Odwiedzin 37801043
Dziś 1487
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Ziemia i budowa

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorZiemia i budowa
kishurki


Wpisów: 3
Od: 2010-07-21
2010-07-21 17:04
Witam. Chciałbym wiedzieć, w jakich cenach jest ziemia w Szwecji, jako że planuję się tam wyprowadzić i kupić ziemię. Jakie jest tam prawo budowlane oraz podatkowe? Czy by być w Szwecji przez 5 lat by otrzymać obywatelstwo, należy coś zgłaszać? Jak z pracą? Wystarczy tam wyjechać i już można pracować?
  Profil uzytkownika: kishurki     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2010-07-21 17:09
Jak znasz jezyk i ktos zalatwi Ci prace, mozesz zaczynac jutro.Podatki: jako zatrudniony ok 30%(w zaleznosci od komuny),jako firma ok 50%.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-07-21 20:38
"Chciałbym wiedzieć, w jakich cenach jest ziemia w Szwecji, jako że planuję się tam wyprowadzić i kupić ziemię"

jaka ziemia rolna?

zalezy gdzie i jaka ziemia mozna bardzo tanio kupic

"Jakie jest tam prawo budowlane oraz podatkowe?"

a konkretnie co?
cale prawo budowlane i podatkowe przetlumaczyc?

"Czy by być w Szwecji przez 5 lat by otrzymać obywatelstwo, należy coś zgłaszać?"

muszisz sie zglosic i starac o pobyt i obywatelstwo sami nie prosza o ile wiem(?)

"Jak z pracą? Wystarczy tam wyjec
hać i już można pracować?"

tak jak sie znajdzie prace

  Profil uzytkownika: darsim     
kishurki


Wpisów: 3
Od: 2010-07-21
2010-07-22 10:57
Więc tak. Chodzi mi mniej więcej o to, czy jest w Szwecji tak jak u nas, że jak się ma odpowiednio dużo ziemi rolnej, można tam budować siedlisko, czyli dom+budynki gospodarcze. Jeśli nie, to jakie należy mieć pozwolenia na budowę, i czy jest trudno zmienić ziemię rolną w zdatną do zamieszkania. Jednocześnie, czy jest podział na ziemię rolną oraz lasy?

Co do podatków, to chodzi mi mniej więcej o podstawowe, takie co należy płacić, czyli dochodowy oraz inne składki, jeżeli tam takie są(coś jak ZUS czy PZU).
  Profil uzytkownika: kishurki     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-07-22 17:31
Więc tak. Chodzi mi mniej więcej o to, czy jest w Szwecji tak jak u nas, że jak się ma odpowiednio dużo ziemi rolnej, można tam budować siedlisko, czyli dom+budynki gospodarcze. Jeśli nie, to jakie należy mieć pozwolenia na budowę, i czy jest trudno zmienić ziemię rolną w zdatną do zamieszkania. Jednocześnie, czy jest podział na ziemię rolną oraz lasy?"

z tego co wiem to wszystko zalezy od komuny
musisz najpierw zanim kupísz ziemie sprawdziuc w tej komunie byggnadsnämden w ktorej ziemi a sie znajduje czy maja tzw szczegolowy plan zagospodarowania detaljplan tego terenu czy nie
Jesli taki plan maja wtedy moze byc ciezko o pozwolenie na budowe
Jesli takiego planu nie ma a dotyczy to w zasadzie wiekszosci ziem rolnych w Szwecji to jest dosc latwo uzyskac pozwolenie na budowe.
Jesli ma sie juz budynek glowny a nie ma szczegolowego planu zagospodarowania to istnieje dosc duza swoboda jesli chodzi o budowe i mozna wiele budynkow postawic bez zezwolenia zgodnie z prawem.
W szwecji moga wchodzic rozne przepisy o szczegolnej ochronie ziemi np polozonej blisko wody, jezior itp
Wtedy w okreslonej odleglosci wogole nie mozna budowac.
Dlatego najlepiej znalezc sobie atrakcyjna ziemie i sprawdzic w komunie co obowiazuje dla tego akurat miejsca.
Powinno sie w zasadzie zlozyc do komuny o tzw
förhandsbesked czyli jakby decyzje wstepna o mozliwosci bydowy na tej ziemi ktora chcesz kupic.
jezeli dostaniesz pozytywna odpowiedz nie ma zadnego ryzyka, jesli nie to nie ma szans.
W szwecji w zasadzie nic nie jest niemozliwe wszysko zalezy gdzie i z kim sie rozmawia co ma dobre i zle strony.
Jest podzial na ziemie rolna i lasy.
  Profil uzytkownika: darsim     
kishurki


Wpisów: 3
Od: 2010-07-21
2010-07-23 00:46
A jakie są średnie ceny hektara lasu oraz hektara ziemi rolnej? Próbowałem sam szukać, ale po szwedzku nijak nie potrafię.
  Profil uzytkownika: kishurki     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-07-23 19:39
Popatrz sobie na mape szwecji
Co. Widzisz
tysiace hektarow bagien
ile warty jest hektar bagna?
Szwecja ma bardzo zadna zabudowe
wiesz czemu?
Wybudowanie domu kosztuje wiecej niz wynosi jego waryosc potem
zaden bank nie pozyczy pieniedzy na raka budowe
  Profil uzytkownika: darsim     
Forum -> Życie w Szwecji -> Ziemia i budowa
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Sprzatanie (Sztokholm)
Firma zatrudni (Bandhagen )
praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 19 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony