Odwiedzin 37803963
Dziś 287
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - svenska for pedagoger

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorsvenska for pedagoger
kaja80


Wpisów: 99
Od: 2010-09-27
2010-09-27 15:12
Hej,
Jestem poniekąd zainteresowana tym kursem również, ale mam inny problem... Ja skończyłam SFI po czym umówiłam się w szkole na rozmowę z kimś w rodzaju doradcy zawodowego. Zabrałam swoje dokumenty przetłumaczone i Pani powiedziała, że mogę spokojnie złożyć podanie Na Sztokholm Universytet, svenska for pedagoger. Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej, dokładniej pedagogiem specjalnym. Dokument który przetłumaczyłam to oczywiście był dyplom magistra.
Dokumenty w sierpniu wysłał Komvux, czekałam do końca sierpnia na odpowiedź, po czym napisałam meila do Pana który się tym zajmuje czy moje podanie dotarło bo troszkę się denerwuję. Pan rzeczowo odpisał, iż podanie i dokumenty są ok, kurs zaczyna się 27.09. i mam spokojnie czekać. Otóż 17.09. dostałam list, iż moje podanie jest niekompletne, bo z mojego dyplomu nie wynika, że jestem nauczycielem...i mam dosłać inny dokument który to potwierdzi.Napisałam do tego samego Pana, który był też autorem listu, jakiego dokumentu oczekuje, bo ja mam ze studiów tylko indeks i że w Polsce pracowałam w szkole . Pan napisał, że indeks to On nie wie, po prostu najlepiej żebym skontaktowała się ze swoją uczelnią i powiedziała o co chodzi...Dzwoniłąm oczywiście do Warszawy, ale Panie z sekretariatu nie do końca chyba mi wierzyły i śmiało powiedziały, że dyplom potwieradza moje nauczycielskie wykształcenie itd...i tego mam się trzymać i gdzieś się odwołać od tej decyzji...
Nie wiem co robić, nie poszłam na SAS bo Pani w Komvux^ie powiedziała, że to dla mnie strata czasu, że szybciej, że lepiej...Może macie jakieś pomysły, wskazówki co w tej sytuacji jeszcze mogę zrobić...Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: kaja80     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2010-09-27 15:58
Po pierwsze nie pan z komvuxu decyduje o twoich kompetencjach zawodowych. Po drugie powinnas wyslac dyplom do Högskoleverket i wtedy bylby porzadek. Niestety, validering trwa ok. pol roku, wiec mozesz zapomniec o najblizszym semestrze... ale mozesz tez walic prosto na uczelnie i kombinowac, moze wezma tak, jak jest, ew. tlumaczenie.... probowac warto
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
kaja80


Wpisów: 99
Od: 2010-09-27
2010-09-27 17:10
OK dzięki tak też zrobię, szkoda tylko było mojego czasu, i tego, że wcześniej nie wiedziałam o tym Hogskolverket. Poprostu logicznie po SFI poszłam po radę do pracowników KOMVUX...Człowiek uczy się na błędach.Dzięki, jutro wyślę podanie i kopię...
Pozdrawiam i miłego dnia życzę.
  Profil uzytkownika: kaja80     
Forum -> Życie w Szwecji -> svenska for pedagoger
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 8 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony