Odwiedzin 37801753
Dziś 2197
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Fizjoterapeuta

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorFizjoterapeuta
kgsbaduk@o2.pl


Wpisów: 3
Od: 2010-08-29
2010-08-29 13:26
Witam.
Jestem jeszcze studentem i październiku zaczynam 5 rok studiów na Uniwersytecie Medycznym na kierunku Fizjoterapia.
Z racji, że został mi jeszcze rok, a jestem skłonny do wyjazdu za pracą po za granicę Polski to pytam się Was czy jest zapotrzebowanie na takich na takich ja- pracowitego młodego fizjoterapeutę.
Jeszcze języka nie umiem i to mi trochę przeszkadza w samodzielnym szukaniu pracy. Naukę mam rozpocząć natychmiast gdy okaże się, że droga do zatrudnienia nie jest taka trudna.

Chcę wyjechać z Polski na 100 % i po ukończonym stażu czyli do 2 lat od teraz. Do tego momentu powinienem umieć język bardzo dobrze bo jestem bardzo zmotywowany.

Jeżeli jesteś mi jakoś pomóc to wpisz się, a zgryźliwe komentarze proszę zostawić na głównej stronie neostrady.
  Profil uzytkownika: kgsbaduk@o2.pl     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-08-29 19:36
oczywiscie jest zapotrzebowanie - a papiery mozesz......

praca na budowie...
  Profil uzytkownika: kamień     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2010-08-29 23:21
Ciezko teraz cos powiedziec,bo masz jeszcze 2 lata przed soba,a w ciagu tych 2 lat moze sie wiele zmienic.Skonczysz studia,bedziesz umial sie porozumiec w jezyku szwedzkim dopiero wtedy mozesz myslec o przyjezdzie tutaj.
Najpierw bys musial przyjechac ,zorientowac sie czy jest zapotrzebowanie na takich specjalistow ,ewentualnie miec troche srodkow na otwarcie prywatnej dzialalnosci.Na chwile obecna watpie,zeby ktos Ci odpowiedzial konkretnie na Twoje pytanie.
  Profil uzytkownika: lidka50     
broccoli
Niestety


Wpisów: 1787
Od: 2003-02-17
2010-08-30 11:11
Chciałbym trochę pocieszyć autora topicu.

Fizjoterapeuci są potrzebni i będą coraz bardziej.
Przy obecnej wirtualizacji życia i naszpikowaniu jedzenia chemią i hormonami ludzie, niestety będą się rozsypywać lawinowo.

Szwedzi statystycznie prowadzą dość zdrowy tryb życia ale higieny życia nigdy za wiele.
Ogólnie rzecz biorąc ta sfera życia jest postrzegana dość naturalnie tutaj, bo w PeeReLu ciągle zahacza to o fanaberię.

Jakby co, to piszę się do Ciebie na fizjoterapię.
(praca intelektualna i słabo ze sportem)
Najlepiej jakbyś był(a) cycatą blondi ze wprawnemi dłońmi.
  Profil uzytkownika: broccoli     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-08-30 18:06
Najlepiej jakbyś był(a) cycatą blondi ze wprawnemi dłońmi"
i za polska stawke
  Profil uzytkownika: darsim     
kgsbaduk@o2.pl


Wpisów: 3
Od: 2010-08-29
2010-08-30 19:44
Hehe No niestety ze mnie taka cycata blondynka jak z Polski kraj skandynawski
Dzięki za porady wszelkie, nawet tą z budową bo się uśmiałem nawet, że i tak lepiej zarobie w tej branży w Szwecji niż w swojej w Polsce gdy będę harował od rana do wieczora.

Co do języka ja osobiście bardzo lubię się uczyć języków więc to nie jest dla mnie problem. Widzę cel - jest dążenie.

Problem może być gdy się nauczę w jakimś tam stopniu i nagle się okaże, że będę całował klamki od pośredniaka. Tak jak to Himilsbach kiedyś powiedział gdy dostał propozycję w filmie anglojęzycznym pod warunkiem, że się go wpierw nauczy: "a jak zrezygnują ze mnie, to jak ten chuj zostanę z tym angielskim. " Amen
  Profil uzytkownika: kgsbaduk@o2.pl     
Maggi30
Göteborg


Wpisów: 440
Od: 2010-05-05
2010-08-30 21:30
W rok nie nauczysz sie jezyka.... Ale jesli zalapiesz sie na program dla personelu medycznego na 'eksport' do Szwecji, to Ci beda wtlaczac jezyk kilka miesiecy po 8 godzin dziennie i jeszcze dadza kase na utrzymanieza ten czas. Nauka, oczywiscie, w Polsce.
Zwyczajnie, osrodki medyczne w Skandynawii zglaszaja popyt na polski personel do knkretnych osrodkow w POlsce - kliniki, akademie medyczne itd. Wystarczy sobie poszukac troche.

Jak Ci zbywa troche kasy, radze zalapac sie choc na podstawowy kurs szwedzkiego i na wlasna reke. Szybciej sie oswoisz z mowa i bedzie Ci latwiej na miejscu. Sama zalapalam sie na SAS A od razu, bez zadnych wczesniejszych poziomow SFI, co oszczedza mi rok - dwa na starcie.

Zanim co, sprawdz popyt na swoja profesje. Tak czy inaczej - lepiej, lepiej jak zalapiesz troche praktyki w Polsce, bo marne szanse, by swiezaka wzieli na poklad.

Ps. Zastanowilabym sie mocno nad wyjazdem... W Polsce pojawiaja sie coraz wieksze mozliwosci, mozesz spokojnie dorabiac, a jak trafisz do niezlej prywatnej kliniki/przychodni to i czasem lepiej, niz lekarz. Rehabiltacja jest postepowa i strasznie duzo pacjentow sie na nia 'pcha'. Sporo tez jest skolonnych placic za zabiegi.

Szwecja ladna, ale dla samych jeleni, jeziorek i Fizi Ponczoszanki to sie tu nie zapuszczaj. Chyba, ze na wakacje. To nie Anglia, gdzie latwiej o prace z biegu i szybka aklimatyzacje. Poza tym, w Szwecji - lepiej jest byc w kupie - z rodzina.
  Profil uzytkownika: Maggi30     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-08-30 21:47
Ps. Zastanowilabym sie mocno nad wyjazdem"

rosadnie piszesz, ale tego przeciez nikt nie chce sluchac
  Profil uzytkownika: darsim     
Maggi30
Göteborg


Wpisów: 440
Od: 2010-05-05
2010-08-30 22:03
cytat: rosadnie piszesz, ale tego przeciez nikt nie chce sluchac


Fakt. Kazdemu wydaje sie, ze Szwecja to raj. Ale wpierw trzeba zaryc tylkiem o beton, by zweryfikowac swoje perwersyjne fantazje na temat szwedzkiego dobrostanu.

Zamiast leciec do Swe z rozowymi klapkami na oczach, lepiej od razu ocenic swoje szanse i mozliwosci. Reszta okaze sie i tak w praktyce .

Dobrze, ze autor watku pyta, bedac w Polsce, a nie tu - na miejscu .
  Profil uzytkownika: Maggi30     
kgsbaduk@o2.pl


Wpisów: 3
Od: 2010-08-29
2010-08-30 22:06
Wyjazd w ciemno mnie nie interesuje. Najchętniej właśnie wyjechałbym z pomocą firmy pośredniczącej, która się tym zajmuje. Znalazłem jedną, ale w jej ofercie nie ma tego zawodu. Ale jednak napisałem do nich bo może akurat rozwiną działalność...
A klepać biedę to ja mogę i w Polsce, nie muszę wyjeżdżać do Szwecji
  Profil uzytkownika: kgsbaduk@o2.pl     
papaja


Wpisów: 399
Od: 2010-08-20
2010-08-31 22:03
Fizjoterapeuci wszedzie potrzebni, i w Szwecji, i w Niemczech i Anglii. Radizlabym po studiach odbyc praktyke w jednym z tych krajow, a potem dopiero zamieszkac w "kraju marzen".
  Profil uzytkownika: papaja     
eden


Wpisów: 47
Od: 2009-02-11
2010-09-01 21:43
A ja Ci mowie przyjedz!Ostatnio lamie mnie strasznie reumatyzm w kosciach, wiec moge byc twoja pierwsza pacjentka i chyba nie ostatnia...Ucz sie jezyka, to podstawa.Mam fajny pomysl dla Ciebie,ale to za dwa lata...Pozdrowinka.
  Profil uzytkownika: eden     
Forum -> Życie w Szwecji -> Fizjoterapeuta
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Pracownik återvinningscentral (Sztokholm)
Praca- sprzątanie (Tyresö )
Praca dla operatora koparki (Stockholm)
🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Sprzatanie (Sztokholm)
Firma zatrudni (Bandhagen )
praca w restauracji (stockholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 39 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony