Odwiedzin 37796023
Dziś 3058
Wtorek 23 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Macierzynski a semester

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorMacierzynski a semester
basiak153


Wpisów: 51
Od: 2010-02-10
2010-06-15 15:22
Pracuje legalnie w Szwecji do kazdej wyplaty mam wliczane pieniadze za semester tzn ze nie bede miala pieniedzy jednorazowo wyplaconych za semester, prawda. Ale problem jest w tym ze nie wiem czy jadac na wakacje do Polski moge brac föräldrapenning za ten okres gdy jestem na wakacjach.Prosze o szybka odpowiedz.
  Profil uzytkownika: basiak153     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-06-15 15:27
mozesz
  Profil uzytkownika: kamień     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2010-06-15 18:04
kamien napisz prosze skad to wziales, ze mozna brac pieniadze na dziecko w czasie urlopu? W broszurce z FK stoi jak byk, ze nie mozna.
  Profil uzytkownika: Misiaka     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2010-06-15 18:19
Dodam jeszcze, ze föräldrarpenning dostaje sie za opieke nad dzieckiem rezygnujac z pracy, czyli zamiast siedziec w pracy, jestes w domu z dzieckiem.
Jestes na urlopie czyli nie pracujesz i bierzesz pieniadze za opieke nad dzieckiem?
Jest w broszurce o tym ze mozna brac pieniadze za opieke za weekendy, ale trzeba wziasc jeden dzien zwykly i wtedy mozna wziasc tez weekend,ale nie powyzej 4 dni. Ja tak to rozumiem. Jesli cos zle zrozumialam to prosze mnie poprawic.
  Profil uzytkownika: Misiaka     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-06-15 18:27
podczasl platnego urlopu nie mozna, a jak nie ma placone za urlop to dlaczego nie moze pobrac zasilku.....
  Profil uzytkownika: kamień     
basiak153


Wpisów: 51
Od: 2010-02-10
2010-06-15 20:47
Moze ktos jest na 100 procent pewny, moze jest ktos w takiej sytuacji.
  Profil uzytkownika: basiak153     
ulaczka
Sztokholm/Warszawa


Wpisów: 1942
Od: 2000-09-04
2010-06-15 21:53
Ja nie jestem ale bylam: nie mozna pobierac dwoch swiadczen w tym samym czasie. Broszurka FK mowi o "typowym" przypadku, gdy urlop jest platny i urlopowe wyplacane raz w roku podczas wolnego.
Jezeli dodatek urlopowy jest wyplacany z kazda pensja, to oznacza w praktyce, ze nie masz urlopu, tylko po prostu przez jakis czas nie pracujesz. W tym okresie wolnym nie dostajesz zadnych pieniedzy, wiec inaczej niz w przypadku urlopu "typowego". Pisze w cudzyslowiu, bo kiedys tak bylo wszedzie, a dzis nie jest to koniecznie norma.

Przepisy FK odnosza sie do semesterlön, a nie semesterersättning. Ja w okresie, gdy nie pracowalam, pobieralam föräldrapenning, po konsultacji z szanowna instytucja zreszta.
  Profil uzytkownika: ulaczka     
Åke


Wpisów: 90
Od: 2010-05-12
2010-06-15 22:19
basiak153 ja byłam w podobnej sytuacji i rozmawiałam z moim pracodawcom od mi powiedział ze te pieniądze co dostaje co miesiąc za urlop mam sobie sama na konto wpłacać aby nie było problemu właśnie w tym miesiącu kiedy zdecyduje się iść na wolne.Czyli dostałaś pieniądze za urlop wiec nie możesz w tym samym czasie brać za jeden urlop tych samych pieniędzy z FK. To niejest tez zupelnie tak jak napisala Misaka
"föräldrarpenning dostaje się za opiekę nad dzieckiem rezygnując z pracy, czyli zamiast siedzieć w pracy, jesteś w domu z dzieckiem." Jesli jestes zatrudniona np na polowe etatu albo jestes w tym samym czasie w szkole i twoje dziecko jest tylko 4h w przedzszkolu Ty masz prawo pobierać polowe föräldrarpenning.Sa różne możliwości zależy ile godzin pracujesz tygodniowo ile twoje dziecko czasu spędza w przedszkolu(np 3/4,1/2,1/4,1/8 i oczywiście całość dla tych co nie pracują). Wiem to od pani z FK z którą wspólnie wypełniałam pierwszy wniosek
  Profil uzytkownika: Åke     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2010-06-16 09:22
Åke, wlasnie dlatego napisalam zeby mnie ktos poprawil jesli zle cos rozumiem. Sama bede wypelniac te ich"smieszne" wnioski wiec chce sie dowiedziec jak najwiecej. Pania z FK nie ufam, bo kazda mowi co innego. Poza tym dzieki wprowadzaniu w blad ludzi, wyplacaja mniej swiadczen, czyli oszczedzaja.
  Profil uzytkownika: Misiaka     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-06-16 09:31
"Jesli jestes zatrudniona np na polowe etatu albo jestes w tym samym czasie w szkole i twoje dziecko jest tylko 4h w przedzszkolu Ty masz prawo pobierać polowe föräldrarpenning"

mi powiedzieli kiedys ze jak dziecko jest do 5h w przedszkolu to moge pisac na cały dzien....
  Profil uzytkownika: kamień     
Åke


Wpisów: 90
Od: 2010-05-12
2010-06-16 09:49
Pewnie macie rajcie ze wprowadzają w błąd (powiem szczerze ze ja jaszcze na własnej "skórze" tego nie doświadczyłam wiec nie wiem) tylko nie zapomnijcie o jednym ze jak weźmiecie za dużo FK się o to upomni i prędzej czy później będziecie musieli to oddać.Znam bardzo dużo takich przypadkowy. Trzeba podchodzić uczciwie do sprawy.
  Profil uzytkownika: Åke     
Forum -> Życie w Szwecji -> Macierzynski a semester
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 26 gości
oraz 0 użytkowników.


Sklepy Budowlane
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony