Odwiedzin 37800294
Dziś 738
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Rozpoczęcie studiów na Uniwersytecie w Sztokholmie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorRozpoczęcie studiów na Uniwersytecie w Sztokholmie
illusion


Wpisów: 2
Od: 2010-11-01
2010-11-01 15:02
Witam! Jestem nową użytkowniczką, ale od kilku miesięcy stale pojawiam się na polonia.info jako gość. Jako, że zawsze udzielane są tu życzliwe rady, postanowiłam się zwrócić do Was o pomoc.
Uczę się w liceum, w maju zdaję maturę i mam w planach wyjazd do Szwecji na stałe.
Chciałabym rozpocząć tam także studia z wykładowym j. angielskim (sprawdzałam, że są niektóre kierunki z takim właśnie j. wykładowym), mam w planach także naukę j. szwedzkiego (od sierpnia zacznę kurs), jednak wiem, że nauka jeżyka całkowicie od postaw jest znacznie, znacznie trudniejsza, niż pogłębienie znajomości tego, którym władam całkiem nieźle (zdaję maturę na poz. rozszerz.).
I tutaj właśnie pojawia się moje pytanie - który certyfikat byłby najlepiej "przyjęty" przy rekrutacji (bo wiem, że potw. znajomość j. ang jest obowiązkowa) - TOEFL czy egzaminy Cambridge ESOL (zapewne CAE nie wystarczy, więc mowa o FCE)?
Proszę o pomoc.
(Może jakimś cudem trafi tutaj użytkowniczka Bailey, bo słynąca z naprawdę wielu cennych rad? Bardzo chciałabym nawiązać z nią kontakt.)
Pozdrawiam!
  Profil uzytkownika: illusion     
majawka
Lund


Wpisów: 308
Od: 2009-10-11
2010-11-01 16:43
"Proficiency in English, which must be demonstrated in one of the following ways:
•IELTS score (Academic) of 6.0 or more (with none of the sections scoring less than 5.0)
•TOEFL score of 550 or more (computer based test 213, internet based 79)
•Cambridge/Oxford - Advanced or Proficiency level"

http://www.su.se/english/s tudy/2.204/application-step-by-step-guide -1.176
  Profil uzytkownika: majawka     
illusion


Wpisów: 2
Od: 2010-11-01
2010-11-01 17:09
Dziękuję bardzo za informacje.
  Profil uzytkownika: illusion     
AgataN
Uppsala


Wpisów: 1377
Od: 2006-01-24
2010-11-01 17:30
ja bym powiedziala ze z tych wszystkich certyfikatow TOEFL jest najbardziej rozpoznawalny. Takie odnioslam wrazenie, bo przynajmniej jak ja szukalam to dawniej wszyscy o ten egzamin pytali.

Najlepiej jesli wejdziesz sobie na dana strone danego uniwerku i zobaczysz wymagania.
http://www.su.se/english/s tudy/courses/masters
Jak klikniesz w pierwszy link po "master's programmes" to dostaniesz nowa strone z katalogiem. Tam na 14-15 stronie jest "general i specific eligibility" i opisane jak z jezykiem musisz stac. Troche sie to bedzie roznic w zaleznosci od programu ktory wybierzesz.
  Profil uzytkownika: AgataN     
Siobhan


Wpisów: 580
Od: 2010-04-11
2010-11-01 17:32
Nie wiem jak to dokladnie wyglada ale obcokrajowcy napewno maja trzy drogi wstepu na wybrane studia :
- wymiana studencka
- zaliczenie egzaminow na szwedzkim poziomie z angielskiego ( angielski A , dla chcacych uczyc sie po angielsku wymagany tez angielski B) oraz jezyk szwedzki egzamin robiony w szwecji (National prov) z poziomu podstawowego i gimnazjum

- zgloszenie sie do danej szkoly wybranie kursu przygotowawczego do studiow oraz napisanie högskoleprov (wewnetrzny dla tej szkoly)

Czy mozna przyjechac z PL i isc odrazu na studia z miedzynarodowymi certyfikatami z angielskiego nie jestem pewna , bo Szwecja jest troche dziwna pod wzgledem edukacji...
  Profil uzytkownika: Siobhan     
AgataN
Uppsala


Wpisów: 1377
Od: 2006-01-24
2010-11-01 21:12
Sama ucze studentow, ktorzy przyjechali z innych krajow (Hiszpania, Meksyk, Niemcy) na magisterskie studia tutaj. Pewnie wymaga to wiecej papierkowej roboty przed przyjazdem ale jest do zrobienia. Inna sprawa jest ze czesto tacy studenci musza sami zadbac o finanse (np stypendium Instytutu Szwedzkiego) bo przynajmniej ci ktorych znam nie maja prawa do csn.
Stosunkowo latwo jest tutaj przyjechac z wymiany (socrates i jemu podobne), ale to zwykle dopiero na 3-4 roku studiow z Polski. Nie kazda polska uczelnia ma tez taki kontrakt z uniwerkiem tutaj, wiec jesli ktos chce zrobic cale studia w Szwecji a nie dopiero ich koniec to chyba lepiej postarac sie odrazu.
  Profil uzytkownika: AgataN     
Forum -> Życie w Szwecji -> Rozpoczęcie studiów na Uniwersytecie w Sztokholmie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 6 gości
oraz 0 użytkowników.


Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony