Odwiedzin 37842223
Dziś 1828
Wtorek 7 maja 2024

 
 

Forum: Na każdy temat - Nielegalne sprowadzanie psow - dla przestrogi!!!

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorNielegalne sprowadzanie psow - dla przestrogi!!!
KKKASIA


Wpisów: 65
Od: 2010-06-08
2010-06-11 11:35
Tak, jakby sie ktos jeszcze na forum pytal, czy moze zaryzykowac, i nielegalnie przewiezc swojego pieska do szwecji: http://www.wprost.pl/blogi /daniel_zysk/?B=1270
Szkoda pieskow!!!
  Profil uzytkownika: KKKASIA     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-06-11 12:18
bylo otym w szwedkich mediach .. wszystkie zostaly uspione .. a im powinni dac conajmniej po 10 lat ..

niech mnie tylko dopuszcza do wladzy .. beda moje prawa ..
  Profil uzytkownika: szary     
syla74


Wpisów: 67
Od: 2010-05-10
2010-06-11 22:25
Biedne pieski ,przykro mi bardzo ze taki los zgotowal im czlowiek niby przyjaciel.Moja malutka suczka przyjechala razem ze mna do Szwecji .Zaplacilam duzo za paszport ,czip i wszystkie badania bo jest tego warta.Dodam nawet ze odwiedzamy razem Polske 2 razy w roku,samolotem czy promem niema probemu .
  Profil uzytkownika: syla74     
+janosik+
paprykarz


Wpisów: 706
Od: 2010-01-26
2010-06-12 08:27
Biedne pieski
  Profil uzytkownika: +janosik+     
petitka18


Wpisów: 951
Od: 2007-01-20
2010-06-12 10:07
ludzie bez serca i uczuc!!!
  Profil uzytkownika: petitka18     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2010-06-12 10:21
...jakby im kazali wytruc dzieci to tez by to zrobili zaslaniajc sie prawem. taki narod i myslenie.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
Ewa Österlin


Wpisów: 402
Od: 2005-05-29
2010-06-12 12:29
Wpis wykasowany przez Administratora na prośbę autora.
  Profil uzytkownika: Ewa Österlin     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16837
Od: 2000-09-01
2010-06-12 12:48
"...jakby im kazali wytruc dzieci to tez by to zrobili zaslaniajc sie prawem. taki narod i myslenie."

Po ktoryms z takich przypadkow (dosc czesto sa lapani przemytnicy zwierzat z Polski) byl wywiad z jakims celnikiem i on mowil, ze nie maja za bardzo innego wyjscia. Nie moga odeslac zwierzat do Polski a do Szwecji nie moga ich wpuscic bez 3 miesiecznej kwarantanny. A za kwarantanne nie ma chetnych do placenia a celnikow nie stac.

Teraz tez, pisza wszedzie, ze musieli jo uspic, bo zwierzeta byly zabiedzone, itd. A popatrzcie na zdjecia w gazetach. Na futro tych psow. Czy tak wyglada futro zabiedzonego psa? Nie moga poprostu nic innego z tymi psami zrobic.

Anyway... przemycane zwierzeta sa zawsze usypiane juz na granicy i to sie raczej nie zmieni.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2010-06-12 19:51
"kupi ze sprawdzonej hodowli,wiedzac ze jego chec zaoszczedzenia troche koron,moze kosztowac zycie wielu zwierzat."
problem z tym, ze szwezkie piseski sa zdegenerowane poprzez ich idiotyczne przepisy, chodzi o kase, kase, kase. wszystko jest regulowane. w zwiazku z tym, ze szwecja nie wpuszczala przez dlugie lata zadnych psow nastapil "inavel". w kanadzie i usa wystarczy zaswiadczenie o szczepieniu na wscieklizne z ostatniego roku i piesek jezdzi sobie przez granice w ta i z powrotem z wlascicielami na wkacje. zaswiadczenie wydaje weterynarz za darmo. ale w szwecji oczywiscie panstwo musie zbijac kase na wszystkim, wiec paszporty,pierdoly. prosze tylko nie probowac mi wmawiac steku bzdur typu..."my w szwecji boimy sie wscieklizny" bo zarazone zwierzaki przelaza sobie przez granice bez zadnych papierow. za moich czsow bylo nawet na ten temat glosno. pewnie chcieliby pworwadzic kwarantanne dla przekraczajacy granice saren. ale sarny to olewaja majac wscieklizne czy tez nie laza sobie w ta i z powrotem.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2010-06-12 19:57
i przyznam sie... sama szmuglowalam mojego wilczka z polski. udalo sie. wcale nie dlatego, ze byl tanszy, ale dlatego, ze moj poprzedni kupiony z "renomowanej" hodowli byl niestabilny psychicznie, plus mial niedorozwoj bioder, dlatego musialam go uspic.to weterynarz mi powiedzial, ze szwedzkie psy maja duzo wiecej schorzen niz psy w innych krajach, wlasnie poprzez te ich przepisy, ktore nie pozwalaly wtedy zadnemu psu przekroczyc granicy bez kwarantanny.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
+janosik+
paprykarz


Wpisów: 706
Od: 2010-01-26
2010-06-12 20:03
Tak tylko ze sarny mogą Tez uważam ze to bzdura tym bardziej ze mieszkamy w UE. Kupujesz pieska np: emigrant ktory kilka razy w roku jezdzi do Polski musi przeplacac kase zeby tylko dostac 'paszport polsatu' i mogl przekraczac granice wewnatrz UE. To totalna bzdura. Znam kilka osob ktore placa lapowki i maja paszport. Tak jak mowisz nabijanie kasy, nic wiecej...
  Profil uzytkownika: +janosik+     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2010-06-12 20:10
lata mijaja i zapominam o szwedzkiej paranoi, gdy mi ktos to przypomni to uzmyslawia mi na nowow powody dla ktorych opuscilam ten kraj mlekime i miodem plynacy, te wyrocznie swiata. paszporty dla psow...pukneliby sie w te swoje zakute lby.najbardziej rozbawiaja mnie wpisy obroncow tych niedorzecznych praw. sprawdzaja sie slowa "klamstwo powtarzane tysiac razy staje sie prawda". tak nawiasem w kaliforni zalegalizowali maryske. teraz to juz sila ciezkosci rozniesie to dalej.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
kanadolka
Dziki Zachód


Wpisów: 5374
Od: 2004-06-10
2010-06-12 21:19
kajetan...zeby nie bylo nieporozumien. ty chociac nie bronisz tej paranoi.
  Profil uzytkownika: kanadolka     
buldożerka


Wpisów: 278
Od: 2010-06-03
2010-06-17 09:10
Jak chcialam kupic psa z polskiej hodowli to pani mi napisala ze moge go przemycic przeciez i nie musze czekac do 7 miesiaca zycia szczeniaka na wszystkie badania. Ja w szoku ! Baba z dobrej hodowli co w moich oczach jest juz kupa. Zdecydowalamsie na inna i moj piesek czeka na badania i bede mogla po niego pojechac za 3 miesiace

Znam duzo ludzi ktorzy kupuja psy w polsce i przewoza je na relanium 5 w bagaznikach albo w torbach jak nigdy nic i sprzedaja za ciezka kase. Potepiam ich bo sporo cztam i interesuje sie tym. Dla niektorych to jest dobre , jak widac w reportazu bo psy sa po okazyjnej cenie napewno bez rodowodu bo takie cos dyskfalifikuje i nie wiadomo czy nie maja wad genetycznych bo wiekszosc z nich pochodzi z pseudohodowli . Cena buldogaangielskigo z dobrej hodowli po dobrych liniach kosztuje tutaj ok 30.000 a w polsce 12 do 15.000 zmega wypasnym rodowodem to ktory pseudohodowca sie nie pokusi ? zawsze 2 tysiaki zarobione w kieszeni. Zal mi pieskow ktore zostaly uspione a z2gie strony patrzac na to powinna byc nauczka dla ludzi ze tak sie nie robi tylko szkoda ze kosztem innych.
  Profil uzytkownika: buldożerka     
Uwe
Alandy


Wpisów: 16551
Od: 2003-03-12
2010-07-27 14:04
Historii ciąg dalszy. Tyle, że Onet "dorabia" sobie conieco informacji. "Metro" bynajmniej nie wskazuje Polski jako jedynego źródła przemytu.
http://wiadomosci.onet.pl/ 2202820,12,w_szwecji_kwitnie_psi_przemyt_ z_polski,item.html

http://www.metro.se/se/art icle/tt/2010/07/20/hundsmuggel/

http://www.tv4play.se/nyhe ter/lokala_nyheter/karlskrona?videoId=1.1 726087
  Profil uzytkownika: Uwe     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16837
Od: 2000-09-01
2010-07-27 23:49
Metro tego nie pisze wprost, ale z jakich krajow byly psy ostatnio? Wszystkie sprawy o ktorych czytalem w ciagu ostatnich moze 5 lat dotyczyly psow przewozonych promem z PL.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Maggi30
Göteborg


Wpisów: 440
Od: 2010-05-05
2010-07-29 19:38
Troche obo tematu...

Moja kolezanka zabrala ze soba kota do Indii . Wystarczylo zaswiadczenie o szczepieniach i paszport. Regularnie odwiedzala z nim weta, wiec wsio zalatwione od reki.

To do Indii mozna zabrac zwierza (caly dzien w samolocie z przesiadkami), a do Szwecji nie da sie bez dziwnych wymagan.

Co do chorob szwedzkich rasowcow, to moja tesciwa caly czas ma problemy z owczarkami niemieckimi, a jej golden od urodzenia utyka. Na operacje psa wydala ponad 15 tysiecy koron.. Dla mnie to paranoja jest programowanie genetycznie wadliwych zwierzat. Zwykly kundel jest o wiele zdrowszy i ma piekniejsze futro, jak dostanie srednio wyszukana miche 2 razy dziennie i pobiega sobie po ogrodzie. Habsburgowie tez sie nie mieszali z innymi i mutowali sie od groma, ze az umierali we wczesnej mlodosci z powodu deformacji ciala i zaburzen czynnosci fizjologicznych.
  Profil uzytkownika: Maggi30     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16837
Od: 2000-09-01
2010-07-29 20:45
"Wystarczylo zaswiadczenie o szczepieniach i paszport. Regularnie odwiedzala z nim weta, wiec wsio zalatwione od reki."

"To do Indii mozna zabrac zwierza (caly dzien w samolocie z przesiadkami), a do Szwecji nie da sie bez dziwnych wymagan."


Sa takie same "dziwne wymagania" jak do Indii. Szczepionki i paszport. Przemytnicy przywoza samochod pelen psow bez zadnych papierow, to troche roznica.
  Profil uzytkownika: kajetan     
Forum -> Na każdy temat -> Nielegalne sprowadzanie psow - dla przestrogi!!!
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






sprzatanie (Haninge )
Malarze - Sztokholm (Lidingö)
Sztokholm- pracownik budowlany (Sztokholm)
Szukamy pracownikow do zespołu sprzątającego!  (Sundbyberg)
Pracownik återvinningscentral (Lidingö)
Sprzatanie Bromma i Täby (Täby)
Sprzatanie- Sztokholm (Älvsjö)
Sprzatanie (Stockholm)
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 30 gości
oraz 2 użytkowników.


Szwecja gospodarzem Eurowizji 2024.
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony