Odwiedzin 37803650
Dziś 4094
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Intesywny kurs szwedzkiego

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorIntesywny kurs szwedzkiego
aleksandra13


Wpisów: 10
Od: 2010-09-22
2010-09-22 20:08
Hej.
Czy ktos jest w stanie dac mi namiary na jakas dobra szkole jezyka szwedzkiego.
Interesuja mnie jakies intesywne kursy kilka razy w tygodniu.
Nie chodzi mi jednak o Sfi!
Wiem ,ze podobnye tematy sa juz tu na forum , ale nie znalazlam w nich niczego konkretnego.
Z gory dziekuje za pomoc.Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: aleksandra13     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2010-09-22 20:13
Rozumiem, ze na forum juz szukalas...

http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=19093
  Profil uzytkownika: bolek1970     
aleksandra13


Wpisów: 10
Od: 2010-09-22
2010-09-22 20:21
Tak, przekopalam cale forum i niestety nic kokretnego...
Dodam jeszcze , ze bylo by milo jagby ten kurs zaczynal sie od pazdziernika.
  Profil uzytkownika: aleksandra13     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2010-09-22 20:24
Rozumiem, ze linki Izy, ktore podalem, nie sa pomocne...
  Profil uzytkownika: bolek1970     
aleksandra13


Wpisów: 10
Od: 2010-09-22
2010-09-22 20:37
Niestety nie ,ale mimo wszystko dziekuje!
  Profil uzytkownika: aleksandra13     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-09-22 20:46
to czego ty chcesz w ogole??
  Profil uzytkownika: kamień     
aleksandra13


Wpisów: 10
Od: 2010-09-22
2010-09-22 20:55
Wystarczy przeczytac.Jak wyzej.Konkretna szkole szwedzkiego , a nie jakis tam sciemnianie....
Nie wierze ze w Stockholmie sa tylko te szkoly ktore podala administratorka.
  Profil uzytkownika: aleksandra13     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-09-22 21:06
jaka administratorka?? a co chcesz od tych linkow, za mało konkretne?? ja mysle ze potrzebujesz dodatkowej porady specjalisty....
  Profil uzytkownika: kamień     
bolek1970
PZU


Wpisów: 11503
Od: 2006-07-05
2010-09-22 21:08
Nie zaczynajcie kolejnej jatki tu !!!

Aleksandra, moze konkretniej, czego oczekujesz ?
W jakim czasie, chcesz sie nauczyc jezyka, na jakim poziomie teraz jestes, na koniec, ile mozesz na to wydac ???...

Latwiej bedzie pomoc !
  Profil uzytkownika: bolek1970     
aleksandra13


Wpisów: 10
Od: 2010-09-22
2010-09-22 21:11
Ukonczylam sfi i jestem w trakcie sas grund.Czas i cena za bardzo nie gra roli.
  Profil uzytkownika: aleksandra13     
Maggi30
Göteborg


Wpisów: 440
Od: 2010-05-05
2010-09-22 21:45
Ja koncze niedlugo SAS B. Tempo, w jakim sie uczyz, zalezy tylko od Ciebie. Ja mam szybkie tempo i Sas A zrobilam w 10 tygodni podczas, gdy ludzie ciagna to 4 miesiace lub caly rok kalendarzowy. Fokuniveristet daje taka mozliwosc. Dodatkowo chodze do ABF. Podwojna pigula. W Folku jest sporo literatury szwedzkiej i takie blablanie, a w ABF duzo praktyki i sporo wypowiadania sie. Dwa na raz... i w szybkim tempie. Polecam. To dziala.
  Profil uzytkownika: Maggi30     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2010-09-22 22:19
Folk Universitet - jestem chodzacym przykladem,ze warto. Nic lepszego nie znajdziesz chyba na razie w SE,zeby sie zaczynalo od pazdziernika i bylo mocno intensywne....

pzdr.
  Profil uzytkownika: meghann     
sspp


Wpisów: 27
Od: 2010-08-11
2010-09-23 10:43
Witam nie chce rozpoczynac nowego tematu wiec podepne sie pod ten.Wlasnie zaczynam sfi i chcialam sie zapytac czy jesli skoncze sfi moge isc na sas majac wyksztalcenie podstawowe? czy sas jest tylko dla osob ktore maja wyksztalcenie zawodowe,srednie i robio tylko jakie uzupelnienie? czy jesli bende chodzic na sas bende uczyc sie zawodu przez siebie wybranego ? prosze o wytlumaczenie
  Profil uzytkownika: sspp     
aleksandra13


Wpisów: 10
Od: 2010-09-22
2010-09-23 17:19
Bardzo dziekuje wsztstkim za podpowiedzi.
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: aleksandra13     
Maggi30
Göteborg


Wpisów: 440
Od: 2010-05-05
2010-09-24 18:16
SSPP,

Sadze, ze mozesz isc na SAS, ale jednoczesnie musisz uzupelnic matme, nauki spoleczne, angielski i inne takie tam. Wystarczy, ze przed terminem skladania zgloszen na SAS, pojdziesz do kuratora/pedagoga i spytasz sie o szczegoly. Oni ustawia Ci program tak, ze wyjdziesz z SAS B z zaliczonymi przedmiotami z liceum/szkoly sredniej. Dodatkowo, mozesz ustalic tempo nauki. To wazne, by koltuna z przemeczenia nie dostac. SAS B i te przedmioty uprawniaja Cie do zdawania egzaminu na studia. Na niektore studia trzeba miec ponoc poziom wyzszy SAS.

Jezeli sie myle, prosze o poprawke. Jednak z moich obserwacji - masa imigrantow spoza Unii zalicza sporo przedmiotow gimnazjalnych (gimnazjum szwedzkie to polska szkola srednia) po to, by moc kontynuowac inne kursy, w tym zawodowe i ew. ponadgigmnazjalne (studia, dwu- trzyletnie itp.). Ludzie ci mieli juz ukonczone szkoly srednie w swoich krajach.

Ps. Idz do swojej pedagozki/pedagoga na SFI. Oni naprawde bardzo duzo pomagaja.
  Profil uzytkownika: Maggi30     
Maggi30
Göteborg


Wpisów: 440
Od: 2010-05-05
2010-09-24 18:22
Zagalopowalam sie... zanim skonczysz SAS B, zaliczysz sobie jeszcze pewnie Grund i SAS A . A te przedmioty mozesz od razu wszystkie w jeden termin zalatwic. Zwlaszcza scisle, bo ich program jest niezbyt wymagajacy. Ich nauki spoleczne, ewentualnie jakies geografie czy historie (cokolwiek by tam mieli) zra wiecej energii, bo po szwedzku... No i angielski tez, swoja droga. Wiec mozesz je w wolniejszym tempie studiowac.
W 2 lata mozna sie wyrobic ze wszystkim i to z grzebaniem w nosie
  Profil uzytkownika: Maggi30     
Bailey


Wpisów: 532
Od: 2006-06-23
2010-09-25 09:30
Zloz dokumenty na SU, tam maja szwedzki przygotowawczy do studiow wyzszych. Egzaminy sa w listopadzie (chociaz nie wiem, czy z papierami zdazysz), semestr zaczyna sie od stycznia.
Tam jest dopiero tempo. I naprawde dobrze mozna sie nauczyc.

Ja osobiscie robilam KomVux. SAS B potem prövning z angielskiego A i papierki na uniwerek
Tempo nauki, jak ktos juz tu powiedzial, zalezy od ciebie samej, a nie od szkoly.
  Profil uzytkownika: Bailey     
sspp


Wpisów: 27
Od: 2010-08-11
2010-09-25 09:39
dzieki za odpowiedz
  Profil uzytkownika: sspp     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2010-09-25 10:00
a propos egzaminow ze szwedzkiego aby dostac sie na studia wyzsze (mam nadzieje,ze piszemy o tym samym - TISUS ) - papiery mozna skladac do 5 pazdziernika (warto zadzwonic wczesniej i sie upewnic czy sa jeszcze miejsca,jesli sa to dobrze zaplacic za jednym zamachem),egzamin jest 2 listopada. Ja wlasnie do takiego egzaminu podchodze,z tym,ze w Göteborgu. Poza uniwersytetem, jest jeszcze ten przemielony przez wszystkie moje posty Folk Universitet ktory ma rowniez intensywne kursy przygotowawcze do TISUS-a.Tempo jest zawrotne,pochlania duzo czasu,ja zrezygnowalam wlasnie na jakis czas z pelnego etatu w pracy na rzecz tego egzaminu.

Pzdr i powodzenia.
  Profil uzytkownika: meghann     
kaja80


Wpisów: 99
Od: 2010-09-27
2010-09-27 11:51
Hej,
Jestem poniekąd zainteresowana tym kursem również, ale mam inny problem... Ja skończyłam SFI po czym umówiłam się w szkole na rozmowę z kimś w rodzaju doradcy zawodowego. Zabrałam swoje dokumenty przetłumaczone i Pani powiedziała, że mogę spokojnie złożyć podanie Na Sztokholm Universytet, svenska for pedagoger. Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej, dokładniej pedagogiem specjalnym. Dokument który przetłumaczyłam to oczywiście był dyplom magistra.
Dokumenty w sierpniu wysłał Komvux, czekałam do końca sierpnia na odpowiedź, po czym napisałam meila do Pana który się tym zajmuje czy moje podanie dotarło bo troszkę się denerwuję. Pan rzeczowo odpisał, iż podanie i dokumenty są ok, kurs zaczyna się 27.09. i mam spokojnie czekać. Otóż 17.09. dostałam list, iż moje podanie jest niekompletne, bo z mojego dyplomu nie wynika, że jestem nauczycielem...i mam dosłać inny dokument który to potwierdzi.Napisałam do tego samego Pana, który był też autorem listu, jakiego dokumentu oczekuje, bo ja mam ze studiów tylko indeks i że w Polsce pracowałam w szkole . Pan napisał, że indeks to On nie wie, po prostu najlepiej żebym skontaktowała się ze swoją uczelnią i powiedziała o co chodzi...Dzwoniłąm oczywiście do Warszawy, ale Panie z sekretariatu nie do końca chyba mi wierzyły i śmiało powiedziały, że dyplom potwieradza moje nauczycielskie wykształcenie itd...i tego mam się trzymać i gdzieś się odwołać od tej decyzji...
Nie wiem co robić, nie poszłam na SAS bo Pani w Komvux^ie powiedziała, że to dla mnie strata czasu, że szybciej, że lepiej...Może macie jakieś pomysły, wskazówki co w tej sytuacji jeszcze mogę zrobić...Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: kaja80     
Sonia 45


Wpisów: 14
Od: 2010-08-31
2010-09-27 16:34
Do Kaja80
Zrob kurs szwedzkiego i szukaj pracy. Zapotrzebowanie w twoim zawodzie jest i to bardzo duze i nie powinnas miec problemu ze znalezieniem pracy.
  Profil uzytkownika: Sonia 45     
kaja80


Wpisów: 99
Od: 2010-09-27
2010-09-27 17:03
Ale o jakim kursie mówisz, bo ja skończyłam SFI, a teraz nie wiem co dalej, ten svenska for pedagoger byłby super a może masz na myśli jakiś inny kurs?
W każdym razie dzięki za podniesienie na duchu, pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: kaja80     
meghann


Wpisów: 2378
Od: 2008-01-29
2010-09-27 19:28
ja przetlumaczylam dla swietej zgody wszystko,lacznie z indeksem - ba,nawet program liceum z wyszczegolnionymi godzinami z matematyki,nauk spolecznych,angielskiego tez dalam do tlumacza. Nie chce potem tak skonczyc,ze nie zdaze doniesc jakichs dokumentow na uniwersytet,bo im czegos tam brakuje, i w rezultacie bede dopiero mogla zaczac za pol roku/rok pozniej. Na takie marnowanie czasu nie mam ani pieniedzy ani czasu wlasnie,a Szwedzi kochaja sie w biurokracji.

Moze przetlumacz im ten nieszczesny indeks,bo nie jestem przekonana czy oni wiedza co to jest,a to po prostu nic innego jak program studiow wlasnie.

pzdr.
  Profil uzytkownika: meghann     
juliajul


Wpisów: 140
Od: 2010-08-12
2010-11-16 22:25
witam,
Poszukuje kursu szwedzkiego, który odbywa się w sobotę lub niedzielę - czy będzie coś bezpłatnego? Szukam to dla osoby pracującej oraz dla osoby na macierzynskim (osoba ta wybiera macierzynskie tylko w dni pracujace). Obie osoby nie zarabiaja duzo, dlatego zalezy im na kursach najlepiej darmowych - w Goteborgu, lub dosyc tanich. Bede wdzieczna za jakiekolwiek wskazowki.
  Profil uzytkownika: juliajul     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-11-16 23:43
w weekendy raczej nie ma, sa wieczorowo ok 18 w dni powszednie
  Profil uzytkownika: kamień     
Forum -> Życie w Szwecji -> Intesywny kurs szwedzkiego
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 11 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony