Odwiedzin 37785170
Dziś 1940
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - zapomoga

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorzapomoga
nordyna


Wpisów: 10
Od: 2007-02-21
2010-07-29 16:41
tydzien temu mialem zastoj bicia serca zrobiono mi zabieg icd/wstawili rozrusznik/ niebylem do tej sytuacji przygotowany finansowo. aktualnie niemoge przez dwa tygodnie pracowac pozniej przez pol roku ciezko i na wysokosciach. nierobilem jeszcze w szwecji na bialo posiadam staly persion numer. czy moge sie starac o zapomoge jesli tak to gdzie
  Profil uzytkownika: nordyna     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-07-29 17:20
starac sie zawsze mozesz. ale w twojej sytuacji niestety nic nie dostaniesz.
  Profil uzytkownika: kamień     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-07-29 19:18
idz do pomocy spolecznej, ale czy cos ci dadza to nie wiadomo. moze kaza wracac do PL skoro nie masz pracy i za co sie utrzymac.

a jak twoje sprawy z urzedem emigracyjnym- masz pobyt?
a rejestracja w kasie chorych?- masz?
  Profil uzytkownika: iza     
nordyna


Wpisów: 10
Od: 2007-02-21
2010-07-30 10:55
postarm sie krotko wszystko opisac w szwecji jestem od 4 lat do tej pory pracowalem na czrno niestaralem sie o prace na bialo gdyz posiadam w polsce pierwsza grupe inwalidzka z adnotacja niezdolny do samodzielnej egzystencji i o trzymuje rente na stale bralem leki w miare dobrze sie czulem no i pracowalem. niestety praca na czarno wiaze sie z ryzykiem wykorzystania pracownika przez pracodawce trzy razy pod rzad zrobili mnie w balona i nie zaplacili mi pieniadze czesciowo zaplacili i to na raty po 500 1000 kr. w polsce mam mieszkanie pod hipoteke zona niemiala z czego zaplacic no i powstaly problemy bank wypowiedzial umowe sprawa do komornika itd. z zona stwierdzilismy ze bede szukal pracy na bialo byl to jeden z warunkow dogadania sie z bankiem.kolega pomogl mi zalatwic miesiac temu persion numer staly. znalazlem prace na dzien dobry pracodawca sie spytal czy chcem pracowac na bialo czy na czarno powiedzialem ze na bialo. powiedzial ze za dwa dni da umowe do podpisania.niestety przeciagalo sie to non stop mowil ze niema czasu sporzadzic umowe ale niemamy co sie martwic ze jak sytuacja sie uspokoji to przywiezie umowy do podpisania.pracowalem przy rozbiorkach praca ciezka mlotami kulismy bez sluchawek gdzie jeszcze szwedzi w tym samym pomieszczeniu cieli sciane betonowa praktycznie niebylo mozna chwile odpoczac mielismy tylko 3 przerwy 2 po 15 minut 1 30 minut poza tymi przerwami niemoglismy robic zadnej przerwy.na drugie pietro wynosilismy big macki worki z gruzem non stop w kolko. na pocztku niemielismy tez masek kaskow. po 3 tygodniach przyjechal szef poraz kolejny zaczelem naciskac o umowe wtedy on powiedzial ze on moze dac umowe ale to bedzie umowana na czas pracy na tym obiekcie ze praktycznie do niczego mi sie ona nie przyda ze lepiej wyjde jak bede robil na czarno. zrezygnowalem z pracy i powiedzialem zeby wyplacil mi pieniadze na czarno. no i znowu zaczelo sie czekanie za kasa wyplacil pozniej niz mowil i to czesc kasy. potrzebowalem kasy bo musialem wyslac do polski na adwokata przestalem brac leki 3 dni popilem na centralnym stracilem przytomnosc serce przestalo bic reanimowali mnie mialem zabieg wstawili rozrusznik. no i ciekawa sytuacja jak sie dowiedzial szef ze jestem w byly szpitalu to odrazu znalazl pieniadze i czas zeby sie zemna rozliczyc napisalem zemna bo kilku kolegow czeka dalej za kasa. czy on sie czegos bal. a jesli chodzi o dokumenty szwedzkie i urzedy to tylko posiadam persion numer i tylko bylem w skatewerket. moze przyokazji ktos mi napisze gdzie jeszcze mam sie zglosic do jakich urzedow i jakie dokumenty wyrabiac zeby normalnie pracowac w szwecji na bialo.
  Profil uzytkownika: nordyna     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-07-30 11:15
jesli uzgadniales z nim prace na biało i masz na to swiadka to mozesz mu zalozyc sprawe w sadzie. umowa słowna też jest wiążąca.

poczytaj to - troche stare, ale zawsze

http://www.poloniainfo.se/ artykul.php?id=889
  Profil uzytkownika: kamień     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2010-07-30 11:16
Czy ja dobrze rozumie?.W Polsce jestes niezdolny do samodzielnej egzystencji,natomiast w Szwecji jestes na tyle zdrowy,ze chcesz pracowac?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2010-07-30 11:22
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Zanim napiszesz, przeczytaj regulamin]
  Profil uzytkownika: Misiaka     
nordyna


Wpisów: 10
Od: 2007-02-21
2010-07-30 11:52
moze to dziwnie brzmi niezdolny do samodzielenej egzystencji pracuje na czrno w szwecji sytuacja mnie do tego zmusila nie znacie mojej choroby biorac leki moge normalnie funkcjonowac niechcialem w polsce renty mialem dobra prace sami mi lekarze mi dali jak mowilem ze niechce ze jestem zdrowy ze to chwilowe zalamanie to niedyskutowali zemna tylko mi rente dali. a uwiezcie lepiej pracowac niz byc na pieprzonej rencie
  Profil uzytkownika: nordyna     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-07-30 11:56
Misiaka no co to jest?
Moze pije czwarty dzien?
Prowokacja?
Rece opadaja jak sie czyta takie posty.
I co tu doradzic takiemu czlowiekowi?
Ludzie,czy Wy macie troche rozsadku?
W Pl jestes nie zdolny do pracy a tu ryjesz na czarnucha,myslisz ze to nie wyjdzie predzej czy pozniej?
Modl sie tylko zebys nie dostal kvito ze szpitala za zabieg i rozrusznik bo wtedy dopiero bedzie klops.
  Profil uzytkownika: pratsam     
kama77


Wpisów: 358
Od: 2003-08-03
2010-07-30 14:46
tez o tym rachunku pomyslalam ....

powodzenia !
  Profil uzytkownika: kama77     
myszkin


Wpisów: 2075
Od: 2009-01-26
2010-08-02 17:40
Niestety, z rozrusznikiem nikt Cie nie zatrudni na stale, bo to ryzyko. Poza tym FK w Szwecji ma kontakt z ZUSem w Polsce i z pewnoscia dostana informacje, ze jestes w Polsce na rencie, ktora ZUS moze odwolac, jak sie dowie, ze w Szwecji pracowales i szukasz tutaj pracy. Sytuacja nie bedzie wesola, kiedy tutaj nie dostaniesz zatrudnienia a tam nie dostaniesz renty.
Staraj sie raczej wyjasnic sytuacje z oplata za opieke lekarska w Szwecji (byc moze nie dostaniesz rachunku, bo to byl wypadek nagly) i zacznij myslec o swoim zdrowiu, bo to nie zarty.
  Profil uzytkownika: myszkin     
Forum -> Życie w Szwecji -> zapomoga
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Praca w firmie sprzatajacej (Stockholm )
Potrzebuje hydrawlika (Stockholm )
MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 24 gości
oraz 3 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony