Odwiedzin 37807821
Dziś 190
Sobota 27 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Praca ? Informatyk.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPraca ? Informatyk.
dzyzas


Wpisów: 4
Od: 2011-02-14
2011-02-14 15:25
Witam,

Po zakończeniu studiów na kierunku Informayka chciałbym wyjechać do Szwecji prawdopodobnie na stałem i mam kilka pytań dotyczących pracy oraz życia codziennego w tym kraju.
Pytania kieruje przedewszystkim do osób, które pracują lub poszukują pracy w dziale Informatyka(najlepiej grafik komputerowy), wiem że tego typu tematy były już poruszane lecz nie znalazłem żadnego, który skupiałby się na Informatyce.

- Czy są problemy ze znalezieniem pracy Informatyka ?
- Jeśli praca się znajdzie, to czy w wiekszym stopniu jest ona na dłuższy okres czy raczej trzeba co jakiś czas zmieniac miejsce pracy ?
- W jakim języku najlepiej się tam dogadać na codzien: szwedzki czy angielski ?
- Czy są jakies nowinki dotyczące najbliższych lat tzn. Czy szykuje sie zalamanie rynku pracy ?
- Jakie miasto jest najlepszym miejscem aby zacząć poszukiwać pracy i mieszkania ?
- I czy wogóle jest to miejsce warte do przeprowadzki ?

Z góry dziękuje za wypowiedzi
  Profil uzytkownika: dzyzas     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-02-14 19:39
"- W jakim języku najlepiej się tam dogadać na codzien: szwedzki czy angielski ?"

tam czyli TU? (bo to forum polonii szwedzkiej)
w Szwecji mowi sie po szwedzku
  Profil uzytkownika: iza     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-02-14 19:43
- Czy są problemy ze znalezieniem pracy Informatyka ?
jak jestes dobry, tani, masz znajomiosci i lata praktyki to nie
- Jeśli praca się znajdzie, to czy w wiekszym stopniu jest ona na dłuższy okres czy raczej trzeba co jakiś czas zmieniac miejsce pracy ?
i tak i tak. zalezy od umowy.
- Czy są jakies nowinki dotyczące najbliższych lat tzn. Czy szykuje sie zalamanie rynku pracy ?
trzeba zapytac wrózki
- Jakie miasto jest najlepszym miejscem aby zacząć poszukiwać pracy i mieszkania ?
im wieksze tym wiecej miejsc pracy
- I czy wogóle jest to miejsce warte do przeprowadzki ?
wymarzone
  Profil uzytkownika: iza     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-02-14 20:24
znam bezrobotnych informatykow wiec nie jest to oczywiste ze prace dostaniesz
  Profil uzytkownika: darsim     
makuta
Sätila


Wpisów: 23
Od: 2010-07-26
2011-02-14 23:16
Praca dla informatyka-bardzo proszę.Od zaraz i na etat w Göteborgs stad, Regionarkivet.
http://vakanser.se/jobb/sy stemutvecklare+programmerare+62/
Rzecz jasna prócz wymienionych wymaganych kwalifikacji, język szwedzki,angielski i minimum 5 lat doświadczenia. Z tego co wiem był już jeden interview, ale nikt się nie nadawał. Chyba będzie kolejny, ale cv pewnie można wysłać.

Szanowni Moderatorzy jeżeli to możliwe, proszę nie kasować. Nie mam z tą instytucją nic wspólnego, a o problemach ze znalezieniem odpowiednich ludzi na to stanowisko słyszałam od znajomego.

Chciałam tym wpisem uświadomić Panu dzyzas, że nie rozłożą tu przed nim czerwonego dywanu na lotnisku.
Ale oczywiście z całego serca życzę powodzenia.
  Profil uzytkownika: makuta     
dzyzas


Wpisów: 4
Od: 2011-02-14
2011-02-14 23:29
Ja w żaden sposób nie wymagam czerwonych dywanow na lotnisku :P jedynie czekam właśnie na tego typu odpowiedzi, ponieważ nie mam styczności z rynkiem pracy w Szwecji, a państwo zapewne czytają gazety i może własnie wpadło wam coś w oko.
Jedyny problem to 5 letnie doświadczenie, które musialbym zdobywać w Polsce...
  Profil uzytkownika: dzyzas     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-02-14 23:36
zatrudnij sie na poczatek w polskiej firmie wspolpracujacej ze szwedzka.
  Profil uzytkownika: iza     
dzyzas


Wpisów: 4
Od: 2011-02-14
2011-02-14 23:38
Hmm, powiem szczerze że tego typu rozwiązania nie brałem pod uwagę
  Profil uzytkownika: dzyzas     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2011-02-14 23:40
szwedzkie firmy walcza o kontrakty w duzych szwedzkich firmach a zatrudniaja podwykonawcow z rosji, polski, mongolii...
wystarczy sie zalapac, poharowac troche a jak juz bedziesz kumal co i jak- to sie uwolnisz i zalozysz wlasna firme
  Profil uzytkownika: iza     
dzyzas


Wpisów: 4
Od: 2011-02-14
2011-02-14 23:45
No myśle że zacznę w ten sposób kombinować, chyba że wcześniej zdecyduje sie na wyjazd na erasmus do Szwecji.
  Profil uzytkownika: dzyzas     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-02-14 23:45
Jedyny problem to 5 letnie doświadczenie"

to duzy problem
  Profil uzytkownika: darsim     
flatron
470 km do Zamku Sth


Wpisów: 2684
Od: 2005-06-18
2011-02-15 00:12
Ta praca z linku to "databaser" i chyba nic dla grafika komputerowego.
Najlatwiej jest dostac zatrudnienie poprzez firmy rekrutujace jako konsultant a potem po roku, dwoch mozna ew, dostac stala prace.
Znam kilku Polakow ktorzy pracuja jako komputerowcy uzywajac jezyka angielskiego , czesto jest to praca na okreslony czas na kontrakt, zalatwiony w Polsce. Wysylani sa czesto w kilka miejsc a nawet do Norwegii na okreslony czas. Po prostu firmy wypozyczaja sobie takich konsult.
Pisze to troche uproszczonym jezykiem, bo warunki stwarzaja firmy i tam trzeba sie poinformowac.
  Profil uzytkownika: flatron     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2011-02-15 07:38
*darsim* nie demonizuj!
5 lat to jak piardniecie motyla...
  Profil uzytkownika: Oxen     
Siobhan


Wpisów: 580
Od: 2010-04-11
2011-02-15 09:00
ok po pierwsze to nie licz na to ,ze odrazu po studiach twoja pierwsza praca bedzie zwiazana dokladnie z grafika komputerowa - najpierw trzeba zaczac od innych rzeczy oczywiscie w ramach informatyki ,zeby zdobyc doswiadczenie itd.itp. oczywiscie w Szwecji znajdzie sie dosc sporo prac glownie zwiazanych z IT ale wedlug prognoz najwiecej inzynierow- technikow , informatykow itd zabraknie w roku 2015-2016, poniewaz beda to lata , w ktorych najwiecej osob teraz zatrudnionych bedzie przechodzilo na emeryture + zabraknie nowych osob , dlatego dobrze teraz wybrac studia techniczne jak widzisz masz czas na zdobycie doswiadczenia

a dane wzielam z wykladu na uczelni jak nam opowiadali dlaczego warto isc na studia techniczne
  Profil uzytkownika: Siobhan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2011-02-15 23:11
"Pytania kieruje przedewszystkim do osób, które pracują lub poszukują pracy w dziale Informatyka(najlepiej grafik komputerowy)"

Ale czekaj bo mylisz sie w zeznaniach To w koncu jestes informatykiem czy grafikiem? Czy programujesz ta grafike, czy jak?
  Profil uzytkownika: kajetan     
mudaki
Stockholm


Wpisów: 22
Od: 2009-11-12
2011-02-17 12:16
Wszystko jest do załatwienia, zależy jak mocno tego pragniesz. Na czerwony dywan na pewno nie ma co liczyć. Ze swojej strony polecam przyjechać tu i szukać na miejscu. W moim przypadku wysyłka CV z Polski nic nie dała (jestem programistą PHP). Przyjechałem tu, wysyłałem CV codziennie, po 1,5 miesiąca był efekt. Znajomość szwedzkiego będzie mocnym atutem, ale sam angielski też powinien wystarczyć (u mnie — tylko angielski). Opisałem jak szukałem pracy tu: http://cyrkulewski.pl/note s/view/saga-o-poszukiwaniu-pracy-w-stockh olmie.html

Jeszcze kilka słów dodam. Poziom reklam w Polsce i Szwecji mocno się różni. Wydaje mi się, że musisz być niezły w tym, żeby przebiś się w Skandynawii. No i przygotować się na najgorsze. Wtedy pójdzie dobrze
  Profil uzytkownika: mudaki     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2011-02-17 12:28
trochę bez zrozumienia czytacie, dzyzas napisał:

"chyba że wcześniej zdecyduje sie na wyjazd na erasmus do Szwecji."

czyli jest w trakcie studiów i ma jesczze kilka semestrów przed sobą, chcesz przyjechać do Szwecji to załatwiaj erasmusa, zobaczysz jak to wygląda, nawiążesz jakieś konakty i przy okazji liźniesz szwedzkiego, jak się wykażesz sprytem (nie w kazdym kraju mozna z erasmusa przeskoczyc na normalny tok studiow)to dokończysz studia w Szwecji i zaczniesz szukać pracy z zupełnie innej pozycji
  Profil uzytkownika: Badboy     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2011-02-17 12:50
..dokończysz studia w Szwecji i zaczniesz szukać pracy z zupełnie innej pozycji
Nie wiem jak jest teraz ale pare lat temu studenci informatyki ostatniego roku mogli wybierac miedzy wieloma ofertami pracy.
  Profil uzytkownika: dzch     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-02-17 13:15
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Prosimy trzymać się tematu.]
  Profil uzytkownika: darsim     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2011-02-17 13:29
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Prosimy trzymać się tematu.]
  Profil uzytkownika: dzch     
Snupi


Wpisów: 845
Od: 2010-02-23
2011-02-17 20:58
No i jeszcze trzeba trafic na normalnego rekrutera, tzn nie takiego, co to uwaza ze jedynie szwedzkie wyksztalcenie jest cos warte.
  Profil uzytkownika: Snupi     
Forum -> Życie w Szwecji -> Praca ? Informatyk.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dekarz/Blacharz/Takläggare/Pappläggare (Stockholm)
Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 18 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony