Odwiedzin 37896949
Dziś 1519
Niedziela 26 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - lakier

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorlakier
SverigeMan
Stockholm


Wpisów: 172
Od: 2007-12-17
2010-06-25 08:59
Witam
Jako że PW nie funkcjonuje na forum napisze tutaj.
Ile u Was w firmie kosztowało by położenie klaru na bmw e39. Ewentualnie czy masz warunki i podejmujesz się sam takich prac.

Niestety po wizycie u polskiego "lakiernika" zastanawiam się nad regeneracją zewnętrznej powłoki. Mam smugi pod słońce po polerce. Jeszcze popróbuje różnych preparatów ale jak na razie efekty marne.

Ewentualnie czy wiesz gdzie w Stockholmie można wykonać takie coś:

http://www.renowacjalakier u.pl/

e-mail radek_wilczewski@hotmail.com
tel-735697427

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: SverigeMan     
petitka18


Wpisów: 951
Od: 2007-01-20
2010-06-25 11:25
ile moze kosztowac ta diamentowa przyjemnosc?

  Profil uzytkownika: petitka18     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-06-25 12:23
Jesli masz tylko smugi po polerce to zrob polerke jeszcze raz,tylko oddaj to komus kto sie tym zajmuje i sie na tym zna a nie jakiemus kmiotowi ktory sie podejmuje a nie ma pojecia.
Nie jestem Szary ale za to z tej samej branzy.
Pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: pratsam     
SverigeMan
Stockholm


Wpisów: 172
Od: 2007-12-17
2010-06-25 12:25
Dostalem maila z tej strony co podalem. Odpisali ze w granicach 1000-1200 zl. No ale to w Polsce. Tutaj są przedstawiciele, ale nie jestem pewien czy to nie myjnie używające preparatów tej firmy.
  Profil uzytkownika: SverigeMan     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-06-25 12:46
polerki bym nie radzil robic .. bo tak naprawde to po polerce lakier jest bardziej matowy ..

jedyna firme ktora znam i wiem ze jest dobra to Ditec

http://www.recond.se/ditec .asp


jesli pomalowales auto to wszystko zalezy jakim lakierem .. bo zauwazylem ze lakier sie rozni od firmy do firmy , jedne potrafia sie blyszczec dlugi okres , a druge robia sie matowe po kilku dniach ..

a jesli masz smugi na lakierze po polerce to znaczy ze ktos odwalil robote byle jak .
  Profil uzytkownika: szary     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-06-25 12:57
Ktos pewnie poszedl na latwizne i przeskoczyl pare etapow w polerowaniu.
Dobra polerka to trzy pasty od grubszj do prawie mleczka,trzy rozne gabki.
Jak dobrze sie dojedzie lakier(wypoleruje) to nie ma prawa byc matowy.
Trzy pasty to minimum dla dobrego efektu,mozna to rozszerzyc na piec etapow ale wtedy jest drozej i dluzej.
Szary,pracowalem kiedys w Di tecu,oni poprostu poleruja lakiery z tym ze do usuwania grubszych uszkodzen matuja je przed polerka,to tyle,zadnych cudow.
  Profil uzytkownika: pratsam     
SverigeMan
Stockholm


Wpisów: 172
Od: 2007-12-17
2010-06-25 13:09
Nie kładlem nowego lakieru.

"Lakiernik" miał naprawić miejsca dotknięte korozją. Miałem kilka malutkich ognisk. Akurat tutaj to wyszło mu nieźle. Ale tak się rozpędził że przepolerował mi cały samochód. Po umyciu auta karcherem zobaczyłem pełno mikro odprysków na masce dachu i trochę na drzwiach. Nie wiem skąd się wzięły może wcześniejszy właściciel używał jakiś kredek itp stąd taki efekt . Na domiar złego pod słońce są smugi nie wiem czy to przypalony lakier czy tylko zle wypolerowany, nie znam się na tym.

Dostałem rady z kraju żeby kupić mleczko do polerowania i przepolerować go ręcznie/mechanicznie. Oczywiście spróbuję ręcznie.
Tylko nie wiem jaki produkt kupić w mekonomen jak im powiem polish mjolk to pewnie nastapi dluga cisza i odpowiedz WAD? Jak się znacie po podeślijcie link z odpowiednim mleczkiem żebym mógł sprobować sam go leko przepolerować.
No chyba że totalnie odradzacie taki manewr.
  Profil uzytkownika: SverigeMan     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-06-25 13:14
To niewiele da jesli kupisz mleczko i nawoskujesz auto recznie,po pierwszym myciu problem pojwi sie znowu.
Pozostaje Ci tylko polerowanie u fachowca,wiem ze to koszta ale jak chcesz miec ladne auto to nie ma wyjscia.
  Profil uzytkownika: pratsam     
SverigeMan
Stockholm


Wpisów: 172
Od: 2007-12-17
2010-06-25 16:01
Właśnie umyłem auto ręcznie 2x Turtle Wax Super Wash, po umyciu polerowałem bawełnianymi szmatkami. I wygląda super. Ale trzeba poczekać aż słońce zejdzie niżej wtedy się okaże.

Może trochę spanikowałem. Oby...
  Profil uzytkownika: SverigeMan     
SverigeMan
Stockholm


Wpisów: 172
Od: 2007-12-17
2010-06-26 07:23
Nie jest źle obejdzie się bez 2 polerki.

Nie dostrzeglem juz takich smug. Te co zostały sa do przyjecia. Jednak zostaje kwestia odpryskow.

Od bylego wlasciciela dostalem spray i tubke z pedzelkiem z oryginalnym lakierem i farba. Wiec pewnie tym maskowal ryski i odpryski. Zastanawiam sie teraz nad zabezpieczeniem tych odpryskow przed korozja.
Chodza mi po glowie 2 opcje

1 Kupic wlasnie taki zestaw spray + lack, spraye i tubki.
Ale obawiam sie zaciekow lub roznic warstw lakieru.
2 Kupic zestaw szampon koloryzujacy z fluidem plus kredka firmy Sonax (chyba)

  Profil uzytkownika: SverigeMan     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-06-26 08:04
Czy w modelu E 39 nie masz aluminiowej maski?
Nie pamietam dokladnie.Przyloz magnez to bedzie wiadomo.
Jesli jest z aluminium to nie bedzie korozji,pozostaje jedynie problem z efektem estetycznym.
  Profil uzytkownika: pratsam     
SverigeMan
Stockholm


Wpisów: 172
Od: 2007-12-17
2010-06-26 08:24
Jest metalowa bo miałem jeden odprysk który pokrył się rdzą i go też zrobiłem w Polsce. Waga maski też to potwierdza.
  Profil uzytkownika: SverigeMan     
petitka18


Wpisów: 951
Od: 2007-01-20
2010-06-26 13:35
mam samochod koloru prawie bialego tzw smietana,oczywiscie mam odpryski na masce ,co roku wiosna chodze z pedzelkiem i maluje,nie wyglada to rewelacyjnie ale na bialym aucie tak to sie nie rzuca w oczy,ten samochod ktory zakupilam dla taty jest granatowy,matko co za przeklety kolor!ma odpryski od kamieni oczywiscie i jezdzilam tu od sklepu do sklepu w poszukiwaniu vaxu w kolorze auta,no i tej kredki ale jeden sprzedawca odradzil,powiedzial co trzeba zrobic,cala procedure kladzenia ale ten vax rozjasnia orginalny kolor,oczywiscie z biegiem czasu ,nie od razu,wiec zrezygnowalismy z upiekszania w ten sposob,a to ze na ciemnych autach zaraz po myciu widac pylki i kurz to inna sprawa,jasne auta jakos optycznie sa czysciejsze,no tylko ta smola czasami wkurza
  Profil uzytkownika: petitka18     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-06-26 13:54
Bialy kolor jest the best,ja swoj ostatnio mylem......... .
Hm,nie pamietam.
  Profil uzytkownika: pratsam     
SverigeMan
Stockholm


Wpisów: 172
Od: 2007-12-17
2010-06-26 18:15
Wiec co nic nie robic? Po zimie przeciez zacznie sie pojawiac korozja. Co myslicie o oryginalnym lakierze jak przytoczylem w ptk 1?
  Profil uzytkownika: SverigeMan     
pratsam


Wpisów: 2954
Od: 2007-03-01
2010-06-27 21:25
Zajedz do salonu BMW tam powinni miec w sprzedazy lakier na zaprawki,to wyglada jak mazak,odkrecasz nakretke i w srodku jest pedzelek.Musisz tylko znac kod lakieru.
Zrob tym zaprawki i bedzie ok,w komplecie jest tez lakier bezbarwny.
  Profil uzytkownika: pratsam     
Forum -> Auto-Moto -> lakier
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






szukam (Stockholm)
Sprzatanie Stockholm (Stockhom)
Praca Rusztowania (Stockholm/Katowice )
Mechanik samochodowy (Haninge)
Sprzatanie (Tensta)
Violas Team AB (Sztokholm)
Firma sprzatajaca - Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Praca (Goteborg )
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 21 gości
oraz 1 użytkowników.


W PL działała zorganizowana grupa przestępcza?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony