Odwiedzin 37815704
Dziś 1528
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - program antywirusowy-od kiedy ochrona?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorprogram antywirusowy-od kiedy ochrona?
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2010-11-29 22:29
Czytam i czytam na forum,czy juz taki temat dokladnie byl,ale nie - wiec pytanie - mam nowego laptopa od wczoraj,ktory poza systemem operacyjnym jest 'pusty'.

Chcialabym kupic Anti-Virus Kaspersky'ego i teraz pytanie: czy moj komp jest juz 'OCHRANIANY' podczas sciagania plikow tegoz programu - gdyz brak opcji przyslania do domu w pudelku - ? Nie ma nic o tym w 'Villkor' na ich stronie internetowej. Czy to jest w gwarancji? Przy czym, aby go sciagnac musze zaplacic karta,naturalnie. Jak to zrobic? Czy licencja bedzie na ten komputer, z ktorego kupuje? W przeciwnym razie troche sie obawiam kupowac z komputera, ktory nie ma zadnego programu antywirusowego...?

Nie mam pojecia jak to dziala,jestem bardzo nie-techniczna - dziekuje za ewentualne porady!


//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-11-29 22:40
Jak kupisz z ich strony to jest ok. Program o ile sie nie myle podczas instalacji juz sprawdza i chroni komputer ale nie podczas sciagania. Poki nie masz antywirusa, to miej wlaczony firewall windowsowy jak jestes na necie.

Ja kupowalem od nich 2 razy i z tego co pamietam, to byly to licencje na 2 komputery. Nie musial to byc ten komputer, ktory sciagnal program. Co sie stanie jak sie zainstaluje na wiecej niz 2 komputerach nie wiem, nie probowalem.

Oni maja jakas opcje za dodatkowa doplata, zebys mogla sobie ten plik sciagac wiele razy, albo zeby przyslali plyte poczta. Ale to niepotrzebne moim zdaniem. Wypal sobie to co od nich sciagniesz na plyte w razie czego.
  Profil uzytkownika: kajetan     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2010-11-29 23:58
no wlasnie firewall windowsowy nie za bardzo,gdyz jest to iMac...

czy oni maja juz cos typu antivirus trial na pare dni, od razu zainstalowany w systemie? Bo wiem,ze Windows ma,tak jak pisales. Poza tym na mojego wysluzonego Acera z Vista - moge sciagnac oprogramowanie na Mac'a? Nie beda sie 'klocily' wersje ze soba - mam juz Kaspersky'ego na Windowsa w tymze Acer'ze (wkrotce sie konczy, nomen omen)...?



//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-11-30 01:33
Nawet nie wiedzialem, ze Kaspersky ma wersje na Maca.

Mozesz chyba sciagnac na Acerze. To prawdopodobnie tylko plik instalacyjny. Nie instalujs sie z sieci, tylko musisz sciagnac i potem zainstalowac.

Jezeli nie masz tego Maca bezposrednio podlaczonego do sieci, tylko przez jakis router/firewall to mozesz spokojnie nim sciagnac ten plik.

Nie wiem jakie Mac ma standardowe ustawienia bezpieczenstwa, moze ma dobre, ale jezeli masz jakas inne "blokade" miedzy siecia a Mac, to mozesz go podlaczyc bez strachu.

  Profil uzytkownika: kajetan     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2010-11-30 11:39
dziekuje za pomoc - sprobuje dzisiaj i sie przyjrze dokladnie,moze mam juz cos antywirusowego chocby na pare dni w systemie.


//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
AgataN
Uppsala


Wpisów: 1377
Od: 2006-01-24
2010-11-30 12:07
sciagnac na peceta mozesz i potem przeniesc np pendrivem, nic sie nie bedzie klocic bo plik instalacyjny taki sam jak kazdy inny. Tylko nie bardzo rozumiem poco tak na okolo, skoro mozna sciagnac odrazu na wlasciwy komputer? Ja na macu mam iAntiVirusa, ale i tak wszyscy sie dziwia, ze uzywam, bo generalnie programy antywirusowe nie sa zbyt popularne wsrod uzytkownikow Apple'a.
  Profil uzytkownika: AgataN     
AgataN
Uppsala


Wpisów: 1377
Od: 2006-01-24
2010-11-30 12:11
jesli to Twoje poczatki z jablkiem to wejdz sobie w "system preferences" i "security", a potem posprawdzaj jakie masz defaultowe ustawienia generalne oraz firewalla. Zdecydowana wiekszosc wirusow ogolnie rozprzestrzenionych wsrod blaszakow nie dziala na jablkach. Jedyne co moze sie zdazyc to to, ze cos sobie sciagniesz i potem przeslesz komus kto uzywa peceta. Zaszkodzisz conajwyzej jemu, nie sobie.
  Profil uzytkownika: AgataN     
AgataN
Uppsala


Wpisów: 1377
Od: 2006-01-24
2010-11-30 12:22
ps: jesli to laptop, to nienazywa sie iMac tylko MacBook - tak Ci bedzie latwiej szukac na forach roznych rzeczy na przyszlosc. Aha, no i warto przed sciagnieciem oprogramowania sprawdzic jaki masz system operacyjny. W tym celu nalezy kliknac na "jablko" w lewym gornym rogu, a nastepnie "About this Mac". W ostatnich latach byly wypuszczane rozne wersje i nie kazdy program sciagany z sieci bedzie kompatybilny. Zdaje sie, ze do Kasperskiego musi byc conajmniej Mac OS X 10.4.11 lub wyzszy.

Przepraszam, jesli pisze rzeczy ktore wiesz. Wiem jednak, ze na poczatku ciezko jest uzytkownikom pecetow sie przestawic i nawet najprostsze rzeczy trzeba na nowo na kompie sobie "odnalezc". Potem to juz sama przyjemnosc )
  Profil uzytkownika: AgataN     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2010-11-30 13:58
no-juz sobie wszystko znalazlam I sciagnelam. Przed sciagnieciem wlaczylam sobie standardowego firewalla i nie bylo problemu.Dzieki Kajetan!

Bardzo dobrze,ze piszesz - nigdy nie uzywalam Mac'a,zawsze zwykle laptopy - na 'dzien dobry' mialam przeprawe z touch-pad'em,huhuhu

teraz szukam Photoshopa na niego - kupilam MacBookPro specjalnie z mysla o moich zdjeciach. Chcialabym Photoshopa CS3 - w zupelnosci mi wystarczy ta wersja...Mozna gdzies dostac uzywanego,hihi? Jeszcze nie znalazlam ceny na Mac'a, ale na pewno uderzy po kieszeni

//M.
  Profil uzytkownika: meghann     
maryjka
Åsele


Wpisów: 290
Od: 2010-01-10
2010-11-30 14:24
Witam.
No ladnie.mi ktos powiedzial,ze nie potrzebuje zadnego programu antywirusowego instalowac bo one maja juz w sobie i ja na moim Pro Booku juz prawie rok dzialam. A teraz czytam,ze Wy dziewczyny instalujecie programy antywirusowe.
No i co mam zrobic? Czy trzeba ma Apple instalowac program antywirusowy? Kurcze to tak jak sie ma dwie lewe do techniki a nie popyta fachowcow. Co mam zrobic???
  Profil uzytkownika: maryjka     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-11-30 14:32
pewnie ze instalowac.....

pewnie ten ktos mial na mysli ze mac'i sa mniej narazone na ataki.... dlatego ze wiecej wirusow pisze sie pod windowsa bo jest "dziurawy"..... i jak sama widzisz rok i nic, na windowsie juz dawno w systemie by siedzialo jakies robactwo...
  Profil uzytkownika: kamień     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2010-11-30 14:38
a wiesz co - ja tak dla swietej zgody - platny,bardzo dobry Kaspersky kosztuje 399sek na caly rok i masz tam wszystko - to sa niewielkie pieniadze,a spi sie spokojnie.

Ja jestem po zlych doswiadczeniach wirusowych z PC-tami i zwyklymi 'laptokami' wiec o 399 koron ubozsza nie bede. Jest tez mnostwo darmowych programow antywirusowych do Mac'ow, ale wiem z doswiadczenia,ze one zwykle troche zwalniaja prace komputera.


Aczkolwiek tak totalnie bez antywirusa to bym komputera na pewno nie uzywala. Jakiegokolwiek.
  Profil uzytkownika: meghann     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-11-30 16:16
a spi sie spokojnie


Im wieksza popularnosc systemu, tym jest on bardziej łakomym kąskiem dla wszelkiego rodzaju pseudohakerów, pseudoprogramistów lub... Zorganizowanych przestępców lubiących uprzykrzać innym ludziom życie.
Mac jest jeszcze stosunkowo mało popularny, ale zmienia się to w zawrotnym tempie, szczególnie na platfornie mobilnej (iPad, iPod, iPhone). Co znaczy, że jego popularność wśród ww. środowisk będzie coraz większa.

Druga sprawa to rozsądek i świadomość. Im mniej rzeczy twój system wykonuje automatycznie, tym mniejsze ryzyko złapania jakiegoś robaka.

Trzecia sprawa: większość "poważnych" wirusów wykonało swoje zadanie, zanim został znaleziony ich kod, a co za tym idzie, zanim została wykonana na niego "odtrutka".

Podsumowując: zapłaciliśmy, jest fajnie, ale do spania spokojnie to jeszcze daleka droga. Jakby to było takie proste, to popularny polski mBank (btw, raczej nie pracują na Mac-ach) nie miałby wczoraj "awarii".
Najlepszym zabezpieczeniem jest zawsze świadome działanie, na przykład przezorne nie otwieranie załączników w poczcie na Facebooku - nowej ulubionej zabawce domorosłych hackerów.
  Profil uzytkownika: adventure     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2010-11-30 16:31
Gratuluje slusznego wyboru.
Gdyby nie "potrzeby" mojego wowczas malego syna - Piotra, ktory chcial grac Quake (bo inni koledzy graja), nigdy nie zamienilbym Mac'a na PC.
OS Mac'a jest stabilny, trwaly i nikt specjalnie nie "atakuje" systemu bzdetami.

http://macworld.idg.se/
http://forum.macworld.se/
  Profil uzytkownika: Oxen     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2010-11-30 16:36
Suplement.
Dokladnie jak juz napisal *adventure*: najpierw powstaje choroba, pozniej szuka sie na nia antidotum. I czy chcemy, czy nie, czy mamy najlepszy program antyv. czy nie; stoimy zawsze na pozycji przegranej...
  Profil uzytkownika: Oxen     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-11-30 17:23
"najpierw powstaje choroba, pozniej szuka sie na nia antidotum."

a i odwrotnie......

antidotum jest, ale zeby sprzedac trzeba chorobe wypuscic....
tak to bywa(ło) u producentow oprogramowania antyvirusowego
  Profil uzytkownika: kamień     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2010-11-30 18:37
ja tez uwazam,iz to tylko kwestia czasu az i do Mac'ow ktos,komu sie nudzi wreszcie sie dobierze. Ich popularnosc rosnie,cena przestaje odstraszac,i po Vista ludzie sie chyba troche 'zmeczyli' Windowsem i panem Gatesem - no, przynajmniej ja. I nie tylko ja.



  Profil uzytkownika: meghann     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-11-30 20:16
Moim zdanie Mac nie jest stabilniejszy niż aktualny Windows. To tylko kwestia odpowiedniego obciążenia systemu aplikacjami niewiadomego pochodzenia.
Na Mac-i jest po prostu teraz moda. W dobrym tonie jest mieć Mac-a.
  Profil uzytkownika: adventure     
T.Emotion
myspace.com/djvalder


Wpisów: 403
Od: 2010-10-04
2010-11-30 21:42
" 2010-11-30 20:16
Moim zdanie Mac nie jest stabilniejszy niż aktualny Windows. To tylko kwestia odpowiedniego obciążenia systemu aplikacjami niewiadomego pochodzenia.
Na Mac-i jest po prostu teraz moda. W dobrym tonie jest mieć Mac-a". Popracuj na PRO tools na windzie to zrozumiesz sens maca.Stabilniej i nie ma zadnego ale.Profesionalnie z dzwiekiem lub video tylko Mac.A moda na jabluszko dotyczy lanserow a nie ludzi pracujacych z sound i vj
  Profil uzytkownika: T.Emotion     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-11-30 23:15
Chodzilo o system operacyjny nie o programy. Ja tez uwazam, ze Mac wcale nie jest jakis super stabilny. Potrafi sie wywalic jak kazdy kompuer.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Komputer i człowiek -> program antywirusowy-od kiedy ochrona?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Carpentry work (Stockholm)
Prace w firmie sprzątającej (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 28 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony