Odwiedzin 37896042
Dziś 612
Niedziela 26 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Ubezpieczenie auta

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorUbezpieczenie auta
ona85


Wpisów: 161
Od: 2009-09-15
2010-10-14 19:55
Mam samochód zarejstrowany na tate. Przez pierwsze pół roku miałam ubezpieczone w Trygg Hansa. Kiedy przyszedł następny rachunek do zapłaty za następne pół roku to znalazłam inna ubezpieczalanie do której się zapisałam. Rachunek z tej nowej ubezpieczalni przyszedl i do 20go muszę go opłacić. Dostałam również jeszcze raz rachunek z Trygg Hansy,że nie zapłaciłam i trzeba zapłacić. Dzwoniłam tam i mówię,że tata zmienił firme i że z tej rezygnuje. Oni powiedzieli,że to jest roczna umowa i trzeba zapłacić.My nie podpisywaliśmy z nimi żadnej umowy i przy pierwszysm rachunku też nic nie było napisane. Teraz się zastanawiam czy trzeba zapłacić te Hanse czy oni tylko tak mówią? Z drugiej strony do 20go muszę zapłacić rachunek z nej nowej ubezpieczalni. Chciałam też tak zrobić,że niby ojciec sprzedał auto i ja je kupiłam i czy wtedy będzie musiał płacić skoro auto ma innego właściciela?? Czy może tylko te dni do czasu kiedy on był właścicielem??
Troche się w tym pogubiłam, no ale nie wiedziałam że muszę płacić rok w TryggHansie nie podpisując żadnej umowy. Mam nadzieję,że ktoś mi doradzi i nie będę musiała płacić dwóch rachunków za ubezpieczenie auta
  Profil uzytkownika: ona85     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-10-14 20:58
Ustna umowa to w Szwecji też umowa, nie trzeba podpisu.
I niestety tak jest że ubezp. zamawia się na rok.

Odmów to drugie ubezpieczenie- masz do tego prawo (ångerrätt) i wymów Trygg-Hansę gdy dobiegnie rok.
  Profil uzytkownika: mabr     
Lacoste


Wpisów: 221
Od: 2006-04-06
2010-10-14 20:59
hej,tak bendziesz musiala zaplacic dublowe ubespieczenie,takie sa zasady.Jesli chcesz zmienic swoja ubespieczalnie to co najmniej miesiac przed jej wygasnieciem musisz poinformowac np.Trygghanse ze masz kogos innego,tanszego,lepszego...niewazne. W przeciwnym wypadku przedluzasz swoje ubespieczenie automatycznie.
pozdro
ps.jest w tym cos pocieszajacego,w przypadku gdy rozbijesz autko a masz ubespieczenie w dwoch ubespieczalniach to wyplaca ci X 2 ;-P
  Profil uzytkownika: Lacoste     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-10-14 21:01
"tak bendziesz musiala zaplacic dublowe ubespieczenie"

Takie durnowate zasady są w Polsce, ale nie w Szwecji.
  Profil uzytkownika: mabr     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-10-14 21:02
PS.
Pobranie odszkodowania z dwóch ubezpieczalni za tą samą szkodę jest karalne
  Profil uzytkownika: mabr     
ona85


Wpisów: 161
Od: 2009-09-15
2010-10-14 21:16
Dzięki za odpowiedźNo to pozostaje mi zapłacić Hanse
A Ci z tej drugiej firmy nie będą robić problemu,że odmawiam ?? W sumie bardziej bym wolała ich bo było tańsze. A jeżeli ta nowa firma też powie, że muszę zapłacić to czy wtedy mogłabym "kupić" auto od taty i wtedy on by płacił te hanse za te dni w których jest właścicielem??
  Profil uzytkownika: ona85     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2010-10-14 21:28
przy zawieraniu ubezpieczenia zawsze pytaja o okres ubezpieczenia, np. czy chcesz ubezpieczenie na rok, pol, kwartal. To jest zawarcie umowy. Nastepnym pytaniem jest sposob platnosci. Na kazdej fakturze z ubezpieczalni masz napisane:
- okres ubezpieczenia;
- okres jaki obejmuje platnosc z danej faktury.
Jak to wyglada w praktyce?
np. mam zawarta umowe na rok od 01. maja, a platnosci miesieczne przez autogiro. W kwietniu moge wypowiedziec autogiro, ale najpozniej 30. kwietnia musze zglosic sie do innej ubezpieczalni by zawrzec nowa umowe.
O tym miala obowiazek poinformowac Cie osoba z nowej ubezpieczalni, bo majac wglad w Twoje papiery widziala, ze masz wiazaca umowe!
Co do TryggHansa:
mialem u nich poubezpieczany "wszelaki fordon" /mimo roznych "przestrog" /gdy sam doswiadczylem jak traktuja klienta postanowilem zrezygnowac z ich uslug. Przenioslem sie do Folksamu, bo tu mam inne ubezpieczenia. Kobieta w Folksamie poinformowala mnie, ze w rejestrze widnieje iz mam umowe z TH do dnia 30. kwietnia. Zapytalem, czy cos musze wypowiedziec. Okazalo sie, ze nie pod warunkiem, ze wlasnie z data 01. maja bede mial juz inne ubezpieczenie. Tak zrobilem, a mimo to TH przysylala mi przez ponad 3 miesiace faktury z upomnieniami i "grozbami" co to mnie spotka za jezdzenie nieubezpieczonym pojazdem...
Moim zdaniem nieuczciwie zachowali sie ci z tej "nowej" ubezpieczalni - oni przeciez "widza w papierach" jak Twoja sytuacja wyglada i jakie zawarlas umowy.
  Profil uzytkownika: Facet46     
ona85


Wpisów: 161
Od: 2009-09-15
2010-10-14 21:44
To było tak,że z TryggHansy miałam do 12go września ubezpieczenie a do nowej zapisałam się chyba 20go września, więc w papierach pewnie mieli widoczne,że obecnie nie mam żadnego ubezpieczenia i pewnie dlatego wysłali rachunek z teminem zapłaty do 20go października. Mam nadzieję,że tak jak Mabr mówi da rade odwołać tę nową firmę i po prostu zapłace te Hanse. Taty nie było w SE i nie wiedziałam,że przyszedł rachunek z Trygg Hansy za ubezpieczenia a sama nie liczyłam kiedy mi się skończy. I tak że się udało, że policja nie zatrzymała auta do kontroli
W takim razie jutro zapłacę Hanse a do tych drugich zadzwonie i oddwołam mam nadzieję, że to wyjdzie
  Profil uzytkownika: ona85     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2010-10-14 21:47
a co masz na fakturze z TH? Jaki okres ubezpieczenia /nie platnosci/?
  Profil uzytkownika: Facet46     
ona85


Wpisów: 161
Od: 2009-09-15
2010-10-14 21:51
hansa od 12go wrzesnia 2010 do marca 2011. a te nową mam od 19go wrzesnia 2010 do wrzesnia 2011
  Profil uzytkownika: ona85     
ona85


Wpisów: 161
Od: 2009-09-15
2010-10-14 21:53
i chcialam zaplacic w TH za te 7dni bo mówilam, ze od 19go mam inne ubezpieczenia ale wlasnie powiedzieli ze mam umowe na rok i musze zaplacic do marca 2011
  Profil uzytkownika: ona85     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2010-10-14 21:59
no to wszystko jasne.
Sama widzisz...
Jesli masz TH do 12. marca 2011, to bez wypowiadania mozesz wykupic w innej ubezpieczalni 11. marca 2011, obowiazujace od 12-tego. Wowczas nic nie musisz wypowiadac.
Sprawdz jeszcze dokladnie co masz na fakturze czy to okres umowy, czy okres oplacany.
  Profil uzytkownika: Facet46     
ona85


Wpisów: 161
Od: 2009-09-15
2010-10-14 22:04
Acha To zobacze jutro te umowe z TH. To tak w ogóle to co teraz powinnam zrobić aby nie płacić tych dwóch rachunków??
  Profil uzytkownika: ona85     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2010-10-14 22:08
teoretycznie to to nowe jest niewazne, bo ubezpieczajacy Ciebie powinien widziec, ze masz inna umowe i poinformowac Ciebie o koniecznosci jej rozwiazania-wypowiedzenia.
Praktycznie najprosciej szybko zrobic zmiane wlasciciela i oba ubezpieczenia "zdechna", conajwyzej beda chcieli oplat za pare dni.
  Profil uzytkownika: Facet46     
ona85


Wpisów: 161
Od: 2009-09-15
2010-10-14 22:16
Dzięki bardzo za odpowiedź Od razu mi się humor poprawił. Właśnie tak myślałam, żeby przepisać auto na mnie i wtedy mogliby kazać zapłacić za te dni. Teraz już jestem pewna,więc jutro wrzuce na poczcie to co potrzeba.
Jeszcze raz dziękuję
Jeżeli już nikt nic nie dopisze to mogą moderatorzy zamknąć temat
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: ona85     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-10-14 23:27
To trochę czasu upłynęło od zamówienia tego nowego ubezpieczenia. Teoretycznie ångerrätt to chyba 14 dni.

Jakby w tej nowej ubezpieczalni robili trudności to dobrze kombinujesz- sprzedaż auta "unieważni" oba ubezp. Tylko najpierw sprawdź które ubezpieczenie będzie tańsze dla Ciebie.
  Profil uzytkownika: mabr     
Forum -> Auto-Moto -> Ubezpieczenie auta
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca Rusztowania (Stockholm/Katowice )
Mechanik samochodowy (Haninge)
Sprzatanie (Tensta)
Violas Team AB (Sztokholm)
Malarz - szpachlarz (Sztokholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Praca (Goteborg )
Sprzatanie (Tystberga )
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 16 gości
oraz 0 użytkowników.


Żart na stronę
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony