Odwiedzin 37794473
Dziś 1508
Wtorek 23 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Zasiłek socjalny po dwa lata na Sambo ze Szwedem?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorZasiłek socjalny po dwa lata na Sambo ze Szwedem?
kazimiera58


Wpisów: 1
Od: 2010-09-07
2010-09-07 14:46
Teraz we wrzesniu 2010 jestem dwa lata na Sambo ze Szwedem. Mam 58,5 roku. Jestem 18 lat na rencie chorobowej ( w Polsce), mam czesciowa niezdolnosc do pracy do 2012 roku tj. do mojego wieku emerytalnego 60 lat ( dkla kobiet w Polsce). Czy ja po dwoch latach na Sambo ze Szwedem dostane zasilek socjalny, ewentualnie inna pomoc oprocz szweckiej opieki spolecznej. Moj Sambo Szwed ma 8 tys koron szwedzkich na miesiąc. Czy ja przez te dwa lata na sambo ze Szwedem moglam opuszczac Szwecje, i na jak dlugo? Czy to brane jest przez Urzad w Szwecji , czy pytaja o wyjazdy ze Szwecji? Wyjezdzalam gdyz zostawilam nieuregulowane sprawy w Polsce. Jak dlugo mogla trwac moja nieobecnosc w Szwecji w ciagu tych dwoch lat?

Teraz planujemy slub z moim Szwedem. Pomoc z opieki spolecznej w Szwecji nie przysluguje gdyz przekroczone jest minimum na osobe.
  Profil uzytkownika: kazimiera58     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2010-09-07 15:29
Az mi sie wierzyc nie chce,ze on ma tak malo.W socjalu biora pod uwage dochody i od tego odejmuja czynsz,oplate za swiatlo,oplaty na Akasse i zwiazki+ewentualne dlugi w banku(jesli sie je splaca)+ doliczaja stawke na osobe aby byla w stanie sie utrzymac.Nam doliczyli tez wydatki na opieke lekarska i lekarstwa.Moze nie policzyli was jako zwiazku,tylko wzieli pod uwage jego jako 1 osobe.
Jesli wyjezdzalas na krotkie okresy do Polski,to ich to nic nie interesuje i nie musisz tego nigdzie zaznaczac(bo to traktuja tak samo jakbys wyjezdzala na urlop).
Moge ci tylko tyle napisac,bo juz dobrze nie pamietam z socjalu(wyrzucilam papiery).Moze ktos inny bedzie wiedzial wiecej na ten temat.
  Profil uzytkownika: lidka50     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2010-09-07 18:23
Nie bardzo rozumiem roznice, miedzy zasilkiem socjalnym a opieka spoleczna, ale zapewne nie znam terminologii polskiej, czy roznych form pomocy w Polsce.

Pytasz, czy ty dostaniesz zasilek socjalny, nie nie ty dostaniesz, wy mozecie dostac. Slub, czy sambo nie ma znaczenia (jezeli oczywiscie jestescie sambo)
bo jak sama piszesz licza was razem.

Troche mnie dziwi, ze sambo-Szwed, nie zna systemu w swoim kraju i nie zorientuje sie jak mozecie zaradzic waszej sytuacji.
Nizej podaje link co obowiazuje w sztokholmie (nie wiem gdzie mieszkacie)

http://www.stockholm.se/Fa miljOmsorg/Stod-och-radgivning/Ekonomiskt -stod-och-radgivning/Forsorjningsstod/Fra gor--svar-om-forsorjningsstod/

Niech sambo-Szwed pogoogluje "försörjningsstöd", "socialbidrag", "bostadsbidrag" i podobne hasla.

Co do pobytu poza granicami Szwecji i twojej renty, proponuje zaangazowac sambo-Szweda, niech poszuka info na necie i dopasuje ta informacje do waszej sytuacji.

Zapewne byloby bardziej "oplacalne" jakby was liczyli osobno (mam na mysli ten zasilek socjalny) ale twoj pobyt w Szwecji jest "na sambo".
  Profil uzytkownika: Ronj@     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-09-08 17:31
pracy do 2012 roku tj. do mojego wieku emerytalnego 60 lat ( dkla kobiet w Polsce)."

szwedzi cie do pracy wysla mozesz byc spokojna
w szwecji masz prwao pracowac do 67 roku zycia a wiek emerytalny to 65 lat i maja go zniesc bo to
"dyskryminacja"
serio
  Profil uzytkownika: darsim     
Forum -> Życie w Szwecji -> Zasiłek socjalny po dwa lata na Sambo ze Szwedem?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Röjare-Huggare (Sundsvall)
Praca dla ogólno budowlańca (Västerås)
Röjare - praca na wykaszarce (Timrå)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 31 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Sklepy Budowlane
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony