Odwiedzin 37898254
Dziś 184
Poniedziałek 27 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Mialem wypadek w Szwecji, prosze o porady.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorMialem wypadek w Szwecji, prosze o porady.
evillek


Wpisów: 13
Od: 2010-10-13
2010-10-28 13:48
Witam, miałem wypadek samochodem na polskich blachach. Na E4-E20 około 18.30 wbił mi się w tył szwed w Volvo i wepchnął mnie w Renaulta. Renówka miała hak wiec jest nie ciekawie, mój samochodzik na chwile obecna nie nadaje się do jazdy. Zadzwoniłem na policje i powiedzieli mi ze oni nie przyjeżdżają do stłuczek no i oczywiście muszę usunąć jak najszybciej auto z autostrady. Szwedzi spisali jakieś papiery no i oczywiście dali mi. Dla pewności poszedłem do konsulatu i tu zaczęło się nieciekawie. Kierowca Volvo które mnie uderzył w tył i jednoczesne wepchnął na pojazd z przodu nie wpisał numeru ubezpieczenia. Udałem się na policje i oni sprawdzili ze na chwile obecna nie ma ubezpieczenia ten pojazd, było ważne do 22.10. Jak dzwonie do niego to ktoś odpowiada po szwedzku jak się pytam czy gada po angielsku to odpowiedz jest ze nie a na miejscu stłuczki normalnie śpiewał serenady po angielsku. Proszę doradźcie coś bo normalnie pojadę na adres który uzyskałem na Policji i .... powiedzmy że zrobię jakąś głupotę
  Profil uzytkownika: evillek     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-10-28 14:13
Podaj nr rejestracyjny tego Volvo to go sprawdzimy

Generalnie jest duże prawdopodobieństwo,
że z ubezpieczenia Volvo lub z funduszu gwarancyjnego,
naprawią Ci tył, ale przód- jako że to Ty wjechałeś w Renówkę- będziesz musiał pokryć sam lub a auto-casco.

Ale czy to była stłuczka, skoro na autostradzie?
Chyba że w korku, przy niskiej prędkości...
  Profil uzytkownika: mabr     
evillek


Wpisów: 13
Od: 2010-10-13
2010-10-28 14:21
Ale jak to ja mam se przód robić skoro to mnie ten sven wepchnął na ten samochód. Byl korek i gość prze demną zahamował, ja zahamowałem i stanąłem, po paru sekundach jakiś palant mi wjechał w tył i wepchnął mnie na tego przede mną. Ja tu nie widzę mojej winy, zachowałem odstęp i bezpieczną prędkość. Blachy szweda to XJW870.
  Profil uzytkownika: evillek     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-10-28 14:26
Ty możesz tak uważać i może nawet tak było, ale pytanie czy to udowodnisz?

Z tego co widzę z wiadomości ogólnodostępnych, wszystko z tym autem jest w porządku i ubezpiecznie powinno mieć.
Może szary napisze Ci więcej.
  Profil uzytkownika: mabr     
evillek


Wpisów: 13
Od: 2010-10-13
2010-10-28 14:47
a monitoring z autostrady powinien być. To jest zaraz przy Essinge Örna w kierunku centrum. Jak tylko mieliśmy ten wypadek od razu jeden pas został zamknięty Jak widzisz ze ma ubezpieczenie to podaj mi namiary na firmę ubezpieczeniowa i jego numer polisy
  Profil uzytkownika: evillek     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-10-28 14:55
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Prosimy trzymać się tematu.]
  Profil uzytkownika: karolina68     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-10-28 15:21
Przecież Karolina pisała jak najbardziej na temat!
i do tego miała rację- wszystko wskazuje na to, że obaj kierowcy nie trzymali wystarczającej odległości.

A kiedy to się stało?
Bo widzę, że to auto zmieniło właściciela 5 października.

Na marginesie: skoro to było obok Essingeöarna, to nie autostrada, a obwodnica i max prędkość 70, ale w sumie nie ma to większego znaczenia skoro i tak był korek.
  Profil uzytkownika: mabr     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-10-28 15:44
policja tez nei lepiej jezdzi

http://www.aftonbladet.se/ nyheter/article8035600.ab
  Profil uzytkownika: szary     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-10-28 15:47
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Zanim napiszesz, przeczytaj regulamin]
  Profil uzytkownika: szary     
evillek


Wpisów: 13
Od: 2010-10-13
2010-10-28 15:54
Szary takie dane to ja dostałem na policji wiec to wiem, chodziło mi o ubezpieczenie a stłuczka była wczoraj, tj 27.10.2010. Samochód jest rozwalony z przodu i z tylu, coś mi brzęczy jak jadę, bo jak stoję i mam silnik odpalony to jest ok, hak mi się przebił przez chłodnice i klepnął w osłonę silnika. Na dodatek jeszcze na sam koniec elektryka padła ale to pewnie akumulator sie rozładował No jestem po prostu zdruzgotany ta sytuacja. Jak mi ubezpieczenie nie zrobi samocodu z polisy tego svena to sie wybieram do jego i pokarze co to znaczy wkur... sorki, zdenerwowany polak :/
  Profil uzytkownika: evillek     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-10-28 15:58
evillek , moment .. tylko sprawdze i pogadam z kolega z ubezpieczalni . i zaraz odpowiem jak sie cos dowiem
  Profil uzytkownika: szary     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-10-28 16:05
"Jak dzwonie do niego to ktoś odpowiada po szwedzku jak się pytam czy gada po angielsku to odpowiedz jest ze nie a na miejscu stłuczki normalnie śpiewał serenady po angielsku."

a skad wiesz kto prowadzil? moze nie ten co odbiera telefon...
  Profil uzytkownika: iza     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-10-28 16:12
juz wiem ..

zglos sie donich .. http://www.tff.se
popros o papier w ktorym wypisujesz szkode , bo auto ktore cie udezylo bylo nie ubezpieczone ..
dobrze by bylo jak bys mial kontakt z ta osoba w ktora Ty wjechales , zeby potwierdzial ze ty stales a ten co walna w ciebie zrobil tak ze ty udezyles w nia .. niech to powtwierdzi , i podobno ta ubezpieczalnie wlasnei TFF, ma zaplacic za szkode tylna i przod .. , troche to potrwa .. niestety . ale tak to dziala ..
  Profil uzytkownika: szary     
ona85


Wpisów: 161
Od: 2009-09-15
2010-10-28 16:21
szary a mógłbyś sprawdzić moje auto?? bo miałam małe problemy z ubezpieczeniem i nie wie czy wszystko już dobrze?? jeśli byś się zgodził to wolałbym przez maila pisać.
  Profil uzytkownika: ona85     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-10-28 16:56
ona85 szybciutko odpisuj . bo za 5 min ide do domu
  Profil uzytkownika: szary     
evillek


Wpisów: 13
Od: 2010-10-13
2010-10-28 17:06
Iza, osoba która odbiera ma identyczny głos. Dużo dyskutowaliśmy po tym zajściu.
  Profil uzytkownika: evillek     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-10-28 17:12
co tam duzo gadac .. mam nadzieje ze masz swiadka w ta osobe co uzedyles .. zglaszaj tam gdzie ci powiedzialem .. bo nie powiem brzydko , babuske oleje to .. jemu nikt nie zaplaci za auto ktore nie bylo ubezpieczone

wiec zglos to do TFF.

www.tff.se
  Profil uzytkownika: szary     
evillek


Wpisów: 13
Od: 2010-10-13
2010-10-28 17:28
Zobaczymy jak to będzie bo ten w którego ja uderzyłem nie wiem co on będzie gadać. Wszystko się okaże w praniu.
  Profil uzytkownika: evillek     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-10-29 06:53
kurcze .. kasuja moje wpisy .. a szkoda .. jak ja bym tu rzadzil .. nie tylko na poloni .. to wszystkich bym powywieszal .. z calymi danami i zdjeciem .. zboczencow , gwlacicieli , mordercow .. a ci co jezdza bez ubezpieczenia autem i robia wypadek wzyciu by juz nie ubezpieczyli auto .. a prawko bym zabral na minim rok ..


a regulamin jest po to zeby lamac

PS , mam szanse na moderatora ??
  Profil uzytkownika: szary     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-10-29 08:31
tu znajdziesz ten blankiet

http://www.tff.se/sv/Skada /Skadetyp/Nagot-av-fordonen-var-oforsakra t/Motpartens-fordon-var-oforsakrat-1/Motp artens-fordon-var-oforsakrat/

  Profil uzytkownika: szary     
evillek


Wpisów: 13
Od: 2010-10-13
2010-10-29 12:35
Szary jak dla mnie to juz dawno powinienes byc moderatorem. A co do tego wywieszania danych i zdjec to w pelni cie popieram, prawo zawsze powinno pietnowac osoby lamiace prawo i migajace sie od egzekucji tego prawa PS Pozdro Szary
  Profil uzytkownika: evillek     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-10-29 12:53
thx
  Profil uzytkownika: szary     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16851
Od: 2000-09-01
2010-10-31 21:30
"kurcze .. kasuja moje wpisy .. a szkoda .. jak ja bym tu rzadzil .. nie tylko na poloni .. to wszystkich bym powywieszal .. z calymi danami i zdjeciem .. zboczencow , gwlacicieli , mordercow .. "

No to na co czekasz? Strzel sobie domene www.wywieszam.se i se wywieszaj
  Profil uzytkownika: kajetan     
evillek


Wpisów: 13
Od: 2010-10-13
2010-11-19 22:58
A wiec Panie i Panowie. Teraz wam napisze maly poradniczek wrazie wypadku w Szwecji z nieubezpieczonym Szwedem. Jezeli macie wypadek z nie swojej winy czyli jestescie poszkodowani upewnijcie sie ze na papierach ktore uzupelniacie sprawca wpisal swoj numer ubezpieczenia jezeli wciska wam kita ze nie pamieta to niech sobie lepiej przypomni. Jezeli nie poda dzwonicie na policje i mowicie im, ze jestescie ofiara przestepstwa (podkreslam PRZESTEPSTWA) poniewaz jazda nie ubezpieczonym pojazdem w szwecji jest przestepstwem :P Wtedy policja musi przyjechac Poniewaz, jezeli nie ma ofiar w trakcie wypadku a ulegly zniszczeniu tylko pojazdy policja nie przyjedzie i kaze wam tylko usunac pojazd z drogi :/. Jezeli jednak, tak jak ja, nie macie w papierach numeru ubezpieczenia szweda to zaczyna sie pod gorke. Najlepszym rozwiazaniem jest sie zglosic do TFF Trafik Försäkrings föreningen w Sztokholmie na Karlavägen. Musicie znac przynajmniej angielski zeby z nimi sie dogadac. Wyjasniamy co sie stalo, piszemy to w odpowiednim formulazu (przynajmniej po angielsku) i czekamy od 2 do 4 tygodni. Ja czekam juz 3 ale wiem ze juz jest rozpatrzona sprawa pozytywnie. Mam dostac pisemko, z tym pisemkim poginam do mechaniora razem z samochodem. On zglasza to w TFF ze pojazd jest u niego, przyjezdza zeczoznawca, spisuje uszkodzenia i mechanik robi. Jestem na chwile obecna na etapie poginam do mechaniora razem z pisemkiem. Poinformuje was co bedzie dalej. C.D.N. ...
  Profil uzytkownika: evillek     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-11-20 10:05
evillek , pisaöem otym ze musicie to zglosoc do TFF , i starajcie sie zeby ten kto nawas najechal zawsze podpisal papiery , imie , nazwisko , nr personalny , nr rejstr, i swoj podpis , a nr ubezpieczenia to nikt tu nie pamieta ... kazdy zglasza do sojej ybezpieczalni , ale jesli Ty masz auto na obcych nr to zglaszasz do TFF , jak dostaniesz papiery z nr szkody to oddajesz auto do warsztatu , i to warsztat robi w specjalnym programie kosztorys .. i wysyla przez neta do TFF ten kosztorys , i yo teraz odnich zalezy czy warto naprawiac czy nie ..
  Profil uzytkownika: szary     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-11-20 11:46
"poradniczek wrazie wypadku w Szwecji z nieubezpieczonym Szwedem. [...] upewnijcie sie ze sprawca wpisal swoj numer ubezpieczenia"

Chyba chodziło Ci o nr personalny, prawda? Bo skąd miałby wziąć nr ubezpieczenia jeśli ubezpieczenia nie posiada?
  Profil uzytkownika: mabr     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-11-20 12:51
mabr , moge sie zalozyc ze nawet jesli posiadasz ubezpieczenie auta , to napewno nie posiadasz tego numeru ubezpieczenia
  Profil uzytkownika: szary     
Forum -> Auto-Moto -> Mialem wypadek w Szwecji, prosze o porady.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca w Nynäshamn (Nynäshamn)
Remont łazienek (Stockholm)
Sprzatanie (Nykvarn)
Stolarz/Ekipę (Tumba)
szukam (Stockholm)
Sprzatanie Stockholm (Stockhom)
Praca Rusztowania (Stockholm/Katowice )
Mechanik samochodowy (Haninge)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 7 gości
oraz 1 użytkowników.


W PL działała zorganizowana grupa przestępcza?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony