Odwiedzin 37805419
Dziś 1743
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Rodzina w Szwecji - ciaza zagrozona, jak szukac pomocy lekarskiej

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorciaza zagrozona, jak szukac pomocy lekarskiej
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2010-08-30 11:25
Witam
Mam 40 lat i jestem w 4 miesiacu ciazy, bardzo dlugo czekalismy na to dzieciatko, to nowy zwiazek....
mam juz nastoletnie dzieci
Ciaza moja jest zagrozona, z Polski mam lekarstwa na podtrzymanie, jednak czuje sie bardzo zle A W SZWECJI NIE PODTRZYMUJE SIE CIAZY,nie ma zadnej pomocy wrazie zagrozenia poronieniem...
Moja kolezanka blagala o pomoc roniac i nikt jej nie pomogl..."naturalna selekcja" ?
Jak moge szukac lekarza, ktory bedzie kontolowal moja ciaze?
BYlam juz u poloznej a wymuszona wizyta u lekarza nic nie dala, lekarz powiedzial, my nic nie robimy tylko czekamy....na co czekamy? kolejny termin za 6 tygodni a ja bardzo zle sie czuje. Bylam na pogotowiu w klinice dla kobiet 6 godzin na poczekalni a potem lekaz odeslal mnie z niczym i tez kazal czekac....
Nie zgadzam sie z ta teoria ze uszkodzony plod i poronienie, czasem plod jest zdrowy a zagrozenie od strony matki....
Jakie mam prawa, jakiej opieki moge sie domagac wrazie koplikacji mojej ciazy?
  Profil uzytkownika: margot70     
jolcia6669


Wpisów: 109
Od: 2008-05-12
2010-08-30 12:06
sprowadz leki sobie z pl moja znajoma tak zrobila bo tutaj nic nie dlali jej tez powiedzieli ze jesli poroni to jest naturalne.ja mialam znowu problem z odklejajacym sie lozyskiem tez leki mialam z pl,wiec jesli tutaj nic nie radza najlepiej kontaktuj sie z polskim lekarzem ja tak robilam choc wiadomo ze jak lekarz cie widzi zrobi usg to calkiem inaczej.poczekaj moze ktos sie jeszcze wypowie co to przechodzil
  Profil uzytkownika: jolcia6669     
jolcia6669


Wpisów: 109
Od: 2008-05-12
2010-08-30 12:37
zapomnialam napisac zadz do lekarza i zapytaj mi sie wydaje ze luteine moglabys brac bo w niczym nie zaszkodzi a moze pomoc.a duphaston juz dokladnie nie pamietam nazwy teraz ale jakos tak bys musiala zapytac lekarza,puki co jesli zle sie czujesz musisz lezec jesli naprawde az tak zle,u mnie bylo tak ze nawet nie moglam sie wyprostowac taki bol potworny klujacy ok 5 mies wiec lezalam bo grozilo odklejeniem lozyska
  Profil uzytkownika: jolcia6669     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2010-08-30 14:52
milo ze napisalas
ja biore duphaston,folik, witaminki,to z Polski i mam tego jeszcze troche, jednak miewam silne bole brzucha, stwardnienia i bol....
wlasciwie boli mnie od samego poczatku, duzo tez przelezalam...
jak skonczyla sie twoja ciaza? mam nadzieje ze sie udalo
Jestem poprostu w szoku ze tak sie tutaj podchodzi do nienarodzonego dziecka, nie potrafie tego zrozumiec, najpierw slyszalam ze "ta naturalna selekcja " tylko do 3 miesiaca a teraz widze ze dalej tez nic, ciagle slyszy sie okrutne historie....
mialam prenatalne, dziecko zdrowe, ale ja nie moge wiele sie ruszac...co bedzie dalej...boje sie
  Profil uzytkownika: margot70     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2010-08-30 14:56
dodam jeszcze ze moj kontakt z lekarzem w Polsce sie urwal, jestem stara jej pacjentka,sporo tam zostawilam pieniazkow, ale nie udziela porad telefonicznych mimo ze wczesniej sama mi to proponowala...coz u nas tez nie wiele lepiej, nie wywalisz kasy to radz sobie sam.....
  Profil uzytkownika: margot70     
jolcia6669


Wpisów: 109
Od: 2008-05-12
2010-08-30 16:55
nospa pomaga na brzuch nawet twardy to nie jest dobrze jak brzuch twardnieje!powinnas sie z tym udac do lekarza u mnie przy 1 dziecku w pl twardial i stwierdzili po usg ze odkleja sie lozysko bralam leki ale nie pamietam to bylo ok 6lat tej nazwy.jedynie wiem ze 14dni bralam lek +lezenie w lozku i do konca ciazy juz bylo ok.natomiat znajoma zagrozona ciaza brala luteine do 28tyg ciazy
  Profil uzytkownika: jolcia6669     
kama77


Wpisów: 358
Od: 2003-08-03
2010-08-30 17:26
ja tez mialam zagrozona ciaze , naszczescie zakonczyla sie cudownie , urodzil mi sie syn

ja w 8 tygodniu poplynelam do Pl , tam dostalam leki i rozpiske jak je przyjmowac do 20tc .... poza tym bylam juz pozniej pod opieka polskiego lekarza tutaj w Stockholmie ... ktory doprowadzil moja ciaze do konca .

ps w moim przypadku narzekac na opieke nie moge , polozna tez miala mnie od polowy ciazy pod " lupa " .

powodzenia !!!!!
mysl pozytywnie !
  Profil uzytkownika: kama77     
zumag


Wpisów: 28
Od: 2008-06-29
2010-08-30 17:34
mojej znajomej ,która była w podobnej sytuacji co ty tzn.ciąza też była zagrozona i miała 40 lat więc narobiła histerii u barmuszki poszła z męzem i z tego co wiem to zareagowali i miała podszywaną szyjkę ,ale na poczatku lekarze i barmuszka mówili jej ,że w Szwecji tego nie robią ,ale widocznie zmienili zdanie ,z własnego doswiadczenia upieraj się przy swoim zdaniu i bądż ''upierdliwa''
  Profil uzytkownika: zumag     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2010-08-30 17:35
no wlasnie dziewczyny
slyszalam ze w Sztokholmie sa dobrzy lekarze i mozna z Polakiem prowadzic ciaze , ja mieszkam w Skone i tutaj jest makabra!
Biore nospe i chyba poloze sie na dluzszy czas do lozka, nie mam pojecia co moge jeszcze zrobic...
w zyciu nie widzialam czegos takiego, zebym nie mogla poprostu isc i powiedziec ze zle sie czuje, zrobic usg i sprawdzic co jest....
  Profil uzytkownika: margot70     
kama77


Wpisów: 358
Od: 2003-08-03
2010-08-30 19:07
Margot bo ciaza to nie choroba ....

wiem , wiem latwo tak mowic jak czlowiek sie zle czuje..... mnie tez bolal brzuch , duzo lezalam bralam Nospe Forte ... bedzie dobrze , mysl pozytywnie , nie stresuj sie ... bo to jest Ci nie potrzebne a jak juz bedziesz zle sie baaardzo czula to jedz na akut i juz ... u nas wykonuja usg ....
  Profil uzytkownika: kama77     
foszek


Wpisów: 1
Od: 2010-09-03
2010-09-03 10:22
witamj, ja pierwsza ciaze poronilam w szwecji, druga donosilam i mam synka. Tez mieszkam w skåne i jezeli chodzi o usg to moge polecic capiocitykliniken w lund. Niby klinika jest prywatna ale placi sie 300 koron za usg. Co do lekarw nie wiem czy pomoga ale wynajmniej zrobia usg co bardzo pomaga psychicznie.
  Profil uzytkownika: foszek     
monia01016


Wpisów: 26
Od: 2010-10-07
2010-10-13 01:20
margot70 ja jestem w 35 tygodniu ciazy i z tego co zdazyłam sie dowiedziec na poczatku mojej ciazy to"naturalna selekcja"jest tylko do konca 3 miesiaca,a ty jestes w czwartym to polozna powinna ci pomoc,ja donosic.przeciez to juz jest "istotka" zyjaca .Poszukaj innej poloznej.
  Profil uzytkownika: monia01016     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2010-10-31 19:23
....dzieki za zyczliwe odpowiedzi!
Udalo mi sie dotrwac juz do 24 tygodnia ciazy, ale ciezko, naprawde ciezko....
Mialam zle (na szyjce)ulozone lozysko, krwawienia, bole, ciagle cos...co tydzien siedzialam na poczekalni w klinice...wiem juz ze jak jest zle trzeba tam jechac i powiedziec ze jest tak i tak i ze musze miec lekarza i juz....zawsze przyjma, teraz juz wiem
Nadal jednak zyje w ciaglym strachu o malenstwo...
miewam czasami potworny bol w lewym boku, potworny i nie wiem juz czy tak ma byc czy znowu mam tam jechac ....straszna nerwowka!
nie jestem typem histeryczki, wiem ze ciaza to nie choroba i nie chce uchodzic za panikare, ale kiedys juz stracilam taka ciaze i wiem ze to nie zarty...wiem jaki to bol...
poki co leze, ale czy to pomaga? dostaje szalu! jestem dosc aktywnym typem czlowieka....
i licze dni, miesiace, tygonie..buuuuu
  Profil uzytkownika: margot70     
marysiak


Wpisów: 23
Od: 2010-10-21
2010-10-31 23:09
nic sie nie martw, wszystko bedzie dobrze przede wszystkim dużo odpoczywaj, nie przemęczaj sie, staraj nie schylac, nie dzwigac. Najlepiej połóż sie do łózka na tydzien-dwa, to na prawde pomaga, ja w ciezkich chwilach z krwawieniem lezałam 3 tygodnie, brałam nospe i konskie dawki luteiny plus duphaston, które są do tej pory stopniowo zmniejszane. Oczywiście były to zalecenia lekarza z Polski. Na szczeście teraz jest juz dobrze. Przy twardym brzuchu pomoga nospa forte 2x dziennie i znow leżenie. Daj znac jak sie czujesz i jak rozwija sie ciąża! jesl masz ochote napisz na maila, wymienimy sie doswiadczeniami, na pewno bedziemy miały dużo tematów do rozmowy życze dużo zdrowia i pozytywnych myśli!
  Profil uzytkownika: marysiak     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2010-11-01 13:06
marysiak bardzo chetnie napisze do ciebie, ale nie mam adresu, gdzie jest zapisany?
Chetnie porozmawiam z kims w podobnej sytuacji!
dziekuje ci za cieple slowa
  Profil uzytkownika: margot70     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-11-01 13:07
kliknij na ludzika (profil uzytkownika)
  Profil uzytkownika: iza     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2010-11-01 14:11
hehehe zarumienilam sie....dzieki
  Profil uzytkownika: margot70     
marysiak


Wpisów: 23
Od: 2010-10-21
2010-11-01 15:41
dzięki Iza
Margot70 skoro juz znasz maila to czekam na wiadomośc
  Profil uzytkownika: marysiak     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2010-11-12 13:26
Juz wiem o wiele wiele wiecej!
i jesli to komus pomoze to bedzie mi milo...
Zaliczylam szpital, ale juz jestem w domciu, no lezenie do konca ciazy...bylo naprawde groznie!

w Skone jest tak(bazuje na wlasnym doswiadczeniu, moze gdzies byc inaczej)
Do 3go miesiaca-naturalna selekcja! czyli szukac lekarza z Polski albo w Polsce
po 3cim miesiacu do 22 tygodnia tez nie wiele, ale juz wieksze szanse na przyjecie, trzeba isc do kliniki dla kobiet, powiedziec co i jak, ze boli, ze jest zle...domagac sie uparcie wizyty i zawsze ktos przyjmie, zrobia badania na bakterie, usg szyjki i lozyska i to zawsze cos...no wszystko zalezy na jakiego sie lekarza trafi, czasami jest taka sierota prosto po studiach ze litosc bierze....
nie wolno czekac, jest zle -jechac i juz, a niech sobie mysla co chca, jesli czujesz ze naprawde jest zle...trzeba rozroznic bole ktore w ciazy sa normalne od tych niebezpiecznych, ale skurcze w podbrzuszu pojawiajace sie co kilka minut(podobne do miesiaczkowych), plamienia, siny bol...trzeba jechac....
po 22 tygodniu to juz totalnie inna spiewka, dlaczego?
Bo Oni sa juz w stanie uratowac dziecko, dziecko ma spore szanse na przezycie...
Ja pojechalam z bolami -skurczami i zostalam bardzo szybko przyjeta na oddzial, powstrzymano zastrzykami bole i tu musze powiedziec BARDZO MILO ZOSTALAM ZASKOCZONA! obsluga przemila, czuje sie opieke i pomoc!
Teraz mimo koszmaru jaki zaliczylam tydzien temu czuje sie o wiele spokojniej, wiem ze w kazdej chwili zostane przyjeta, lezy masa kobiet, ktore sie podtrzymuje ile sie da ...
glowa boli jak sie patrzy ale i nadzieja wieksza w czlowieku..
Wiec dziewczyny nie poddawac sie!
  Profil uzytkownika: margot70     
flatron
470 km do Zamku Sth


Wpisów: 2684
Od: 2005-06-18
2010-11-12 18:48
Walcz o swoje malenstwo i nie daj sie wyrzucac ze szpitala, najlepiej jakbys tam spedzila caly czas, bo jak sie wyjdzie to trudno z powrotem.
Kolezanka miala zagrozona ciaze tez byla starsza ale dali jej tak dojsc do 5 miesiaca, az w koncu pojechala na pogotowie z silnymi bolami i wcale jej nie zatrzymali skurczy az urodzila. Malenstwo malutkie jak paczka margaryny. Myleli ze nie zyje ale bylo takie silne ,ze zecydowali sie podtrzymac przy zyciu. I miala to malenstwo 4 miesiace w inkubatorze. Chcieli z nia robic wywiady w pismie ale sie nie zgodzila. I racja, po co mielby dziecko wytykac palcami
  Profil uzytkownika: flatron     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2011-05-03 09:52
wybaczcie ze tak pozno, ale nie mialam wczesnij czsu nic napisac
Teraz juz jestem szczesliwa mama od szesciu tygodni i znalazlam chwilke zeby zakonczyc jakos ten swoj temat

Trzeba sie nie poddawac, to podstawowe podejscie do problemu
nie czekac w domu tylko jechac do szpitala jak tylko czujesz ze jest zle
Ciaza donoszona to 38 tygodni
Ja bardzo sie poswiecilam, wiele razy lezalam w szpitalu
praktycznie przelezalam 9miesiecy
ale dzidzia donoszona!
Sliczna dziewczynka, zdrowa!
Teraz zaliczam problemiki innego typu, bo nioc juz nie pamietam i ucze sie opieki nad dzieckiem od nowa

pozdrowienia
Dodam tylko ze jesli rodzic to w Szwecji!
Opieka bardzo mi odpowiadala
  Profil uzytkownika: margot70     
thiara


Wpisów: 411
Od: 2004-09-21
2011-05-03 09:57
Wspaniale ze napisalas!
Gratuluje Ci szczerze. I witamy malutka na swiecie Niech juz teraz Wam bedzie blogo i spokojnie
  Profil uzytkownika: thiara     
Lulu Confaboulu
Sarkazm i szydera


Wpisów: 6700
Od: 2009-03-30
2011-05-03 10:11
Pogratulowac!!!
  Profil uzytkownika: Lulu Confaboulu     
margot70


Wpisów: 1787
Od: 2010-08-30
2011-05-03 20:47
Wielkie dzieki!
Ta ciaza to byl koszmar dla mnie, ale bylo warto!
Czekalam na nia bardzo dlugo, ladne pare lat
i udalo sie!
To wspaniale uczucie patrzec na taka jak ja nazywam gwiazdke z nieba

warto walczyc i upierac sie przy swoim
  Profil uzytkownika: margot70     
Forum -> Rodzina w Szwecji -> ciaza zagrozona, jak szukac pomocy lekarskiej
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 25 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony