Odwiedzin 37808382
Dziś 751
Sobota 27 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - nivåtest

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autornivåtest
samira


Wpisów: 51
Od: 2009-01-29
2010-09-13 12:28
wybieram się na nivåtest do centrum SFI. Kto wie jak przeprowadzą taki test i ile on może trwać?
  Profil uzytkownika: samira     
Madaleena
Världens Ände


Wpisów: 161
Od: 2010-08-31
2010-09-13 12:57
Test sprawdzajacy poziom Twojej znajomosci jezyk jest zalezny od szkoly w ktorej jestes.W roznych szkolach sa rozne metody testowania.W jednej siadasz do komputera i rozwiazujesz testy a w drugiej dostajesz pytania i masz na nie odpowiedziec slownie lub pisemnie.
Testy takie nie trwaja dluzej niz 1h.I to wlasnie tez zalezy w jakie szkole w jednej 20 w drugiej 40 a w trzecien 60min.
Powodzenia.
  Profil uzytkownika: Madaleena     
samira


Wpisów: 51
Od: 2009-01-29
2010-09-13 13:06
nie jestem jeszcze w żadnej szkole. dopiero centrum SFI po tym teście mnie przydzieli do jakiejś na odpowiedni poziom. no,ale w zapytaniu miałam nivåtest w samym centrum SFI na Hornsgatan 124.
  Profil uzytkownika: samira     
sen
Västra Frölunda


Wpisów: 155
Od: 2008-07-01
2010-09-13 17:40
Ja nazwal bym to raczej "rozmowa kwalifikacyjna". Spytaj sie Ciebie jak sie nazywasz i ja sie czujesz. Jak zrozumiesz i odpowiesz to dziesz na C, jak odpowiesz nie na temat ; idziesz na B, cala reszta idzie na A . Z doswiadczenia podpowiem, ze nie warto cwaniakowac i udawac poligloty. Zakwalifikuja Cie za wysoko i bedzie szok na zajeciach. Choc pewno znajda sie zwolennicy rzucania na gleboka wode....
Powodzenia
sen
  Profil uzytkownika: sen     
Maggi30
Göteborg


Wpisów: 440
Od: 2010-05-05
2010-09-13 21:05
Nie wiem, jak jest na SFI, bo od razu poszlam na SAS A. Jednak sadze, ze kazda szkola ma swoja metode sprawdzania i sprowadza sie to do przetestowania umiejetnosci pisania, wypowiedzi i rozumienia.
Ja mialam test ze sluchu, trzeba bylo pozaznaczac odpowiedzi w tescie. Potem trzeba bylo sie wypowiedziec pisemnie na jeden z 4 tematow. Potem rozmowa z pedagozka na tematy rozne. Glownie dotyczyly one ambicji, celow, wyksztalcenia, zycia codziennego, hobby itp.

Dodam, ze na test trzeba sie umowic, bo w niektorych szkolach maja ograniczone mozliwosci 'przestrzenne' i zapisuja na liste. Ja od zapisu do testu czekalam jakies 2-3 tygodnie.
  Profil uzytkownika: Maggi30     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2010-09-13 21:26
Wiem ze w Haninge w Centrum Vux nie robia testwo.Patrza ile lat sie uczylo itp.Jesli skonczylas np liceum odrazu idziesz na C.Na B sa chyba tylko po podstawowce itp.Jakos tak tam patrza
  Profil uzytkownika: spagetti     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-09-13 21:37
generalnie sfi to kurs dla analfabetow z Etiopi
  Profil uzytkownika: darsim     
sen
Västra Frölunda


Wpisów: 155
Od: 2008-07-01
2010-09-13 22:09
"generalnie sfi to kurs dla analfabetow z Etiopi"

... a nie wystarczylo by;"dla analfabetow"? Bo czym to rozni sie analfabeta z Etiopii od tego z Mongolii czy Polski albo Sztokholmu.

Milych snow !
sen
  Profil uzytkownika: sen     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2010-09-14 11:06
Na A chyba sie dopiero(albo juz) alfabetu ucza....
  Profil uzytkownika: spagetti     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-09-14 12:17
a nie wystarczylo by;"dla analfabetow"? Bo czym to rozni sie analfabeta z Etiopii od tego z Mongolii czy Polski albo Sztokholmu."
tym, ze w Polsce i Sztokholmie szkola podstawowa jest obowiazkowa i przynajmniej czytac i pisac sie naucza, moze byle jak ale zawsze

  Profil uzytkownika: darsim     
sen
Västra Frölunda


Wpisów: 155
Od: 2008-07-01
2010-09-14 18:57
co nie zmienia faktu ze analfabeta jest na tym samym etapie umiejetnosci czytania i pisania, zarowno w Etiopii jak i w Polsce. Analfabeta to analfabeta ! To ze w PL i SE szkola jest obowiazkowa sprawia , ze analfabetow jest mniej. Osobiscie uwazam, ze SFI jest do bani, ale daje poczucie, ze sie cos robi a faktycznie traci sie czas.
sen
  Profil uzytkownika: sen     
Forum -> Życie w Szwecji -> nivåtest
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dekarz/Blacharz/Takläggare/Pappläggare (Stockholm)
Pomoc w ogrodzie Vallentuna (Vallentuna)
Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 4 gości
oraz 0 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony