Odwiedzin 37816276
Dziś 2100
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - uszkodzony laptop a ubezpiecznie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autoruszkodzony laptop a ubezpiecznie
samira


Wpisów: 51
Od: 2009-01-29
2011-02-26 12:17
Kupiłam laptopa 6 miesięcy temu,został zalany i się klei klawiatura,ale działa . Mam pytanie czy mam go oddać do sklepu żeby go oczyścili,czy zgłosić do ubezpieczenia ,które wykupiłam przy zakupie laptopa od razu w sklepie?Co zrobić? I co zrobią z tym laptopem? przyjma do serwisu? czy poniosę koszty? czy zadzwonić tam gdzie wykupione ubezpieczenie? gwarancja ważna jeszcze 6 miesięcy.
  Profil uzytkownika: samira     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2011-02-26 12:41
wszystko zalezy jakie masz ubezpieczenie , bo moze masz tylko zwykle ubezpieczenie .. zadzwon i sprawdz ..

jesli chodzi o ubezpieczenie domowe , to tez zalezy jakei masz , bo zeby ubezpieczenie pokrylo koszty ktore sama zrobisz , np spadnie ci telewizor .. to trzeba miec dodatkowe ubezpieczenie...

musisz zadzwonic i sprawdzic co wchodzi w ubezpieczenie .

mie sadze zeby zwykla gwarancja wchodzila w rozlaniu jakiegos plyna na klawiature ....
ja na twoim miejscu nie wlaczal kompa na wszelki wypadek , niech dobrze wyschnie zeby nie zrobil zwarcia na plycie glownej . , choc koszt plyty glownej to nie drogi wydatek , kolo 2000 kr
  Profil uzytkownika: szary     
skoczek


Wpisów: 4902
Od: 2003-02-15
2011-02-26 12:49
wlasnie jestem po podobnych przejsciach...choc moj przypadek byl bardziej skomplikowany i naprawa trwala
4 miesiace....ale skonczylo sie ok!!!

Sprawdz co mowi twoj försäkring , ale przypuszczam ze on ubezpiecza cie od takich wlasnie szkod jak zalanie. Ja mialem "Moderna" i u nich to wlasnie ingår.Natomiast sama gwarancja tego nie dotyczy.
  Profil uzytkownika: skoczek     
akil


Wpisów: 123
Od: 2009-10-04
2011-02-28 11:03
Gwarancja dotyczy jedynie uszkodzen, ktore powstaly z winy producenta czyli wynikaja z wadliwych komponentow lub wad konstrukcyjnych urzadzenia.

Jesli uszkodzenie powstalo z winy uzytkownika wtedy zostaje jedynie zdac sie na ubezpieczenie i tu w zaleznosci jakie naprawy, do jakiego pulapu cenowego i w jakich okolicznosciach ubezpieczalnia moze je pokryc, lub nie ... przeczytaj w umowie, albo zadzwon do ubezpieczalni i pow. jaki masz probem. powinni Ci odpowiedziec na wszystkie pytania i udzielic inf. co powinnas zrobic w takiej syt.

Jest jednak wazna sprawa ... jesli laptop DZIALA (tak jak piszesz), to znaczy ze nie powstalo zadne uszkodzenie to ubezpieczalnia moze odmowic przyznania ubezpiecznia w takim wypadku lub zrobienia czegokolwiek. No bo co oni maja z tym zrobic ... wyczyscic ta klawiature ...
  Profil uzytkownika: akil     
Lexxo


Wpisów: 5
Od: 2010-09-13
2011-03-07 19:26
Polecił bym nie słuchać przedmówców i jak najszybciej coś z tym zrobić. To, że sprzęt po zalaniu działa nie oznacza, że wyschnie i jest ok. Dzisiaj, jutro, za tydzień będzie działał lecz "śmierć" może nastąpić nieoczekiwanie. Po zalaniu nawet jeżeli pozornie sprzęt został wysuszony- układy, elementy jak i samo PCB może ulegać utlenianiu a nawet przeżeraniu (zależy czym sprzęt był zalany i jak obficie).
  Profil uzytkownika: Lexxo     
akil


Wpisów: 123
Od: 2009-10-04
2011-03-10 19:59
'Polecił bym nie słuchać przedmówców i jak najszybciej coś z tym zrobić. '

Lexxo chyba sobie zartujesz, ze tak to ujme ...
1. nikt z przedmowcow nie pisze zeby to zostawic, bo wszystko jest w porzadku.

2. temat brzmi: 'uszkodzony laptop a ubezpieczenie' ...

3. twoj komentarz naprawde nie wnosi nic do sprawy, w zaden sposob nie traktuje o ubezpieczeniu, gwarancji, ani czymkolwiek z tym zwiazanym.

4. Jesli chcesz pomoc, to napisz jak wyczyscic klawiature, a nie ze trzeba to zrobic, bo to samira zdaje sie dobrze wiedziec.
  Profil uzytkownika: akil     
Forum -> Komputer i człowiek -> uszkodzony laptop a ubezpiecznie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 27 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony