta chciala nam te mieszkanie wynajac no i oczywiscie zbieg okolicznosci ze tez musiala wyjechac z SE.......Ach.......oszusci i tyle.

Pisze to tu aby Was ostrzec,ze takie rzeczy tez sie zdarzaja.Moze zostanie to wykasowanie,bo to nie dotyczy auta,ale nie wiedzialam gdzie moge to napisac.


Greczynka70 gratuluje ostroznosci i barzdo dobrz zrobilas.Bo pewnie na oszustwie by sie skonczylo.

Tylko mnie co jeszcze dziwi ze oszukuja na tak male i zdawalo by sie nie warte swieczki sumy pieniedzy.Ale jak zbiora wszystko do kupy to zbierze sie miarka.
  Profil uzytkownika: JuniaN     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2011-03-01 19:01
Ja tez mialem podobna sytuacje,wystawilem cos na znanej nam wszystkim stronie i dostalem podobnego maila od pana z Londynu.
Odpisalem mu tak ze chyba mu portki spadly.
  Profil uzytkownika: pratsam     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-03-01 19:28
greczynka70 , uwazaj ..... nic nie wysylaj , i nie podawaj namiarow .. , jak chce to niech przyjedzie i zobaczy .

tak kolega sie pozbyl laptopa za 10 tys koron .. ze ktos chcial kupic dla syna w prezencie , i ze wplaci na konto a on mial wyslac kompa tam i tam , i ani kasy ani kompa
  Profil uzytkownika: szary     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-03-01 19:53
naiwnosc ludzka czasem powala mnie na kolana.... ciekawe, kiedy zaczna sie historie, ze ''ta sprawdzona (no przeciez ma papiery!) firma miala sfotografowac moja corcie, a po sesji okazalo sie,ze dziecko ma wycieta nerke''
no ludzie, troche rozsadku! od kiedy obowiazuje zasada, ze kiedy chcemy cos sprzedac to najpierw musimy zaplacic nabywcy?!
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Forum -> Auto-Moto -> sprzedaz auta- dziwna sytuacja
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony