Odwiedzin 37807526
Dziś 3850
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - gdzie zmienic

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorgdzie zmienic
moli3


Wpisów: 34
Od: 2010-03-13
2010-09-15 20:12
Mam pytanko. Moj maz ma konto w Swedbanku otwieral je gdy mial personumer na 3 mce. Teraz ma personumer staly od dluzszego czasu juz Byl odebrac w banku zwrot podatku i okazalo sie ze konto ma stary personumer niezgodny z tym co jest na szwedzkim ID.Pani w banku powiedziala ze musi udac sie do skatu i tam zmienic,zdziwila sie ze skat tego nie zmienil do tej pory Mi sie wydaje ze wystarczy zmienic w banku personumer konto te same wplywaja pieniazki na te konto. Gdzie w koncu zmienic personumer do konta Co do tego ma skatteverket? I dlaczego kazala isc do skatu? Niemozna naprawde zmienic personumeru w banku? Przeciez konto zakladal w banku a nie w skacie
  Profil uzytkownika: moli3     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-09-15 22:10
ja mialam podobna sytuacje ale wiele lat temu, po zmianie numeru personalnego do banku musialam pojsc z personbevis. Na podstawie ktprego miano mi zmienic dane na koncie.

I wtedy okazalo sie w banku, ze konto maja przypisane na numer a nie na osobe, czyli jak zmienilam numer to zamkneli mi stare konto a otworzyli nowe.


Mysle, wiec ze czegos nie zrozumial maz. Moze nie ma dostepu do starego konta. Nejlepiej jezeli telefonicznie, ktos znajacy dobrze jezyk zadzwoni do banku i zapyta o co im tak naprawde chodzi zanim wybierzecie sie do Skatt.


Na marginesie:
Jezelii ma nowy numer personalny, to zwroccie uwage ,ze kiedys przepisanie emerytury z numeru na numer nie bylo automatyczne i trzeba bylo dopilnowac, zeby pieniadze byly przetransferowane.
  Profil uzytkownika: karolina68     
moli3


Wpisów: 34
Od: 2010-03-13
2010-09-16 20:53
korolina68 bylismy dzisiaj w banku,maz musi se skatu dostarczyc intyg-zaswiadczenie o zmianie personumeru koles w banku powiedzial zeby udac sie do skatu i oni wydadza odpowiednie zaswiadczenie i przyniesc to tylko do banku numer konta zostanie ten sam,nie trzeba zamykac konta ,chociaz mozna zrobic i tak zeby nie chodzic do skatu po zaswiadczenie otworzyc poprostu nowe konto a stare zamknac
  Profil uzytkownika: moli3     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-09-17 18:36
fajnie,



PS zainteresujacie sie ta emerytura czy na pewna ja przepisali z numeru na numer.
  Profil uzytkownika: karolina68     
Forum -> Życie w Szwecji -> gdzie zmienic
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 19 gości
oraz 3 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony