Odwiedzin 37846210
Dziś 2379
Środa 8 maja 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Kronofogden - wysokość zajęcia

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorKronofogden - wysokość zajęcia
MDR


Wpisów: 9
Od: 2008-07-10
2010-07-23 07:56
Witam. Czy ktoś może wie, do jakiej wysokości komornik ma prawo zająć pensję? Mieszkam w Szwecji z żoną i dwójką uczących się dzieci. Zarabiam ok 16000 netto i jest to jedyny dochód w naszej rodzinie, nie licząc CSN, który dzieci dostają ze szkoły. Samego czynszu za mieszkanie płacę 7100, plus oczywiście inne opłaty (telefony, garaż, spłata samochodu i takie tam). Wczoraj dostałem pismo od komornika, że zajął mi wynagrodzenie w wysokości 8000sek. Czy możliwe jest aż tak duże zajęcie?
Dodam, że w sprawie mojego zadłużenia (wyczyszczono mi kartę kredytową) policja prowadzi dochodzenie i z tego co wiem postępowanie jeszcze się nie zakończyło.
Wie może ktoś coś na ten temat? Wiem że istnieje ryzyko, że w przypadku niewykrycia sprawcy ja będę musiał spłacić zadłużenie, ale jestem załamany wysokością zajęcia.
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: MDR     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-07-23 10:04
Zadłużenie spowodowane przez złodzieja będziesz musiał spłacić tylko jeśli udowodnią ci nieostrożność typu przechowywanie kodu razem z kartą itp.

Komornik ma prawo zabrać wszystko co przekracza tzw. minimum socjalne i nie bierze pod uwagę "luksusów" jak auto, komórki itd. Ale wydaje mi się, że w to minimum powinni wliczyć koszt mieszkania i brak dochodów żony, jak również zapomogi na dzieci.
  Profil uzytkownika: mabr     
MDR


Wpisów: 9
Od: 2008-07-10
2010-07-23 10:13
Dzięki, a wiecie może ile wynosi to tzw. minimum socjalne w przeliczeniu na osobę (jeżeli oczywiście istnieje jakaś oficjalna taryfikacja) i jak się to oblicza?
  Profil uzytkownika: MDR     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-07-23 10:19
jest na ich stronie podane:
http://www.kronofogden.se/ rattsinformation/foreskrifter/kfmfs20091. 4.58d555751259e4d661680006070.html
  Profil uzytkownika: iza     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-07-23 10:25
MDR- strasznie Ci wspolczuje i zachecam do walki z nimi!!! Nie daj sie chlopie!!!

Jesli nie dasz rady sam (np. jezykowo) to skorzystaj z pomocy :
http://www.poloniainfo.se/ bazar/ogloszenia-w-szwecji/8/uslugi-oferu je

Bo jesli sie tym nie zajmiesz teraz to potem Cie zjedza... To normalnie mafia jest! Zalatwianie czegos u nich moze trwac latami, wiec zacznij bitwe juz teraz!

Trzymam kciuki!

Mozna tez isc do socjalu po porade. Bo przeciez musisz miec kase na zycie. I co, masz isc krasc czy co???
  Profil uzytkownika: iza     
MDR


Wpisów: 9
Od: 2008-07-10
2010-07-23 10:31
Dziękuję bardzo Iza, ale wiesz, mój szwedzki jest delikatnie mówiąc ubogi i za diabła nic z tego nie rozumiem. Czy mogłabyś mi przetłumaczyć co z tego dotyczy mnie (dzieci powyżej 16 lat, chodzą do szkoły) i czy jest wspomniane, czy są to kwoty które muszą zostać "na życie", czy też wchodzi w to np. hyra?
Przepraszam, że sprawiam Ci tyle kłopotu i z góry bardzo dziękuję za fatygę
  Profil uzytkownika: MDR     
kurtcobain
stockholm


Wpisów: 754
Od: 2005-01-17
2010-07-23 10:55
Wedlug moich obliczen to dokladnie na twoja rodzine 12879kr na miesiac musza odliczyc z wyplaty i pozostawic na "zycie"(2 doroslych wspolnie mieszkajacych oraz 2 dzieci powyzej 7 roku zycia). W to wchodzi wszystko. Czyli czynsz itd.
  Profil uzytkownika: kurtcobain     
MDR


Wpisów: 9
Od: 2008-07-10
2010-07-23 11:00
Bardzo dziękuję i pozdrawiam
  Profil uzytkownika: MDR     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2010-07-23 11:20
To ja tak z innej strony..... W Kronofogden tz sa zwyli ludzie. Da sie z nimi porozmawiac.
Czy nie prosciej skontaktowac sie z nimi i wyjasnic sytuacje? Mozesz przeciez uzgodnic, ze bedziesz splacal x tys miesiecznie, to jest mozliwe. Bo niby sa pewne normy itp, ale jak zaczniesz wojowac, to oni moga cie zmusic np do sprzedania roznych rzeczy. I wtedy nie ma tak, ze sa "normy", bo np jesli masz auto, to moga zarzadac, zebys je sprzedal, i wtedy moga ci wziasc cala wypate (bo na zycie niby mozesz meic kase za auto). To samo jesli oszczedzasz gdzies, itp. Naprawde lepiej z nimi porozmawiac.
  Profil uzytkownika: maggie     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-07-23 11:23
Naprawde popros kogos o pomoc bo sam nie dasz rady!
Na forum nikt sie tego raczej nie podejmie, bo naprawde trzeba sie na tym znac by sie wdac w dyskusje z nimi...

Ja wiem ze pomoc kosztuje, ale naprawde ci sie oplaci.

I pamietaj, ze w Szwecji podajac zarobki nie mowi sie netto tylko brutto (bo kazdy placi inny podatek, w zaleznosci od zamieszkania itp).

  Profil uzytkownika: iza     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-07-23 15:27
"W Kronofogden tz sa zwyli ludzie. Da sie z nimi porozmawiac"

Jeśli tak samo z tymi z urzędu podatkowego,
to ja dziękuję za taką rozmowę
  Profil uzytkownika: mabr     
Forum -> Życie w Szwecji -> Kronofogden - wysokość zajęcia
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Plytkarz (solna)
Firma sprzatajaca w Staffanstorp (Staffanstorp)
RomDrex Bygg AB zatrudni pracownikow (Albyberg/ Stockholm)
Sprzątanie (Norsnorg)
Poszukiwany stolarz budowlany (Linköping)
Lakiernik (Malmö)
Praca po 17 (Skogås )
Praca na stanowisku recepcjonisty/ki (Sztokholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 33 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwecja gospodarzem Eurowizji 2024.
Moze nastepny pomnik glupoty ?
Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony