Odwiedzin 37807305
Dziś 3629
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Risbank podniósł stopy procentowe...

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorRisbank podniósł stopy procentowe...
KKKASIA


Wpisów: 65
Od: 2010-06-08
2010-07-01 10:56
Pytanie do tych, ktorzy maja mieszkanie/domek na kredyt lub po prostu wiedza o co chodzi...
Jak wielu ludzi, posiadam kredyt na mieszkanie. Obecnie place ok. 2% odsetek. Tak czytam, slucham, i okazuje sie, ze wszedzie strasza wielka podwyzka odsetek.
Gdy teraz zwiaze kredyt, to bedzie ponad 4% - na dwa lata - a do 2012 procent wg prognoz mojego banku ma wzrosnąć do 4%. Więc czy jest sens zawiazywac kredyt?
Co robić?
  Profil uzytkownika: KKKASIA     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-07-01 11:50
Unia wymogla na SE podniesie stop. Niskie stopy mialy byc elementem zbyt duzego ryzyka dla bankowosci. Co z tego wynika na przyszlosc, nie wiem.








PS
uzywasz sformuowania 'zawiazywac kredyt'? nie spotkalam sie z takim terminem, ale wiem,ze to o niczym nie swiadczy, mozesz, wiec napisac skad sie ten termin wzial?
  Profil uzytkownika: karolina68     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-07-01 15:51
"Unia wymogla na SE podniesie stop"

Boszsz... skąd ta rewelacja? Że zupa za słona, to też Unii wina? A głosujesz oczywiście na Kaczyńskiego?
  Profil uzytkownika: mabr     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-07-01 16:59
nie Mabr, svd dodatek ekonomiczny z gruba od pol roku bebni, ze system bankowy w SE wymagal podniesienia stop i naciski byly unijne.

SE mialo za latwo dostepne i za niskie oprocentowanie,
to chyba poza narzuconym systemem zmiany podatkow od sprzedawanych nieruchomosci, najwieksza ingerencja unii w system tutejszy.

Nie jestem przeciwniczka unii, ale co pasuje do Francji, Polski moze byc chybione dla SE. I juz pisza, ze najwiekszym problemem bedzie dla mlodych wziecie kredytu, slowem w przyszlosci, dzieci dopoki nie wzbogaca sie, nie beda mialy szans na zakup mieszkania. Przynajmniej tak bebni SVD.
  Profil uzytkownika: karolina68     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2010-07-01 17:36
dzieci dopoki nie wzbogaca sie, nie beda mialy szans na zakup mieszkania
Dzieci, nawet te 'wzbogacone' nie powinny kupowac mieszkan, najwyzej lizaki albo lody.

För att klara inflationsmålet på 2 procent och få en stabil utveckling i den reala ekonomin behöver räntan nu successivt börja höjas mot mer normala nivåer. Riksbankens direktion har därför beslutat att höja reporäntan med 0,25 procentenheter till 0,5%.
  Profil uzytkownika: dzch     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-07-01 17:38
"nie Mabr, svd dodatek ekonomiczny z gruba od pol roku bebni, ze system bankowy w SE wymagal podniesienia stop i naciski byly unijne."

Stopy procentowe zaleza od ekonomii kraju i sluza do "sterowania" gospodarka. Unia wymagala granice na wysokosc pozyczki w porownaniu do wartosci mieszkania. Do niedawna normalka bylo pozyczanie 90% i 10% wkladu wlasnego. Unia chce ograniczyc do max 60% pozyczki. Czy jakos tak. Nie ma to nic wspolnego z wysokoscia oprocentowania.

A wracajac do tematu, historycznie nigdy nie bylo oplacalne zawiazywac pozyczke, zawsze bylo lepiej miec ruchoma. Co oczywiscie nie gwarantuje nic na przyszlosc, ale daje jakis tam wskaznik prawdopodobienstwa...
  Profil uzytkownika: kajetan     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-07-01 18:49
A wracajac do tematu, historycznie nigdy nie bylo oplacalne zawiazywac pozyczke, zawsze bylo lepiej miec ruchoma."

mozna popatrzec na ceny energi elekrtycznej w tym roku, ci co mieli ruchome sa u komornika.
w 1990- tych odsetki w szwecji wynosily kilkanascie procent
normalnu poziom to okolo 6% i z takim trzeba sie liczyc
ryzyko dobrze jest rozlozyc, czesc ruchoma, czesc zwiazana i potem sie okaze jak bylo lepiej.
  Profil uzytkownika: darsim     
Forum -> Życie w Szwecji -> Risbank podniósł stopy procentowe...
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 24 gości
oraz 1 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony