Odwiedzin 37798561
Dziś 2338
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - DLA *ZIELONYCH*

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorDLA *ZIELONYCH*
Agnieszka19


Wpisów: 4
Od: 2010-05-25
2010-09-28 12:36
Witam wszystkich!

Z gory przepraszam stalych bywalcow, jesli urazi ich fakt, ze pytam o cos, co gdzies juz bylo pisane! Musicie jednak przyznac, ze na tym forum jest mnostwo tematow i tysiace odpowiedzi-BO KAZDY MA SWOJEGO RODZAJU PROBLEM!
Czytam bardzo wiele, ale przyznac musicie,ze to wszystko jest strasznie chaotyczne! Ludzie, ktorzy tu przyjezdzaja chca od czegos zaczac... :-)
Bardzo chetnie pogrupowalabym to wszystko, gdybym miala WIEKSZE doswiadczenie, lecz jestem w tym wszytskim *zielona*- zakladajac zakladki:

* PIERWSZE KROKI (MIGRATIONSVERKET, FÖRSÄKRINGSKASSEN, PERSONNUMMER-
z kategoriami: malzonkowie, single, rodziny, ciezarne itp..)
*ZDROWIE->WYMIENIONE SPECJALIZACJE LEKARZY, np lekarz rodzinny, ginekolog, laryngolog itp
*PRACA
*ZYCIE-> REGIONY->MIASTA... itd


Latwiej mozna byloby cokolwiek znalezc, pytania nie powtarzalyby sie co chwila... mnie juz glowa boli od szukania po zakladkach hasla np GINEKOLOG- jest wszystko i nic! ludzie pytaja o lekarzy z tej samej miejscowosci 10 razy, ale sa jeszcze inne regiony...albo widze haslo aborcja czesciej niz haslo ciezarna mama... (bez podtekstow oczywiscie)
ale nie ma informacji czego mozna sie spodziewac idac np do szwedzkiego lekarza... czy w Vårdcentral uzyskamy pomoc kardiologiczna, ginekologiczna, laryngologa itp...

Chce wdrazyc sie w system jaki oferuje ten kraj i swietnie jest wiedziec, ze jest taka strona internetowa:) Wiem ze prosze o wiele i ciezko wszystkim dogodzic, ale uwazam ze skoro jest to forum publiczne i ma ono na celu pomoc... latwiej byloby jakos to wszytsko sklecic w calosc a nie podsylac linkow i krytykowac ludzi, ze nie mysla, nie czytaja i urwali sie z choinki...

jeszcze raz przepraszam, jesli kogos urazilam! i mam cicha nadzieje ze w niedlugim czasie ludzie, ktorzy przyjada do Szwecji beda mieli troche latwiej:)
pozdrawiam wszystkich forowiczow!
  Profil uzytkownika: Agnieszka19     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-09-28 12:46
tacy sa ludzie .. im sie neichce czytac , wola sie zapytac jeszcze raz , i otwierac kilka tematow otym samym .. , a potem sie dziwia ze ludzie im pisza glupoty ..
  Profil uzytkownika: szary     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-09-28 13:25
no wyszukiwarka bardzo "gryzie" ale na to juz nie ma sposobu...
  Profil uzytkownika: kamień     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-09-28 13:43
uwazam, ze przestudiowanie wszystkich podwieszonych tematow w tym dziale wystarczy by uzyskac jakis grunt pod nogami
  Profil uzytkownika: iza     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2010-09-28 13:50
Hi!
Probuj "googlowac".
(w jezyku szwedzkim)
Tam zawsze znajdziesz cos, co Ciebie zainteresuje, tzn. strony, ktore bez podtekstow i uszczypliwych uwag Rodakow, odpowiedza na Twoje pytania...
Poszukaj tez kogos, kto moze Ci pomoc bez "strzelania focha".
Powodzenia!
:)
  Profil uzytkownika: Oxen     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-09-28 17:00
tu by sie przydalo troche reki moderatora ktory by usunął całkowicie tematy z ktorych nic nie wynika. wtedy jak ktos wpisze w wyszukiwarkrke np. personnummer nie bedzie miał setki tematow i co za tym idzie nie zalozy 101ego.... i jak ktos pyta o rodzinne to od razu przekierowac go do istniejacego tematu a nowy usunac by wyszukiwarka go znow nie wskazywala, po pewnym czasie moze dojdziemy do tymczasowego ładu...
  Profil uzytkownika: kamień     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-09-28 17:03
wyszukiwarka tez znajduje tematy z przed kilku lat, a wiadomo przepisy sie zmieniaja i te wiadomosci sa nieaktualne, wiem ze moderatorzy maja duzo innej pracy, ale warto by zrobić gruntowny porzadek, moze by na jakis tydzien "zadrudnic" pomoc i posprzatać. przydałby sie tez dział "smietnik" gdzie duble bedzie sie przenosic co by zalozyciel tematu nie szukał swojego wątku....
  Profil uzytkownika: kamień     
Agnieszka19


Wpisów: 4
Od: 2010-05-25
2010-09-28 20:07
Dzieki wielkie za Wasze komentarzeNie bez przyczyny uczepialam sie tego tematu... poprostu przyjezdzajac do obcego kraju, nie znajac jezyka i nie majac nikogo kto by Toba pokierowal jest ciezko komukolwiek szukac informacji, ktore bylyby adekwatne do jego sytuacji- wiadomo kazdy ma swoja historie... ale sa rzeczy, ktore zrobic i wiedziec musi kazdy- Ja wchodzac w wyszukiwarke wpisuje przerozne podstawowe hasla i czytam o problemach z zalatwieniem czegos, o osobistych przezyciach, doswiadczeniach... i za nim dotre do 1 podstawowej, interesujacej mnie informacji(np gdzie sie udac) znam juz historie zycia niektorych osob i nie zebym miala cos przeciwko temu, ale poprostu odniecciewa sie w polowie zalatwienia czegos, co tak na prawde nie wymaga duzego wysilku...
Zgadzam sie w 100% z Kamieniem moze ktoregos dnia doczekamy sie segregacji tematow i usuniecia starych wpisow tymbardziej, ze mialoby to na celu ulatwienie i przyjemniejsze korzystanie z serwisu, kazdemu z odwiedzajacych
  Profil uzytkownika: Agnieszka19     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-09-28 21:40
"moze ktoregos dnia doczekamy sie segregacji tematow i usuniecia starych wpisow"

wszystkich chetnych do tej pracy tworczej zapraszam do zglaszania sie na ochotnika na adres: redakcja@poloniainfo.se
  Profil uzytkownika: iza     
Forum -> Życie w Szwecji -> DLA *ZIELONYCH*
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Sprzatanie Sztokholm (Älvsjö)
Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 22 gości
oraz 3 użytkowników.


Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony