Odwiedzin 37877106
Dziś 335
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - mandat, a okazanie zdjecia

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autormandat, a okazanie zdjecia
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-30 17:47
Jadac samochodem przez las, droga z ograniczeniem 70 km/h, dojechalem do zabudowan (okolo 3-4 budynkow).
W tym rejonie bylo ograniczenie do 50.

Tuz przy znaku informujacym o tym ograniczeniu, stal czlowiek ubrany na granatowo (nie mudnur. Brak czapki), ktory trzymal cos na wysokosci brzucha. 400 metrow dalej, zostalem zatrzymany przez policje stojaca na poboczu, ktora poinformowala mnie, ze predkosc przekroczylem o 14 km/h.
Wydawalo mi sie, ze jechalem z przepisami- zwlaszcza, ze czlowiek o ktorym wspomnialem wczesniej, sprawil, ze zwolnilem i spojrzalem na licznik (bylo ciut powyzej 50km/h). Napewno nie bylo 64km/h. Pozatym jak u mnie w aucie jest 50, to jade 46 km/h. By miec ichnie 64, musialbym miec prawie 70 na liczniku.

Poprosilem o okazanie zdjecia, ktore zostalo mi zrobione- badz odczytu z tego urzadzenia.
Pokazano mi tylko protokol, sporzadzony przez policjantow, na podstawie info przekazanego, przez tego osobnika z lasu. Powiedziano mi, ze nie pokazuje sie zdjec.

Niestety czas mnie naglil (jechalem na lotnisko i mialem malo czasu), i mandat przyjalem- nie majac czasu na dyskusje, czemu nie chca mi okazac zdjecia- o polu strzalu nie wspominajac, bo ponadto, osobnik, ktory stal przy znaku, "strzelal" w pole 70 km/h.

Pytania:

1. Czy normalnym jest, ze nie pokazuje sie zdjecia?
2. Czy mam prawo jego zadac zanim zaplace?
  Profil uzytkownika: prometeusz     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-11-30 21:26
1. tak
2. nie

I tyle. Masz najwyżej prawo nie przyjąć mandatu.
Ale protokół sporządzony przez policję, a nawet zeznania policjanta nie będącego podczas zajścia na służbie a oceniającego twoją prędkość "na oko" wystarczyłyby jako dowód przeciwko Tobie. Paru kolegów nawet straciło prawo jazdy w ten sposób- można powiedziec "bez dowodów".

Można się z nimi sądzić i z dobrym adwokatem masz szansę wygrać, ale reguła jest taka, że nie wykręcisz się od mandatu z powodu uhybień formalnych- nie są brane pod uwagę
  Profil uzytkownika: mabr     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-30 21:38
tak myslalem - znaczy dramat!

ogolnie jak slysze o jakiejs niedorzecznosci (jestem po prawie)- to juz wiem- Szwecja.

W koncu jedyne Panstwo na swiecie, gdzie chorych umyslowo, ktorzy dokonali przestepstwa, najpierw sie skazuje za winnych, dopiero potem ustala sie czy jest chory. Jedyne, ktore nie stosuje "lex retro non agit"... w ogole pomalu zaczynam sie tutaj czuc jak smiec...

dzieki bardzo mabr za odpowiedz.
Jak rozumiem jestes pewien na 1000 procent?

  Profil uzytkownika: prometeusz     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-11-30 21:50
Taaak.

Mogę Ci opowiedzieć: koledze zabrali prawko na podstawie tego, że na autostradzie minął glinę w cywilu, nie będącego na służbie, którzy jadąc potem daleko za nim zaświadczył że "jechał chyba ze 180"

Nie mógł tego wiedzieć, bo dogonił kolegę dopiero po zjeździe z autostrady. Ale tej śmiesznej instytucji zwanej tutaj sądem wystarczyło jako "dowód".

Co prawda, kolega oczywiście zap...ał grubo powyżej 180.
No ale to jedno, a szwedzkie pojęcie o praworządności to oddzielna historia.
  Profil uzytkownika: mabr     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-30 22:11
czyli dramat!

jak to w komunie- obywatel to gowno.

zaplace i znowu listy bede pisal
  Profil uzytkownika: prometeusz     
Forum -> Auto-Moto -> mandat, a okazanie zdjecia
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 3 gości
oraz 0 użytkowników.


Trollfabriken poloniainfo.se ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony