Odwiedzin 37782720
Dziś 3043
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Underhållsbidrag do polski

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorUnderhållsbidrag do polski
apart74


Wpisów: 3
Od: 2010-07-05
2010-07-05 20:27
Mam corke w Polsce, konczy 18 lat w sierpniu.
Place 800Zl alimenty co miesonc.
Dowiedzalem sie ze jak mieszkam i mam stala prace w Szwecji to obowiazkuje mi prawo szwedskie.
Dzwonilem dzis do adwokata i mi powiedzala ze tak nie jest tylko tam gdzie mieszka corka nalezy sie to prawo.

Od roku czasu mam droga corke w Szwecji z nazeczona. Moja corka zacznie teraz chodzic do przedszkola od wrzesnia.

Moje pytanie jest czy mozna z Szwecji jakos zminjszyc alimenty? Czy musze isc przez polski sad? Bo to strasnie duzo kosztuje a ja nie mam ani czasu i pieniedzy sie tluc w ta i spowrotem.
Bo slyszalem ze pracodawca sciaga z mojej pensji, wysyla do FK (försäkringskassan) a nastepnie oni wysylaja do uzedu w Polsce.


Ktos mial te sama sytuacje?

Chce poprostu zmnijszyc alimenty z Szwecji

I nastepna rzec..... bede mial szwedskie obywatelstwo w pazierniku. Czy to nie robi ze polski sad nic mi tu nie moze zrobic jak bym nawet "olal" placic alimentow?

Dziekuje za szczera i dobra odpowiedz
  Profil uzytkownika: apart74     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2010-07-05 20:37
A co,szkoda Ci wydac 2000 koron co miesiac na starsza corke?Przeciez to twoje dziecko,dla mnie to okropne,ze pytasz o takie rzeczy - to swiadczy jaki z ciebie czlowiek,ze chcesz zaoszczedzic na swoim dziecku .
  Profil uzytkownika: lidka50     
apart74


Wpisów: 3
Od: 2010-07-05
2010-07-05 20:53
Wcale nie... jak sie nie zna sprawy od poczadku to sie wlasnie tak pisze jak ty. Ale tak niestety nie jest.
2200kr jest duzo dla mnie wydac jak nastepne dziecko idzie do przedszkola i tez sa z nia wydatki.
Ale dziekuje za odpowiedz
  Profil uzytkownika: apart74     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2010-07-05 21:21
"jak sie nie zna sprawy od poczadku..."

tu nie ma co znac, bo zawsze jest tak samo.

Tatusia nie stac na nowa rodzine, wiec dziecko z poprzedniego zwiazku musi za nia zaplacic.

Czyzby potrzeby twojej starszej corki zmniejszyly sie z chwila narodzin przyrodniej siostry?
Poszukaj sobie dodatkowej pracy, skoro cie nie stac na utrzymanie dzieci, albo...

To jest szczera odpowiedz!
  Profil uzytkownika: Ronj@     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2010-07-06 09:38
A moze wasza sytuacja tak wyglada?

"Potrzebuje porady! I to dobre i szybkie.. prosze..
Jestem rodowita Szwedka i tu mieszkam. Moj nazeczony przyjechal do Szwecji -06 i ma corke z wczesnijszego zwiazku w Polsce. Dzis ma 17lat corka a nie zyja razem 16 lat z ojcem. Moj nazeczony pracuje w Szwecji i dzis my mamy corke, 11 miesiency.
Jak przyjechal do Szwecji to placil 1200kr na corke w Polsce + wszystkie dodatki (krziaszki, meble do pokoji, wycieczki itd). Nie pobieral zadnego barnbidrag (1050kr) z Försäkringskassan bo o tym nie wiedzal ze takie cos jest.
Jak mnie spotkal -07 jego ex sie zmienila totalnie i zrobila sie zazdrosna i widzala ze ma dziewczyne i sie dobrze czuje wiec musiala oczywiscie pokazac swoja zazdrosc.
Wiec -08 podala go do sadu w Polsce ze nie placi nic na corke (chociasz sa wydroku przlewu i zdjec wycieczek itd ) i chciala 1500Zl na alimenty. Sad uznal 800Zl i od stycznia -09 placimy 800Zl.
Moje pytanie jest teraz czy mozna to jakos znirzyc? Mamy teraz corke razem i bedzie szla do przedszkola. 2300kr co miesonc placic jest dla nas duzo. Czy jest takie prawo co mowi ze moj narzeczony musi tylko placic te 1273kr co jest w Szwecji nie znaczonc ile ma zarobkow?
Tez od -06 moj narzeczony nie pobiera barnbidrag i ja sie dowiedzalam od Försäkringskassan czy mozna to odzyskac, chociasz czesc i byla odpowiedz ze tak ale ze trzeba miec matki podpis na to. Wiec ja zadzwonilam do jego ex i powiedzalam o sytuacji ze jest mozliwosc odzyskania czesc pieniedzy i ze chcemy sie podzelic na pol tylko ze potrzebujemy podpis. Ex zaczela sie krzyczec na mnie i powiedzala ze gdyby taka byla mozliwosc byla to podpisze ale ze corka ma dostac wszystkie pienondze a nie on bo jemu sie nic nie nalezy.
Wiec nic z tego nie wyszlo.
"Teraz jest nastepne moje pytanie czy mozna "zmuszic " jego ex do podpisania ale zeby ona nie poszla potem do sadu i powiedzala ze sie ja oszukiwalo czy cos. Bo ja i tak dam troche na corke jego bo to jednak dziewczyna i potrzebuje swoje potrzeby no ale nie 15.000kr (tyle co ja wyliczylam ze oni prawdopodobnie zwruca). Ja i tak jestem dobra wedlug mnie ze chce dac pol nawet jak on juz placic wiecej przez te lata. A wczesnij jak byl w Polsce to placil miesiecznie 300zl + jupowal wszystko corce.
Prosze o dobra porade bo ja juz nie mam sily z tym.
Tym bardziej zapraszamy corke do nas do Szwecji, olewa to, piszemy maila nie odpowiada. Ona tylko sie odzywa jak potrzebuje kasy i nam to jest przykro.
Dziekuje z gory za szybka i dobra odpowiedz."

http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=31908
  Profil uzytkownika: Ronj@     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-07-06 10:32
"zawsze jest tak samo"
tzn. jak, że baba generalizuje zanim pomyśli?

Jeśli którejś z Was chce się to czytać, to warto sobie poszerzyć horyzonty: polskie alimenty są bardzo wysokie, a kary nieproporcjonalne do niczego. To chyba jedyny dług, za który można siedzieć w więzieniu, a winne długom są sądy zasądzające wysokość alimentów bez uwzględnia sytuacji ekonomicznej "dłużnika". Większość listów gończych w Polsce dotyczy ojców, których nie stać na alimenty- wiem to od znajomego policjanta.

Ludzie zarabiają po 1500 zł, a tu alimenty 800 zł.
Zastanówcie się: niejedna rodzina w której jest ojciec nie ma aż tyle na dziecko!

Nic dziwnego że człowiek który jak widać nie zarabia kroci próbuje to jakoś zmniejszyć. Ale jak to zrobić- nie wiem.
  Profil uzytkownika: mabr     
apart74


Wpisów: 3
Od: 2010-07-05
2010-07-06 10:56
Dziekuje mabr za odpowiedz!! Ty chyba jedyny jestes tu normalny.

Jak wczesnij mowilem jak sie nie zna od poczadku to sie nie wie. A ludzie co maja rodzine w polsce i zyja razem maja gozej nisz moje dziecko.


800zl jest duzo na dziecko ktore nie docenia tego i tylko wymaga wiecej..

poprostu 2200kr placic to jest duzo. Kolezanka w Szwecji dostaje 1273 na syna i jej to wystarcza a tu 2200 DO POLSKI..

To moja mama ma rente 700zl...

no ludzie... chyba Ci co tak glupio tu pisza to sa w tej samej sytuacji co moja ex. Tylko jak naj wiecej wymagac bo sie jest zazdrosnym...
  Profil uzytkownika: apart74     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2010-07-06 11:24
"zawsze jest tak samo"
tzn. jak, że baba generalizuje zanim pomyśli?"

Tak to jest jest facet odpowie

Autor mieszka w Szwecji, ma szwedzkie zarobki, na jakiejs podstawie takie alimenty mu zasadzono.
Czy tylko na corke? moze i na byla zone?

Srednie, dobrowolne, alimenty w SE to 2000-2500/m-c + barnbidrag/studiebidrag. A nie glodowe alimenty z FK.
To samo dotyczy ojcow jak i matek, placacych alimenty.
Zawsze mozna oddac sprawe w rece FK i "olac" niewdzieczne dziecko.

A do autora postu: nie udalo sie wam wyrwac kasy za zalegly barnbidrag o ktory wczesniej pytala szwedska "nazeczona"?
  Profil uzytkownika: Ronj@     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2010-07-06 11:26
Tatusia nie stac na nowa rodzine, wiec dziecko z poprzedniego zwiazku musi za nia zaplacic.

Osobnik ktory stara sie placic MNIEJ na WLASNE dziecko poniewaz wyprodukowal drugie
Rozne typy po swiecie chodza..
  Profil uzytkownika: dzch     
Forum -> Życie w Szwecji -> Underhållsbidrag do polski
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 24 gości
oraz 1 użytkowników.


TEMU
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony