Odwiedzin 37816278
Dziś 2102
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - najlepszy internet NA DZIEN DZISIEJSZY

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autornajlepszy internet NA DZIEN DZISIEJSZY
COMODO


Wpisów: 359
Od: 2004-05-30
2010-09-26 12:22
witam
mam konkretne zapytanie,w tym tygodniu wprowadzam sie do mojego kolejnego mieszkania,nie mam abonamentu telefonicznego,kablowego,z nikim i w mieszkaniu nie mam gniazdka LAN np.telii,
mam gniazdo comhemu z netem ale zanim sie zdecyduje interesuje mnie czy znacie innych dostawcow internetu dobrych i mozliwie tanich,
bede mieszkal W bandhagen,i sprawdzilem dostawce np.Izy ale jesli dobrze rozumiem to oni jada po lini tel i to juz kosztuje wiecej
co do comhemu 100mega to spore lacze ale jak dlugo bede placil 199koron tak jak pisza czy tylko 12miesiecy a co dalej 399koron
a moze ktos ma dostep do lepszej oferty
bede wdzieczny za kazda zyczliwa rade i podpowiedz
ps.wiem ze sa juz tematy o tym ale oferta rynkowa z cenami sie ciagle zmienia,tym bardziej ze operatorzy juz zaczeli rozprowadzac po sztokholmie siec swiatlowodowa do kazdego mieszkania,na dzien dzisiejszy sa w trakcie instalacji rozdzielaczy w tzw,el rumach,za kilka lat bedziemy miec w gniazdku w mieszkaniu lacze 1000mega,pytacie po co-bo windows juz testuje komputery z wirtualnym obrazem,nie musze mowic fanom gier jak beda wygladaly gry wirtualne z komputerem 64rdzeniowym lub128
  Profil uzytkownika: COMODO     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-09-26 23:46
Banhoff (i szary i ja polecamy)
tez mam 100

a dziada comhema pozbylam sie z usmiechem na ustach

p.s.
mieszkasz W Bandhagen, nie "na".
  Profil uzytkownika: iza     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-09-27 07:24
O! tak .. polecam ... i nie narzekam
  Profil uzytkownika: szary     
COMODO


Wpisów: 359
Od: 2004-05-30
2010-09-27 16:54
Iza dobrze ze mnie poprawilas z pisownia,szkoda ze nie odpowiedzialas na moja odpowiedz
jak mozesz to nastepnym razem prucz notorycznej zlosliwosci was forumowiczow napiszesz cos wiecej na moje pytania odnosnie typu lacza i ceny
ps.jesli masz ochote na kolejna zlosliwosc to poprostu nie pisz bo wy macie opsesje na tym punkcie
najtrudniej byc czlowiekiem...
  Profil uzytkownika: COMODO     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-09-27 17:07
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Prosimy trzymać się tematu.]
  Profil uzytkownika: kamień     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-09-27 17:08
"szkoda ze nie odpowiedzialas na moja odpowiedz"
odpowiedzialam przeciez - banhoff

"napiszesz cos wiecej na moje pytania odnosnie typu lacza i ceny "
tu jest wszystko napisane i podaje Ci linka bezposrednio do zrodla:
http://bredband.bahnhof.se /

"ps.jesli masz ochote na kolejna zlosliwosc to poprostu nie pisz bo wy macie opsesje na tym punkcie
najtrudniej byc czlowiekiem..."
wyluuzuj, akurat kto jak kto ale ja nie mam zadnej "opsesji"
i witamy w Bandhagen
  Profil uzytkownika: iza     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-09-27 21:18
COMODO, skoro nie masz gniazdka LAN, to technicznie to mniej wiecej wyglada tak, ze mozesz zalatwic internet przez kabel telewizyjny od comhem albo przez telefoniczny od firm, ktore to oferuja tam gdzie mieszkasz.

Z mojego doswiadczenia, zazwyczaj bylo tak, ze internet przez kabel telewizyjny dzialal nieco gorzej niz ten przez kabel telefoniczny. Nie wiem czemu tak bylo ale mialem doczynienie z tym zarowno w USA jak i w Szwecji i zazwyczaj bylo tak samo, ze komunikacja sie przerywala, bylo bardzo wolno czasami, itd. Przez ADSL (telefoniczny kabel) mialem abonament z Bredbandsbolaget kilka lat i ani razu nie bylo zaklucenia.

Jakosc polaczenia przez kabel telefoniczny zalezy od tego jak daleko jest twoje mieszkanie od stacji telefonicznej. Jezeli jest daleko, to moze slabo dzialac. Tak czy inaczej, obojetnie jakiego operatora wybierzesz przez kabel telefoniczny, to bedzie ci prawdopodobnie dzialac tak samo. Ja polecam Bredbandsbolaget, ale z tego co pamietam to nie nalezeli do najtanszych.

A jezeli chodzi o umowy i firmy, to rozejrzej sie troche co ci odpowiada. I patrz nie tylko "na dzien dzisiejszy" tylko wez pod uwage jak dlugo masz zamiar tam mieszkac i na ile podpisujesz kontrakt. Glupio podpisac kontrakt na np. 24 miesiace bo tak taniej a potem po 6 miesiacach sie musiec wyprowadzic.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-09-27 21:21
Acha, zaden zwykly smiertelnik nie potrzebuje 100 mbit w domu, wiec jezeli nie masz jakichs specjalnych potrzeb, to wez cos tanszego.
  Profil uzytkownika: kajetan     
COMODO


Wpisów: 359
Od: 2004-05-30
2010-09-27 22:05
dziekuje za porady wszystkim,zawsze lubie posluchac rad innych zanim dokonam wyboru,
moj syn namawia mnie na 100megowy internet,jest programista i myslimy o serwerze dla naszych firm i na syna doswiadczenia z netem i w necie
milego wieczorka wszystkim
  Profil uzytkownika: COMODO     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-09-27 22:43
To wez pod uwage tez cos takiego, ze nie wszystkie firmy pozwalaja miec serwery firm w domu wykupujac prywatny abonament. Poza tym, cena wykupienia calkiem pokaznego miejsca dla firmy na serwerze to koszt od 12kr/miesiac w http://www.one.com/sv/ wiec nie ma co trzymac tego w domu

Inna sprawa, to zarowno ADSL jak i polaczenie przez kabel telewizyjny maja zazwyczaj rozne szybkosci w kazda strone. Np. Comhem 100mbit ma szybkosc miedzy 50-100mbitow jak ty cos sciagasz, a miedzy 7-10mbitow jak wysylasz. Wiec majac serwery w domu masz "tylko" 7-10mbitow, zeby ludzie cos mogli od ciebie sciagac.

  Profil uzytkownika: kajetan     
COMODO


Wpisów: 359
Od: 2004-05-30
2010-09-28 21:11
kajetan
twoje uwagi sa wazne dla mnie,
wlasnie u nich mam kilka swoich stronek ale ostatnio dostalem od nich meila i nie wiem o co im tam chodzi -mozesz mi to wyjasnic
Regelförändringar från .SE (Stiftelsen för Internetinfrastruktur) 2009 skapade en osäkerhet gällande vem som var ansvarig för att förnya domännamn. Detta innebar i ett vidare steg att en del av våra kunder riskerade att förlora sina registrerade domäner.

One.com värnar om sina kunder och för att undvika att domäner gick förlorade och registrerades av en annan part, beslöt One.com att helt utan kostnad för kunden omregistrera domäner som riskerade att gå förlorade. One.com ville säkerställa att kunderna kunde fortsätta sin användning av sin domän, samt att kundens domän ej registrerades av en annan person. Detta gjorde vi på eget initiativ, men dessvärre innebar det att vi överskred .SE:s regelverk. Vårt agerande har lett till att .SE har stängt av One.com för nyregistrering av .se-domäner från och med imorgon och 30 dagar framåt.

Vi vill poängtera att alla våra tjänster fungerar som vanligt, och att ingen data eller domän kommer att gå förlorad. Det kommer också att vara möjligt att registrera nya .SE domäner på www.one.com under denna period och framöver via en av våra partners.

One.com för just nu en dialog med .SE (Stiftelsen för Internetinfrastruktur) för att snabbt finna en lösning. Vi kommer löpande att hålla våra kunder informerade om utvecklingen.

Om ni har några frågor kring detta, vänligen kontakta: service@one.com.

Vänliga hälsningar
One.com
  Profil uzytkownika: COMODO     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-09-28 22:04
W skrocie chodzilo o to, ze jak konczyl sie czas rejestracji domeny, to one.com autoamtycznie przedluzal dla swoich klientow. Wg regul tylko wlasciciel moze przedluzyc waznosc domeny z koncowka .se i dlatego one.com zostalo ukarane. Nic w sumie ciekawego oprocz tego, ze jezeli masz domene .se to musisz sam zadbac o to, zeby przedluzac odpowiednio, zeby ci nie znikla.
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-09-29 13:42
Acha, zaden zwykly smiertelnik nie potrzebuje 100 mbit w domu, wiec jezeli nie masz jakichs specjalnych potrzeb, to wez cos tanszego.

Zrezygnowałem z cyfrowej kablówki i w piątek będę miał zupełnie nowy dekoder:
http://www.jambox.pl/dekod er/zyxel-hd

Podejrzewam, że wykorzysta znaczną część z tych 100 Mbitów.
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-09-29 23:25
Kanaly telewizji internetowej SVT nadajajace w HD uzywaja pasmo okolo 2.5 Mbit. Bez HD, jakosc mniej wiecej telewizyjna, to kolo 500-700kb.

Jak pracowalem w TV to "raw" format cyfrowy z profesjonalnych kamer do TV szedl na 25 albo 50 Mbit.

Cala strona internetowa Dagens Industri, jednego z najwiekszych szwedzkich dzinnikow z milionami czytelnikow jeszcze do niedawna miescila sie w 100mbitach nawet podczas "topow".

Wiec nie oszukujmy sie. Fajnie jest miec 100mbit bo ladnie wyglada na kartce, ale tak naprawde, to jest niepotrzebne.
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-09-30 07:41
Kanaly telewizji internetowej SVT nadajajace w HD uzywaja pasmo okolo 2.5 Mbit. Bez HD, jakosc mniej wiecej telewizyjna, to kolo 500-700kb.


Nadają widocznie w kiepskiej jakości.

Jak pracowalem w TV to "raw" format cyfrowy z profesjonalnych kamer do TV szedl na 25 albo 50 Mbit.


Interesuję się ostatnio sprzętem firmy Crestron i wychodzi na to, że transmisja 1080p/60 z kamery ledwo co starcza skrętka cat5 i to na odległość do 75 m. Profesjonalne studia stosują światłowody właśnie ze względu na to, że pasmo 'raw' jest potężne.

Cala strona internetowa Dagens Industri, jednego z najwiekszych szwedzkich dzinnikow z milionami czytelnikow jeszcze do niedawna miescila sie w 100mbitach nawet podczas "topow".

Słyszałeś o transmisji multicastowej? Chyba nie.
  Profil uzytkownika: true     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-09-30 07:52
"Nadają widocznie w kiepskiej jakości."

Oczywiscie, ze w kieskiej (duza kompresja). A ty myslisz, ze telewizja nadaje w jakosci Blue-Ray?

"Interesuję się ostatnio sprzętem firmy Crestron i wychodzi na to, że transmisja 1080p/60 z kamery ledwo co starcza skrętka cat5 i to na odległość do 75 m.

My nie pracowalismy w HD. To co nagrywaly kamery bylo w formacie DV25. Sprzet byl firmy Sony, jedna kamera kosztowala troche ponad moja roczna pensje i potrafila nagrac 16 minut filmu na karcie pamieci...


"Słyszałeś o transmisji multicastowej? Chyba nie."

Tylko co to ma wspolnego z serwerem strony internetowej?
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-09-30 08:12
Tylko co to ma wspolnego z serwerem strony internetowej?

Nic. Myślałem, że chodzi też o transmisję video.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-10-02 08:38
Kanaly telewizji internetowej SVT nadajajace w HD uzywaja pasmo okolo 2.5 Mbit. Bez HD, jakosc mniej wiecej telewizyjna, to kolo 500-700kb.

Ok. Mam to cudo. STB to zyxel stb-1001h bez nagrywarki. Jak na razie nie widzę jakiejś różnicy na niekorzyść IPTV w stosunku do DVB-C. Teraz tak. Tutaj jest jakiś oficjalny dokument dla operatorów internetowych:
http://www.sgtsa.pl/system /files/909/oferta-iptv4isp.pdf
Na stronie 9 jest napisane jakie pasma mają być zarezerwowane. 25 Mb/s dla STB bez nagrywarki oraz 50 Mb/s dla urządzenia z nagrywarką. Zakładając, że ktoś ma dwa urządzenia z nagrywarką (multiroom) wykorzystamy te 100 Mb/s bez problemu.
  Profil uzytkownika: true     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-10-02 08:41
Jeszcze zapomniałem dodać. Jest parę fajnych rzeczy w tym urządzeniu. Wbudowana przeglądarka internetowa, połączenie z picassą, VOD oraz youtube.
  Profil uzytkownika: true     
COMODO


Wpisów: 359
Od: 2004-05-30
2010-10-02 09:57
kajetan
od wczoraj mam 100megowy net,kazdemu polecam
srednia predkosc jest na pulapie 80 paru,
moj syn sciagal 2 gigowa gre bez torenta w 9 minut i mnie wystarczy jego usmiechnieta buzia
ps.jedyna trudnosc to brak tego routera do obslugi tej predkosci w sklepie,szukanie sklepu zajelo mi godzine w centrum handlowym,
ciekawostka-router obsluguje 1000mega max,wiec to nie ostatnie slowo comhemu
  Profil uzytkownika: COMODO     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-10-02 10:21
COMODO, a jakby ja sciagnal w 15 minut a ty bys placil polowe ceny na miesiac, to byscie bardzo ucierpieli na tym?

  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-10-02 13:38
"Na stronie 9 jest napisane jakie pasma mają być zarezerwowane. 25 Mb/s dla STB bez nagrywarki oraz 50 Mb/s dla urządzenia z nagrywarką. Zakładając, że ktoś ma dwa urządzenia z nagrywarką (multiroom) wykorzystamy te 100 Mb/s bez problemu. "

Comhem oferuje TV przez DVB-C nie IPTV, wiec tutaj akurat to nie ma znaczenia.

Poza tym, na tym twoim gadzecie powinienes miec jakas opcje pokazujaca ile danych jest aktualnie przesylanych, nie teoretyczne pasmo ktore operatorzy powinni rezerwowac.
  Profil uzytkownika: kajetan     
true


Wpisów: 6017
Od: 2006-09-05
2010-10-02 14:57
Comhem oferuje TV przez DVB-C nie IPTV, wiec tutaj akurat to nie ma znaczenia.

W SE IPTV jest od 2004 roku. Gdzieś widziałem comhem na liście dostawców.
  Profil uzytkownika: true     
edison876


Wpisów: 3
Od: 2010-10-11
2010-10-11 17:33
hej jestem tu nowy. Mam problem Moim bredband 3G on ma jakies napady tochodzi szybko na 80-85 procentach a nieraz tylko na 5-10 procentach n ie wiem co jest grane jeszcze po kazdym razem gdy przeinstaluje vista 3 tygodnie dziala bez zarzutu potem zaczyna sie pieprzyc. moze ktos mi podpowie co robic
  Profil uzytkownika: edison876     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2010-10-11 17:53
a jaki masz limit miesieczny?
Jak 3 tygodnie smiga, a potem robi sie wolny, to mi wyglada na wyczerpywanie limitu
  Profil uzytkownika: Facet46     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-10-11 20:38
"W SE IPTV jest od 2004 roku. Gdzieś widziałem comhem na liście dostawców."

Hmmm... Comhem rzeczywiscie jakos niedawno zaczal oferowac OnDemand w niektorych miastach, wiec chyba tez maja ta opcje. Ja mam Comhem od jakichs 10 lat i zawsze bylo i jest DVB-C.
  Profil uzytkownika: kajetan     
edison876


Wpisów: 3
Od: 2010-10-11
2010-10-14 11:31
Mam neta bez limitu. dlatego nie wiem czy ten problem leży po stronie mojego laptopa albo neta . Sa jakieś bezpłatne program wyszuka jace problemy związane z internetem bo może mam źle skonfigurowany net
  Profil uzytkownika: edison876     
edison876


Wpisów: 3
Od: 2010-10-11
2010-10-14 11:36
A jaki dostawca neta jest naj lepszy Kom-hem, telia czy tele 2 Bo zastanawiam się nad zamówieniem internetu stacjonarnego myślę będzie lepszy jak bezprzewodowy
  Profil uzytkownika: edison876     
COMODO


Wpisów: 359
Od: 2004-05-30
2010-10-14 21:18
ja wiele lat mialem praktycznie wszystkich operatorow z tzw.usb internet,i na dzien dzisiejszy najbardziej polecam z telenora bo jest bezlimitowy,jedna wada jest ze czasami zerwie polaczenie,ale predkosc mial najlepsza
dla mnie to wazne bo polska tv mam z neta i najlepiej to dzialalo na telenorze,
jest tez strona do zmierzenia parametrow lacza internetowego i tu tez sie potwierdzalo ze telenor byl gora,
przelomem jest comhem 100mega stacjonarny ktory mam od pewnego czasu,jedyna wada ze router comhemu w opcji bezprzewodowej nie jest rewelacyjny ale to uslyszalem przy podpisywaniu umowy w sklepie z ust sprzedawcy i zaproponowal mi podlaczenie extra routera do bezprzewodowego neta,ale przewaznie wszystkie komputery mam polaczone kablowo lacznie z drukarka w sieci,
moj syn czesto loguje sie do neta bezprzewodowego swoimi konsolami i telefonami i mowi ze mu to wystarcza ale kazdy ma swoje potrzeby i kryteria
jednym slowem jestem bardzo zadowolony ale ,podkreslam,to moja opinia
co do ceny to ta przyjemnosc troszke kosztuje
  Profil uzytkownika: COMODO     
Forum -> Komputer i człowiek -> najlepszy internet NA DZIEN DZISIEJSZY
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 27 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony