Odwiedzin 37806145
Dziś 2469
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - Kontrowersyjny werdykt w Skogås

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKontrowersyjny werdykt w Skogås
T.Emotion
myspace.com/djvalder


Wpisów: 403
Od: 2010-10-04
2010-11-14 19:06
Czy faktycznie kontrowersyjny???
Dlatego ze Mr.Mieszko nie dostal nagrody?
Czy przegrywanie jest sztuka?
Podobno przegrywac trzeba umiec.

Postawa Pani Dana Platter na filmiku?
Kontrowersyjna?Czy normalna??? Moze oceniajacy zobaczyl cos czego Pani nie zauwaza???
To nie moze byc prawda,czlowiek z polonia info nie dostal nagrody.


  Profil uzytkownika: T.Emotion     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-11-14 22:53
Redakcja dała ciała bo nie powinna zabierać głosu w sprawach na których się nie zna.
  Profil uzytkownika: true     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2010-11-14 23:01
Kobitke ponioslo !

No i jeszcze to tlumacznie, jaki to Szopen natchniony, na tym obrazie itd.
Jakby to jacyc debile tylko czytali, ktorym trzeba opisac, co jest na obrazie...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
myszkin


Wpisów: 2075
Od: 2009-01-26
2010-11-15 00:45
Z tych nagrod to nie ma sie co cieszyc. Pierwsze nagroda to jakies ponure fotografie, druga - erekcja jakiegos fiutka, a trzecia brudna woda. Co to ma wspolnego z Chopinem, ale artystyczne jury z jakiegos powodu wytypowalo te prace. Zachodzi tylko pytanie, co to sa za specjalisci od sztuki a takze na ile znaja Szopena i jego muzyke. Bo moim zdaniem, nagrodzone obrazy, w zaden sposob nie sa zwiazane z jego muzyka i osoba.
Basta
Pana Mieszka nie znam, jego pracy nie widzialem, wiec nie wypowiadam sie na temat jego artystycznych zdolnosci.
  Profil uzytkownika: myszkin     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-11-15 00:52
"Redakcja dała ciała bo nie powinna zabierać głosu w sprawach na których się nie zna."

ale w jury nie byl nikt z redakcji.
mieszko tez nie jest z redakcji...
  Profil uzytkownika: iza     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-11-15 06:36
ale w jury nie byl nikt z redakcji.
mieszko tez nie jest z redakcji...


Ale na stronie głównej PI jest artykuł pt. "Kontrowersyjny werdykt w Skogås". To nie redakcja?
  Profil uzytkownika: true     
majawka
Lund


Wpisów: 308
Od: 2009-10-11
2010-11-15 10:38
Według niektórych, także autorki artykułu, obraz inspirowany muzyką Szopena powinien przedstawiać Szopena. Chodziło chyba jednak o to, żeby słuchać i spróbować wyrazić tę muzykę za pomocą innej sztuki.

Moim zdaniem, ten obraz z pianistą i dźwiękami z kosmosu ma w sobie najmniej Szopena. Wystarczy wstawić mu twarz Mozarta i będzie o geniuszu Mozarta. Tymczasem żadna z nagrodzonych prac nie mogłaby być o Mozarcie. Podoba mi się ta, która zajęła drugie miejsce. Owe zlekceważone przez autorkę artukułu kreski mają w sobie coś z nokturnu. Dziwi mnie też zarzut, że dzieła są mało kolorowe. Przecież w muzyce Szopena jest właśnie dużo tej szarości, którą poczuli nagrodzeni twórcy, którą czuję też ja.

Cieszę się, że nie wygrał żaden "portret pianisty". Bo faktycznie - to nie to samo, co nabazgrać plątaninę kresek.
  Profil uzytkownika: majawka     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-15 10:58
zanim sie rozszalejecie

De gustibus non est disputandum!

do autora. Temat jest bez znaku zapytania- czyli stwierdzasz. W watku pytasz czy jest kontrowersyjny.

Znaczy jest wedlug Ciebie czy nie jest kontrowersyjny, czy pytasz, by "podrasowac" atmosfere?
  Profil uzytkownika: prometeusz     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-15 11:05
Teraz dopiero zauwazylem.

Na glownej stronie PI jest napisane tak samo. Bez znaku zapytania!

Z dopiskiem: Jednym słowem – impreza byłaby nad wyraz udana, gdyby nie werdykt jury. I tu nastrój prysnął. Nagrodzono jedne z najbardziej nieciekawych prac.

Lamane sa podstawowe zasady KODEKSU DZIENNIKARSKIEGO

5. Dziennikarz bezstronnie relacjonuje, omawia i analizuje fakty oraz procesy społeczne, przedstawia ich kontekst oraz szeroką gamę poglądów na ich temat, z podaniem źródła przytaczanych opinii. W razie trudności z dotarciem do jednej ze stron sporu obowiązuje stwierdzenie, że informacja zawiera dane częściowe.
6. Dziennikarzowi nie wolno manipulować informacją. Obowiązuje go skrupulatna ocena źródeł, sprawdzenie prawdziwości dostępnych informacji oraz rzetelność w ich przekazywaniu. Prowadząc dyskusję dziennikarz nie
może wykorzystywać swojej roli w celu wpływania na jej przebieg i narzucania końcowych wniosków. Redakcja, opracowanie czy montaż słownego, dźwiękowego, audiowizualnego lub informatycznego zapisu
rzeczywistości nie mogą jej fałszować ani deformować.
7. Obowiązkiem dziennikarza jest oddzielenie informacji od komentarza. Gdy wyraża własne oceny i opinie wyraźnie sygnalizuje to odbiorcy. Wyrażone w komentarzu opinie nie mogą fałszować omawianych faktów.


TO ZWYKLA KACZKA DZIENNIKARSKA!
  Profil uzytkownika: prometeusz     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2010-11-15 11:14
Przepraszam kim jest ta oburzona Pani(na poczatku fimu)?
To jakis znany krytyk sztuki, bo nie kojarze?

  Profil uzytkownika: KasiaTom     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2010-11-15 11:16
Nie wiem czemu wy to tak przezywanie.
Kontrowersyjny? Tak, zreszta chyba kazdy werdykt bylby, bo jak to mowia smaken är som backen, jeden lubi grube a inny blondynki.
  Profil uzytkownika: maggie     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2010-11-15 11:17
czyli Pani reprezentuje PI? Tak?
Jest Wasza reporterka?
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-15 11:19
"A teraz przedstawiamy jury:

Filippa Ydstedt Book – historyk sztuki, nauczycielka rysunku, zastępca członka Stowarzyszenia Kulturalnego „Latarnia”.

Leszek Zebrowski – historyk sztuki, właściciel galerii w Krakowie.

Gugge Norinder – artysta plastyk, ilustrator, członek Huddinge Konstnärs Klubb (Klub Artystów Malarzy z Huddinge).

A więc profesjonaliści. Ciekawe, że oceniają w tak nieprofesjonalny sposób. "

komentarz jak nic... profesjonalny napewno!


"Nagroda pierwsza: Etiuda z przejściem. Ulicznym – zebra. Zapewne ma się kojarzyć z klawiaturą fortepianu. W tym wypadku ideał rzeczywiście sięgnął bruku."

bruku? profesjonalnie znowu

"Nagroda druga – Nokturn. Jurorzy widzą tu rytm, ruch i poetycki ton. Gdzie? W plątaninie kresek? Król jest nagi..."

"Nagroda trzecia – na obrazie szara masa, może być woda. Może być beznadzieja. Może być szara kora mózgowa. Ale gdzie, na litość, jest tu muzyka Chopina? I co ma szwedzki krajobraz do jego muzyki? Chopin nie miał żadnych związków ze Szwecją, więc jak można dopatrywać się czegoś, czego nie ma? I gdzie tu uduchowienie? I znowu – król jest nagi. "

ha ha ha

"Osobiście nie odpowiada mi werdykt jury, wybrałabym inne prace, ale to jest ich ocena i ja się do tego nie wtrącam. "

ani troche sie Pani nie wtraca...
bardziej stronniczych artykulow nie czytalem w wyborczej albo naszym dzienniku...

mozna miec rozne oceny sytuacji, ale wydaje mi sie ze trzeba tez umiec to napisac. Dziennikarstwo to nie jest napewno
  Profil uzytkownika: prometeusz     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-15 11:28
Co do redakcja dala ciala- bo ktos to slusznie zauwazyl.
to iza chodzilo o to, ze redakcja sie pod tym podpisuje co zostalo napisane, a Pania Dane okresla:

Zobacz film i żywiołową reakcję naszej reporterki!

naszej reporterki
  Profil uzytkownika: prometeusz     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2010-11-15 11:34
nie znam się ani na Chopinie ani na sztuce,ale reakcja p.Platter na tym filmie jakoś mnie nie dziwi, bo z tego co udało mi się zobaczyć to te nagrodzone prace to straszliwe badziewie
  Profil uzytkownika: Badboy     
Madaleena
Världens Ände


Wpisów: 161
Od: 2010-08-31
2010-11-15 11:50
Badboy
  Profil uzytkownika: Madaleena     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-15 11:57
mnie reakcja rowniez nie dziwi i w mojej ocenie, te "prace" to dramat.

ale wypowiadam to na forum w 3po3 natomiast szokuje mnie "artykul" na glownej stronie PI. wypowiadam moja ocene, ktora niestety jest kolejna wypowiedzia, ktora moze zostac odebrana za antyPI.

A nie chcialbym tego, bo wypowiadam moja ocene, jednak caly czas z troska o PI- bo co jak co, ich fakt istnienia w Szwecji jest niepodwazalny, znaczacy i wazny i powinien sie rozijac.

Nie rozwija sie natomiast- w mojej ocenie- tak stronniczymi "reportazami". Mozna napisac relacje w oparciu o kodeks dziennikarski i jego sztuke i wtedy mozna nazwac to relacja dziennikarska, ktora nie jest stronnicza i obrazliwa.
Bo jest dla jury obrazliwa w pewien sposob i jury, bedzie mialo wrazenie, ze to ocena portalu poloniainfo.

pozatym jak pisalem wyzej:

De gustibus non est disputandum!
  Profil uzytkownika: prometeusz     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2010-11-15 12:19
Prace zostaly ocenione, nagrody przyznane.

Mnie osobiscie dziwi forma oburzenia Pani reporterki...
na filmiku, ale o.k. potem w artykule jest "wyjasnienie".

Artykul jest stronniczy i krytykuje glownie jury...
czyzby sie nie znali?(zapewne tak w ocenie Pani Dany)
Stad moje pytanie czy Pani jest znawca sztuki i krytykiem?
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
Madaleena
Världens Ände


Wpisów: 161
Od: 2010-08-31
2010-11-15 12:29


KasiaTom,prosze
Informacje z 2007.

http://www.immi.se/kultur/ authors/polacker/platter.htm
  Profil uzytkownika: Madaleena     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2010-11-15 12:37
czytalam te informacje...
poetka, po prawie
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-11-15 12:42
A ja myślę, że to Dana jest i lubi być kontrowersyjna.
I właśnie jej chodziło o wywołanie takiej burzy z niczego.
  Profil uzytkownika: mabr     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2010-11-15 12:43
No wlasnie, tez tak sobie pomyslalam (=ze to baba z jajami w pozytywnym znaczeniu )
  Profil uzytkownika: maggie     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2010-11-15 13:09
Boze, nie znalam tej strony. Ale wychodzi na to,ze wystarczy pierdnac na papier, wydac jakis zeszyt wlasnym sumptem, rozprowadzic wsrod znajomych ( za darmo, kasy nikt by nie dal) i jest sie pisarzem, poeta..... zenada.
Zeby nie bylo, nie punktuje tu nikogo szczegolnego, wystarczy przejrzec te, pozal sie boze, dziela...
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Siobhan


Wpisów: 580
Od: 2010-04-11
2010-11-15 13:10
Werdykt absolutnie nie byl kontrowersyjny - dobrze ,ze wygrali ludzie ZAINSPIROWANI Chopinem a nie malujacy Chopina - bo chyba konkurs polegal na stworzeniu prac INSPIROWANYCH muzyka Chopina - czy moze sie myle? No ale tak przeciez byc nie moze , Chopin Polak wiec powinien wygrac *świetny obraz naszego polonijnego malarza Mieszka Tyszkiewicza* no bo dlaczego Polak mial by nie wygrac prawda? Ale ,ze polecial po najlatwiejszej linii oporu to juz nic nie znaczy choc na taki sam pomysl wpadlby przedszkolak gdyby mu ktos powiedzial , ze ma namalowac Chopina i powiedzialby mu ,ze Chopin *pisal piosenki*. A Chopin taki sam Polak jak wszyscy emigranci - spieprzyl z kraju w wieku 20 lat i osiadl w Paryzu - mozna by powiedziec ,ze francuz?
  Profil uzytkownika: Siobhan     
mich
Sztokholm


Wpisów: 463
Od: 2000-09-01
2010-11-15 13:10
To jest recenzja kulturalna a nie obiektywna relacja dziennikarska.

To ze werdykt jest kontrowersyjny, nie jest chyba zbyt kontrowersyjnym stwierdzeniem Poza tym tytul odzwierciedla tresc artykulu, co jest chyba naturalne.

Byc moze uzycie na pierwszej stronie slowa "reporterka" w tym kontekscie nie jest najszczesliwsze i moze wprowadzac w blad.
  Profil uzytkownika: mich     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-11-15 13:19
"A ja myślę, że to Dana jest i lubi być kontrowersyjna."

I za to wlasnie ja lubie!

To jest prawdziwa "baba z jajem"! Mowi i pisze co mysli, a nie pod tzw. "publiczke".

Zadarla juz nieraz z "wysoko postawionymi osobistosciami" w gronie polonii szwedzkiej

  Profil uzytkownika: iza     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2010-11-15 13:46
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
majawka
Lund


Wpisów: 308
Od: 2009-10-11
2010-11-15 13:49
Istnieją gatunki publicystyczne z zasady nieobiektywne (recenzja, felieton). Jednak jest pewna różnica między subiektywnym: "nie odpowiada mi werdykt jury, wybrałabym inne prace", a stwierdzeniem: "najlepsze prace zostały w ogóle pominięte".

Mnie trochę zniesmaczył fakt, że autor filmiku sam zamieścił w nim ujęcia, w których jest mowa, że to on powinien był wygrać. Mógł wmontować wypowiedzi jeszcze kilku osób, którym najbardziej podobał się jego obraz...
  Profil uzytkownika: majawka     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2010-11-15 13:52
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2010-11-15 14:06
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
mieszkot
Stockholm


Wpisów: 36
Od: 2002-07-14
2010-11-15 14:35
Widze, ze dyskusja glownie sie kreci wokol Dany Platter i dziennikarstwa. Podobnie jak w czasie wystawy, nikt i teraz nie zauwazyl tej rzezby: http://www.poloniainfo.se/ obrazki/teksty/2010/skogas_chopin_200lat/ skogas_chopin_200lat_17.jpg
Heikki Haapanen, znany finski artysta.
Tory sztuki sa dosc abstrakcyjne. Jeden z najlepszych przykladow to Van Gogh-w czasie calego zycia sprzedal za grosze tylko jeden obraz. Na filmie i na zdjeciach w tle na ceglanej scianie w prawej gornej czesci ekranu widac marmurowe czarne prace Barbary Zambrzyckiej-Sliwy. Moga wydawac sie elementami konstrukcyjnymi sciany lub wieszakami na reflektory. Te prace sa wystawiane od poczatku istnienia galerii od wielu lat na kazdej wystawi bez wzgledu na temat. Barbara zdobyla w Polsce dwukrotnie pierwsze miejsce w Biennale Rzezby Polskiej. Tutaj bez jej polskich krytykow i spacjalistow d/s sztuki jej drogie i znane prace sa niczym wiecej niz czescia kraweznika na drodze. To zas moze kojarzyc sie dobrze i zle. Jesli jednak jest sie w stanie zobaczyc piekno w krawezniku, to rozumie sie tez prace Barbary ale czy wtedy nie taniej kupic sobie kraweznik? A moze sam proces oceniania i porownywania znieksztalca rzeczywistosc?
  Profil uzytkownika: mieszkot     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2010-11-15 14:39
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
T.Emotion
myspace.com/djvalder


Wpisów: 403
Od: 2010-10-04
2010-11-15 15:01
Zachowanie na filmiku w przedziale czasowym od 01:01 do 01:07 rowniez daje do myslenia.

Czy to jest nadal kontrowersja czy przebija lekka nuta polskiego (i tutaj prosze bez obrazy za okreslenie slangowe) buractwa?
Zawsze myslalem ze w tego typu miejscach,operach i teatrach sa pewne zasady zachowania.
Czy jestem czepialski czy zauwazam pewne zarozumialstwo i brak dobrych manier w miejscach zwiazanych z kultura?
  Profil uzytkownika: T.Emotion     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2010-11-15 15:06
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
T.Emotion
myspace.com/djvalder


Wpisów: 403
Od: 2010-10-04
2010-11-15 15:11
Dorzuce zeby nie bylo zadnych watpliwosci jeszcze odcinek w przedziale miedzy 02:50 do 02:56.

Oczywiscie z zapytaniem do Damy POLSKIEJ KULTURY w Stockholmie.

Czy faktycznie tak bardzo smierdzialo?
Mam nadzieje ze kobieta od ktorej Pani sie oddalala tego gestu nie zauwazyla!!!

Po co nam psuc mocniej opinie???
  Profil uzytkownika: T.Emotion     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-11-15 15:22
Obejrzalam sobie te prace, ktore sa na zdjeciach i mi tez najbardziej podoba sie ten kawalek "zelastwa":

http://www.poloniainfo.se/ obrazki/teksty/2010/skogas_chopin_200lat/ skogas_chopin_200lat_17.jpg

No ale ja nie jestem krytykiem sztuki

(obraz Mieszka tez mi sie podoba! tylko mam nadzieje, ze ta muzyka z kosmosu nie wydobywa sie z tego obrazu he, he)

  Profil uzytkownika: iza     
T.Emotion
myspace.com/djvalder


Wpisów: 403
Od: 2010-10-04
2010-11-15 15:32
To fakt Iza. Praca super,bardzo podoba mi sie sztuka nowoczesna.

Pewnego razu na lekcji plastyki padlo haslo : malowanie martwej natury.Wszyscy sie spinali malowali jakies pudeleczka,skrzyneczki ,druciki,kamyczki sryczki.Walczyli ciezko przez 40 minut.Ja 5 minut przed koncem lekcji wylalem farbki na papier.
Oczywiscie dostalem super ocene

Chyba nie musze Panu Mieszko tlumaczyc dlaczego?

Nie podoba mi sie jak ktos plytko podchodzi do tematu.Bez obrazy PANIE Mieszko.(praca Pana jest ladna)
Aczkolwiek na haslo Chopin wiekszosc namaluje Chopina. hahahaha

Sztuka jest narysowac sound albo cos w tym stylu. Mysl itp...

PZDR i UCIEKAM zanim dostane opine czepialskiego.
  Profil uzytkownika: T.Emotion     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2010-11-15 15:52
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-15 16:01
mich napisal:

"To jest recenzja kulturalna a nie obiektywna relacja dziennikarska.
To ze werdykt jest kontrowersyjny, nie jest chyba zbyt kontrowersyjnym stwierdzeniem Poza tym tytul odzwierciedla tresc artykulu, co jest chyba naturalne.
Byc moze uzycie na pierwszej stronie slowa "reporterka" w tym kontekscie nie jest najszczesliwsze i moze wprowadzac w blad."

Skoro to jest recenzja kulturalna to... co mozna przeczytac na temat "recenzji kulturalnej"?

"Recenzja Kulturalna - jest to krytyczne omówienie jakiegoś wydarzenia kulturalnego, takiego jak koncert, wystawa malarska czy premiera filmowa. Może przybierać różne formy, od krótkich notek do długich rozbudowanych tekstów.

W recenzji z wydarzenia kulturalnego, która ma mieć charakter prasowy bardzo ważna jest jej forma i to co się w niej zawiera. Najkrócej mówiąc powinna mieć charakter INFORMACYJNY, z NIEWIELKIM naciskiem na stosunek autora do wydarzenia. Np: Wczoraj w Warszawie, w klubie X odbył się koncert zespołu Metallica. Wydarzenie przyciągnęło dużą rzeszę słuchaczy, którzy opuścili klub dopiero po północy. - Jak widać powyżej autor informuje o wydarzeniu, które miało miejsce w określonym miejscu i czasie - tu sprawdza się dobrze zasada od ogółu do szczegółu. Czyli: Kiedy i gdzie miało coś miejsce, sam przebieg wydarzenia i na końcu może się pojawić informacja o tym, czy koncert był udany czy nie. Szablon ten jest bardzo pomocny przy tworzeniu tego rodzaju informacji i czytelnik nie będzie miał wrażenia chaosu.

Jeśli chcemy skrytykować dane wydarzenie musimy pamiętać by mieć ku temu argumenty, które nam na to pozwolą. Wówczas nasza krytyka będzie miała charakter otwarty, i NIE będzie stanowiła NASZEGO SUBIEKTYWNEGO sądu o czymś. Przykład: Wczoraj w Warszawie, w klubie X odbył się koncert zespołu Metallica. Wydarzenie przyciągnęło dużą rzeszę słuchaczy, którzy opuścili klub dopiero po północy. Muzycy, pomimo wieku pokazali dużą klasę, oraz to, że rzemiosło, które uprawiają przynosi im radość. Świadczy tez o tym ostatni album grupy, który w pierwszych dniach premiery sprzedał się w tysiącach egzemplarzy. Publiczność kilkukrotnie domagała się bisów, a wykonawcy z przyjemnością spełniali prośby fanów ciężkiego grania. Weterani metalu zapowiedzieli, że to nie był ich ostatni występ w naszym kraju.

Należy pamiętać, że nasz tekst niekoniecznie zawsze będzie obiektywny. Napisana przez nas recenzja książki nigdy nie będzie jedynym i ostatecznym zdaniem w jej sprawie. Pamiętajmy, że to samo wydarzenie widziane oczami innych ludzi MOZE przedstawiać się zupełnie INACZEJ."

zrodlo: http://wiadomosci.onet.pl/ waszymzdaniem/18149,recenzja_kulturalna__ komentarz_biznesowy_i_relacja_sportowa,po rada.html

A co czytamy?

"Motywacja: Obraz zawiera zarówno melancholię nokturnu Chopina jak i szwedzkiego krajobrazu – ciemna woda z blaskiem słońca. Obraz ma również w sobie coś z uduchowionego krajobrazu romantyzmu, okresu współczesnego Chopinowi.

Stawałam przed obrazami i nie wierzyłam własnym oczom. Co nagrodzono? I za co? Wszystkie trzy pozycje to jedne z najsłabszych obiektów wystawy. Kiedy pierwszy raz oglądałam obrazy nie zwróciłam na nie w ogóle uwagi. Nie przedstawiają sobą nic. Nie wzbudzają żadnych emocji, nie reprezentują żadnego kunsztu. Przynajmniej w moim odczuciu.

Ku mojemu zdumieniu nie nagrodzono świetnego obrazu naszego polonijnego malarza Mieszka Tyszkiewicza. Dzieło od razu rzuca się w oczy swoją fantazją, dynamiką i kunsztem malarskim. Portret przedstawia Chopina w stanie natchnienia, tworzącego muzykę do dźwięków, które spływają nań z kosmosu. W Chopina wcielił się Piotr Owsiany, doskonale upozowany na wielkiego kompozytora. Znakomity skrót dłoni, natchniona twarz, oddana każda zmarszczka na fontaziu, żabocie i surducie mistrza. To trzeba umieć zrobić! To nie to co nabazgrać plątaninę kresek.

Obraz przemawia do widza, żyje. I taki obraz odrzucono na rzecz AMATORSKICH, NIC nie mówiących plansz! "

i dalej

"A teraz przedstawiamy jury:

Filippa Ydstedt Book – historyk sztuki, nauczycielka rysunku, zastępca członka Stowarzyszenia Kulturalnego „Latarnia”.

Leszek Zebrowski – historyk sztuki, właściciel galerii w Krakowie.

Gugge Norinder – artysta plastyk, ilustrator, członek Huddinge Konstnärs Klubb (Klub Artystów Malarzy z Huddinge).

A więc profesjonaliści. Ciekawe, że OCENIAJA w tak NIEPROFESJONALNY sposób. "

i teraz uzasadnia Pani dalej

"Konia z rzędem temu, kto mi wyjaśni dlaczego obrazy-faworyci jurorów są lepsze od obrazów nagrodzonych przez jury jako całość. A najlepsze prace zostały w ogóle pominięte. Aczkolwiek pewne wyjaśnienie mi się nasuwa... "

SPISEK??

"Osobiście nie odpowiada mi werdykt jury, wybrałabym inne prace, ale to jest ich ocena i ja się do tego nie wtrącam."

Pani sie nie wtraca???

na koniec pozostawie bez komentarza wypowiedz mieszkoT w tym temacie, o co chodzi w takim razie:

"Tory sztuki sa dosc abstrakcyjne. Jeden z najlepszych przykladow to Van Gogh-w czasie calego zycia sprzedal za grosze tylko jeden obraz."

Pytanie tylko, jak poloniainfo, bedzie traktowana na kolejnych imprezach i czy jezyk tej Pani jest jezykiem poloniainfo, bo czytamy przeciez:

"Zobacz film i żywiołową reakcję naszej recenzentki!"
zdjecia: Mieszko Tyszkiewicz.

Trzeba byc slepym by nie widziec...
sad
  Profil uzytkownika: prometeusz     
ALEKSY


Wpisów: 730
Od: 2009-12-06
2010-11-15 16:04
Zachowanie sie pani Platter i krytyka juri to szczyt zlego wychowania.Pani Platter mysli ze dobry obraz to taki co pokazuje Chopina, jak zywego. Zalosne. Nawiasem mowiac obraz pana Mieszki to kicz z bazaru, styl jeleni na rykowisku.Film tez, te chichoczace dziewczynki, co to jest?
  Profil uzytkownika: ALEKSY     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-15 16:11
Chopin zywy jak nic... jak wcielony Piotr Owsiany, doskonale upozowany na wielkiego kompozytora...

  Profil uzytkownika: prometeusz     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2010-11-15 16:12
Sztuka przez duze "S" jakos ominela Skogås, zato koneserzy sie wykazali...
-LOL-
  Profil uzytkownika: Oxen     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-15 16:14
"Film tez, te chichoczace dziewczynki, co to jest?"


aaaa teraz to zobaczylem

to trwa ponad minute!
  Profil uzytkownika: prometeusz     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2010-11-15 16:17
te chichoczace dziewczynki, co to jest?

Zapewne swita niedowartosciowanych pudernic, ktorym imponuja, takie "babki z jajami"...
Zapewne krocza, za nia krok w krok, aby wyjasniala, jak to Szopen, jest na obrazie w uniesieniu milosnym....

Smiech, na sali !

I tu sie niektorzy skarza, na poziom forum.
Ludzie, poziom tego portalu, to juz po za kategorie-"na psy" schodzi...

  Profil uzytkownika: bolek1970     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-15 16:22
ale wstyd jak ogladam ten film... "pani sie odsunie"

ale mi sie kojarzy...

http://www.youtube.com/wat ch?v=3Zdt_WV_TT0
  Profil uzytkownika: prometeusz     
T.Emotion
myspace.com/djvalder


Wpisów: 403
Od: 2010-10-04
2010-11-15 16:27
OOOO KRUCZA FIX hahahahaha
  Profil uzytkownika: T.Emotion     
mieszkot
Stockholm


Wpisów: 36
Od: 2002-07-14
2010-11-15 16:31
PS: Dla ÅÖÄ:
Biust to jest tylko podest na bizuterie ktora na nim wisi ale tez mi sie od niej bardziej podobal.
  Profil uzytkownika: mieszkot     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-15 16:33
Ale wstyd! Szlag mnie trafia na takich ludzi! Co oni sobie mysla o polakach jak widza takie zachowanie? Kamerzysta (mieszkoT?) podjudza... ten sie smieje...

chcialo by sie napisac... b_n_da d_iec_a_k_w r_bi _ob_e beke...

Pani basia z netu

Ona sie pani z jury pyta jakie ma wyksztalcenie?

1:13

"Jak walne artykul to chyba szlag wszystki trafi"

NO I MNIE TRAFIL!

kontrowesyjny to chyba nie jest werdykt!
  Profil uzytkownika: prometeusz     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2010-11-15 16:35
Wiec wlasnie !

Redakcja skarzy sie, ze ma ciezki okres i to widac !

Sloma z butow, tez wylazla co niektorym...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2010-11-15 16:41
W swietle wydarzen z forum (sobota wieczor) i usuwania "kontrowersyjnych " komentarzy, to umieszczenie tego arytkulu i filmiku, jest prowokacja i policzkiem w strone forumowiczow !
  Profil uzytkownika: bolek1970     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-15 16:50
"ma Pani calkowicie racje... to LYPA..."
  Profil uzytkownika: prometeusz     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-11-15 17:02
Mi sie temat podoba!

Fajne dyskusje- zarowno o pracach, artystach jak i reporterach oraz publicznosci

A Dana osiagnelo to co chciala- kij w mrowisko
  Profil uzytkownika: iza     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2010-11-15 17:06
Mnie to wszystko szczerze mowiac niewiele obchodzi. Ranga tej imprezy nie powala na kolana. Jestem jednak za tym, zeby trzymac poziom w takich sytuacjach. Bo TAKI kij w TAKIE mrowisko to mozna tez zrobic idac do Livrustkammaren i srajac jakiemus rycerzowi w helm... Taki to poziom kontrowersji... dla debili...

Mam wrazenie, ze tu ostawia sie jakis cyrk ostateczny, kto wie, ten wie.
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
T.Emotion
myspace.com/djvalder


Wpisów: 403
Od: 2010-10-04
2010-11-15 17:06
"A Dana osiagnelo to co chciala- kij w mrowisko"

Za chwile pewnie dowiemy sie ze zachowanie bylo aktorstwem a team z postacia z pana kleksa byli aktorami.
I juz tylko sekundy nas dziela od nowego tematu : prowokacja aktorow i reakcja forumowiczow.

Mysle ze to jedyna linia obrony dla Damy Polskiej Kultury w Stockholmie.
  Profil uzytkownika: T.Emotion     
T.Emotion
myspace.com/djvalder


Wpisów: 403
Od: 2010-10-04
2010-11-15 17:10
Aczkolwiek w h.... to Szweda Polak sie nie da hahahah
  Profil uzytkownika: T.Emotion     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-15 17:19
http://www.youtube.com/wat ch?v=Qn0yjlaMWb4

"i reprezentuje najwiekszy w szwecji portal polonijny"

podpisany artykul:

Dana Platter
Foto: Michał Dzieciaszek, Mieszko Tyszkiewicz
PoloniaInfo (2010.11.13)


Jak tak Szwedzi (nawet w malej szkolce kolo kiruny- iza) maja poznac polonieinfo- najwiekszy portal polonijny, to ja prosze, jako polonus... nie zachowujcie sie tak, albo jak chcecie sie tak zachowywac, nie nazywajcie sie portalem polonijnym.

...raz prywatne, raz polonijne...

Pani z jury zostala potraktowana jak smiec. zrobila sie czerwona i poszla, a wy podsmiechujki sobie robicie na wystawie o Szopenie-Chopenie-Chopinie i jeszcze chwalicie sie jaki macie poziom!
  Profil uzytkownika: prometeusz     
janusz62


Wpisów: 1361
Od: 2008-01-12
2010-11-15 17:42
Masz racje Lulu .Moja corka by to okreslila "masakra".Mysle ze wiem co chcialas powiedziec na koncu.
  Profil uzytkownika: janusz62     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2010-11-15 18:56
....TO SKANDAL!!! Co sobie ta cala pani Platter wyobraza?! Co ta za zachowanie!
Kilka bab w garsonkach w stylu lat 80tych bedzie wykrzykiwac na temat sztuki?! i domagac sie piedestalow dla swojego pupilka Miesia? przeciez to co ten caly Mieszko zrobil to kicz nad kicze! tak jak ktos tu juz napisal "jelonki na rykowisku"
i co sobie pancie z nawykami pokomunistycznymi mysla ze tu tez raczka raczke myje? tak jak w Polsce mozna sie bylo zajechac w konkursach a i ak wygrwaly kicze znajomych komisji...
Panie drogie na bazar kupowac jelonki a nie sie popisywac w swiecie sztuki swoimi prostackim krzykaniem
a i polecam wymienic garderobe jak juz sie chce uchodzic z znawce sztuki to blagam nie w garsonkach, koronkach, brokatach ....

bylo duzo dobrych prac, ale te ktore wygraly odzwierciedlaja glebie muzyki, dziwnosc, niepokoj i poezje...coz te Panie moga o tym wiedziec wystarczy na nie spojzec i na ich zachowanie....to poprostu niesmaczne, wstyd!
  Profil uzytkownika: margot70     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2010-11-15 19:06
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2010-11-15 19:21
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2010-11-15 19:41
zaciekawiona o czym tu piszecie
postanowilam ogladnac film

po jokolo minucie juz mi sie nie chcialo
zmarnowany czas-irytuajacy smiech kamerzysty i dziwny glos tej pani podraznil moje uszy-nie dalam rady
"pani zejdzie"¨


moze chociaz zdjecia beda godne uwagi
  Profil uzytkownika: pati_sko     
mich
Sztokholm


Wpisów: 463
Od: 2000-09-01
2010-11-15 19:50
Gwoli ścisłości: film zamieszczony razem z artykułem jest prywatnym filmem Mieszka i nie był kręcony z myślą o PoloniaInfo. Został nam udostępniony dzięki jego uprzejmości.
  Profil uzytkownika: mich     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2010-11-15 20:01
Mich, zastanow sie, czy ten wpis nie wbije kolejnego kija w mrowisko ?

Po pierwsze stawia, to was, jako redakcje w zlym swietle, czyli jako osoby nieodpowiedzialne, ktore pozwalaja komus wklejac, co im sie podoba, na portlu.

No i teraz sie na Mieszka kolejne 30 wpisow wysypie, ze w zalu na nie otrzymaniem nagrody, wkleja takie cienkie filmiki itd...

Zreszta wasz cyrk, wasze malpy, bawciue sie dokladnie, jak chcecie...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
mich
Sztokholm


Wpisów: 463
Od: 2000-09-01
2010-11-15 20:08
No ale to przeciez nie Mieszko wkleil ten film...

Zrobilismy to sami, za jego pozwoleniem. Uznalismy, ze skoro jest film o tym wydarzeniu, to warto go pokazac, chocby ze wzgledu na to ze mozna na nim przesledzic dokladny przebieg wernisazu ze wszystkimi przemowami i wystepami.

A wracajac do Mieszka, to raczej nie slynie z uzalania sie nad swoim losem
  Profil uzytkownika: mich     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-15 20:12
"Gwoli ścisłości: film zamieszczony razem z artykułem jest prywatnym filmem Mieszka i nie był kręcony z myślą o PoloniaInfo. Został nam udostępniony dzięki jego uprzejmości."

No wiesz... nie rob z nas debili. Montaz upokorzonej Pani z jury, jest z 2 kamer. pierwsze ujecie to pytanie do Ciebie "masz to", gdy sie smiejesz, a potem z 2 kamery... Twojej?

rozumiem Twoj moral: poloniainfo sie pod to nie podpisuje?
  Profil uzytkownika: prometeusz     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2010-11-15 20:24
Ten film spelnia takze role pogladowa.Ludzie z prowincji (tacy jak ja)moga zobaczyc jak nosi sie elita polskiej emigracji osiadla w stolicy.Te garsonki to z grempliny?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
mich
Sztokholm


Wpisów: 463
Od: 2000-09-01
2010-11-15 20:27
PoloniaInfo sie pod tym nie podpisuje, bo film nie byl krecony z mysla o PoloniaInfo i PoloniaInfo nie miala wplywu na jego ksztalt. Gdyby miala, film by wygladal zapewne troche inaczej. To jest produkcja Mieszka Tyszkiewicza a nie PoloniaInfo, ale uznalismy, ze warto ja udostepnic, jako material dodatkowy.
  Profil uzytkownika: mich     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2010-11-15 20:33
"Uznalismy, ze skoro jest film o tym wydarzeniu,"

Najwiekszym wydarzeniem tego wernisarzu, to chyba bylo chamskie zachowanie "recenzentki" z PI?

Pierwsza osoba, ktora powinna zaprotestowac przeciwko "uprzejmemu uzyczeniu" prywatnego filmu, powinna byc Dana Platter, skoro redakcja nie potrafi ocenic poziomu zamieszczanych materialow.

Tak reprezentuje sie polonie i PI?
To ja juz chyba wole te "ja pier**** czy k****"
w T-banie....tego przynajmniej nikt poza nami nie rozumie.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-15 20:38
"PoloniaInfo sie pod tym nie podpisuje, bo film nie byl krecony z mysla o PoloniaInfo i PoloniaInfo nie miala wplywu na jego ksztalt."

Ha! nakrecone przez 2 panow:

Publicystyka
Michał Dzieciaszek
Fotoreporter

Fotografowie
Mieszko Tyszkiewicz

w roli glownej Pani:

Reporterzy
Dana Platter

zrodlo:

http://www.poloniainfo.se/ kontakt/index.php?dzial=redakcja

film umieszczony na portalu poloniainfo wraz z "recenzja kulturalna" jak i na kanale youtube o nazwie poloniainfo, a wy z tym nie macie nic wspolnego?



"Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor"

  Profil uzytkownika: prometeusz     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2010-11-15 20:55
A niby dlaczego pani Dana mialaby protestowac?.
Przywiozla z Polski pelne walizki kreacji,wiec chciala pokazac jak sie nosi elita.Szkoda,ze parkingu przed wernisarzem nie sfilmowali.Byloby ciekawe zobaczyc czym sie wozi,czy elegancja w motoryzacji jest rownie imponujaca.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
suss
gdzie nogi poniosa


Wpisów: 1877
Od: 2010-09-02
2010-11-15 20:58
Ojojoj taki nietakt. Dopiero co zamykala PI dzial polityka z powodu " zlego prowadzenia" sie niektorych forumowiczow a tu kleks na pierwszej stronie portalu i filmik upokarzajacy redakcje!!! I co to za tlumaczenie,ze to nie film redakcji,jesli zamiesciliscie go na swojej stronie tzn.,ze jak najbardziej wasz.Proste jak 2+2...
  Profil uzytkownika: suss     
redeye


Wpisów: 219
Od: 2006-12-05
2010-11-15 21:16
wstyd mi za WAS!!!!!
  Profil uzytkownika: redeye     
redeye


Wpisów: 219
Od: 2006-12-05
2010-11-15 21:17
ten film i ci aktorzy to dramat!!!!!
  Profil uzytkownika: redeye     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2010-11-15 21:30
Dlaczego "wstyd za Was"?,nas tam nie ma.Nikt nie pytal nas o zdanie,czy te damy sa naszymi reprezentantkami.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
T.Emotion
myspace.com/djvalder


Wpisów: 403
Od: 2010-10-04
2010-11-15 21:33
Szanowna Pani Dano Platter ,bede bardzo wdzieczny za kilka slowek w temacie.Smialo Polonia INfo z reka na pulsie nie gryzie.

Proponuje przeprosic kobiete z ktorej pani szydzila.
Proponuje przeprosic urazonych forumowiczow Polonia Info.
Ma pani podobno zdolonosci w pisaniu.Kilka slowek dla FORUMOWICZOW.

  Profil uzytkownika: T.Emotion     
T.Emotion
myspace.com/djvalder


Wpisów: 403
Od: 2010-10-04
2010-11-15 21:35
Ciekawe czy Dama Kultury Polskiej zaglada na forum?
  Profil uzytkownika: T.Emotion     
T.Emotion
myspace.com/djvalder


Wpisów: 403
Od: 2010-10-04
2010-11-15 21:41
Mialbym mala prosbe ,ale jak znam zycie zostanie nie spelniona.

Myslala Pani zeby juz zaprzestac pisania felietonow?Jest tyle wspanialych zajec na swiecie
  Profil uzytkownika: T.Emotion     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-11-15 21:41
Hejo.
Artykuł moim zdaniem rzeczywiście nie jest zbyt udany tym razem. Szczególnie z reklamą filmu w zajawce. Trudno, zdarza się nawet największym gazetom i portalom. Ale może zamiast wzajemnego lania sobie g... na głowę przeredagować go i zamieścić suchą reporterską relację?
Albo usunąć go w cholerę i wyjaśnić sprawę na osobności?
  Profil uzytkownika: adventure     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2010-11-15 21:47
Jakim trzeba byc tchorzem, zeby az tak bardzo sie zapierac? Ludzie, zrobiliscie to ( wrzuciliscie tu) to stancie twarza w twarz z nami i powiedzcie to, co powtarzacie przy kazdej idiotycznej okazji - To jest forum prywatne i bede se robil, co bede chcial!
Nie czujecie sie jak idioci wypierajac sie w stylu - to nie ja, nie moja kamera, nie moja reka, nie moj glos, ja wtedy bylem na Barbados!!!

Teraz pewnie ktorys nadpobudliwy mnie wykasuje, bo mu wstyd robie, co?
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2010-11-15 21:52
Nie czujecie sie jak idioci wypierajac sie w stylu - to nie ja, nie moja kamera, nie moja reka, nie moj glos, ja wtedy bylem na Barbados!!!


Nie Karolina, to po prostu zwykle, szwedzkie udawanie, ze nic sie nie stalo. Nikt nawet nie stara sie wyjsc z twarza z tej sytuacji, po prostu "nic sie nie stalo"...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
redeye


Wpisów: 219
Od: 2006-12-05
2010-11-15 21:55
JOLAND - raczej sa reprezentantkami,.....niestety
od kilku....powiedzmy.....dziesieciu lat niektore "damy" z filmu kreuja sobie garsonkowa rzeczywistosc.....

a wstyd mi za tych, ktorzy biegaja za nimi jak pudelki...
obsmianie, a wlasciwie rechot by zenujacy!
  Profil uzytkownika: redeye     
T.Emotion
myspace.com/djvalder


Wpisów: 403
Od: 2010-10-04
2010-11-15 22:01
Moja kolezanka maxymalnie sie zbulwersowala.Postawila sprawe jasno ,jak nie przyjdzie Pani Dana Platter tutaj na konfrontacje to podobno zrzut ekranowy plus filmik przesle do tlumacza przysieglego a nastepnie do Pani Historyczki.

Wychodzi z zalozenia ze pani historyczka powinna zobaczyc ze nie wszyscy Polacy sa beszczelni za plecami.
Mysle ze byloby milo pani historyczce jakby zobaczyla ze Polacy potepiaja takie zachowanie.

Moze blefuje kumpela? NIE WIEM.Ale potrafi zaskakiwac,oj potrafi.
  Profil uzytkownika: T.Emotion     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-15 22:06
jak byly prezydent kwasniewski, zrobil kiedys wstydu Polsce bedac pijanym, to linia obrony ministra Kalisza byla, ze to pourazowe zapalenie goleni prawej.

Reprezentujecie polonie, narobiliscie wstydu, przyznajcie sie- a nie idzcie w zaparte.
usuniecie tej "recenzji" czy jak to tam nazywacie i stworzenie jej od nowa, wydaje sie najlepszym pomyslem!

Przeciez, te wszystkie komentarze, nie sa by wam uprzykrzyc zycie, ale wspolnie tworzymy calosc i opinie, sa wyrazniem troski miedzy innymi.
Opinii czasem bolesnej i chamskiej, ale nie odbiegajacej jezykiem od recenzji poloniinfo podpisanej przez te Pania- mam wrazenie.

Pani Dana Platter, zapytala kiedys w TV Polonia, Pana Miodka nad slowem "zaglosowac" czy "oddac glos".

Moze zastanowcie sie tam w redakcji, czy nie warto zaglosowac nad usunieciem recenzji i czy nie warto w ten sposob oddac wartosciowy glos.

Ja jako zwykly, zniesmaczony polonus, glosuje ZA usunieciem!
takim zwyklym jezykiem- to siara jest.

  Profil uzytkownika: prometeusz     
redeye


Wpisów: 219
Od: 2006-12-05
2010-11-15 22:10
siara!
  Profil uzytkownika: redeye     
T.Emotion
myspace.com/djvalder


Wpisów: 403
Od: 2010-10-04
2010-11-15 22:13
A ja proponuje czat na zywo z Pania Dana Platter.
Ustalenie kiedy bedzie mozna porozmawiac na czacie POLONIA INFO.I jak najszybsza realizacja.
Jest kilka pytan do Pani.Bylo by bardzo milo gdyby zechciala wejsc Pani na CZAT W WYGODNYM dla Pani terminie i odpowiedziec na kilka pytan zwiazanych z Pani zachowaniem na filmie Mr.Mieszko.

Czy to dobry pomysl?

Ps.Wrazie usuniecia z portalu tych wypocinek i filmiku jest jeszcze pamiatkowy zrzut ekranu oraz przechwycony material video
  Profil uzytkownika: T.Emotion     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-11-15 22:18
Ha hahaha...właśnie obejrzałem film. Wioskowa Pani specjalistka jest moją faworytką!

Nie wiem czego redakcja oczekiwała. Impreza sztywna w iście szwedzkim stylu, prawda? A nagrody? Oczywiście przyznane zgodnie ze szwedzką logiką.
  Profil uzytkownika: true     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-15 22:18
skojarzenie

http://www.youtube.com/wat ch?v=U3LEhQIhtN0
  Profil uzytkownika: prometeusz     
redeye


Wpisów: 219
Od: 2006-12-05
2010-11-15 22:25
daj spokoj, przestan sie pastwic.....to nie ma sensu....
po pierwsze, ona/oni nie dadza rady, a poza tym co chcesz tym osiagnac?
maja sie pokajac i dac wylac na siebie cala zolc z tego tematu? wszystkim jest przykro, sloma znowu wyszla i tyle.....zyjemy dalej
  Profil uzytkownika: redeye     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-11-15 22:27
Say no to polonia info:

http://www.youtube.com/wat ch?v=X21mJh6j9i4
  Profil uzytkownika: true     
redeye


Wpisów: 219
Od: 2006-12-05
2010-11-15 22:27
to bylo do tworcy....(moze to teraz nie najszczesliwsze okreslenie)tematu
  Profil uzytkownika: redeye     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-11-15 22:29
Najpierw przeczytalem wszystkie komentarze a potem zobaczylem film.
Postawa tej pani jest dla mnie zenujaca,zachowuje sie jak najsilniejsza dziewczynka w klasie ktorej sie wydaje ze wszystko i wszystkich moze obrazac.
Dla mnie zenada,przykro to mowic ale zenada.
  Profil uzytkownika: pratsam     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-11-15 22:35
True,panda spowodowala zaplucie ekranu!
Padlem!
  Profil uzytkownika: pratsam     
mich
Sztokholm


Wpisów: 463
Od: 2000-09-01
2010-11-15 22:45
Po wysluchaniu Waszych opinii i przemysleniu sprawy, postanowilismy zdjac film.
  Profil uzytkownika: mich     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-11-15 22:46
Po wysluchaniu Waszych opinii i przemysleniu sprawy, postanowilismy zdjac film.

Nie ściągaj. Wytnij początek.
  Profil uzytkownika: true     
mich
Sztokholm


Wpisów: 463
Od: 2000-09-01
2010-11-15 22:49
Nie ściągaj. Wytnij początek.

Moze tak wlasnie zrobimy. Ale to nie nasz film, musimy to najpierw skonsultowac z Mieszkiem.
  Profil uzytkownika: mich     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-11-15 22:49
Ambasadora też trzeba wyciąć. Jak można pierdolić za przeproszeniem o tym, że trudno jest mu się wysławiać więc przeczyta. LOL!
  Profil uzytkownika: true     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-15 22:50
redeye... uzyles jedynego polskiego slowa pasujacego do tego...

zolc. Żółć

[Wpis wykasowany przez Moderatora. Prosimy trzymać się tematu.] HA HA HA

ale powiem wam na dobranoc, ze mistrzowie propagandy i montazu, to sie przy was chowaja.

Dopisek na glownej stronie byl najpierw "zobacz kontrowersyjny film naszej reporterki" zamieniliscie na "recenzentki", probojac potem pisac tutaj, ze to jest recenzja kulturalna (notabene- slowo z niedzieli - czemu kulturalna) a nie relacja dziennikarstwa.

potem te kawalki, ze to nie moj film (jak sa 2 ujecia kamer, wiec musial byc montaz i 2 materialy), by na koncu na glownej stronie mozna bylo przeczytac tylko "zobacz film".

juz bez filmu chlopaki i dziewczeta!
  Profil uzytkownika: prometeusz     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-15 23:07
filmu nie ma (nie zdazylem nagrac damn)- brawo. jeden krok blizej. juz prawie...

Poczytac za to mozna nadal dla tych co wola wersje pisana. Mozna w rytm muzyczki:

http://www.youtube.com/wat ch?v=3Zdt_WV_TT0

"Wszystkie trzy pozycje to jedne z najsłabszych obiektów wystawy. Kiedy pierwszy raz oglądałam obrazy nie zwróciłam na nie w ogóle uwagi. Nie przedstawiają sobą nic. Nie wzbudzają żadnych emocji, nie reprezentują żadnego kunsztu."

"Obraz przemawia do widza, żyje. I taki obraz odrzucono na rzecz amatorskich, nic nie mówiących plansz!"

"A więc profesjonaliści. Ciekawe, że oceniają w tak nieprofesjonalny sposób."

"Nagroda trzecia – na obrazie szara masa, może być woda. Może być beznadzieja. Może być szara kora mózgowa. Ale gdzie, na litość, jest tu muzyka Chopina? I co ma szwedzki krajobraz do jego muzyki? Chopin nie miał żadnych związków ze Szwecją, więc jak można dopatrywać się czegoś, czego nie ma? I gdzie tu uduchowienie? I znowu – król jest nagi."

"To trzeba umieć zrobić! To nie to co nabazgrać plątaninę kresek. "

"Konia z rzędem temu, kto mi wyjaśni dlaczego obrazy-faworyci jurorów są lepsze od obrazów nagrodzonych przez jury jako całość. A najlepsze prace zostały w ogóle pominięte. Aczkolwiek pewne wyjaśnienie mi się nasuwa... "



1:13 filmu

"Jak walne artykul to chyba szlag wszystkich trafi"

antoni... wracaj z usa!







  Profil uzytkownika: prometeusz     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2010-11-15 23:49
Spac nie moge przez ten temat a lekarz nie kazal mi sie denerwowac....
Bardzo osobiscie mnie to zabolalo bo sama jestem tez artysta i wiem troche na temat tego typu cyrkow...mialam z tym doczynienia w PL...

ktos napisal:przeprsic
nigdy przenigdy tacy ludzie jak te panie nie przepraszaja, ba nawet nie widza nic zlego w tym co zrobily, jak sie raz lokciami ktos z kompleksow wyrwie na wyzsze stanowisko to zawsze bedzie wykrzykiwal"kto tu jest wielki"i pomiatal ludzmi...
dlaczego pudelki lataja? bo jak tam ktos nie gra wedlug muziki ludowej to ma p.... czuje to

Zeby przeprosic trzeba miec styl i klase a nie poziom jaki widzielismy...
bazar..."kupcie Mieszka, kupujcie Mieszka!"

przepraszam za ostre slowa, ale bola mnie takie sytuacje a jest ich coraz wiecej, nie chce zeby moj maz (Szwed) patrzyl na mnie jakbym przyjechala z buszu

Pamietajcie Panie ze nie jestescie u siebie i jak wchodzicie w czyjes progi to sznujcie zasady i kulture gospodarza...
nie panoszcie sie jak u siebie na podworku!
  Profil uzytkownika: margot70     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2010-11-15 23:56
jednak ciesze sie ze tylu tu ludzi mysli trzezwo i swiatle...
jest nas wielu i poczekamy te dwa pokolenia az zmieni sie styl naszego narodu
dobranocka
  Profil uzytkownika: margot70     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-15 23:56
moze przy tym zasniesz:

http://www.youtube.com/wat ch?v=FDtkshxX0eM

  Profil uzytkownika: prometeusz     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-11-15 23:59
Skończmy już z tym obciachem. Nic nie może być idealne, a życie składa się też z "wtop", "niefartów" i "gaf". Moim akurat zdaniem przytrafiło się to autorce artykułu. Wyniesie z tego naukę, schowa na chwilę głowę w piasek, za 10 lat będzie się wciąż czerwienić. Ludzie zapomną
  Profil uzytkownika: true     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2010-11-16 00:04
ano...pewnie ze zapomna, beda nowe cyrki....ech
prometeusz rewelacja! dzieki hiohio
branocka
  Profil uzytkownika: margot70     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2010-11-16 00:23
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
redeye


Wpisów: 219
Od: 2006-12-05
2010-11-16 00:29
prowokujesz, czy masz jakas gorsza chwile ???
  Profil uzytkownika: redeye     
T.Emotion
myspace.com/djvalder


Wpisów: 403
Od: 2010-10-04
2010-11-16 00:29
Ja rowniez juz odbijam od tematu,dalsze wpisy to nic innego jak meczenie buly.Na PRZYSZLOSC PANI DANO prosze panowac nad emocjami,damie nie wypada robic siary.

POZDRAWIAM I DZIEKUJE ZA UDZIAL W TEMACIE

Ps.Mieszko jak chcesz robic dobre filmiki to ogladnij kilka razy filmik z konceru KULTU.
Tam BYLO CZUC PROFESIONALIZM I BEZSTRONNOSC REALIZATORA.

Pozdrawiam Mr.Mieszko i zycze spelnienia artystycznego.
  Profil uzytkownika: T.Emotion     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2010-11-16 00:35
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
flatron
470 km do Zamku Sth


Wpisów: 2684
Od: 2005-06-18
2010-11-16 00:36
Dla mnie Chopin to mazurki i polonezy, etiuda rewolucyjna i namalowalabym lekka reka impresjonisty pola ukwiecone pelne makow , drogi z wierzbami po bokach, symbole Polski
A na tym drgajace muzyka przerywniki
Ten portret z Chopinem jest koszmarny i ta cala pani Platter. Nie zna sie ani na sztuce ani filmow nie umie zrozumiec a tylko ludzi obraza, ale coz taka natura maluczkich co wysoko sie wspieli.
  Profil uzytkownika: flatron     
Uma
Göteborg


Wpisów: 184
Od: 2004-11-09
2010-11-16 00:38
Tutaj ten omawiany film:

http://www.youtube.com/wat ch?v=xywMEDwAnNQ
  Profil uzytkownika: Uma     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2010-11-16 00:43
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
T.Emotion
myspace.com/djvalder


Wpisów: 403
Od: 2010-10-04
2010-11-16 00:44
"Dla mnie Chopin to mazurki i polonezy, etiuda rewolucyjna i namalowalabym lekka reka impresjonisty pola ukwiecone pelne makow , drogi z wierzbami po bokach, symbole Polski "

A na koniec... zasmazka hahahaha

http://www.youtube.com/wat ch?v=5rW9Kwreii0
  Profil uzytkownika: T.Emotion     
flatron
470 km do Zamku Sth


Wpisów: 2684
Od: 2005-06-18
2010-11-16 00:51
Pisze co bym...a w zyciu bym do takiego konkursu nie stawala bo wiem co Szwedzi by wybrali: szarosci i ponurosc i cos czego nie moga pojac , bo wydaje im sie ze sa baaaardzo inteeeeeeeelektualni.
  Profil uzytkownika: flatron     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2010-11-16 02:44
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2010-11-16 05:20
A kto to jest - ta gruba baba?!
  Profil uzytkownika: Oxen     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-11-16 10:18
A ja się wcale nie dziwię. Bo tak naprawdę było to tak:

http://gfx.aftonbladet-cdn .se/multimedia/dynamic/01310/2009WULFF_jp g_1310434n.jpg
  Profil uzytkownika: mabr     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-11-16 11:41
Michal Ty to jestes ... to odnosnie pierwszy 3 minut filmu z youtube.



Jak dla mnie to zasadniczo, to jest chore, ze byle bazgrol kosztuje jakies obledne sumy na aukcjach, to tak po zwiedzeniu ktorys raz z rzedu galeri Miro, uswiadomilam sobie ze ja tez moge byc ARTYCHA.

Skoro kazdy moze byc artysta to i kazdy moze podsumowac co sadzi iw tym i pani Platter, o ktorej zazwyczaj mam opinie jako lekko rozchisteryzowanej zapatrzonej w siebie damie.


Waracajac do nagrod, pierwsza nagroda kojarzy mi sie z plakatem warszawskiego konkusu Chopenowskiego sprzed lat. Poza tym sluchajac muzyki kazdy moze miec jakas wizje, moze te obrazy nalezaloby sluchac z muzyka, i to konkretngo wykonawcy inaczej ten sam Nocturn zagralby Pogorevic a inaczej Jablonski. Ciekawe, wiec ktora interpretacja kierowal sie artysta, drugiej nagrody.


Jako warszawianka wlazilam na eliminacje, konkursu chopenowskiego,wiec odsluchujac po raz n-ty ten sam fragment w innej interpratacji nawet slon rozroznilby wielkie roznice w interpretacjach.


Poza tym, w koncu sie co dzieje
  Profil uzytkownika: karolina68     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-11-16 12:55
A może to było tak?

http://gfx.aftonbladet-cdn .se/multimedia/dynamic/01200/2405WULFF_12 00298n.jpg
  Profil uzytkownika: mabr     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-16 13:46
Film usuneliscie, a my jak rozumiem, nadal mamy czytac, te bzdety, jakie to jury bylo nieprofesjonalne, jak obrazy jednych artystow sa do bani, a wspanialy "obraz" Mieszka zostal odrzucony?

Koles namalowal, kolesia, ktory uwaza sie, za podobnego do Chopina, zalozyl czapeczke i dres na wystawe i wielce oburzony, ze nie dostal nagrody.

Za to wy siejecie jakas propagande swoim artykulem w zaden sposob nie bedac rzetelnym!

Pomijam juz historie z dnia wczorajszego- ktorej wszyscy bylismy swiadkami- gdzie w zaparte do konca "poloniainfo" sie odcinala od tego!

Na przyszlosc- jak chcecie reprezentowac polonie-, zalozcie koszule, albo conajmniej dopasujcie sie ubiorem do atmosfery i poczytajcie, jak nalezy sie zachowywac. Ze nie mozna nabijac sie z czlonkow jury i sprawiac, by ze wstydu musieli uciekac przed wrzeszczaca baba i smiejacymi sie kolesiami- ktorych tak to wszystko bawi, ze smia puszczac ten film nam wszystkim!

A tak film usuneliscie, chamski artykul zostal, a wy mysliscie, ze wszystko jest w porzadku!

Niestety nie jest!


  Profil uzytkownika: prometeusz     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2010-11-16 13:57
Panie prometeuszu, zrobiles sie cholernie upierdliwy i monotonny, fajnie sie ciebie czytalo na poczatku ale zaczynasz sie robic irytujacy.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-16 14:24
jezeli Ciebie irytuje i innych- to przepraszam, ale nie ja pierwszy zirytowalem innych.
I nie bym sie z Toba licytowal, ale rozumiem, ze zdecydowales, ze nie mam sie wypowiadac jednoczesnie kierujac wpis do mnie i zmuszajac mnie do wypowiedzi.

Zamknij temat- bedzie spokoj.

Trzeba byc slepym, by nie widziec pewnych rzeczy, badz nie chciec ich widziec.
Temat wastku dotyczy tematu "kontrowesjny werdykt w Skogås" i dotyczy oburzajacego filmu, zachowania ludzi na nim, jak i artykulu.

Poki co, sprowadzono sprawe do usuniecia filmu- i brawo!
Fakt bylo to komiczne po drodze, nie powiem.

Wystarczy wyciac zlosliwe komentarze tej Pani i zostanie surowy, calkiem dobry tekst. Calkiem dobry- zrobilem to. Zajmuje to 45 sek. Przeslac?

Wiesz co Danielus? zasadniczo to rybka mi jak dziala poloniainfo i jakimi kryteriami postepuje.
Jak sie zachowuje i jak pisze. Czy umieszcza recenzje z tytulem "kontrewesyjny werdyk", ktory wyznacza "kontrowersyjna Pani".
Recenzje napisana przez nia z filmem autorstwa zainteresowanego artysty.
Rozumiem ze wszyscy sie znaja i jest ok.

Moglbym polonieinfo spytac niczym "krytyk" pyta "jury", jakie macie wyksztalcenie?

Sorry, ale recenzja obraza innych.
Ja, jak ktos pluje w twarz, to nie mowie, ze pada... tak juz mam. Czego zycze i Tobie!
  Profil uzytkownika: prometeusz     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-16 14:33
nie odpowiadaj mi na moje pytania prosze.
Masz racje. Robie si irytujacy. Wlasnie od teraz zaczyna mi ta sprawa byc kompletnie obojetna, wiec zamilkne.

pozdrawiam i adios
  Profil uzytkownika: prometeusz     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2010-11-16 14:34
Nie znam sie na Chopinie, sztuce i p.Platter, obrazy nagrodzone nie kojarza mi sie z niczym a dyskusyjne werdykty jury to chyba sprawa normlna.

Fajny byl 'szol' jejmosci w garsonce, przypomnialy mi sie mlode lata na Bazarze Rozyckiego w W-wie (uronilem lze)..
  Profil uzytkownika: dzch     
Danielus81
stockholm


Wpisów: 2874
Od: 2008-03-25
2010-11-16 14:47
Wszystko bylo by ok, gdybys nie pisal w kolko tego samego i tak dlugich wypowiedzi. Kazdy powiedizal swoje, kazdy wyciagnol jakies wnioski, filmik zostal usuniety, wiec po co walkowac na okraglo jedno i to samo.
  Profil uzytkownika: Danielus81     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-16 14:57
"kazdy wyciagnol jakies wnioski,"

To Twoja opinia

adios! literek: 53
  Profil uzytkownika: prometeusz     
T.Emotion
myspace.com/djvalder


Wpisów: 403
Od: 2010-10-04
2010-11-16 15:03
"Moglbym polonieinfo spytac niczym "krytyk" pyta "jury", jakie macie wyksztalcenie? "

Jezeli portal umie mowic to napewno udzieli takiej informacji.Aczkolwiek nie sadze zeby strona mowila

I tak przy okazji.Temat nie powstal zeby wycierac polonia info syf.Chodzilo mi o konkretne osoby ktore byly na wystawie i ich niestosowne zachowanie.

Odbijanie pileczki przez forumowiczow za sobote ( atak w strone portalu) jest ponizej pasa.
Nie uogolniajcie (2 czy trzy osoby ktore wspolpracuja z polonia info nie tworza calego teamu,osoby zwiazane z polonia info ktore nie byly na wystawie moga poczuc sie urazone)

Michal coprawda zacieszyl w filmiku ,ale dzieki temu mozna bylo zobaczyc calkiem niezla kondycje jego uzebienia



  Profil uzytkownika: T.Emotion     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2010-11-16 15:35
prometeusz napisal:
"Koles namalowal, kolesia, ktory uwaza sie, za podobnego do Chopina, zalozyl czapeczke i dres na wystawe i wielce oburzony, ze nie dostal nagrody"
Musze stanac w obronie tego Pana...
Nie zauwazylam oburzenia tego Pana... Nie wypowiadal sie.
I nawet jezeli faktycznie jest zawiedziony... to nie krytykowal oceny jury.
I jeszcze jedno ten dres to wspaniale spodnie z materialu stylizowane na portki goralskie.
Widzialam takie na pokazach mody...
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-16 15:45
"Jezeli portal umie mowic to napewno udzieli takiej informacji.Aczkolwiek nie sadze zeby strona mowila "

nawet nie wiesz, jak sie z Toba zgadzam. Nawet nie sugerowalem, by tak moglo byc.

"Odbijanie pileczki przez forumowiczow za sobote ( atak w strone portalu) jest ponizej pasa."

znowu sie z Toba zgadzam .
Mialem nie pisac juz, zaintrygowales mnie i to juz ostatni wpis, bo kurcze, ale to nie ja pisalem a TY:

"To nie moze byc prawda,czlowiek z polonia info nie dostal nagrody."

"Szanowna Pani Dano Platter ,bede bardzo wdzieczny za kilka slowek w temacie.Smialo Polonia INfo z reka na pulsie nie gryzie.
Proponuje przeprosic kobiete z ktorej pani szydzila.
Proponuje przeprosic urazonych forumowiczow Polonia Info.
Ma pani podobno zdolonosci w pisaniu.Kilka slowek dla FORUMOWICZOW."


"Moja kolezanka maxymalnie sie zbulwersowala.Postawila sprawe jasno ,jak nie przyjdzie Pani Dana Platter tutaj na konfrontacje to podobno zrzut ekranowy plus filmik przesle do tlumacza przysieglego a nastepnie do Pani Historyczki.
Wychodzi z zalozenia ze pani historyczka powinna zobaczyc ze nie wszyscy Polacy sa beszczelni za plecami.
Mysle ze byloby milo pani historyczce jakby zobaczyla ze Polacy potepiaja takie zachowanie.
Moze blefuje kumpela? NIE WIEM.Ale potrafi zaskakiwac,oj potrafi."

"PZDR i UCIEKAM zanim dostane opine czepialskiego."

wiec ja, jak czytam takie rzeczy to wlasnie w troske o PI , pisalem:

"wypowiadam moja ocene, jednak caly czas z troska o PI- bo co jak co, ich fakt istnienia w Szwecji jest niepodwazalny, znaczacy i wazny i powinien sie rozijac."

adios (juz nie piszczcie do mnie osobowo bym mogl zamiklnac. ok. rozumiem. za dlugie, meczy... przyjalem. brand new day )
  Profil uzytkownika: prometeusz     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-16 15:49
"Nie zauwazylam oburzenia tego Pana... Nie wypowiadal sie."

w filmie sekunda 13, sekunda 53, gdy jest mowa, ze dostal nagrode uczniow "to uczniowie, sa jeszcze zdrowi" powiedzial. tak powiedzial!

i wychodzi w takim razie, ze recenzja ma zle info:

"Wystawa trwa do 19 grudnia, można pójść zobaczyć i wyrobić sobie własne zdanie. Pozostaje jeszcze tylko wybór najlepszej pracy przez młodzież. Ciekawe, co do nich przemówi?"
  Profil uzytkownika: prometeusz     
wertypol


Wpisów: 2
Od: 2010-11-16
2010-11-16 15:53
rozumiem , że przegrany konkurs boli, ale robienie z tego tragedii narodowej godnej Smoleńska jest trochę nie na miejscu.
Skandal, kompromitacja ? straszna sprawa ,że sztuka dosłowna , przedstawiająca przegrała z bardziej abstrakcyjną ?
przecież tak się dzieje od dobrych 50 lat )
dobrze wygrały prace słabe , też tak myślę ale co w zamian, pseudo Chopin Kulika z husarskimi skrzydłami w tle ?
czy może nieudolna rzeźba z odrąbanymi rękami i maską Chopina ??? przecież te prace są banalnie głupie, opierają się na kalkach myślowych i nic nie wnoszą nowego
no i wreszcie Chopin Mieszka ....blisko mi do sztuki przedstawiającej i cenię dobry warsztat, ale szczerze mówiąc ten obraz wydaje m się mocno upozowany, przesłodzony i obliczony na poklask publiczności , myślę , że autor kombinował przy nim : jak namalować aby wygrać, nie wypłynął on z jego autentycznego przeżywania, równie dobrze mógłby to być Mozart czy dowolny kabotyn przebrany w koszulę z bajernymi mankietami, co to ma wspólnego z geniuszem Chopina ?
To co interesujące w tym konkursie to konflikt , który obserwuję od dawna. Jury różnych konkursów wybiera jałowe , abstrakcyjne prace co to mało komu się podobają i mało kogo wzruszają, a publiczność ceni prace bazujące na banalnych , wytartych kliszach, dla mnie to dwie strony tego samego piekła....
  Profil uzytkownika: wertypol     
Yaz


Wpisów: 27
Od: 2007-06-16
2010-11-16 16:17
Odbior sztuki to bardzo subiektywna rzecz.
Mam wrazenie ze niektore z osob na tym filmie tak samo by zareagowaly na prace Basquiata albo Haringa.
Albo na to co robi Banksy.

Smutne to.
  Profil uzytkownika: Yaz     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2010-11-16 16:50
I tak przy okazji.Temat nie powstal zeby wycierac polonia info syf


Oczekujesz, ze Twoje watki, nie beda zbaczac z zalozonego tematu ?

Chyba wlasne forum, bedziesz musial otworzyc...

pzdr,
  Profil uzytkownika: bolek1970     
Badboy


Wpisów: 23049
Od: 2004-06-10
2010-11-16 16:54
"czy może nieudolna rzeźba z odrąbanymi rękami i maską Chopina ???"

rzecz gustu, mnie się akurat praca tego Fina najbardziej podoba, prace nagrodzone II i III miejscem chyba nawet na zajęciach manualnych dla "sprawnych inaczej" nie doczekałyby się aplauzu, ale robienie takiej afery z tego wydarzenia jest mocno przesadzone
  Profil uzytkownika: Badboy     
flatron
470 km do Zamku Sth


Wpisów: 2684
Od: 2005-06-18
2010-11-16 17:00
Nagroda 1) kojarzy sie z produktami kuchennymi typu: tarka, noze czy klujki do ciasta
Nagroda 2) mam odczucie organow rozrodczych z lekcji biologii
Nagroda 3) bajoro o zmroku w bezwietrzny wieczor.

Gdybym nie wiedziala na jaki temat konkurs to chyba ostatnia mysla jaka bym oddala to Chopin`owi
Ale zgoda, prace te pobudzily moja wyobraznie a o to chyba chodzilo
  Profil uzytkownika: flatron     
wertypol


Wpisów: 2
Od: 2010-11-16
2010-11-16 17:28
no tak , bo jak Chopin to wierzby płaczące , klawiatura tańcząca na wietrze, orli nos artysty, bujna inaczej czupryna, no i oczywiście nutki tańczące najlepiej na tle polskiego krajobrazu
a nie można idei jego muzyki przedstawić abstrakcyjnie ?
a tak na marginesie , to się takie typowe polskie piekiełko w Skogas zrobiło )
bo umówmy się ranga konkursu żadna, poziom prac mizerny, werdykt śmieszny, filmik żałosny
za to emocje !? prawdziwie polskie
  Profil uzytkownika: wertypol     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2010-11-16 17:55
Pokazalem ten film z wystawy w pracy i staralem sie przetlumaczyc najlepiej jak potrafilem co Dana ma do powiedzenia(wykrzyczenia).Moi szwedzcy wspolpracownicy, pytali po obejrzeniu:kim jest Dana?,czy nie byla pijana?,dlaczego nie wezwano policji?,czy to jest autentyczny film z wystawy,czy robie sobie jaja?.

Kto z Was jest w stanie mi odpowiedziec na pytanie,kim jest Dana?,moze ktos ja zna?.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2010-11-16 17:56
za to emocje !? prawdziwie polskie

Za to uwielbiam to forum i kocham moich rodakow wlasnie ...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2010-11-16 18:01
Joland, przestan jatrzyc !

Ranga wystawy, cos ja z Osiedlowego Domu Kultury w Pcimiu dolnym, a Ty afere dalej robisz.
Chodzilo bynajmniej mi, o samo umieszczenie, tego na filmiku i opublikowaniu, na portalu.

Czy byal pijana ? Nie wiem, ale po pijaku moglbym podobnie nawywijac.
Pytanie tylko, czy kogos by to obchodzilo, na tyle zeby filmowac i publikowac na portalu, ktory szczyci sie byc "pulsem, na reku polonii w Szwecji"...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
T.Emotion
myspace.com/djvalder


Wpisów: 403
Od: 2010-10-04
2010-11-16 18:15
"Oczekujesz, ze Twoje watki, nie beda zbaczac z zalozonego tematu ?"

Oczywiscie ze beda zbaczac
Zboki jedne
PZDR.
  Profil uzytkownika: T.Emotion     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2010-11-16 18:17
Bolek,portal jest ogolnie dostepny,mam prawo pokazac ogolnie dostepny film,ktory zamieszczono za zgoda autora i glownej bohaterki.Skoro ktos nakrecil film i dopuscil do masowego ogladania,naturalnym jest zainteresowanie osobami w nim wystepujacymi,szczegolnie osoba grajaca glowna role.

Czy to jest jatrzenie?.Nie mieszkam w stolicy,nie znam elity polskiej emigracji.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
T.Emotion
myspace.com/djvalder


Wpisów: 403
Od: 2010-10-04
2010-11-16 18:19
[Wpis wykasowany przez Moderatora. ]
  Profil uzytkownika: T.Emotion     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2010-11-16 18:52
T.Emotion wstawiajac ten link...
zrobiles to samo co P. Diana
ja to traktuje jako glupi zart
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
KasiaTom


Wpisów: 1227
Od: 2010-09-23
2010-11-16 18:52
Dana mialo byc
juz skonczmy ten temat
  Profil uzytkownika: KasiaTom     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2010-11-16 18:55
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
pati_sko


Wpisów: 8960
Od: 2006-05-15
2010-11-16 19:24
"Pokazalem ten film z wystawy w pracy i staralem sie przetlumaczyc najlepiej jak potrafilem co Dana ma do powiedzenia(wykrzyczenia).Moi szwedzcy wspolpracownicy"


nie wiem czy caly film mial angielskie napisy...no w kazdym badz razie z kim Ty pracujesz?

a drugie-nie wiem co jest wieksza siara-ów film,czy pokazywanie go "szwedzkim wspolpracownikom"
  Profil uzytkownika: pati_sko     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2010-11-16 19:29
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2010-11-16 19:33
Tak, masz racje ,siara bylo pokazanie tego filmu.
Mam chyba glupi charakter,bo gdy smieje sie ze szwedzkich cech narodowych,to jednoczesnie nie chowam glowy w piasek i nie ukrywam glupoty polskich skandalistow.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
ÅÖÄ
Globus Polski!


Wpisów: 12896
Od: 2008-10-24
2010-11-16 19:39
Wpis wykasowany przez Administratora. Łamanie regulaminu serwisu.
  Profil uzytkownika: ÅÖÄ     
T.Emotion
myspace.com/djvalder


Wpisów: 403
Od: 2010-10-04
2010-11-16 20:06
Faktycznie zart byl glupi.SORKI
  Profil uzytkownika: T.Emotion     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2010-11-16 20:47
Tja...
Ja - proletaryusz - na bohemie intelektualnej znac sie nie musze, ale przekupki z bazaru Ruzyckiego (Warszawa - Praga) znam. Coz za podobienstwo nieslychane :D
  Profil uzytkownika: Oxen     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2010-11-17 14:04
przekupki z bazaru Ruzyckiego (Warszawa - Praga) znam. Coz za podobienstwo nieslychane

Ciekawe ze mamy identyczne skojarzenia.

Uwazajcie ze zbyt ostrymi sadami w ocenie dziel sztuki i ich zwolennikow bo w innym temacie napisalem cos brzydkiego o wielbicielach Duzego Pana Jezusa ze Swiebodzina a Kajetan napisal ze JEMU sie podoba.
  Profil uzytkownika: dzch     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-11-17 16:32
Nie znam sie na sztuce i raczej nie czytuje artykulow na ten temat, bo nie interesuja mnie zbytnio, jednak ten o Skogås przeczytalem, po przeczytaniu tego watku.

Czy wy naprawde uwazacie, ze ten artykul jest taki zly? Mozna sie zgadzac lub nie zgadzac, ale artykul jest rzeczowy i w miare interesujacy. Szczegolnie spostrzezenie, ze jurorzy osobno wola zupelnie inne rzeczy, niz jury wspolnie wybralo. I "teoria spiskowa" o wymianie miedzy galeriami.

Mi sie podobala ta "rzezba" zelazna. Obraz Mieszka nie za bardzo, bo nie moglbym miec Owsianego patrzacego na mnie ze sciany
Praca nagrodzona pierwsza nagroda mi sie podoba (szczegolnie pierwsze z 3 zdjec). Reszta prac nie za bardzo. Ale jak mowie, ja jestem prostym czlowiekiem i nie znam sie na sztuce abstrakcyjnej.

Jezeli chodzi o film, ktory zostal chwilowo zamieszczony na PoloniaInfo, to jest to film prywatny i nieszczesliwie sie stalo, ze w ogole sie tu znalazl. Dana, Mieszko, Michal i jeszcze kilka osob, byli w Skogås prywatnie i nie bylo wtedy mowy o zadnym artykule ani sprawozdaniu stamtad dla PoloniaInfo. Mieszko nagrywal, bo nagrywa wernisaze gdzie sa wystawiane jego prace a gdy zobaczyl oburzenie Dany tymi nagrodzonymi pracami, to zaczal nagrywac jej reakcje. Film jest z prywatnej kolekcji Mieszka, dlatego wszyscy na nim rozmawiaja glownie o jego obrazach. Umieszczenie go na PoloniaInfo, gdzie zostal odebrany jako "obiektywne sprawozdanie z wernisazu" bylo bledem. Bylo tez nieladne wobec Dany, z ktorej zrobione zostalo posmiewisko.

PoloniaInfo nie ma duzego doswiadczenia z filmami. Zaczelismy nagrywac i umieszczac sprawozdania wideo stosunkowo niedawno. Czasem zamieszczamy tez materialy z youtube nagrane przez inne osoby. W tym wypadku, cos co z prywatnego punktu widzenia znajomych Dany mialo byc smieszne, przedstawione publicznie szerszemu gronu bylo calkowitym niewypalem. I nauczka dla nas na przyszlosc, ze nie wszystko co jest na youtube nalezy bezkrytycznie publikowac, nawet jezeli na pierwszy rzut oka jest "na temat".

Moze Michal niezbyt wyraznie to napisal wyzej.
  Profil uzytkownika: kajetan     
tingatinga


Wpisów: 1
Od: 2010-11-17
2010-11-18 00:19
nie rozumiem o co tyle wrzasku, wywlekanie cech narodowych, wstyd za polakow etc.

Recenzja jest co prawda emocjonalna, a emocje nie sprzyjaja stylistyce, moglo by byc w niej wiecej ironicznej finezji, napewno wiecej by wtedy zdzialala, z drugiej strony zgadzam sie z kajetanem, ze merytorycznie jest do przyjecia.Nie promuje mieszka, wbrew zarzutom

, wymienia kilka innych prac, ktore moglyby pretendowac do nagrod

Mysle, ze mieszanka wybuchowa stal sie film zamieszczony obok recenzji. Dostalismy juz jednak wyjasnienie, ze byl prywatny, ze gafa bylo zamieszczenie go w tym kontekscie, ale wydaje sie, ze nikt z zainteresowanych nie przyjal tego wyjasnienia do wiadomosci.
Jako film prywatny rozbawil mnie, przyznaje, ze lubie tego typu niezaplanowane happeningi, chocby kosztem glownych bohaterow, wiec rozumiem michala, ktory zarzal na scene rozmowy z krytykiem, nie badzmy tacy polit. poprawni i wysterylizowani z humoru.

A teraz kilka spostrzezen

jesli chodzi o recenzje, ktorys z forumowiczow powolywal sie na definicje recenzji, proponowalabym przeczytac przedwojenne recenzje teatralne slonimskiego (ojca recenzji teatralnych (Gwalt na melpomenie)ten sie dopiero znecal (zreszta uroczo i niezwykle dowcipnie) nad biednymi aktorami i rezyserami, to bylo dopiero nie liczenie sie z uczuciami innych, wiec suche definicje recenzji kulturalnych czy w ogole gatunku publicystyki wziete z wikipedii lub onetu sa smieszne. Recenzja nigdy nie jest obiektywnym artykulem, a jedynie ekspresja subiektywnego przezycia. Dana ma styl jaki ma, jej poprzednie teksty nie odchodza w stylistyce i emocjonalnosci od nieszczesnego ostatniego tekstu. Nie rozumiem jednak co maja garsonki z grempliny wspolnego z jej stylem, jesli juz krytykowac to rzeczowo.

2 Byc moze to czepianie sie garsonek wynika z tego samego drobnomieszczanskiego pseudo oburzenia, ktore kaze forumowiczom odcinac sie tak zywiolowo od kiczu.

Inspiracja kiczem, ludowoscia jest jednym z aktualniejszych trendow w sztuce nowoczesnej i tylko drobnomieszczanskie oko wybierze kiepska abstrakcje, bo kojarzy ja z wysublimowana sztuka wyzsza., przyzwyczilo sie bowiem, ze sztuka wysoka od kilku dekad to wlasnie ta niezrozumiala. Ale kochani drobnomieszczanie, trendy w szuce zmienily sie juz jakis czas temu. zreszta paralelnie obok siebie wystepuje kilka nurtow, w tym oczywiscie rowniez non figuratywny.
ale jak mowie, ostatnio na topie jest czerpanie z kiczu i sztuk etnicznych, (typu jelenie na rykowisku , nie mowiac o pop kulturze.

Jury niewatpliwie wybralo prace z jakiegos powodu, mysle, ze jest kilka powodow, genus politik na pewno, ale tez pewnego rodzaju estetyka, ktora prezentowaly wybrane trzy prace, blizsza estetycznym upodobaniom miernych krytykow, bo nic nie mowiaca abstrakcyjna impresja jest latwiej przyswajalna i bezpieczniejsza w wyborze od dynamicznej ekspresji

mam kumpli w roznych wolnych zawodach i slyszalam niejedno na temat konkursow artystycznych, takich czy innych. Stosuje sie lini9e wyboru, ktore wspolgraja z linia dajmy na to wydawnictwa, galerii, czasopisma, a nie takie, ktore oddalyby walor artystyczny danej pracy. W tym wypadku z pewnoscia zagral tez ten mechanizm. i dana, choc koslawo,probowala go uvchwycic w swoim tekscie.

Prace w skogås
jak czesci z was podobaly mi sie prace fina i ukrainca, najbardziej obraz tego ostatniego, drapiezny i symbolicznie wieloznaczny

i przestancie sie juz znecac nad dana, szczegolnie, ze wszyscye stosujecie chwyty ponizej pasa czyli garsonkowe

jesli chodzi o poloniainfo - poza niezrecznym zamieszczeniem prywatnego filmiku przy recenzji sygnowanej przez PI, z ktorego pi wycofala sie z wyjasnieniem,nie widze tu innych przewinien
a wy wciaz grzmicie wielkim glosem, mysle ze to wynik listopadowej nudy
ludzie jedzcie na kanary, moze iza ma jakies promocje we fritids resor? Moze po urlopie w wyluzowanych slonecznych krajach wroca wam proporcje
  Profil uzytkownika: tingatinga     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2010-11-18 08:01
Kajetan, i o to mniej wiecej chodzilo!
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2010-11-18 13:11
Bylo tez nieladne wobec Dany, z ktorej zrobione zostalo posmiewisko
Zrobiono? Byl jakis fotomontaz? To kryminalne.

Jezeli nie, to jej filmowy show byl perelka tego tematu i przypomnial nie tylko mnie wystepy przekupek na bazarze w naszym kochanym Starym Kraju.
  Profil uzytkownika: dzch     
mieszkot
Stockholm


Wpisów: 36
Od: 2002-07-14
2010-11-19 16:37
Tu gdzies jest oficjalny 2 godzinny film, ktory byl transmitowany life w czasie imprezy:
http://www.ostragymnasiet. se/
  Profil uzytkownika: mieszkot     
Zuzia:)


Wpisów: 65
Od: 2010-04-29
2010-12-16 22:18
http://www.poloniainfo.se/ artykul.php?id=1411

Dla mnie to sie kupy nie trzyma,takie maslo maslane.

Pani Lucy-Lucyno
Mielczarek z czym to sie je???
  Profil uzytkownika: Zuzia:)     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-12-16 22:39
...bo to artykul, napisany w stanie natchnienia, tworzącego tekst do liter, które spływają nań z kosmosu...
  Profil uzytkownika: prometeusz     
T.Emotion
myspace.com/djvalder


Wpisów: 403
Od: 2010-10-04
2010-12-17 22:00
Ladniej zdecydowanie :Chopin
  Profil uzytkownika: T.Emotion     
broccoli
Niestety


Wpisów: 1787
Od: 2003-02-17
2010-12-19 01:12
Hiperrealizm???

Ludzie, czy pani Lucy wie o czym pisze?

Dyletantyzm to słabe słowo tutaj.

  Profil uzytkownika: broccoli     
Technical Emotion


Wpisów: 1195
Od: 2011-03-20
2011-06-26 10:39
"Dorzuce zeby nie bylo zadnych watpliwosci jeszcze odcinek w przedziale miedzy 02:50 do 02:56.

Oczywiscie z zapytaniem do Damy POLSKIEJ KULTURY w Stockholmie.

Czy faktycznie tak bardzo smierdzialo?
Mam nadzieje ze kobieta od ktorej Pani sie oddalala tego gestu nie zauwazyla!!!

Po co nam psuc mocniej opinie???"


Juz sie martwilem ,ze nigdy nie dostane na to pytanie odpowiedzi.Bo jak sie domyslalem ,pewnie Pani nie czyta forum.

A tu ciach niespodzianka.
Witamy pania na forum Polonia Info.

Moze jak juz Pani tutaj sie pojawila
,to korzystajac z okazji opowie nam dlaczego tak niestosownie zachowala sie na wystawie plastycznej???
  Profil uzytkownika: Technical Emotion     
Technical Emotion


Wpisów: 1195
Od: 2011-03-20
2011-06-26 10:48
Pani wpis w dziale SPRAWY POLONIJNE ,w temacie: W odpowiedzi na list...

Jest zagraniem ponizej pasa w stosunku do redakcji Polonia Info.


Nikt Pani blotem nie obrzucal,tylko wytknol Pani niestosowne zachowanie na wystawie plastycznej.

To co Pani probuje uzyskac w temacie "W odpowiedzi na list..." Rowniez w moim odczuciu jest Pani niestosownym zachowaniem. Wykorzystuje Pani sytuacje ,zeby wbic szpile redakcji za fakt nie zamkniecia dla Pani niewygodnego tematu.

Pozdrawiam Dame Polskiej Kultury w Stockholmie .
  Profil uzytkownika: Technical Emotion     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2011-06-26 10:59
"T.E."

  Profil uzytkownika: Oxen     
papaja


Wpisów: 399
Od: 2010-08-20
2011-06-28 16:01
Przypadkiem natknelam sie na watek i o malo z krzesla nie spadlam.
Pani Platter powinna odwiedzic choc kilka wystaw sztuki nowoczesnej. Najlepiej nie tylko w Szwecji, ale i w Niemczech, Francji, Hiszpanii...
Choc obawiam sie, ze sztuka nowoczesna nigdy nie przemowi do wyobrazni tej Pani. Calkiem mozliwe, ze kobieta nigdy nie wzbije sie ponad poziom pejzazy i portretow malowanych na potrzeby turystow i innych malo wymagajacych ludzi.

Swoja droga, jury czy krytycy sztuki nie oceniaja jedynie wizji, ktore przedstawia artysta w swoim dziele. Wazny jest styl wykonania - ale na tym trzeba bardzo dobrze sie znac by moc to ocenic. Liczy sie rowniez nowatorstwo oraz wlasny wypracowany styl - do tego dazy kazdy porzadny malarz.
  Profil uzytkownika: papaja     
Technical Emotion


Wpisów: 1195
Od: 2011-03-20
2011-06-28 20:55
Pani Plater nie ma odwagi przyjsc przeprosic za obciach.
A co do sztuki???

......./.......

Co do garsonek??

......./.......

  Profil uzytkownika: Technical Emotion     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2011-06-28 21:13
"Pani Plater nie ma odwagi przyjsc przeprosic za obciach.
A co do sztuki???

......./.......

Co do garsonek??"

Wyluzuj TE, masz tyle samo pojecia o garsonkach co Pani Platter o sztuce
Zostaw temat, bo zaczyna byc rownie zenujaco jak list ambasadora do forumowiczow Poloniainfo.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Technical Emotion


Wpisów: 1195
Od: 2011-03-20
2011-06-28 21:17
Sory ,ale przeczytaj uwaznie


....../...... tyle samo ,co ze nie mam zdania w temacie.

Ale ty juz sobie odpowiedzialas.
Wiec niech Tobie bedzie.

PZDR
  Profil uzytkownika: Technical Emotion     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2011-06-30 10:05
TE,
uwazam, ze osobom, ktore dzialaja na rzecz Polonii nalezy okazac szacunek a p Platter od lat sie tym zajmuje a poza tym jest osoba starsza i z tego powodu tez zasluguje na szacunek a Ty sie z niej wysmieszasz. Mam nadzieje, ze nie wysmiewasz sie ze swojej matki.
Nie rozumiem jak mozna miec jej za zle to, ze dokladala staran, zeby nagrode dostal nasz rodak?
A moze nie lubisz Mieszko i odgrywasz sie na p Platter?
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2011-06-30 10:13
Nie rozumiem jak mozna miec jej za zle to, ze dokladala staran, zeby nagrode dostal nasz rodak?

Przeciez to myslenie kategoriami, "nie wazne madry, czy glupi, ma talent, czy nie, wazne ze polak!!!"

  Profil uzytkownika: bolek1970     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2011-06-30 14:28
Bolek,
a mamy tylko patrzec i zazdroscic, ze inne narody sie popieraja a my nie?
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
Technical Emotion


Wpisów: 1195
Od: 2011-03-20
2011-06-30 20:20
"a Ty sie z niej wysmieszasz. "

Faktycznie temat byl m.inn. o wysmiewaniu.Ale osoby Tobie sie pomylily.

Ps.Nie mieszaj mojej matki ,jak to sie mowi 3 h... w bok od mojej rodziny.
  Profil uzytkownika: Technical Emotion     
Technical Emotion


Wpisów: 1195
Od: 2011-03-20
2011-06-30 20:23
"A moze nie lubisz Mieszko i odgrywasz sie na p Platter?"

Prostackie myslenie.Ja do mieszka jako czlowieka nic nie mam.Do Pani P rowniez.

Poprostu wypunktowalem cos co bardzo razilo.
Natomiast Twoje myslenie krotko i na temat opisal Bolek.

  Profil uzytkownika: Technical Emotion     
papaja


Wpisów: 399
Od: 2010-08-20
2011-06-30 21:13
inne narody nie tylko wspieraja sie, ale przede wszystkim okazuja sobie szacunek. A ta pani na filmie... kazdy widzi jak zachowuje sie. Wiek tu nie ma nic do rzeczy. Nawet 100-letnia babcie nikt nie bedzie szanowal jesli ona bedzie traktowac innych ludzi z gory i probowac ich ponizyc.
Jesli szanujesz ludzi, to i ciebie ludzie szanuja, no a jesli nie to trzeba liczyc sie z tym, ze ludzie odwdziecza sie takim samym stosunkiem.

Czesto spotykalam w PL starsze osoby, ktore uwazaly sie za wielkie panstwo a zachowywaly sie prostacko. Sloma im z eleganckich bucikow wychodzila przy relacjach z mlodszymi od siebie. Kulturalny czlowiek traktuje z takim samym szacunkiem i ludzi starszych od siebie i mlodszych.
  Profil uzytkownika: papaja     
simply_Ola


Wpisów: 8853
Od: 2011-01-04
2011-06-30 21:59
Jak groch o sciane!
Szkoda slow
  Profil uzytkownika: simply_Ola     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2011-06-30 22:35
"inne narody nie tylko wspieraja sie, ale przede wszystkim okazuja sobie szacunek."

Skad wy to bierzecie? To jest powtarzane na tym forum jak mantra, jeszcze ktos uwierzy....
  Profil uzytkownika: kajetan     
Technical Emotion


Wpisów: 1195
Od: 2011-03-20
2011-06-30 22:47
To cale sztuczne wspieranie ,tlumaczone tym ze jako Polacy powinnismy sie wspierac jest w moim odczuciu totalnym sy..em.

Kilka razy na forum byly akcje typu oddajcie na mnie glos.Bo jest np.konkurs w firmie i musze wygrac iloscia glosow itp.

Jaka satysfakcje ma osoba ktora wygrywa dzieki sztucznemu tlokowi???

Mi osobiscie wydaje sie ,ze wieksza frajde przynosi czysta wygrana.

Na ftb POLSKA sa np.rankingi najlepszych djow.
Odbywa to sie na zasadzie ,ze kto wiecej klubowiczow zna ten wygrywa ranking ,dzieki sztucznie oddanym glosom.

Totalny bez sens.Czyz nie prawda???

Wieksza satysfakcja z wypracowania sobie samemu opini.

Oczywiscie to byl tylko przyklad.

Co do wystawy???
Rowniez odnosze wrazenie ze nie praca Mieszka miala na celu wygranie za jakosc.Tylko za sile przebicia NASZYCH DAM(absolutnie nie nalewam sie)

Jak bym to robil zabrzmialo by to m.wiecej nastepujaco : Damy ,albo nie damy.

Podsumowujac:
Dajcie na luz z takim wspieraniem.(bo to sztuczne z waszej strony i falszywe)Ze ja Polak to Polaka wspieram,bez wzgledu czy praca jest dobra czy jest zwykla popelina.

  Profil uzytkownika: Technical Emotion     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2011-07-01 20:20
no nie wytrzymam!
wspierac kicz tylko dlatego ze rodak go namalowal?
co wy piszecie?
kto tak robi?
myslalam ze temat juz minal
ale widze ze ten jest wielu kulturalnych ludzi, ktorym ten"chamski popis"nie moze wyjsc z pamieci....
ide przeczytac ten list
  Profil uzytkownika: margot70     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2011-07-01 20:39
Pani Lucy pisze bezsensu....belkot powiedzialabym
Pani Platter nawet z sensem, wyjasnila swoje wlasne zdanie
Nie zgadzam sie z nim, ale ma prawo tak to przedstawic.
Jednak jej zachowanie na wystawie bylo naganne i nic tego faktu nie zmieni!
Jesli sie "piastuje" odpowiedzialne stanowisko nalezy nauczyc sie poskramiac wlasne emocje
"dyplomatycznie"
tak nie wolno sie zachowywac bo swiadczy to o braku kultury i tyle ,kropka.
  Profil uzytkownika: margot70     
Forum -> Na każdy temat -> Kontrowersyjny werdykt w Skogås
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie na dzis / transport (Södertälje)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 26 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony