Odwiedzin 37815642
Dziś 1466
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Kindle

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKindle
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-12-15 15:35
No to tak jak pisałem. Mój Kindelek w piątek powinien wsiąść do samolotu na lotnisku Washingtona.
Cały czas nie mam przekonania, czy dobrze zrobiłem wybierając futerał zamiast opcji 3G - dwie na raz przekraczają magiczną kwotę 200$, czy 150E, powyżej której trzeba zapłacić cło i VAT. Ale trudno. 3G mam w komórce, a z zakupem książki jakoś się powstrzymam aż znajdę się w strefie WiFi. Nie mogę się doczekać, kiedy go dorwę w swoje łapy i napiszę co o nim myślę, ale póki co znalazłem taki ciekawy blog:
http://swiatkindle.pl
Jak mi sie spodoba, to następnym razem zamówię wersję 9,7"
  Profil uzytkownika: adventure     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-12-15 16:20
"Cały czas nie mam przekonania, czy dobrze zrobiłem wybierając futerał zamiast opcji 3G"

Dobrze zrobiles. Z tego co mowil znajomy, ktory ma Kindle, opcja 3G jest za darmo, ale mozna dzieki niej podlaczac sie tylko i wylacznie do wikipedii. Opcji robienia czegos innego przez 3G nie ma. Nie ma tez mozliwosci zaplacenia, zeby to odblokwac.
Kindle ma darmowa wikipedie przez 3G na calym swiecie, poprostu.

Ja zaluje, ze nie wybralem opcji 3G kupujac iPada, ale tam opcja 3G to calkiem inna bajka.
  Profil uzytkownika: kajetan     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-12-15 18:51
Niekoniecznie. Wychodzi na to, że od maja 2010 otwarli sieć. Zobacz to:
http://swiatkindle.pl/darm owy-internet-na-kindle-jak-to-dziala/
  Profil uzytkownika: adventure     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-12-20 22:06
No i mam.
Szybka ocena:
+ jakość wykonania
+ jasny ekran
+ WiFi
+ klawiatura
+ sklep Amazon
+ cena
- brak obsługi epub (da się obejść przez konwersję za pomocą Calibre)
- mały ekran do pdf-ów
- brak dotykowego ekranu (ale przez to mniej błyszczy)
- i pewnie jeszcze dużo minusów, ale na razie mi się podoba. Jako maszynka do czytania książek - super!!!
  Profil uzytkownika: adventure     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-12-21 13:50
...I szybkie refleksje gościa, który bawi się tym czytnikiem juz dłuższy czas:
http://swiatkindle.pl/moje -4-miesiace-z-kindle-zalety-i-wady/?pod
  Profil uzytkownika: adventure     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-12-21 15:22
"- brak dotykowego ekranu (ale przez to mniej błyszczy)"

Hehe, blyszczy? Moj iPad blyszczal przez pierwsze 15 minut, teraz jest tak zasmarowany palcami, ze do blyszczenia mu daleko

Pisz wiecej spostrzezen.
  Profil uzytkownika: kajetan     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-12-21 16:12
Kolejne spostrzeżenia:
Plusy:
1. Dokument DOC lub PDF możemy wysłać na adres zarejestrowanego e-czytnika (mojadres@kindle.com). Zostanie on przekonwertowany i wysłany nam na czytnik W tym wypadku za połączenie 3G pobierane są opłaty. Za WiFi oczywiście nie.
2. Słownik języka angielskiego pod ręką: wystarczy najechać kursorem na wyraz i już.
3. Możliwość robienia zakładek i notatek. Klawiatura tutaj jest baaardzo wielkim plusem. Przez to jest większy od "rodzimego" Oyo, ale wykonanie i oprogramowanie - bez porównania.
4. No i czyta się świetnie. Łapię się na tym, że chcę przewracać kartki. po prostu zapominam, że to nie jest zwykła książka, a elektroniczna
5. Czytnik ma bezpośrednią synchronizację z portalami społecznościowymi: zaznaczamy kawałek tekstu i fru na fejsbooka.
6. Program Calibre obsługuje ten czytnik bez problemu. Również pod Linuksem. Również rozkodowuje format Empiku. W ten sposób mogę wrzucić na Kindla uczciwie zakupione ebooki na Empiku po "zhakowaniu" z nich licencji. Nie wiem dlaczego mam hakować uczciwie kupioną licencję, ale nasz świat ogólnie jest dziwny
Minusy:
1. Kursor menu nie "przechodzi przez ściany". Inaczej mówiąc, gdy dojedziemy do dołu do ostatniej pozycji, to kursor automatycznie nie przejdzie nam do pierwszej pozycji po przesunięciu strzałki w dół, tylko musimy się przeklikać przez całe menu do samej góry.
2. Brak "łechtaczki", dżojstika albo innego myszopodobnego urządzenia. Nook wymyślił to na przykład tak, że dodają zamiast klawiatury dodatkowy dotykowy ekran lcd do obsługi, ale czy to w czymś pomaga - nie wiem. Na pewno pożera więcej prądu.
3. Przy włączonym WiFi bateria na pewno nie wytrzyma miesiąca. Podejrzewam, że przy 3G jest jeszcze gorzej.
4. Okładka od Nook-a niby pasuje, ale zasłania minimalnie klawisze "shift" i "back". Całe szczęście nie wkurza to tak bardzo. Kupiłem okładkę od Nook-a, bo była w tej samej cenie, a o wiele praktyczniejsza i solidniejsza. Tak mi się przynajmniej wydawało.

Następna porcja będzie wkrótce.
A tak btw: jaki czytnik jest w najpopularniejszy w Szwecji? iRiver?
  Profil uzytkownika: adventure     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2010-12-28 17:21
pisz dalej pisz - ja sie zastanawiam nad kupnem
  Profil uzytkownika: meghann     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-12-29 22:21
No i przez ostatnie trzy dni miałem okazję "pobawić się" produkowanymi u naszych wschodnich sąsiadów czytnikami Pocketbook Pro: sześciocalowym 602 i niespełna dziesięciocalowym 902.
Z wyglądu ładne, solidnie wykonane, w ładnym etui, po prostu na pierwszy rzut oka fajne.
Drugi rzut oka był na menu. Opcji tu co niemiara, WiFi, kalendarz, notatnik, czytnik wszelakiej maści formatów, tylko... Klawiatury brak. I dotykowego ekranu też. Kto próbował biegać kursorem po wirtualnej klawiaturze "qwerty" wpisując hasło do WiFi, ten wie, że nie jest to łatwe. I wie, że wpisanie jakiejkolwiek notatki graniczy z masochizmem.
Wiele opcji to i rozbudowane menu: czułem się trochę jak w kabinie Boeinga. O ile w Kindle otwiera mi się od razu "Library" ze spisem książek, tak tutaj muszę sobie poszukać pliku w przepastnych katalogach sterującego czytnikiem Linuxa. Ekran o słabszym kontraście w stosunku do Kindle (Kindle jako pierwszy na świecie w wersji 3 wprowadził ekran E-Ink drugiej generacji - różnicę widać nawet w dobrym dziennym świetle), czcionka dobrana tak, jakby czytało się słabo wydrukowaną książkę i powolne tempo przełączania stron zniechęciły mnie do czytania za pomocą tego czytnika, który nota bene wcale nie jest zły. Preferuję go bardziej niż epikowskie Oyo oraz popularne iRivery i Onyxy. Ma po prostu tego pecha, że najpierw miałem w rękach Kindle 3.
Czy dziesięciocalowy jest lepszy? Na pewno większy. Jak chcemy czytać PDF-y - duży ekran będzie to zaleta. Do zwykłych książek sześciocalowy jest w zupełności wystarczający.
Linki do ww. czytników:
sześciocalowy
http://www.czytio.pl/produ ct/35/-/Pocketbook-Pro-602.html
dziesięciocalowy
http://www.czytio.pl/produ ct/33/-/Pocketbook-Pro-902.html

Podsumowanie.
Jeżeli miałbym wybrać sobie czytnik jeszcze raz - znów byłby to Kindle. I chyba nie DX. Jeszcze chyba nie dorosłem do tak dużego ekranu.
  Profil uzytkownika: adventure     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-12-29 22:25
ja sie zastanawiam nad kupnem

Co tu się zastanawiać. Gdzie ty dostaniesz inny czytnik za 139 $...
No chyba że Barnes&Noble Nook za 149 $
Link poniżej:
http://www.barnesandnoble. com/nook/index.asp

Niezła bestia. Ale czy jak ten kolorowy ekran do macania jest poniżej E-Inka, to nie świeci w oczy podczas czytania? Wątpię.
Chociaż prawdę mówiąc chciałbym go sprawdzić organoleptycznie
  Profil uzytkownika: adventure     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2010-12-29 22:35
pytanie rowniez, ktore z nich ma wieksza biblioteke gdyz wiem, ze oba giganty (ze tak ich nazwe) nie produkuja ksiazek dla siebie wzajemnie...
  Profil uzytkownika: meghann     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-12-29 22:57
Obydwie mają, że tak powiem, wystarczającą
Poza tym możesz użyć programu Calibre do konwersji książek kupionych gdzie indziej.
  Profil uzytkownika: adventure     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-12-29 23:58
"A tak btw: jaki czytnik jest w najpopularniejszy w Szwecji? iRiver?"

Mozliwe... ja jednak nigdy nie widzialem nikogo kto by uzywal czytnika w Szwecji. Kilka osob ktore zastanawialy sie nad kupnem, rozmawialy o Kindle. Propozycje ksiegarni internetowych wygladaja tak:
http://www.adlibris.com/se /lettoEreaders.aspx
http://www.bokus.com/laspl atta

  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-12-30 00:23
W przyszłym roku maja wejść do sprzedaży czytniki z kolorowym e-inkiem.
  Profil uzytkownika: true     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2010-12-30 10:21
A zatem najlepiej nie kupowac nic, bowiem juz za kilka miesiecy sprzet bedzie nowszy; mial wiecej funkcji, kolorow, poweru, mozliwosci, kontabilnosci itd. itp.
Jaka rada?
System Bolaget!

;)

Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: Oxen     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2010-12-31 19:53
powiem jedno...kocham mojego kindle.
Oxen gdyby ciagle czekac na nowe i nie kupowac to nigdy w zasadzie niczego nie powinno sie kupic bo zawsze bedzie cos nowego lepszego za jakis czas. ja kupilam moj pierwszy komputer mac plus placac za niego astronomiczna sume. dzisiaj kupilabym za to 3-d TV 52 cale, plus komputer plus inny sprzet.pieniadz jest okrlagly by sie dobrze kulal.ide bo znouwy mam pelna knajpe ludzi. ale...powtarzam..kindle jest super.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
sylwester.cz


Wpisów: 30
Od: 2008-04-16
2011-01-01 19:29
Polecam również innego bloga odnośnie Kindle:

http://kindlemaniak.blogsp ot.com/

Pozdrawiam użytkowników Kindla!
  Profil uzytkownika: sylwester.cz     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2011-01-04 11:00
Hm...
Troszkę intensywnie go czochralem przez ostatnie dwa tygodnie i bateria pękła do 30 procent. Podładowałem troszkę (tak do siedemdziesięciu) i zobaczymy co dalej.
Generalnie producent zaleca ładowanie częste i nierozładowywanie do końca. Taka nowa metoda na wydłużenie żywotności bateri litowo-polimerowych.

Btw.
Kindle zmniejszył cenę na pierwszą edycję Kindla DX (białego, 9,7", ze starszym E-Inkiem) z 379 na 329$. Wersja druga DX nadal pozostaje w cenie 379$.
Nie wiem jaki jest powód wyprzedaży, ale moim zdaniem coś knują...
  Profil uzytkownika: adventure     
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Prace w firmie sprzątającej (Stockholm)
SPRZATANIE (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 27 gości
oraz 2 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony