Odwiedzin 37816385
Dziś 2209
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Czuje sie oszukana Com Hem

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorCzuje sie oszukana Com Hem
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-09-20 10:45
Licze na to ze pomozecie rozwiazac mi duzy problem.
I mam nadzieje ze uda mi sie wszytsko jasno opisac.

W czerwcu zadzwonili do mnie z Com Hem. Nie lubie reklam i kupowania czegokolwiek przez tel wiec nie chcialam z nimi rozmawiac. Ale okazalo sie ze internet jaki mamy od nich jest juz troche przestarzaly Mamy 8 a proponowali nam zmiane choc na predkosc 10. Jako dodatek zaproponowali tv i tel.
Facet tlumaczyl mi ze wszystko razem kosztuje TYLE SAMO co sam internet bo jest PROMOCJA!!!!
Pytalam sie o to kilkakrotnie i za kazdym razem dostalam odp ze WSZYSTKO razem bedzie kosztowac 279sek (a przez pierwsze 3miesiace nawet mniej).
Jestem sceptyczna co do takich telefonicznych umow wiec poprosilam by zadzwonil wieczorem jeszcze raz a ja pogadam z moim sambo (na niego jest umowa).

Wieczorem zadzwonili z Com Hem - inna osoba i odrazu chcial bym zgodzila sie na podpisanie umowy, ale ja jeszcze raz prosilam o powtorzenie wszystkich cen i zasad. Facet mowil najpierw jakies ciut wieksze sumy ale jak powiedzialam ze pierwsza osoba mowila ze koszt to 279sek za wszystko to powiedzial ze TAK TYLE BEDE PLACIC a sumy o jakich mowil wczesniej byly ciut wyzsze bo chodzilo mu o platnosc faktura a nie autogiro.

Jestem ostrozna wiec jeszcze raz prosilam o oddzwonienie i jeszcze raz pogadalam z moim sambo.
Przy nastepnej rozmowie potwierdzilam ze zamawialm caly pakiet. Podawalam swoje dane i dane mojego sambo.

Dostalismy listownie potwierdzenie zamowienia i moglismy je odwolac przez 14dni.
Cytuje:
"Tack för din beställning! Härmed bekräftas att du per den 20100617 beställt följande tjänster från Com Hem:
Bredband Medium 10 för 199/mån i 3månader därefter 279 med 12 månaders bindningstid"
Dopeiro pozniej zauwaqzylam ze tu nie jest mowa o CALYM PAKIECIE internet + tv + tel tylko o internecie.

Wszstko wydawalo sie ok wiec nie odmowilam zamowienia.

ALE faktura za miesiac lipiec wyniosla 609sek!!!
A za sierpien 575sek!!!


Nie bylo mnie cale lato w Szwecji wiec pisalam do nich maile. Najpierw delikatne zapytania czemu dlaczego i ze sie nie zgadzam, ze moga mi odlaczyc ten tel i tv ale ja NIE CHCE tyle placic bo bylo mowione inaczej. Potem byly ostrzejsze maile ze oszukali mnie itd...
A w odpowiedzi tylko jakies nic nie wnoszace zdania i powtarzanie ze nie moge zerwac umowy wczesniej.

NIE WIEM CO DALEJ ZROBIC????
Prosze pomozcie.

Myslalam zeby zlikwidowac zaplate autogiro i wplacac na ich konto tylko 279sek. Dobry pomysl?

Nie chce placic wiecej! Tym bardziej ze mialo byc inaczej!!! Moj szwedzki nie jest perfekt dlatego przynajmniej 20razy pytalam sie ile wszystko bedzie kosztowac! Dlatego jestem taka zla! Nie dalam sie naciagnac tylko oszukac!
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
Mwolanski
Göteborg


Wpisów: 311
Od: 2007-07-11
2010-09-20 11:46
Niestety tez wiele razy spotykam sie z takim problemem.

Zauwazylem, ze nie jest to omylkowe. Poprostu szwedzi uwazaja ze tak ma byc i nie robia z paru koron szumu o to, ale jezeli ktos liczy kazda korone, to naprawde widzi ze na kazdym kroku jestesmy oszukiwani.

Najbardziej widac to w przypadku firmy Tele2, ktora wlasnie taka polityke prowadzi, przez co przestala juz w 2008roku funkcjonowac w polsce.

W szwecji ludzie nie sa az tak dociekliwi, ale jak by przyjrzec sie calej firmie i lacznej liczbie ich klientow w 23 krajach w ktorych dziala, nawet najdrobniejsze oszustwa rzedu 1-2 koron na 1 osobie, przynosza globalnie ogromne korzysci.

Co gorsza, operator tele2 czy comhem, nalezy do tanich operatorow nie oferujacych supportu rozwiazujacego tego typu problemow, nie ma butikow ani rzetelnych osob mogacych pomoc w takiej sytuacji - dlatego ciezko cos w tym przypadku zdzialac.

Moj post nie pomoze Ci w rozwiazaniu problemu, powiem Ci ze pisanie maili nic nie pomoze, gdy wplacisz mniej niz bedzie na fakturze to bedziesz miala jeszcze wieksze problemy.

Jedyne co pozostaje to kontakt telefoniczny. Popros o nazwisko osoby z ktora rozmawiasz i numer do pozniejszego kontaktu z ta osoba.

Ja skladalem reklamacie pisemnie do Tele2, wskazalem im ogolnie co sie nie zgadza, a skonczylo sie na tym, ze to oni kazali mi wyciagi robic szukac blednie naliczonych kwot, czyli mialem ich bledy sam odszukac i naprawic bo im sie nie chcialo, tak wiec zrezygnowalem z tego, gdyz godzina mojej pracy jest wiecej warta niz te parenascie koron wiecej na kazdej fakturze.

Gdybym mial tylko wiecej energii moze bym sie tym zajal, ale nie ze wzgledu na moje dobro czy zadoscuczynienie, a dla innych.
  Profil uzytkownika: Mwolanski     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-09-20 12:00
Dziekuje za odpowiedz mimo ze za duzo mi nie pomogla.

Wlasnie ze wzgledu na to ze koszt polaczenia z nimi jest stosunkowo duzy i co chwile mnie przelaczaja utrudnione jest ustalenie z nimi czegokolwiek. Nie oplaca mi sie do nich co chwile dzwonic bo koszt polaczenia bedzie wkoncu wiekszy niz suma na fakturze.

Moze faktycznie warto sprobowac listownie.
Co radzisz? Skopiowac wsyztskie faktury, wydruki z konta o pobranych sumach, maile i opisac cala sytuacje? Pomoze cos?
Wysle poleconym by nie bylo ze niby zaginelo

To jest sporo pracy ale jesli mam sie z nimi wyklocac to teraz jak dopiero 3miesiace wysokich platnosci mam za soba. Pozniej bedzie jeszcze trudniej bo wiecej papierow.

Mojego faceta sposob to wylaczyc zaplate autogiro, placic 279 i napisac im ze robimy tak bo nas oszukali. I zostawic to tak jak jest i oni powinni nam udowodnic ze zamawialam pakiet za taka sume.
Moim zdaniem to ryzykowne zagranie... Ale z drugiej strony skoro nagrywaja wszystie rozmowy.... to tam jest ze powinnam placic 279... a moze oni tna te nagrania i powtaje nowe?
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-09-20 12:00
ja z tele2 mialem to samo, w ofercie było np. sms w sieci gratis, a na fakturach jest naliczny, dzwonie i pytam dlaczego, a pani mowi ze pewnie sa platne skoro naliczaja, mowie zeby zobaczyla w ofercie, a ona mowi ze teraz sa nppwe taryfy i nie wie jakie zasady byly wczesniej... i niestety musze placic za sms
  Profil uzytkownika: kamień     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-09-20 12:01
pamietam jakis czas temu ktos na forum tez mial problem z com hem, chodzilo o tv ktora w ogole nie dziala a faktury sla.... wiem ze pani walczyla dlugo...
  Profil uzytkownika: kamień     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-09-20 12:25
Mam nadzieje ze ta pani sie odezwie i powie co udalo jej sie wywalczyc.

Wiecie bo to nawet nie chcodzi juz o ta kase tylko o zasade! Nie mozna z ludzi robic wariatow i pobierac wiecej kasy za cos tanszego.

Chyba tylko dlatego ze sumy sa niewielkie nikt nie wzial do pomocy prawnika.
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2010-09-20 12:43
oby si eodezwala .bo oni to sie chetnie odzywaja zeby cos sprzedac ale nie jak maja cos wyjasniac ..ja nauczylam sie e ze z tymi firmami nie rozmawiam przez tel..a jak juz to najpierw czytam cala oferte w net ..
do mnie dzwonia stale bo mam u nich internet a chca zebym miala i tel(dzwonili co dzien przez tydzien) ..na razie mam spokoj powiedzialam im zeby sobie odnotowali ze nie chce i koniec i jak jeszcze raz do mnie zdzwonia i beda oferowac telefon to zrezygnuje z internetu jak na razie mam spokoj ..ciekawe na jak dlugo
  Profil uzytkownika: electra     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-09-20 12:50
znimi jest cieszko wygrac .. to sa tak namolni ludzie i nie mili , ze raz stalem w kolejce prawie godzine , i jak zaczelem ja opieprzac to mi sluchawka zucila ..

wiec zrobilem inaczej , wymeldowalem sie do kumpla na 3 miesiace .. i napisalem donich ze tam nie mieszkam , a tam gdzie jestem juz maja comhem .. wiec umowa wygasla .

a pozniej znowu sie przemeldowalem do domu hehe , i nie tylko z comhem tak zrobilem , z Radiotjänst tez
  Profil uzytkownika: szary     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2010-09-20 12:56
no szary niezly sposob ja mialam z nimi niezle starcie jak parenascie lat temu instalowali mi net ..i usilnie chcieli mi wmowic ze to ze nie moge sie podlaczyc to wina mojego komputera bo oni zadnego problemu w sieci nie widza ..skonczylo sie na rozmowie z jakims wyzszym i wizyta w moim domu ..okazalo sie ze sprzedali felerny modem i nie szedl prawidlowy sygnal
  Profil uzytkownika: electra     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-09-20 12:58
electra , to byl jedyny sposob zeby sie ich pozbyc ...

dzieki bogu juz nie mam comhem ....
  Profil uzytkownika: szary     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-09-20 13:05
Szary
Dobry sposob
Szkoda ze ja musze sie z nimi teraz rok meczyc. Mielismy od nich internet juz 4lata i bylo ok.
Najgorsze ze ja nawet na siebie nie moge narzekac bo gadalam z nimi 3razy po 40-50minut , potem przeczytalam potwierdzenie i bylam pewna ze wszystko jest ok!
A potem .... buuuu....

Sa jakies instytucje pomagajace w takich sprawach?
Obroncy konsumenta czy cus...
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-09-20 13:05
ja tez nie mam comhem. tyle co z nimi bylo uzerania sie to z zadna firma nie mialam!!!

a ten tel i tv niech sobie wsadza gdzies!

mam teraz Banhof i jest
  Profil uzytkownika: iza     
jolcia6669


Wpisów: 109
Od: 2008-05-12
2010-09-20 13:10
Com Hem niestety mam i musze jeszcze kilka miesiecy sie meczyc internet mial byc za 300 a abonament za tel 50 a place prawie 500kor stalego rachunku nie wliczajac rozmow tel.kilka tyg net byl zepsuty po kilku tyg oczekiwania pojawil sie pan technik wymienil modem i powiedzieli ze za te 3 tyg nie bedziemy placic odlicza nam to ale nic do tej pory nie odliczyli
  Profil uzytkownika: jolcia6669     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-09-20 13:13
Sprobuje z Konsument Verket.
Co moze byc dowodem przecwko Com Hem w mojej sprawie?
Umowa tel wiec bedzie ciezko....
Mam maile. Czyli niewiele.
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-09-20 13:14
"Mojego faceta sposob to wylaczyc zaplate autogiro, placic 279 i napisac im ze robimy tak bo nas oszukali. I zostawic to tak jak jest i oni powinni nam udowodnic ze zamawialam pakiet za taka sume. "

nie radze! udupia was w kronofogden (komornik) i potem nawet abonamentu na komorke nie bedziesz mogla wziac nie mowiac juz o jakiejkolwiek pozyczce!

placz i plac, a oprocz tego walcz i staraj sie odzyskac pieniadze!
  Profil uzytkownika: iza     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-09-20 13:15
Jolcia nadal twoja sytuacja jest nierozwiazana?
To moze jak zorientuje sie w pomocy Konsument Verket to ty tez opiszesz im swoja sytuacje?
W grupie razniej
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-09-20 13:20
polecam przejrzenie starszych tematow o comhem (wynik z wyszukiwarki na forum):
http://www.poloniainfo.se/ forum/szukaj.php?szukaj=comhem

moze znajdziesz tam informacje jak ktos inny rozwiazal sprawe?
  Profil uzytkownika: iza     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-09-20 13:31
Dzieki. Studiuje wlasnie wszelkie info w necie.

Strace tyyyylleeeee swojego wolnego czasu przez naciqagaczy
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-09-20 13:36
aniuladoniula, Ty znimi rozmawialas , a wzielas umowe na Twojego faceta , wiec jest dowod , bo wszystkie rozmowy nagrywaja ze to nie on zamawial ??? , mogla to zrobic jakas kolezanka ktora jest zlosliwa .. , chyba ze podpisaliscie umowe .. to klapa ..

bo ja bym sie klocil ze to nei ja zamawialem .. czy maja dowod ?? jakies nagranie ktore nie jest moj glos to nie dowod
  Profil uzytkownika: szary     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-09-20 13:46
Szary

Juz tez myslelismy o tym by ten watek wykorzystac.

Rozmowa byla ze mna.

A faktury na mojego faceta.
Umowy zadnej nie podpisywalismy. Dostalismy jedynie potwierdzenie ktore cytowalam wyzej. Nie musielismy niczego odsylac.

Tylko ze piszac do nich przez neta podalam swojego maila i w sumie troche glupio sie wypierac ze moj mail to nie moj mail
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-09-20 13:51
ale ktos mogl znac twojego maila .. jakas zazdrosna kolezanka lub kochanka m hihi , moze troche dramatycznie .. , ale niech maz zadzwoni i powie ze nic nei zamawial .. tylko ze jakas kolezanka zrobila kawal po zlosci .. i juz , niech cowna umowe ...
  Profil uzytkownika: szary     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2010-09-20 13:59
szary sadze ze takie cos nie przejdzie ..raz ze dostali umowe do podpisania
dwa ze placa przez autogiro ..wiec zgoda tez musiala byc
  Profil uzytkownika: electra     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-09-20 14:37
M Wolanski, widze, ze narzekasz na tele2, ale ta firma sie na rynku taniej telefoni rozwinela. Optimal, w ktorym przez wiele lat mialam stacjonarny telefon, niedawno zostal kupiony przez Tele2. Na szczescie, pakiet na rozmowy jest bez zmian.



Podobnie z moim internetem z firmy Adamo zrobil Bredband2 AB.



A do autorki, wydaje mi sie, ze nadal cena jaka placisz jest bardzo niska, ja tylko za internet place 856 sek za 3 miesiace.Nie wiem czy to Cie pocieszy, ale zawsze jakas pozytywna strona.
  Profil uzytkownika: karolina68     
myszkin


Wpisów: 2075
Od: 2009-01-26
2010-09-20 14:59
Nie ma co plakac, ja miesiecznie place 350:- kr (Bredband bolaget) tylko za internet.
Wszyscy oszukuja i probuja wyzyskac i wydoic z ciebie jak najwiecej. Na telefoniczne "zaczepki" nie odpowiadaj, bo zwykle wykorzystuja to, ze czlowiek nie jest dobrze zorientowany i tak ci glowe zakreca (nie mowiac calej prawdy) ze w koncu dla swietego spokoju kupisz to, czego wlasciwie nie potrzebujesz.
  Profil uzytkownika: myszkin     
Lucc


Wpisów: 192
Od: 2007-03-01
2010-09-20 15:08
Ja mysle, ze Szary ma racje. Jezeli umowa jest na Twojego faceta, to on musi zadzwonic i powiedziec, ze nic nie zamawial. Nawet jezeli maja nagranie to nie ma na nim jego glosu. Nawet jak podalas maila to co z tego! Nawet, jezeli dzwonili na numer domowy to mozecie powiedziec, ze to sprzataczka odebrala , ktokolwiek. Autogiro tez moga miec, i co z tego. Jasne, ze maja bo Twoj sambo podpisal wczesniej z nimi umowe ale ty jej zmienic nie mozesz. Powodzenia
  Profil uzytkownika: Lucc     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-09-20 15:19
autogiro mozna wylaczyc ... zeby nie sciagali autoamtycznie .
  Profil uzytkownika: szary     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2010-09-20 15:38
wszystko mozna powiedziec ..tylko ile to da?
ale zycze powodzenia .
Ja jak ktos teraz dzwoni i chce cos sprzedac przez tel to mowie "prosze umowe na papierze ..nie mozna ..przykro mi nie zamawiam"
ta suma ktora placisz to jest abonament tylko czy rozmowy sa wliczone?
  Profil uzytkownika: electra     
uciekinier


Wpisów: 601
Od: 2005-11-08
2010-09-20 22:09
do mnie tez niedawno dzwonili zebym sobie boxa kupila ,bara 99 przez 3 miechy pozniej... niewyraznie pan cos zaseplenil .ja mowie ze nie chce a on mi ze jak mi sie teraz nie przyda to na zas...,nowie ze nie chce a on ze moze jednak, ja do niego ze mi nie potrzeba bo nie ogladam szwedzkiej tv a on mi dalej ze mi sie kiedys moze przyda .na koniec powiedzialam ze ja mam polska tv bo szwedzkiego nie rozumie (hehhe) i ze nie chce szwedzkiego boxa bo mi polski wystarczy , i ze nie mam czasu gadac bo jestem w pracy,
chcialam milo splawic pana ale sie nie dalo wiec stanowczo na koniec ze mi przeszkadza i sie rozlaczylam.
z netem tez mialam problem tez oczywiscie z mojej winy , dopiero po 1,5 mies walki wyslali pana ktory znalaz problem na skrzynce w piwnicy ,po kilkunastu telefonach dostalam miesiac gratis plus pol nastepnego.
  Profil uzytkownika: uciekinier     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-09-20 22:31
ZCoraz wiecej z was wspomina o wykorzytaniu tego ze to ja zgodzilam sie na ta umowe.
Naprawde myslicie ze jest szansa by to przeszlo?

Dla sprostowania dodam ze NICZEGO ani ja ani moj sambo nie podpisywalismy! Autogiro bylo juz aktywne kilka lat od kiedy mamy od nich internet. Teraz tylko podniesli sume ktora nam sciagaja.

Szczerze wolalabym nie robic z siebie wariatki i klamac ze to nie ja nie on itd... Tym bardziej ze ONI KLAMALI W ZYWE OCZY (uszy?) wielokrotnie!
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-09-20 22:35
Karolina to masz calkiem fajna cene jak patrzec na to ze to za 3miesiace.

600sek za miesiac moze nie az tak duzo ale nie chce placic 2 razy wiecej niz wczesniej dla czyjegos widzimisie.

Moze ktos opisze jak wygladala pomoc od strony konsument verket?
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
Forum -> Komputer i człowiek -> Czuje sie oszukana Com Hem
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Praca wykończenia wnętrz ogólnobudowlane Skåne (Skåne )
Praca sprzatanie (Sztokholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 25 gości
oraz 2 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony