Odwiedzin 37802489
Dziś 2933
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - praktyka

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorpraktyka
staar


Wpisów: 61
Od: 2009-08-20
2010-09-24 19:24
witam mam pytanie odnosnie praktyki.skonczylam sfi i staram sie o praktyke chodzi mi o to czy arbetsförmedlingen nie bedzie mi robic klopotow ?praktyke zalatwilam sobie sama jestem zarejestrowana jako poszukujaca pracy..slyszalam ze czasem robia problemy jestem ciekawe czy ktos ma jakies opinie na ten temat i informacje
  Profil uzytkownika: staar     
Maggi30
Göteborg


Wpisów: 440
Od: 2010-05-05
2010-09-24 19:52
Problemem to mogloby byc to, ze chodzisz na kurs, pobierasz dodatek, zaczynasz prace i jednoczesnie jestes zarejestrowana jako bezrobotna. To, co mi mily personel powiedzial to to, ze zarejestrowac sie moge w AF, jesli bede miala ukonczony kurs szwedzkiego i bede gotowa czynnie szukac pracy.
O ewentualne klopoty pytalam tez kuratorki w Folku. Odpowiedziala, ze to, czy chodze na nowy kurs (juz po ukonczeniu SAS B) czy nie to moja sprawa, o ile godze to z godzinami pracy.

A swoja droga to nie ma sensu sie rejestrowac w AF, jezeli juz masz cos pewnego pod reka.

Moja znajoma pracuje i sie uczy na SAS A. Na SFI tez pracowala w ramach praktyk. Nikt sie jej nie czepial.

Zasadniczo to klopoty moga byc, gdy sie pobiera zasilki i dodatki, gdy sie nie ma do nich uprawnien.

Jezeli ktos wie cos wiecej, to z pewnoscia Ci uzupelni lub zweryfikuje moje slowa
  Profil uzytkownika: Maggi30     
staar


Wpisów: 61
Od: 2009-08-20
2010-09-24 20:13
maggi dzieki za odpowiedz nie pobieram zadnych zasilkow.w arbetsförmedlingen zarejestrowalam sie dlugo przed jeszcze jak chodzilam na sfi ktore juz mam za soba nie chodze na zadne inne typ sas itp po ukonczeniu sfi zaczelam zalatwiac praktyke az mi sie poszczescilo jedyne co mnie martwi to to ze moga robic problem moze chca wsadzic kogos z listy zasilkow
  Profil uzytkownika: staar     
Maggi30
Göteborg


Wpisów: 440
Od: 2010-05-05
2010-09-24 20:21
Praktyka to nie praca stala . Nie obawiaj sie z gory. Moj chlop Szwed mowi, ze, jak sie znajdzie cos na wlasna reke, to AF nic do tego. Tym lepiej dla Ciebie, bo na nich to niewiele mozna liczyc. A przynajmniej tylko do pewnego stopnia.
Powodzenia
  Profil uzytkownika: Maggi30     
staar


Wpisów: 61
Od: 2009-08-20
2010-09-24 21:23
masz racje maggi nie bede sie na przod zamartwiac af dzieki
  Profil uzytkownika: staar     
Forum -> Życie w Szwecji -> praktyka
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 27 gości
oraz 1 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony