Odwiedzin 37805817
Dziś 2141
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Statistiska centralbyrån - wypelnianie ankiet.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorStatistiska centralbyrån - wypelnianie ankiet.
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2010-12-13 10:53
Jak to jest w Szwecji? Czy wypelnianie tych ankiet do urzedu statystycznego jest obowiazkowe?
Wypelnilam raz ankiete poprzez internet, byla krotka dot. edukacji, ale teraz nie daja mi spokoju i dostaje 1,2 ankiety na miesiac. W Polsce wypelnienie czesci inf. jest obowiazkowe i okreslone w przepisach. Przeciez mam inne zajecia... Poza tym ankieta nie jest przeciez anonimowa, bo dostaje sie haslo i longin przyporzadkowane do konkretnej osoby.
Czy mozna zastrzec gdzies swoje dane, czy to wogole ma sens? Oprocz tych ankiet dostaje duzo innej korespondencji, o ktora nie prosilam...
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-12-13 11:13
biedactwo..
ja niczego nie wypelniam za darmo
mi za to placa (marknadsundersökningar)

wez to olej i juz.
nie slyszalam by cos takiego bylo obowiazkowe!
  Profil uzytkownika: iza     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-12-13 11:14
aha- mi kiedys wysylali cos takiego poczta, ale wywalalam do kubla. i juz nie przysylaja

widocznie jak raz odpowiesz to ciesza sie, ze znalezli sobie ochotnika i cie zawalaja tym
  Profil uzytkownika: iza     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2010-12-13 12:25
tak myslalam, wiec dobrze robie ze te pozostale wyrzucam nawet nie zagladajac do srodka i nic mi za to nie grozi
pewnie kwestia czasu i bede miala spokoj
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2010-12-13 12:45
Badanie rynku (kto kupuje Aftonbladet a kto Expressen?) to cos zupelnie innego niz ankiety z SCB.
Te ankiety ulatwiaja planowanie np. miejsc w przedszkolach, szkolach, zapotrzebowanie na lekarzy w VC...z tych statystyk korzystaja samhällsplanerare a nie firmy co szukaja klienta, zeby mu wcisnac jakis niepotrzebny produkt.

Oczywiscie, ze nic ci nie grozi jak nie odpowiesz, ale podejrzewam, ze jestes nowoprzybyla do Szwecji stad ich zainteresowanie toba.
Teraz SCB oglasza nawet nabor na pracownikow ze znajomoscia jezyka polskiego, zeby przeprowadzac badania wsrod nowoprzybylych Polakow.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Lunab


Wpisów: 3474
Od: 2009-10-01
2010-12-13 12:48
Wypelnianie ankiet nie jest obowiazkowe.

Z reguly nic, czego sama nie zamawialas, nie jest obowiazkowe.

Jezeli nie jestes pewna to wyslij maila z zapytaniem.
Myndighet musi odpowiedziec.



  Profil uzytkownika: Lunab     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-12-13 13:02
Ronj@, masz racje. Ale jak jest tak: "nie daja mi spokoju i dostaje 1-2 ankiety na miesiac"- to nawet swiety by stracil cierpliwosc

Jakby placili min. 20 kr/szt to bym odpowiadala
  Profil uzytkownika: iza     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2010-12-13 13:44
"nie daja mi spokoju i dostaje 1-2 ankiety na miesiac"

KasiaTom jest nowa w Szwecji.
Ani ciebie, Iza ani mnie juz o nic nie pytaja, bo zapewne jestesmy dwie statystyczne kobiety, wiec juz wszytsko o nas wiedza
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2010-12-13 14:10
A co do innej korespondecji, to sie nazywa samhällsinformation.
Szwedzi poprostu nie wiedza, ze Polacy maja Poloniainfo
  Profil uzytkownika: Ronj@     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2010-12-13 14:34
"spoleczne informacje"...
dostalam np.:
- karte z Comviq, pewnie jakbym ja wlozyla do telefonu i aktywowala oznaczaloby to przystapienie do umowy abonamentowej
- informacje z dwoch bankow dot. kart kredytowych, gdzie potrzebny byl tylko podpis... i odeslanie (przy czym nie bylam wczesniej klientka tych bankow i nie bylam u nich)
- propozycje ze szkol SFI, ktore chwalily sie swoimi doskonalymi wynikami, 2 szkoly.

Plus jest taki, ze przez te wszystkie tlumaczenia... czlowiek poznaje coraz wiecej slowek.
Wracajac do ankiety to moze bym i je wypelniala, ale zbyt duzo czasu musialabym na to poswiecic (chodzi o wczesniejsze tlumaczenie)
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-12-13 15:04
"Poza tym ankieta nie jest przeciez anonimowa, bo dostaje sie haslo i longin przyporzadkowane do konkretnej osoby."

Ankiety sa anonimowe. Podajesz odsylajac ankiete swoje dane (login/numer/cokolwiek) ale to jest uzywane do tego, by cie "odfajkowac", ze odpowiedzialas (zeby ci nie przysylali przypomnien itd).

Odpowiedzi nie sa przylaczone do odpowiadajacego i nie mozna zobaczyc kto jak odpowiedzial.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Uppsalka


Wpisów: 773
Od: 2004-12-01
2010-12-13 17:08
"Odpowiedzi nie sa przylaczone do odpowiadajacego i nie mozna zobaczyc kto jak odpowiedzial."

Nie do konca. Przez trzy miesiace jest mozliwosc polaczenia mojej osoby z odpowiedzia na ankiete. Dopiero po tym czasie SCB jest zobowiazane do zniszczenia tego "polaczenia". Czy to robi i na ile jest to skuteczne, to pewnie inna sprawa. Zawsze przyjemniej myslec ze robi
  Profil uzytkownika: Uppsalka     
m66


Wpisów: 7
Od: 2010-09-04
2010-12-19 01:30
"Nie do konca. Przez trzy miesiace jest mozliwosc polaczenia mojej osoby z odpowiedzia na ankiete. Dopiero po tym czasie SCB jest zobowiazane do zniszczenia tego "polaczenia". Czy to robi i na ile jest to skuteczne, to pewnie inna sprawa. Zawsze przyjemniej myslec ze robi"

nie sadze zeby zwykli pracownicy mieli dostep do danych osobowych, raczej ten dzialy/dzialy ktore maja dostep do danych z badania moga polaczyc Twoje odpowiedzi jedynie z jakims ichnim "lopnr", ktorym posluguja sie produkujac statystyki [i np z informacja, ze to kobieta i mieszka w Sztokholmie] a nie z odidentyfikowanymi danymi osobowymi, nazwiskiem czy adresem. a kobiet w wieku XX mieszkajacych w Sztokholmie jest duzo.

poza tym wydaje mi sie, ze mozna gdzies zastrzec, ze nie chce sie dostawac ankiet.
  Profil uzytkownika: m66     
Forum -> Życie w Szwecji -> Statistiska centralbyrån - wypelnianie ankiet.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 25 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony