Odwiedzin 37816858
Dziś 2682
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - Co zrobic z moim laptopem?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorCo zrobic z moim laptopem?
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-09-18 13:18
Mam problem,moj laptop jest strasznie wolny,czekam na otwarcie stron dosc dlugo i ogolnie strasznie zamula.
Kupilem go 3 lata temu i na poczatku dzialal ok,szwankuje mniej wiecej od roku.
Wiem ze mogl nalapac jakichs smieci i to go spowalnia a ze kompletnie sie na tym nie znam to pytam tu na forum czy znacie moze jakies domowe sposoby na przetkanie tej zatkanej rury czy pozostaje mi go oddac gdzies do magika zeby odzyskal dawny wigor.
  Profil uzytkownika: pratsam     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-09-18 14:17
jesli sie nie znasz to zapros kogos kto sie zna. ale jak ma 3 latka to dokupic troche RAM koszt niewielki i zainstalowac system od nowa. mozna jeszcze zerknac na wentylacje czy nie zapchana.
  Profil uzytkownika: kamień     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-09-18 14:32
No wlasnie nie znam nikogo kto sie zna
Mysle ze to nie problem wentylacji,sprawdzalem i tam jest ok,znaczy sie czysto i propeler chodzi tak jak nalezy.
  Profil uzytkownika: pratsam     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-09-18 14:52
to kup mu kostke pamieci i reinstal systemu, pochodzi jeszcze troszke ....
  Profil uzytkownika: kamień     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-09-18 15:20
Kamien,Tobie sie lekko mowi.
To tak jakbys krawcowej kazal wymienic uszczelke pod glowica w Porsche 911 turbo
  Profil uzytkownika: pratsam     
Harpo28


Wpisów: 218
Od: 2008-05-05
2010-09-18 16:07
No to masz 2 wyjścia:
Zanieść do jakiegoś serwisu i zapłacić za montaż kostki (5 minut pracy ) i przeinstalowanie systemy (trochę dłużej )
lub poszukać w necie poradników czy też nawet video poradników, których jest cała masa jak zamontować RAM, a i do instalacji systemy nie trzeba mieć habilitacji
  Profil uzytkownika: Harpo28     
zbigniew59


Wpisów: 354
Od: 2010-05-30
2010-09-18 18:36
Jeśli ci chodzi tylko o internet to nic nie kupój,nie zanoś do serwisu,to wyrzucone pieniądze.Jesli zainstalujesz dodatkowy ram nie wiadomo czy procesor jest przystosowany poza tym to nie przyspieszy internetu tylko działanie innych programów np konwersja filmów,jeśli ci wystarcza XP-prawdopodobnie go masz.Dodatkowy ram pszyspieszy ci działanie innych programów o dziesiąte sekundy-nie całą sekundę.Szkoda kasy-kilkaset koron+kilkaset za montaż.Masz zapchany komputer ściągnij sobie darmowy program-cc cleaner-szukaj w google obojętnie z jakiej strony i przy pobieraniu kliknij instaluj.Po pobraniu otworzy się,kliknij na analiza i czekaj-może to potrwać jeśli tak długo nie czyściłeś.Następnie kliknij uruchom cleaner-następnie ok.Serwisy robią to tak samo może innymi płatnymi programami ale biorą za to kilkaset koron.Jeśli cię to nie zadowoli pozostaje reinstalacja systemu.Żadne dokupywanie pamięci itp nie ma sensu to wyrzucone pieniądze.Instalacja systemu także kosztuje dosyć dużo-zadzwoń-zapytaj.Ja mogę Ci to zrobić za symboliczną kwotę.Nie zajmóję się tym ale znam się na tym dosyć dobrze-na własne potrzeby-eksperymentuję.Odpowiedz na forum albo zadzwoń.
  Profil uzytkownika: zbigniew59     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-09-18 19:02
Zbigniew dziekuje za konkrety,najpierw zeby nie zawracac Ci gitary postaram sie zrobic w/g Twoich rad i sciagnac cleanera z sieci.
Jesli to nie da spodziewanego efektu to wtedy zglaszam sie do Ciebie.
  Profil uzytkownika: pratsam     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-09-18 19:07
Pytanie tylko czy ten cleaner wyczysci mi tylko smieci z kompa czy wyczysci wszystko i wtedy np:dostep do konta w banku i inne pierdoly ktore mam tu w pamieci znikna?
  Profil uzytkownika: pratsam     
SverigeMan
Stockholm


Wpisów: 172
Od: 2007-12-17
2010-09-18 20:30
Hej
Te progeamy typu CC Cleaner itp. To jest loteria. Mozesz po tym nie uruchomic systemu. Najpierw zabezpiecz wszystkie wazne dane. Zdjecia itp.

Rady typu dokupywanie ramu to totalna fantastyka. Nie sluchaj, nie dokupuj.

Z tymi loginami mozesz miec racje mozliwe ze wszytsko bedziesz musisal wprowadzac od nowa.
Jesli masz wirusy (a pewnie jakies sie zalegly przez 3 lata) to te czysciciele rejestru ci nie pomoga.
Po prostu jak w samochodzie trzeba wymienic klocki i olej to ty musisz przeinstalowac system.

Statystycznie te czysciciele na 10 przypadkow pomagaly w 1 w 9 szkodzily. Sam wybierasz co ma wyczyscic (zalezy od programu), ale cudow sie nie spodziewaj to jest raczej sciema taki program nie naprawi ci systemu.

Jesli masz wszystkie niezbedne oprogramowanie ( a jesli kupiles w sklepie to masz) nie ma co sie zastanawiac format i instalacja systemu od nowa ( nie reinstalacja bo nie zawsze pomaga-wirusy mogapozostac na dysku)
Postaram sie sledzic ten temat i pomoc Ci.
Dobrze ze Zbigniew naprowadzil Cie na dobry tor bo krew zalewa jak sie czyta o dokupyaniu ramu a nawet nie pytasie nikt ile tego ramu masz. Szczegolnie ze keidys chodzilo dobrze. Podaj jaki masz Windows.
  Profil uzytkownika: SverigeMan     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-09-18 23:09
Mam Viste.
Sciagnalem ccleanera,wydaje mi sie ze jest lekka poprawa bo przykladowo moge teraz ogladac gale KSW z Pudzianem i pisac tego posta,wczesniej bylaby totalna zawieszka.
Patrzalem do pudelka z laptopa,nie mam tam zadnej plyty z oprogramowaniem.
  Profil uzytkownika: pratsam     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-09-19 00:18
no to nr 1. lepiej XP sp3 zamiast vista - 7 chyba nie pociagnie

2. programy typu ccleaner odkurzacz itp, bardziej szkodza niz pomagaja,

3. dolozenie kostki RAM nie jest niczym trudnym, wystarczy tylko zapaytac fachowaca co kupic, jak wlozyc to nawet na youtube jest, internetu nie przyspieszy ale dla 3latka plus 2gb to na pewno nie sa dziesietne sek. i nie wiem skad twierdzenie czy procek obsluzy, no chyba ze pentimII z muzeum....
  Profil uzytkownika: kamień     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-09-19 00:19
a i koszt kostki to nie kilka stowek a montaz w razie W ogloszeniodawcy z bazaru za 100kr zrobia.....
  Profil uzytkownika: kamień     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-09-19 01:28
a kiedy robilas ostatni raz defragmentacje??
  Profil uzytkownika: karolina68     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2010-09-19 06:29
1- Formatowac,
2- Dokupic RAM (jesli da sie "wkleic" wiecej (?)
3- Kupic np. "PC Hemma". Tam masz i proste programiki do czyszczenia badziewia i tipsow co-nie-miara.
Trzy lata powiadasz - ma Twoj laptop?
...
Czas najwyzszy kupic nowy.
Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: Oxen     
ASTI


Wpisów: 266
Od: 2009-01-13
2010-09-19 07:42
Ja też się nie znam na kompie i radzę ci z własnego doświadczenia samemu nic nie robić. Kiedyś opisałam na jakimś forum swoje problemy z kompem , i znalazła się dobra dusza , która mi pomogła i to za darmo. Wszystko dzięki programowi Team Wiever 5 .
  Profil uzytkownika: ASTI     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-09-19 10:13
Karolina-nigdy nie robilem zadnej defragmentacji bo nie wiem co to jest i jak to sie robi.
Oxen-wiem ze najprostszym rozwiazaniem jest kupic nowy laptop ale uwazam ze ten stary trzeba troszke podleczyc i do moich potrzeb bedzie ok.
Komputer potrzebuje do obslugi konta,pisania bzdur na PI,YT, i nic wiecej,zadnych szalenstw.
Oczywiscie jak nie dam rady przyspieszyc jego pracy to pozostanie mi tylko kliknac na stronie tre na nowy laptop
  Profil uzytkownika: pratsam     
zbigniew59


Wpisów: 354
Od: 2010-05-30
2010-09-19 10:55
System masz na pewno na ukrytej partycji-recovery-teraz już nie dają płyt z systemem.Jak z niej przywrócić system na nowo szukaj w google.To dosyć proste.Przy normalnym formacie dysku możesz ją usunąć.Vista to niezbyt udany system ma największe wymagania jeśli chodzi o procesor i pamięć-trochę poprawia się funkcjonowanie po zainstalowaniu dodatku SP1 i SP2.Pamięć 1gb zawsze można dołożyć,więcej nie warto,trochę to poprawi działanie ale nie dużo.Lepszy system to XP z SP3 chociaż trochę przestarzały,a najleprzy według mnie to Windows7.Mam go prawie rok na wszystkich komputerach i nie mogę o nim złego słowa powiedzieć.Ma mniejsze wymagania od Visty i chodzi lepiej.Systemy można mieć za darmo są na to sposoby.Laptop nie jest ważne jaki stary ale jakie ma parametry,sam mam laptopa 3 lata AMD64bit 4gb ramu i 640gb twardy dysk więc nawet dzisiaj jest bardzo dobry.Po instalacji systemu i wgraniu potrzebnych programów i innych rzeczy warto zrobić obraz partycji jakimś programem-ja robię Norton Ghostem-i wrzucić na inną partycję.W razie jakichkolwiek problemów przywracamy w ciągu kilku minut i mamy nowy sprawny system jak na początku.
  Profil uzytkownika: zbigniew59     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-09-19 11:05
Skomentuje ten temat tez, bo niektore odpowiedzi, to jak z kosmosu.

Po pierwsze, to, ze minely 3 lata i technika poszla do przodu nie znaczy, stary komputer potrzebuje dzis wiecej pamieci, zeby obslugiwac ten sam stary system i te same stare programy co kiedys tak samo szybko jak kiedys.

Po drugie, jak wy czesto zmieniacie komputery, ze 3 letni laptop to dla was staroc?

Komputer po kilku latach uzywania moze zaczac dzialac wolniej z kilku powodow.

1. Wirusy, spyware, itd.
Rozwiazanie: przeskanowac komputer jakims antywirusowym programem i anty spyware i pokasowac. Jezeli jest tego syfu duzo (widzialem na wlasne oczy komputer, w ktorym kilka tysiecy plikow bylo zainfektowane ponad 500 roznymi wirusami), to najprosciej wywalic wszystko i zainstalowac system od nowa.

2. Dane na dysku sie fragmentuja (im mniejszy dysk tym gorzej), co powoduje, ze czytanie z dysku zabiera niepotrzebnie duzo czasu przez co caly komputer wydaje sie chodzic wolno.
Rozwiazanie: Uzyc wbudowany w Windowsie program do defragemntacji albo sciagnac http://www.piriform.com/de fraggler i wlaczyc. Jak bedzie gotowy, to wlaczyc jeszcze raz i tak pare razy. I dbac o to, zeby na dysku bylo duzo wolnego miejsca, wtedy dysk sie mniej fragmentuje.

3. Duzo zainstalowanych (najczesciej niepotrzebnych) programow i pluginow, ktore startuja sie przy starcie komputera. Prawie to samo co punkt 1.
Rozwiazanie: Powylaczac te programy i nie instalowac byle czego, albo... dodac wiecej RAMu, co jednak calkiem nie rozwiaze problemu.

4. Odinstalowanie czegos sie nie powiodlo i np. rejestr albo jakies inne ustawienia zostaly w pozycji, gdzie komputer czasem nie wie co ma robic i czeka.
Rozwiazanie: Wyczyscic rejestr jakims cc cleanerem albo podobnym programem, ale to tez nie koniecznie bedzie dzialalo. To, ze program usunie jakies bledy nie znaczy, ze usunie wszystkie albo nie wprowadzi nowych.

Ogolnie, to komputer czesto zapisuje w logach rozne problemy i nalejepiej spojrzec najpierw tam i zobaczyc czy czegos nie ma czemu mozna zaradzic. Nalezy znalezc "Loggboken" (ang. Event viewer) w panelu sterowania i sprawdzic tam czy nie ma czegos zrozumialego. Nawet sama nazwa programu, ktory raportuje bledy moze pomoc w dalszej decyzji.

Poza tym ZAWSZE miec najnowasze updaty od Microsoftu. Najlepiej ustawic komputer, zeby sam sciagal.

To tyle ode mnie.
  Profil uzytkownika: kajetan     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-09-19 11:54
Dwa ostatnie wpisy to dla mnie czarna magia ale dziekuje Panowie za zainteresowane moim problemem.
  Profil uzytkownika: pratsam     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-09-19 12:19
Zerknalem na pamiec dyskow,pierwszy ma 60% wolnego miejsca a drugi jest wolny w 100%.
  Profil uzytkownika: pratsam     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-09-19 12:27
kliknij prawym przyciskiem na dysk - wlasciwosci - narzedzia - defragmentacja - i uruchom ten program, troche potrwa ale powinno troche pomoc
  Profil uzytkownika: kamień     
SverigeMan
Stockholm


Wpisów: 172
Od: 2007-12-17
2010-09-19 13:07
Prosze skonczcie juz z tym ramem. Moze Pratsam ma 4gb. Tak samo zmiana systemu.

Kajetan napisal prawde jesli kiedys dzialalo to powinno dzialac i dzisiaj. Szczegolnie do zastosowan jakie podales.

Najlepsze wyjscie to format i instalacja systemu od nowa.
Zakladam ze jako laik nie dbales o system wiec raczej od razu przeszedl bym do formatu.
Samemu raczej tego nie zrobisz. Ale wczesniej czy pozniej to nie uniknione. Te programy co czyszcza rejestr itd jesli nie zaszkodza to wiele nie pomoga.

Tak jak pisano wyzej masz ukryta partycje z systemem i sterownikami. Wykonaj podane przez kajetana czynnosci.
Ja nie mam Visty wiec ci nie opisze krok po proku jak wszystko zrobic. W necie jest pewnie pelno informacji.

Sciagnij AVAST home edition i na wstepie przeskanuj kompa z wirusow.
  Profil uzytkownika: SverigeMan     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-09-19 13:09
teraz sa takie ceny kompow ze kup sobie nowszy
  Profil uzytkownika: szary     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-09-19 14:05
Sciagne Avasta i przeskanuje,potem podam wyniki.
O system nie dbalem wcale,teraz mam za swoje
  Profil uzytkownika: pratsam     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-09-19 14:51
Scaner dostepowy Avast:
liczba dostawcow 7
uruchomionych 6.
Pliki zarazone 0
Informacja z Widows Defender:Your coputer is running normally.
Procesor mam Intel (R) Dual Core CPUT 2330.
1.60 GHz
Memory 2.00 GB 2048M
  Profil uzytkownika: pratsam     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-09-19 14:59
Znalazlem w ksiazce obslugi cos takiego:
Återställning genom att aktivera en "Återställningspunkt".
Mozecie mi doradzic czy moge to sam sobie odpalic i zrobic krok po kroku jak pisze w instrukcji?
  Profil uzytkownika: pratsam     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-09-19 15:24
Na te återställningspunkty to chyba za pozno. Taki punkt mozna sobie zrobic np. przed instalacja jakiegos programu. Potem, jak okaze sie, ze ten program cos ci popsul, to mozna sie cofnac do tego återställningspunktu.

Czasem takie punkty system robi sobie sam. Ale jezeli te twoje problemy nie pojawily sie nagle kilka dni temu i jezeli nie masz takiego punktu zrobionego zanim sie te problemy pojawily, to nic nie zrobisz.

Poszukaj w menu programu "Systemåterställning" i zobacz co mozesz tam wybrac.
  Profil uzytkownika: kajetan     
zbigniew59


Wpisów: 354
Od: 2010-05-30
2010-09-19 16:24
Laptopa masz jeszcze bardzo dobrego widziałem nowe-słabsze.Przywróć system z partycji recowery,będziesz miał laptopa jak w dniu zakupu.Tylko zapisz sobie jakieś hasła,numery GG itp,a zdjęcia na płytę albo pamięć usb.Jest to bardzo proste-podczas uruchamiania komputera wciśniesz jakiś klawisz i powinno się zacząć.Jaki klawisz zależy od marki twojego laptopa.Wpisz w google-jak przywrócić system z partycji recovery-i poczytaj trochę.To najleprzy sposób.Życzę powodzenia.
  Profil uzytkownika: zbigniew59     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-09-19 18:09
Tylko pamietaj, ze system przywrocony z partycji recovery bedzie jak nowy, to znaczy znikna wszystkie rzeczy, ktore masz na komputerze tak jak zdjecia, dokumenty, itd. Zrob sobie kopie wszystkich waznych rzeczy zanim zaczeniesz cos robic.
  Profil uzytkownika: kajetan     
adventure
Ani tu, ani tam


Wpisów: 1344
Od: 2009-01-26
2010-09-19 19:54
No i zrezygnuj z Windows.
Pozbędziesz się problemu ze spadkiem wydajności proporcjonalnie do czasu pracy, bałaganem w rejestrach, nadmiarem wirusów i różnego rodzaju spyware-ów, defragmentacji dysków i niespodziewanych zawieszeń.
A przynajmniej ograniczysz ich ilość o jakieś 90 %.

Wiem, wiem. Dla niektórych to niewykonalne

Dlatego po instalacji systemu zawsze doradzam, żeby zainstalować:
- firewall,
- program antywirusowy,
- i jakiś antyspyware wraz z monitorem rejestrów działającym w trybie real time. I to najlepiej zanim podłączysz go do netu.
Wtedy wystarczy czytać odpowiednie komunikaty i zezwalać systemowi tylko na to, co mu się należy, a nie na wszystko, co z sieci przyciągnie.
No ale wtedy Windows staje się trudny. Prawie niczym Linux niestety. Ale działa długo i szczęśliwie. A przede wszystkim szybko.

PS. Mój Acer Aspire 5315 ma już prawie 4 lata, działa tak szybko jak cztery lata temu z systemem WinXP i Linux Ubuntu. Do pewnych rzeczy używam XP, do pewnych Ubuntu. Jedyne co zrobiłem w komputerze to wyczyścilem radiador z kurzu. I mam nadzieję z niego korzystać jeszcze spokojnie z dwa lata. Albo i dłużej
  Profil uzytkownika: adventure     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-09-19 19:54
Ja juz nie chce Was zameczac moim problemem ale nie mam pojecia jak skopiowac wszystkie dokumenty.
Znalazlem na google jak przywrocic system z partycji.
Przy starcie przytrzymac klawisz F11,tam tez pisza zeby przed ta czynnoscia zgrac wszystko co potrzebne na plyty.
Ja nie wiem jak to skopiowac bo w tym temacie jak juz wiecie jestem zielony.
Wiec wrocilem do punktu wyjscia.
W kazdym razie dziekuje za dobre rady.
  Profil uzytkownika: pratsam     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-09-19 20:01
metoda kopiuj/wklej. masz drugi pusty dysk (partycje) i tam wszystko co chcesz zachowac skopiuj
  Profil uzytkownika: kamień     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-09-19 20:08
Czyli jak przeniose wszystko na drugi dysk to przy przywracaniu systemu nic mi z tej dwojki nie zniknie?
  Profil uzytkownika: pratsam     
Oxen
Let's Rock Baby


Wpisów: 5717
Od: 2004-10-27
2010-09-19 20:41
A tak wogole to... rekomenduje Mac'a.
Co Apple - to Apple :)
  Profil uzytkownika: Oxen     
zbigniew59


Wpisów: 354
Od: 2010-05-30
2010-09-19 21:47
Aby coś skopiować kliknij menu start-komputer i otworzy się okno z widokiem dysków.System jest zawsze na C.Kliknij na nigo dwa razy i otworzy się dysk C.Jeśli otwarło się okno na cały ekran zmniejsz je.Następnie powtórz to samo i otworzy się drugie okno.Tym razem kliknij dwa razy na D i otworzy się dysk D.Prawdopodobnie będzie pusty bo nic na nim nie masz.Następnie przesuń sobie okna jedno obok drugiego-cla wygody i otwieraj dalej dysk C aż znajdziesz to co chcesz skopiować.Najedż na to myszką i kliknij PRAWYM klawiszem myszy.Otworzy się menu.Znajdż kopiuj i kliknij lewym.Komputer zapamięta.Następnie najedż myszą na puste miejsce w drugim oknie-dysk D i kliknij PRAWYM klawiszem otworzy się menu.Tym razem kliknij wklej i zobaczysz jak komputer kopiuje i pojawia się tam to co skopiowałeś.To wszystko.System zainstaluje ci się na dysku C i po wszystkim powtórzysz tą procedurę tylko odwrotnie.Będziesz miał wszystko na swoim miejscu.Kopie na D sobie zostaw na wszelki wypadek.
  Profil uzytkownika: zbigniew59     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-09-20 15:47
Z tym przerzuceniem sie na Maca, to bardzo zalezy co sie robi.
Ja sie troche wkopalam przez latanie miedzy dwoma systemami.

Moj maz ma Maca ja mam PC, i chcialam, zeby sprawdzil mi prace napisana w Vista na PC. Maz oczywiscie ma zaintalowane wszystkie nakladki itd. Zna sie na tym co robi wiec, spoko..

I ten program Worda na Mac'u nie byl w stanie zapamietac charakterow z Visty typu symbol w subscript i supescipt. Pozmienial te charaktery . .
Przy takich w sumie drobnych wpadkach, jest potem nieproporcjonalna kupa roboty, bo trzeba bardzo dokladnie przeleciec caly tekst.
Nie wiem czy np. tlumacze i korektorzy powinni sie brac za Maca.




  Profil uzytkownika: karolina68     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-09-20 15:48
A krok pierwszy- defragmentacje zrobiles???

  Profil uzytkownika: karolina68     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-09-20 18:31
Dziekuje Wam bardzo,przy pomocy Waszych wpisow i telefonicznym pilotowaniu przez kolege z Pl ktory ma o tym pojecie w koncu dalem rade.
Jest poprawa ale nie ma szalu,taka szybkosc mial chyba jak byl nowy tylko ze ja chyba stracilem wyczucie.
Jeszcze raz dziekuje wszystkim.
  Profil uzytkownika: pratsam     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2010-09-24 10:38
karolina, trezba bylo macowac od poczatku! ja zaczelam od ipoda poprzez iphony i odwazylam sie w koncu na macbook - mimo roznych dziwnych rzeczy, ktorych nie rozumiem, a ktore sie zdarzaja (duzo rzadziej niz w moich starych pecetach) - nie wrocilabym do pc!
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
Forum -> Komputer i człowiek -> Co zrobic z moim laptopem?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 29 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony