Odwiedzin 37801029
Dziś 1473
Czwartek 25 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Hemförsäkring - gdzie najlepiej?

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorHemförsäkring - gdzie najlepiej?
susie_s


Wpisów: 5
Od: 2010-06-23
2010-06-27 00:46
Poczytalam dzis troche forum i nie znalazlam podobnego watku. Mam pytanie o Wasze doswiadczenia z firmami ubezpieczeniowymi. Chodzi o takie podstawowe ubezpieczenie hemförsäkring. Z jakich firm korzystacie? Co jest zawarte w pakiecie podstawowym? Ktora, Waszym zdaniem, ma najlepsza oferte? Ja od kilku lat korzystam z Trygghansa. Tez naleze do zwiazkow i oni co jakis czas przysylaja wlasna oferte ale jakos nie skorzystalam. Moze by warto bylo zmienic to ubezpieczenie a ja tak sobie place i przedluzam tylko umowe sprzed kilku lat.
  Profil uzytkownika: susie_s     
carolinese


Wpisów: 134
Od: 2009-11-18
2010-06-27 08:34
Nie wiem czy firma, w ktorej ja jestem ubezpieczona ma atrakcyjna cene ale na pewno warunki. Korzystam z ich uslug wiele lat i jako ich kund mam duzo znizek na inne ubezpieczenia,np od 3 lat znizka na ubezpieczenie samochodu nizsze niz w innych fimach o ok 3000kr. Wszyscy mi ich odradzali ale ja jestem bardzo zadowolona, a jest to Folksam.
  Profil uzytkownika: carolinese     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2010-06-27 10:26
ja jeszcze niedawno auta mialem w TryggHansa, moja spoldzielnia tez jest u nich ubezpieczona.
Jednakze przez zwiazki mam ubezpieczenie w Folksam i wszystkie ubezpieczenia, tzn. pojazdu i mieszkania przenioslem do Folksam. Oprocz naprawde korzystnego pakietu /im wiecej ubezpieczen razem tym taniej/ odpowiada mi to, ze placac przez autogiro co miesiac jest korzystniej np. z ubezpieczeniem auta niz gdybym placil polrocznie lub rocznie.
Poza tym mam przykre doswiadczenia z TryggHansa, coprawda z ubezpieczeniem auta, jednak znam dobrze ich zachowanie co do hemförsäkring:
byl pozar w bloku, w ktorym mieszkal kolega. Wszyscy w bloku mieli Dalarnas tylko on TryggHansa. Po pozarze ludzie byli na ulicy w tym w czym uciekli. Dalarnas podstawil autobusy i przewiozl ich do hotelu Scandic jednoczesnie dajac kazdemu do reki po 5 tys. na biezace potrzeby. Gdy kolega /jego nie zabrali, bo nie ich klient/ zadzwonil do TryggHansa to go zapytali, czy nie ma jakiejs rodziny by sie u nich zatrzymac, a na jego pytanie co ma zrobic, bo ma tylko to ubranie co na sobie i przesiakniete dymem i jest bez gotowki to uslyszal, ze moze sobie wyprac...
Ja mimo tych jego przestrog ubezpieczalem auta w TryggHansa, bo bylo tanio - dzis od blisko trzech lat z nimi walcze... /np. po wyslaniu im rachunkow za dojazdy na rehabilitacje po wypadku dostalem pismo, ze w Dalarnie do lekarza mozna jezdzic za darmo autobusami komunikacji komunalnej/
  Profil uzytkownika: Facet46     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-06-27 12:15
ja mam folksam, mozesz zadzonic nawet na polska infolinie i porozmawiac o warunkach. najlepiej jak pracujesz legalnie to zapisac sie do zwiazkow bedziesz miec ubezpieczenie od nich za te same pieniadze, masz i zwioazki i ubezp.
  Profil uzytkownika: kamień     
lidka50


Wpisów: 1664
Od: 2007-03-01
2010-06-27 17:27
Ja tez mam wszystkie rodzaje ubezpieczen w Folksamie.Zwiazki zawodowe doplacaja do mojego ubezpieczenia na wypadek smierci,place taniej za samochody ,moj sambo placi polowe mojej stawki za swoje ubezpieczenie.Oprocz tego zamowilam sobie darmowa wizyte doradcy ,przyjechal i wyjasnil nam wszelkie niuanse w ubezpieczeniach,od razu tez zalatwil nam zabezpieczenia na wypadek smierci jednego z nas(co przy zwiazku sambo jest b.wazne,aby nie zostac bez niczego).Ja za swoj samochod(po raz 1-szy ubezpieczenie)place ta sama stawke,co moj sambo ze znizkami za 18-letnia jazde bezkolizyjnie.
Jestem z nich b.zadowolona.
  Profil uzytkownika: lidka50     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-06-27 21:59
z ubezpieczeniem jest tak dokad go nie potrzebujemy tylko placimy to nie ma zadnych problemow jak sie zaczynaja problemy to sie okazuje co bylo warte.
ja place folksam bo wychodzi najtaniej, przez zwiazki zawodowe.
Nigdy nie korzystalem wiec nie moge ocenic.
ps
szwecja jest dosc specyficznym krajem dam przyklad z hyresrätt
jesli cos sie stanie w mieszkaniu, zalanie, pozar to w zasadzie ubezpieczenie ma pokrywac koszty co nie znaczy, ze to robia
jak sie nie ma ubezpieczenia to koszty pokrywa
wlasciciel domu lub socjal
w latach 1990 tych spalily sie mieszkania w Flemingsberg
ci ktorzy mieli ubezpieczenie dostali zwrot do sumy na jaka byli ubezpieczeni, przewaznie bylo to 100 000- 200 000 koron.
Ci ktorzy nie mieli ubezpieczenia
socjal pokryl wszystkie koszty.
brak slow na komentarz po prostu
szwecja.
  Profil uzytkownika: darsim     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2010-06-27 22:08
na szczescie nie musialem z folksamu jeszcze korzystac, ale wlasnie tak Darsim jak piszesz - przez zwiazki tanio wychodzi, a do tego jest duzo roznych dodatkowych opcji, ktore w zasadzie kosztuja groszowo
  Profil uzytkownika: Facet46     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-06-27 22:09
ps
jesli wlasciciel domu pokryje koszty to mozecie byc spokojni, ze bedzie sie to wiazalo z podniesieniem czynszu jesli przy okazji
"podwyzszy stanndard" o co nie trudno
a socjal wydaje sie byc workiem bez dna
chyba trzeba by sie znimi zaprzyjaznic
wtedy mozna nie placic za ubezpiecznia, skladki na a kassa itp
tylko zyc sobie bezstresowo.

  Profil uzytkownika: darsim     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2010-06-27 22:13
Darsim, tak odnosnie tematu w innym watku:
nie masz w ubezpieczeniu pomocy prawnej?
  Profil uzytkownika: Facet46     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-06-27 22:21
http://www.domstol.se/temp lates/DV_InfoPage____3529.aspx

mam, ale on wchodzi w gre jesli to ja bede oskarzony, nie jesli wnosze sprawe, zreszta musze sprawdzic warunki bo nie robilem tego kilka lat, moze sa zmiany
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-06-27 22:23
ps

mozna zamowic do domu wizyte z ubezpieczenia bezplatnie i wtedy wyjasnic dokladnie co w nie wchodzi, wiele osob nie wie do konca za co placi
  Profil uzytkownika: darsim     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2010-06-27 22:30
wiem, ze byla zmiana warunkow od 01.listopada 2007.
niestety dla mnie, dopiero z ta data - mialem "za wczesnie" wypadek...
Bylem w folksamie i dopytywalem sie o to wlasnie.
  Profil uzytkownika: Facet46     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-06-27 22:31
dzieki za sugestie
sprawdze to
tutaj maj 2003
http://www.juristfirman-br b.se/Folksam.htm
  Profil uzytkownika: darsim     
kingus


Wpisów: 419
Od: 2009-12-26
2010-07-30 19:13
A czy ktoś ma ubezpieczenie w Salus Ansvar? Ja miałam jakiś czas ubezpieczone auto w Aktsam, bo było tanio. Potem przejęła ich TryggHansa i podnieśli ceny, więc zrezygnowałam. Wszędzie było jednak drożej i już miałam wrócić do Aktsam,lecz okazało się że w Salus wychodzi taniej auto + mieszkanie niz gdziekolwiek indziej. Nie mam żadnych doświadczeń z firmami ubezp. bo nie miałam takich okoliczności, jednak zawsze sie zastanawiam czy dobrze robię, może powinnam dopłacić trochę i przenieść się do innej firmy? A może tez poproszę o wizytę konsultanta, jeśli maja taką możliwość? W każdym razie sprawdzę jeszcze raz ten Folksam, bo juz nie pamiętam jak było u nich.
  Profil uzytkownika: kingus     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-07-30 19:30
W zasadzie to moge polecic
salus ansvar
  Profil uzytkownika: darsim     
Forum -> Życie w Szwecji -> Hemförsäkring - gdzie najlepiej?
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






🌟 Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego! (Stockholm)
Praca dla Ogolnobudowlanca (malmö)
Sprzatanie (Sztokholm)
Firma zatrudni (Bandhagen )
praca w restauracji (stockholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 20 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony