Odwiedzin 37796679
Dziś 456
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - metro oczami maszynisty

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autormetro oczami maszynisty
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-08-12 19:34
sorry, ale nie moge sie powstrzymac
kolejny kretynski, propagandowy artykul na stronach poloniinfo.

http://www.poloniainfo.se/ artykul.php?id=1358

czytajac to mozna miec wrzenie, ze praca w sl to marzenie.
jest raczej zupelnie odwrotnie jak wszedzie
przede wszystkim fakty:
sztokholmskie metro przez lata bylo obsugiwane przez firme francuska Connex
Po latach skarg i powszechnego nezadowolenia przejeli je od listopada zeszlego roku
Chinczycy.
http://upphandling24.idg.s e/2.1062/1.206711/mtr-tar-over-tunnelbana n
Jak volvo, co za paradoks Chinski wlasciciel szwedcy robotnicy, kto by uwierzyl 10 lat temu?
Metro sztokholmsie jest zarzadzane przez Chinczykow.
Wiec moze warto podkreslic jesli juz to nie szwedzki porzadek i bezpieczenstwo tylko Chinskie?
Jesli chodzi o sama prace to jest jak wszedzie
http://lotidningen.se/2009 /12/02/knepiga-tider-och-skandal-ob/
poza szczegolem o ktorym nie wspomniano
tzw
PUT (person under tåg) czyli wszyscy popychani, potykajacy sie i rzucajacy pod pociagi, a jest to zjawisko dosc znaczace, brak danych.
Mozna sobie wejsc na strone zwiazkow zawodowych maszynistow i poczytac jak ta sielska robotra wyglada
http://klubb119.wordpress. com/2010/08/06/sl-minskar-tunnelbanans-ka pacitet-%e2%80%93-kaos-vantar-i-host/

poza tym praca jest bez przyszlosci
http://www.nyteknik.se/pop ular_teknik/kaianders/article227177.ece

chociaz szwecji dlugo nie bedzie stac na takie rozwiazanie

ps
zdjecia sa niezle przynajmniej w tym gniocie
  Profil uzytkownika: darsim     
dffttrrr


Wpisów: 5
Od: 2010-08-13
2010-08-13 00:41
Bajki i wyroznianie wielkiej Szwedziokow tak jak mowia przy smobojstwach "NIESPRAWNY WAGON" i prosze isc do autobusu mamy pelno nowych ! Tylko brac i szastac!!
  Profil uzytkownika: dffttrrr     
dffttrrr


Wpisów: 5
Od: 2010-08-13
2010-08-13 01:01
Te nowe wagony sa calkiem gow..niate tra czekac po zatrzymaniu a te stare odrazu otweraly. Taka szwecja teraz i kiedys""
  Profil uzytkownika: dffttrrr     
dffttrrr


Wpisów: 5
Od: 2010-08-13
2010-08-13 01:18
Calkiem mylne

"Statystyka

Metro w Sztokholmie to 7 linii; 100 stacji (47 podziemnych i 53 naziemne); 271 pociągów nowego typu i 282 starego (o typach będzie trochę niżej); maksymalna dozwolona prędkość to 80 km/h; codziennie metro obsługuje milion pasażerów; pod względem długości linii jest to 20 metro na świecie (przy czym Sztokholm jest mniejszy nawet od Warszawy). "

Metro w Wwaie to ~25 km a Sthlm to 100km.

  Profil uzytkownika: dffttrrr     
dffttrrr


Wpisów: 5
Od: 2010-08-13
2010-08-13 01:19
http://metro.waw.pl/page.p hp?id=1
  Profil uzytkownika: dffttrrr     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16834
Od: 2000-09-01
2010-08-13 02:04
A ty co? Bana masz ze pod nowym nikiem piszesz?
  Profil uzytkownika: kajetan     
dffttrrr


Wpisów: 5
Od: 2010-08-13
2010-08-13 02:31
Witam szanowne panstwo. Postaram sie wyjasnic pewnego kolegi pracujacego jako maszyniste w Sztokholmskim metrze. Oto jego chleb codzienny to chodzenie w "pampersach" i latenie dziur w schemacie chorych ludzi. Chodzi w tych pieluchach caly dzien bo boji sie zwolnienia za " ej tillmötesgående uppföranede". Mowi ze ma ju dosc tego sikania w pampersy i zmienia prace na ciecia w wejsciu na peron!!
  Profil uzytkownika: dffttrrr     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-08-13 06:37
"Witam szanowne panstwo. Postaram sie wyjasnic pewnego kolegi pracujacego jako maszyniste w Sztokholmskim metrze. Oto jego chleb codzienny to chodzenie w "pampersach" i latenie dziur w schemacie chorych ludzi. Chodzi w tych pieluchach caly dzien bo boji sie zwolnienia za " ej tillmötesgående uppföranede"

tak podejrzewalem, ze to moze wygladac
jesli chodzi o bezpieczenstwo to tez z tego co wiem sa rozne rozwiazania na swiecie ktore w stockholmie nioe sa stosowane bo sa za drogie
  Profil uzytkownika: darsim     
AgataN
Uppsala


Wpisów: 1377
Od: 2006-01-24
2010-08-13 07:32
Darsim, wysil sie troche i wejdz na strone bloga autora tego artykulu. Caly tekst nie byl pisany dla poloniinfo tylko wziety jest wlasnie z tego bloga. Chlopak mieszka w Polsce i opisuje rzeczy tak, jak je widzi oczami kogos kto mieszka tam a nie tu. Stad jego badz co badz zachwyt czy podziw nad pewnymi rzeczami, ktore dla Ciebie moga wygladac zupelnie inaczej. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, nieprawdaz? Ten tekst jest w sieci juz od dawna i zdazyl sie spotkac z krytyka "polonusow", ktorzy widza tylko czarna strone medalu. Mi osobiscie podoba sie entuzjam tego chlopaczka i jego zainteresowania, chcial sobie zobaczyc jak funkcjonuje metro w Szwecji (chocby z racji tego ze w Polsce ono praktycznie NIE funkcjonuje bo nie istnieje), napisal list, zapytal, przyjechal i opisal. Podziwiam, ze mu sie chcialo. A ze nikt mu tutaj nie opisywal ciemnych stron pracy w sztokholmskim metrze, no to chyba zrozumiale. Jak polazisz po blogach ludzi, ktorzy z Polski przyjezdzaja do Szwecji tylko na wakacje to zobaczysz nad jakimi rzeczami oni sie tam zachwycaja, ktore Ciebie napewno draznia tutaj...
  Profil uzytkownika: AgataN     
AgataN
Uppsala


Wpisów: 1377
Od: 2006-01-24
2010-08-13 07:33
ps: tak szczerze, z reka na sercu, Darsim - ile dobrych, rzeczowych i obiektywnych artykulow napisales dla poloniinfo? podaj tytuly, chetnie do nich wroce i przeczytam.
  Profil uzytkownika: AgataN     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-08-13 08:10
w 1990 roku prowadzilem metro 6 lat .. to byly czasy , zadnych stresow , i dobra wyplata . Czlowiek jezdzil na tej lini co mieszkal , ale mozna tez byc wypozyczonym na inne linie , ale nie kazdy mogl byc , bo trzeba bylo sie na innych liniach znac. Jak sie mialo wolny dzien od pracy to mozna bylo pracowac extra w ten dzien i odebrac pieniadze nastepnego dnia . Najlepsze moje czasy byly jak sie zbieralo stare bilety te jednorazowe , wybielalo sie pieczatki i szlo sie do slussen zeby siedziec w budce i sprzedawac bilety finom ktorzy przyjezdzali do stockholmu, i jeszcze byla wymiana , bo mieli finskie pieniadze , wiec sie wymienialo 100 za 100 , ale to byla przebidka , ja nawet tam siedzialem w wolne dni swoje od pracy , bo taka kasa wchodzila ze hoho .. Godziny pracy tez byly super , bo najdluzszy czas pracy byl chyba 6godz, i 39 min , ktore bardzo szybko zlecialo.
Naszczescie nikt mi sie pod pociag nie rzucil , ale nei raz widzialem w nocy jak gowniarze biegali w tunnelu , i ciarki przechodzily Ci co przejechali to im bardzo wspolczuje , bo nei zawsze jzu wracaja do jazdy , choc mialem znajomego co mial pecha i az 3 razy przejechal .
Ale teraz to juz bym tam niechcial pracowac , nie to ze godziny pracy sie wydluzyly , to jest wiekszy stres ,a wyplata nie najlepsza ..

A to chodzenie miedzy wagonami na koncowej stacji to tez bylo super .. a najlepiej po deszczu , bo ludzie zostawiali parasolki ze bylo w czym wybierac , i tez bylo ze ktos zostawil psa , a raz kobieta wyszla i zapomniala wozek z dzieckiem .. ale jazda .
No i swieta tez byly okej , nie raz na koncowej stacji jak szlem przez wagony lezaly jakies prezenty ktore ludzie zapomnieli ze stresu.

Z kolegami jak wracalem z imprezy to pokazywalo sie rozne sztuczki , jak sie przelacza drzwi zeby mozna bylo otworzyc w czasie jazdy i zeby kierowca metra nie widzial na swoim monitorze ze ktos szarpie za drzwi. Ech .. to byly czasy .. jazda na maxa .... , potem sie czlowiek zwolnil i pojechal do polski szalec , mieszkalem tam z 3- 4 lata , a za 100 koron mozna bylo w polsce szalec z tydzien lub 2 , juz te czasy nie wroca , ale co przezylem to moje
  Profil uzytkownika: szary     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-08-13 08:41
co kto sobie na blogu pisze to nie moja sprawa, ale jak poloniainfo to zamieszcza na pierwszym miejscu bez zadnego komentarza to nabiera to innego mwymiaru

serdecznie przepraszam autora za ta moja krytyke

nie chcialem go urazic i podziwiam szczerze ile pracy zrobil i jak dobrze jako kompletny amator z tego co rozumiem
jesli bylby zawodowym dziennikarzem to ocenilbym to inaczej
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-08-13 08:45
ps

do autora jesli czyta
nie przejmuj sie krytyka
zawsze komus sie cos nie podoba a jak krytykuje tzn.,
ze zauwayl
a to chyba dobrze
  Profil uzytkownika: darsim     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-08-13 09:21
oj darsim , juz sie nie podlizuj , O! tak wiem , Ty sie nie podlizujesz tylko podmywasz

szwecja to wolny kraj , kazdy ma prawo swojej wypowiedzi, mnei sie podobaja komentarze - krytyki roznych ludzi na aftonbladet.

Wlasnie czytalem o roxette na aftonbladet , a ktos dodal komentarz - Per Gessle är en girigbuk. Snor pengar från gamla bandmedlemmar

  Profil uzytkownika: szary     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2010-08-13 09:36
Darsim i 'belkot' jak zwykle ale szary pisze tak ciekawie ze rekompensuje ich brednie
  Profil uzytkownika: dzch     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-08-13 10:36
  Profil uzytkownika: szary     
mudaki
Stockholm


Wpisów: 22
Od: 2009-11-12
2010-08-13 10:45
@darsim
Jestem autorem tekstu.
Krytyką się nie przejmuję, uważam ją za coś co pobudza do działania i do pozytywnych zmian. Często wręcz proszę o krytykę. Jednak pod jednym warunkiem - musi być rzeczowa.
W swoich reportażach często porównuję Polskę a Szwecję. Oraz (to oczywiste) przedstawiam swój subiektywny punkt widzenia na różne sprawy.
Wydaje mi się iż nie przedstawiłeś rzeczowej krytyki. Praca w metrze jest jak i każda inna: dla kogoś dobra, dla kogoś nie za bardzo. Metro w SE jest dużo lepsze niż w PL. To oczywiste, że mają wiele problemów: olbrzymia firma, strefa działalności której dotyczy większość mieszkańców Sztokholmu.
@AgataN
Dla zachowania prawdy: od kilku miesięcy mieszkam w Sztokholmie. Co prawda, wciąż czuje się jako "świeżak". Z resztą będę dziś na spotkaniu poloniainfo przy piwie
@darsim
Zapraszam na swojego bloga zobaczyć więcej reportaży o Szwecji (http://cyrkulewski.pl/trav el.html). Trochę dziwnie to zabrzmi, ale potrzebuję więcej krytyki do rozwoju swojej "działalności". Byłbym wdzięczny.
@szary
Mega-ciekawe opowiadanie o pracy w metrze
  Profil uzytkownika: mudaki     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-08-13 11:41
Ja tylko uzupelnilem tro he fakty zeby obraz byl bardziej obiektywny
jezyka moja krytyka to taka ze piszesz teksty propagandowe bez znajomosci rzeczy
nie mam ochotu czytac tego co ty piszesz o szwecji bo czuue ze moje slabe ser e tago nie wytrzyma
zycze powodzenia
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-08-13 11:43
Ps
nie czytam i nie pisze zadnych blogow ani feja bukow itp
  Profil uzytkownika: darsim     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2010-08-13 12:24
Mudaki, wpisy darsima sprowadzaja sie do skargi ze bardzo niezaradny proletariusz ma ciezko w Szwecji ale czasami skomlenie powoduje fajny wpis jak np szarego.

Twoj artykul mi sie podobal.
  Profil uzytkownika: dzch     
mudaki
Stockholm


Wpisów: 22
Od: 2009-11-12
2010-08-13 12:58
@Darsim
Mam coś specjalnego dla Ciebie wśród własnych reportaży: http://cyrkulewski.pl/trav el/view/sweden-negatives.html -- jest to zbiórka tego co mi się w Szwecji nie podoba. Coś zupełnie antypropagandowe
  Profil uzytkownika: mudaki     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-08-13 13:19
mudaki , moze jak bede na piwie dzis to daj znac , to troszke ci po opowiadam , bo to nie byla zla praca , bylem z niej zadowolony i mialem wesolo ......
  Profil uzytkownika: szary     
broccoli
Niestety


Wpisów: 1787
Od: 2003-02-17
2010-08-13 15:21
Mudaki, Bardzo lubię czytać Twój Blog (już od dawna) a Twoje fotki są bardzo kól.

Dozo na browarze.
  Profil uzytkownika: broccoli     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-08-13 17:14
Jakosciowo dobre fotki,a co do bloga to nie wiem,poczytam w wolnej chwili.
  Profil uzytkownika: pratsam     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-08-13 17:33
Tak szczerxe mudaki to mnie nie xa bardzo interesuje Co. Sie tobie podoba czy nie podoba to twoja prywatnna sprawa
jak cos przezyjesz i napiszesz W zyciu w szwecji
Co. Mam zrobic
albo prosze pomozcie
to wtedy mnie moze zainteresuje
mnie interesuja autentyczne dzczere losy ludzkie à nie Co. Sie komu podoba
jesli rozumiesz Co. Mam na müsli
powodzenia
  Profil uzytkownika: darsim     
broccoli
Niestety


Wpisów: 1787
Od: 2003-02-17
2010-08-13 17:39
...Że się wtrącę.

Ja na müsli zwykle mam jogurt i banany.

  Profil uzytkownika: broccoli     
iskierka_dk


Wpisów: 1445
Od: 2007-12-22
2010-08-13 20:27
mudaki napisal:

" (...) Krytyką się nie przejmuję, uważam ją za coś co pobudza do działania i do pozytywnych zmian. Często wręcz proszę o krytykę. Jednak pod jednym warunkiem - musi być rzeczowa.
W swoich reportażach (...)

**********************

Witaj mudaki. Odnosze wrazenie, ze zaszlo jakies nieporozumienie.

Dosc ciekawie opowiadanie z serii "Moja przygoda ze Szwecja"... tyle, ze, moim zdaniem, jest to opowiadanie, a nie reportaz.
  Profil uzytkownika: iskierka_dk     
iskierka_dk


Wpisów: 1445
Od: 2007-12-22
2010-08-13 20:39
mudaki napisal:

" (...)jest to zbiórka tego co mi się w Szwecji nie podoba.(...)

Nie ma obowiązku wyprowadzania psów w kagańcu (ale zawsze na smyczy)

***********************

Tutaj pozwole sobie na polemike z toba, który chce (i bardzo dobrze) pisac reportaze.

Psy nie poca sie, wysuniety z pyska jezyk zapewnia im jedyny system chlodzenia. Zakladanie psom kaganców, szczególnie w czasie upalów, jest dla nich tortura.

Podoba mi sie wiec, ze w Szwecji, osoby odpowiedzialne za "psie prawo" wziely pod uwage ten istotny fakt.

  Profil uzytkownika: iskierka_dk     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-08-14 09:52
Wypadaloby chyba w takim radie pogratulowac chinczykom ze Metro w stockholmie funkcjonuje w reszcie jako tako
zobaczymy kesoenia jak im liscie na tory spadna jak bedzie
albo zima jak zwrotnice pozamarzaja
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-10-04 20:34
zapowiada sie niezly syf jesienia i zima

pracownicy nie daja rady, balagan, nadgodziny, przepracowanie czyli zwyczajny obraz szwecji bez lukru


http://www.tv4play.se/nyhe ter/lokala_nyheter/stockholm?videoId=1.17 05048
  Profil uzytkownika: darsim     
Forum -> Na każdy temat -> metro oczami maszynisty
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 1 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony