Odwiedzin 37877177
Dziś 406
Niedziela 19 maja 2024

 
 

Forum: Auto-Moto - Halkbana

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorHalkbana
PaTiŚkA


Wpisów: 696
Od: 2008-04-24
2010-06-20 11:41
Witam!

Nareszcie zbliza sie koniec mojej edukacji drogowej, ze tak powiem

W srode mam halkbane i za tydzien egzaminy.

Egzaminow sie nie boje, gorzej z halkbana

Moglby mi ktos, kto wie, wytlumaczyc, jak to tu wyglada?
Pytalam w mojej szkole jazdy, ale instruktorka mi tylko powiedziala, ze mam robic to, co oni mi tam kaza, poza tym wiem tyle, ze bedzie to 4 godziny trwac.

A ja naprawde jestem troche zestresowana, bo nie wiem, czego sie spodziewac.

Czy ktos, kto przechodzil tutaj przez ten kurs halkbany moze mi w skrocie powiedziec, co i jak?
  Profil uzytkownika: PaTiŚkA     
petitka18


Wpisów: 951
Od: 2007-01-20
2010-06-20 13:57
kolega z pracy mi opowiadal,mial w zeszlym tygodniu,ze polecenia dostaje sie przez taka krotkofalowke,zaczyna sie od niskiej predkosci,sam sie czlowiek ma dostosowac do warunkow na drodze,pozniej przez to radio dostaje sie polecenie ze masz jechac 40,pozniej 50,i wiecej i umiec zapanowac nad autem ,na zakrecie,w poslizgu,jest proba z abs,tez jest opcja bez abs,jest tez symulator dachowania,powiedzial ze bylo to bardzo potrzebne doswiadczenie,a i bardzo zabawne,sam ma prawko z 20 lat,ale ze pochodzi z kraju z poza unii musi przejsc caly kurs nauki jazdy-pozdrawiam i zycze powodzenia bo wazne jest zaliczyc halkbane inaczej musisz robic to do skutku,a i koszta nie sa male tej przyjemnosci
  Profil uzytkownika: petitka18     
PaTiŚkA


Wpisów: 696
Od: 2008-04-24
2010-06-20 17:04
no wiec wlasnie, taka halkbana kosztuje 1600 kr, a dla mnie, gdy sie ucze i jeszcze nie pracuje, to dosyc spory wydatek.
Dlatego wlasnie chcialbym sie dowiedziec mniej wiecej co i jak, zeby wiedziec, czego sie spodziewac.

Dziekuje bardzo za info, przynajmniej mam juz jako takie pojecie jak to 'dziala'
  Profil uzytkownika: PaTiŚkA     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-06-20 19:57
patiska , ja jak zdawalem to placilem chyba z 600 kr .. , to byl najdrozszy wydadek moj na prawko ..

2 osoby w aucie .. jakas baba gadala przez krotkofalufke co masz robic .. , zabawa super .. ja akurat mialem takiego wariata obok mnie ze szalelysmy jak idioci .. az baba nas zawolala i dam nam ostrzezenie ..., ale tam i tak kazdy zdaje ..
  Profil uzytkownika: szary     
PaTiŚkA


Wpisów: 696
Od: 2008-04-24
2010-06-20 20:16
szary, od czasu, gdy ty halkbane robiles, to sie troche pozmienialo chyba skoro tylko 600 kr placiles...

a co do tego, ze kazdy zdaje, to tez juz sie chyba zmienilo, bo mi w szkole powiedzieli, ze jesli instruktor tam na halkbanie stwierdzi, ze nie jestem odpowiednio przygotowana albo podczas kursu mi zle idzie, to od razu moze mnie wyprosic
  Profil uzytkownika: PaTiŚkA     
mabr
racetown


Wpisów: 7792
Od: 2000-09-08
2010-06-20 20:20
Eeee, tylko tak straszą. Ja byłem w aucie z dziewczyną która sobie zupełnie nie radziła i prawie nas przewróciła, bo tak kierowała, że auto ze śliskiego na suchy asfalt wpadło bokiem i stanęło na dwóch kołach. I zdała
  Profil uzytkownika: mabr     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-06-20 20:41
wiem patiska , ale halkbana jest po to zebys wiedziala jak to jest jezdzic na slizgim .. , i co sie dzieje jak auto wpadnie w poslizg......
  Profil uzytkownika: szary     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16850
Od: 2000-09-01
2010-06-20 23:32
A halkaby mozna nie zaliczyc? Chodzi o to, zeby zobaczyc jak to jest jak samochod wpada w poslizg. U mnie to wygladalo tak:

1. Pojechac "tak jak najlepiej potrafisz" podczas gdy samochod wpadnie w poslizg.
2. Nauczyciel opowiada "jak nalezy robic jak sie wpadnie w poslizg".
3. Jazda jeszcze raz i sprobowanie robic "tak jak nalezy".
4. To samo co 3 tylko z hamulcami ABS.

I nic poza tym. Mi sie udalo wyjsc z poslizgu tylko za pierwszym razem, jak instynktownie zrobilem tak jak w grach komputerowych Potem jak probowalem zrobic tak jak trzeba do wyladowalem gdzies w lesie.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16850
Od: 2000-09-01
2010-06-20 23:37
"bo mi w szkole powiedzieli, ze jesli instruktor tam na halkbanie stwierdzi, ze nie jestem odpowiednio przygotowana albo podczas kursu mi zle idzie, to od razu moze mnie wyprosic"

Musisz umiec jezdzic samochodem. Jezeli nie wiesz gdzie jest gaz, gdzie hamulec, jak sie zmienia biegi, itd. to cie odesla do domu. To o to chodzi z tym przygotowaniem. Nie masz sie o co martwic.
  Profil uzytkownika: kajetan     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-06-21 06:21
to formalnosc kazdy zdaje
  Profil uzytkownika: darsim     
PaTiŚkA


Wpisów: 696
Od: 2008-04-24
2010-06-21 18:18
uf, to troche mnie pocieszyliscie z tym, ze kazdy zdaje

dziekuje za wszystkie odpowiedzi, przynajmniej teraz mam pojecie, jak to wyglada
  Profil uzytkownika: PaTiŚkA     
Forum -> Auto-Moto -> Halkbana
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA (Brandbergen)
Poszukujemy pracownikow lub podwykonacow (VÅRBY)
Sprzatanie (Bandhagen)
brukarz - kostka granitowa (Knislinge )
Praca przy sprzataniu w Sztokholmie (Älvsjö)
Renovering av lägenheter- Stockholm (Stockholm)
PRACOWNIK ROBÓT NAZIEMNYCH (Sztokholm)
Städjobb- Stockholm (Stockholm)
Więcej





Zakładnicy Nocnego Duathlonu na pokładzie Ryanair.
Agnes na szwedzkiej ziemi
8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 4 gości
oraz 0 użytkowników.


Trollfabriken poloniainfo.se ?
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony