Odwiedzin 37806272
Dziś 2596
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - kiedy rejestracja firmy?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorkiedy rejestracja firmy?
Siobhan


Wpisów: 580
Od: 2010-04-11
2011-02-04 15:18
Zastanawiam sie czy jesli chce prowadzic wysylkowa sprzedaz detaliczna , ktora da mi mniej wiecej takie dochody jakie ma sredni konsultant Oriflame czy Avonu , na dodatek chce dzialac glownie pod zamowienie klienta -czyli ja pieniedzy nie wykladam ,zamawiam dopiero to co klient chce i mam z tego zysk typ. 20% od sztuki -czy musze rejestrowac sie jako firma i placic podatki? z tego co wiem ludzie , ktorzy zajmuja sie np. sprzedaza kosmetykow czy herbatek czy bog wie czego jeszcze nie maja wlasnych firm a ich wyplata to tylko prowizja ze sprzedazy , czy mozna tak zrobic w odniesieniu do malego sklepiku internetowego przyjmujacego zamowienia?
  Profil uzytkownika: Siobhan     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-02-04 15:40
Ten sklepik na jakich zasadach bedzie dzialal?,bedzie to hobby?.

Nikt od Ciebie nic nie kupi jak nie bedziesz miala firmy,zreszta jak bedzie placil za transakcje?,na Twoje prywatne konto?.Na jakiej zasadzie dostaniesz towar?,jako osoba prywatna?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Siobhan


Wpisów: 580
Od: 2010-04-11
2011-02-04 15:44
tak wlasnie myslalam , zeby to bylo bardziej hobbystycznie nie chce sie znowu ladowac w kosmetyki , bo nie bylo to interesujace dla mnie wiec chcialam przeniesc taka dzialalnosc jak sprzedawca kosmetykow typ AVON na inne produkty. Czy tak sie da?
  Profil uzytkownika: Siobhan     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-02-04 15:47
Jak bylas umocowana formalnie jako sprzedawca kosmetykow?,bylas zatrudniona?,mialas firme?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Uppsalka


Wpisów: 773
Od: 2004-12-01
2011-02-05 11:30
Siobhan, to nie jest tak, ze zaczniesz dzialalnosc gospodarcza, ale nazwiesz to hobby i juz wszystko cacy. Zeby nazwac cos hobby musi to spelniac okreslone warunki. Nawet przy hobby zreszta placi sie podatek od zysku (zysk nie = marza). Wrzuc w google hobbyverksamhet i skatt i poczytaj.
Powodzenia!
  Profil uzytkownika: Uppsalka     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-02-06 10:28
Jak ktos bedzie w przyszlosci myslal o podobnym hobby,zastanawial nada rejstracja firmy.

Takie hobby wysylkowe ma swoje koszta,ktorych jako osoba prywatna odciagnac nie mozna.Tymi kosztami sa np.
telefon,koszta wysylki,koszta pakowania(material+praca).Czy zostanie cos z wspomnianych 20% zysku?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Siobhan


Wpisów: 580
Od: 2010-04-11
2011-02-06 17:07
a jak wyglada sytuacja gdybym otworzyla przedstawicielstwo sklepu, ktory dziala w polsce w szwecji?
  Profil uzytkownika: Siobhan     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-02-06 17:30
Jak prawnie umocowana bylabys w tym polskim sklepie?.
Polski sklep daje Ci towar bez VAT(UE),Ty sprzedajesz go z VAT(MOMS) w Szwecji.Jak ten VAT bys oddawala do Skatteverket?.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Siobhan


Wpisów: 580
Od: 2010-04-11
2011-02-06 19:20
no wlasnie sama nie wiem jak sie za to zabrac ,zeby od samego poczatku nie miec tylko wielkich strat..ehh ide w czwartek na kurs starta eget, moze tam mi cos rozjasnia
  Profil uzytkownika: Siobhan     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2011-02-06 20:13
Masz racje,jak zaczniesz od dupy strony,to caly czas bedzie szlo do tylu.Zycze powodzenia i od siebie chcialem dodac,pierwsze prawdziwe pieniadze we wlasnym interesie zarabia sie po pieciu latach.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2011-02-06 20:58
chcialem dodac,pierwsze prawdziwe pieniadze we wlasnym interesie zarabia sie po pieciu latach."

owszem
jak sie ma duzo szczescia uporu i sil starczy
  Profil uzytkownika: darsim     
Forum -> Życie w Szwecji -> kiedy rejestracja firmy?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie na dzis / transport (Södertälje)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 23 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony