Odwiedzin 37801865
Dziś 2309
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - samordningsnummer

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorsamordningsnummer
ManiaAnia26


Wpisów: 3
Od: 2010-10-12
2010-10-12 15:05
Mam pytanie odnosnie samordningsnummer.szwagier podjol prace-legalnie.on dopiero co przyjechal do szwecji,zatrzymal sie u nas ale meldunku jeszcze nie ma. pracodawca chcial ten numer (samordningsnummer) i teraz na niego czekamy. szwagier przyjechal z dziewczyna i ich dzieckiem. myslelismy zeby ich zameldowac i zarejestrowac jako sambo. wiem z wlasnego doswiadczenia ze zeby sie zarejestrowaj jako sambo potrzebny jest personnumer. znajomy powiedzial ze obecnie personnumer dostaje sie po pol roku pobytu tutaj a meldunek otrymuje sie przy skladaniu wniosku o samordningsnummer(podawany byl adres zatrzymania sie w szwecji). osobiscie cos mi tu nie gra wiec licze na wasza pomoc jak to wszystko powinno wygladac-z meldunkiem, z otrzymaniem personnumer i rejestracja ich jako sambo. szwagierka nie pracuje ale chcialaby podjac nauke w sfi wiec musi byc zarejestrowana. czytalam wiekszosc watkow odnosnie personnumer i samordningsnummer ale niezabardzo sie w tym lapie.
z gory wielkie dzieki za info
  Profil uzytkownika: ManiaAnia26     
Harpo28


Wpisów: 218
Od: 2008-05-05
2010-10-12 16:20
co do PN:
http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=33807
wszystko ładnie i prosto opisane
a jak to za mało to zawsze można dowiedzieć się tu: http://www.skatteverket.se /
albo przeczytać setki tematów z takimi samymi pytaniami
  Profil uzytkownika: Harpo28     
ManiaAnia26


Wpisów: 3
Od: 2010-10-12
2010-10-12 16:47
czytalam te watki ale jak juz pisalam nie zabardzo sie w tym wszystkim lapie dlatego zamiescilam ten post. moze zbyt duzo wymagam ale chcialabym zeby ktos podpowiedzial mi dokladnie w tym zaistnialym przypadku. czy na podstawie samordningsnummer oni moga sie zarejestrowac jako sambo i zaczac nowe zycie w szwecji?
  Profil uzytkownika: ManiaAnia26     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-10-12 16:57
po pierwsze najpierw musi isc do migrationsverket aby otrzymac pobyt wtedy do skatteverket po personnummer
  Profil uzytkownika: kamień     
poleczka123


Wpisów: 370
Od: 2008-02-12
2010-10-12 17:51
Musi isc do skatteverket niech zaznaczy ze przyjechal tu na stale- tills vidare i dostanie zwykly personnummer bo na samordningsnummer to niewiele tu moze, nie mozna nawet w f.kassan sie zarejestrowac.Nie wiem jak jest z zapisaniem sie do szkoly tez raczej nie mozna bo musi byc w ewidencji ludnosci a na takim numerze nie jest sie. A meldunku tu nie ma zadnego wystarczy podac jakis adres pod ktory poczta ma przychodzic. Nikt nie sprawdza gdzie mieszkasz.
  Profil uzytkownika: poleczka123     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-10-12 17:58
poleczka przepisy sie zmienily, a podanie adresu to meldunek....
  Profil uzytkownika: kamień     
poleczka123


Wpisów: 370
Od: 2008-02-12
2010-10-12 19:29
a od kiedy przepisy sie zmieniły? ja podaje wiadomosci sprzed miesiaca
  Profil uzytkownika: poleczka123     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-10-12 20:50
od lipca, i nic mi nie wiadomo o ponownych zmianach
  Profil uzytkownika: kamień     
poleczka123


Wpisów: 370
Od: 2008-02-12
2010-10-12 20:52
a jakie zmiany masz na myśli?
  Profil uzytkownika: poleczka123     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-10-12 20:53
takie ze personnummer daja od reki...
  Profil uzytkownika: kamień     
poleczka123


Wpisów: 370
Od: 2008-02-12
2010-10-12 20:59
Chyba oczywiste ze musi poczekać, a zmiane tych przepisow zauwazylam tylo w tym ze sie dluzej czeka niz kiedys.
  Profil uzytkownika: poleczka123     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2010-10-12 21:35
Poleczka123, poczytaj moze:

http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=33807

zanim dalej bedziesz wprowadzac innych w blad!

A samordningnummer obecnie nie ma zadnego formalnego znaczenia w kwesti pobytu w SE

"Samordningsnummer är en enhetlig identitetsbeteckning för fysiska personer som inte är eller har varit folkbokförda i Sverige. Skattekontoret kan tilldela
samordningsnummer på begäran av en myndighet."


zrodlo:
http://www.skatteverket.se /download/18.3dfca4f410f4fc63c86800016382 /70702.pdf
  Profil uzytkownika: Facet46     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2010-10-12 21:42
Z powyzszego wynika, ze nie mozna samemu wystapic o nadanie samordningsnummer!!! O to moga sie do SV zwrocic tylko okreslone urzedy

O PN numer wszystko juz jest tu napisane w linkowanym watku:

obecnie by go dostac nalezy zarejestrowac pobyt w MV
  Profil uzytkownika: Facet46     
ManiaAnia26


Wpisów: 3
Od: 2010-10-12
2010-10-13 13:55
Dzieki wielkie za info
o samordningsnummer wystapil pracodawca zeby miec jak podatek rozliczyc
to na dniach do MV podroz i wtedy bedzie jak nalezy
raz jeszcze dzieki
  Profil uzytkownika: ManiaAnia26     
petitka18


Wpisów: 951
Od: 2007-01-20
2010-10-14 16:37
Facet46 wiem ze jestes w temacie PN dla dziecka,moja corka za 2 miesiace konczy 18 lat i nie wiem czy lepiej teraz wystapic dla niej o PN,czy poczekac i zaczac dzialac wiosna,a raczej ona sama by musiala zalatwiac to,bo bedzie przeciez pelnoletnia,latem PN bedzie jej potrzebny do sommarjobb,bez tego nie zatrudnia jej.Pierwszy krok to wyslanie wszystkich papierow i kopii do migrationv...,to wiem, ale pytanie ,jesli zrobie to teraz i dostane odpowiedz pozytywna,mysle ze nie bedzie problemu,czy wtedy moge poczekac te pare miesiecy jak ona tu przyjedzie i pojdziemy do skattev.,czy ta odpowiedz z migrationv.. na jakas date realizacji,np.,w ciagu miesiaca od pozytywnej odp z migrationv..musze wystapic o nadanie PN?
  Profil uzytkownika: petitka18     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2010-10-14 20:16
ManiaAnia26
pracodawca nie jest urzedem mogacym wystapic o samordningsnummer. Na stronie do ktorej podalem linka jest wyraznie okreslone jakie szwedzkie urzedy moga wystapic o jego nadanie. /jest bardzo szybki i latwy sposob jego uzyskania... pisalem kiedys o tym w jakims temacie w Auto-Moto/.

Petitka18
tutaj dziecko juz po ukonczeniu 16-stu lat musi samo skladac wniosek o PN. Junior skladal wniosek w SV bez rejestracji w MV, o czym pisalem, ale na miejscu dostal wniosek do wypelnienia. Papiery zostaly wyslane, na wniosku o PN dopisalismy, ze czekamy na rejestracje z Migrationsverket. Zdazyl juz dostac PN, zlozyc wniosek o rejestracje w Försäkringskassan /z podobnym dopiskiem odnosnie rej. w MV/, a takze juz ma ID-kort. Z MV nadal odpowiedzi brak.
Wyglada na to, ze w Migrationsverket trwa to miesiacami, wiec na Twoim miejscu zarejestrowalbym ja przez neta w MV, a jak sie "zdarzy", ze dostaniesz potwierdzenie rejestracji to bedzie musiala "wleciec" do SE na jakis dzien... Na wniosku w koncu wpisujesz date wjazdu do Szwecji, a nie moze to byc data "do przodu", raczej powinna byc "w tyl", bo obowiazek rejestracji jest dopiero, gdy pobyt bedzie przekraczal 3 miesiace. Rejestrujac pobyt oswiadcza, ze przebywa w Szwecji, wiec raczej chyba zbyt dlugo z wystapieniem o PN nie mozna zwlekac...
Pamietaj jednak, ze aby dokonac rejestracji pobytu w Migrationsverket musisz miec wszystkie dokumenty zeskanowane w kompie, bo rejestracji mozna dokonac tylko jednorazowo, tzn. jak raz sie tam zalogujesz musisz dolaczyc wszystko od razu, bo nie ma mozliwosci pozniejszego dodawania zalacznikow. Potrzebujesz skan jej paszportu lub dowodu z potwierdzeniem narodowosci, oraz skan aktu urodzenia /dowod pokrewienstwa/.
Powodzenia!!
  Profil uzytkownika: Facet46     
petitka18


Wpisów: 951
Od: 2007-01-20
2010-10-15 18:33
Wielkie dzieki
  Profil uzytkownika: petitka18     
Forum -> Życie w Szwecji -> samordningsnummer
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Sprzatanie (Sztokholm)
Firma zatrudni (Bandhagen )
praca w restauracji (stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony