Odwiedzin 37797113
Dziś 890
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Przepisanie mieszkania po raz drugi.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPrzepisanie mieszkania po raz drugi.
agula86


Wpisów: 66
Od: 2008-08-30
2010-06-11 09:07
Witajcie. Nie można komentować starego wątku, więc rozpoczynam drugi raz ten temat. Mąż chce przepisać na siebie mieszkanie ponieważ brat, na którego to mieszkanie jest wrócił do Polski. Wszystkie dokumenty już złożyliśmy i jak na razie czekamy na decyzję. Tylko powiedziano nam, że tu sytuacja wygląda inaczej ponieważ można przepisywać mieszkanie, ale z ojca na syna, z syna na ojca, ale nie z brata na brata, bo to jest tak jak z kompisa na kompisa. I może być trudniej. Nie dawno słyszeliśmy, że jest w Szwecji takie prawo, że jak osoba mieszka minimum przez pół roku i opłaca rachunki, to mieszkanie przechodzi na tą osobę. Tyle, że nie wiemy gdzie możemy szukać tego paragrafu, aby w razie potrzeby się na nie powołać. Czy jest może ktoś, kto zna ten przepis i jest w stanie podać do niego link. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
  Profil uzytkownika: agula86     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-06-11 09:08
"Nie dawno słyszeliśmy, że jest w Szwecji takie prawo, że jak osoba mieszka minimum przez pół roku i opłaca rachunki, to mieszkanie przechodzi na tą osobę. "

mit
  Profil uzytkownika: kamień     
szary


Wpisów: 13026
Od: 2005-06-02
2010-06-11 09:45
w Svenska Bostäder jest tak ze jak ja chce komus oddac mieszkanie , to ta osoba musi mieszkac 3 lata pod tym samym adresem ,(byc zameldowana) wtedy moge ja wpisac na kontrakt .. a czy pozniej dostanie mieszkanie to tez nie jest pewne , wszystko zalezy od zarobkow .
  Profil uzytkownika: szary     
kama77


Wpisów: 358
Od: 2003-08-03
2010-06-11 10:14
od zarobkow i od zasad panujacych w danej administracji ... coz pozostaje , zyczc Wam powodzenia
  Profil uzytkownika: kama77     
agula86


Wpisów: 66
Od: 2008-08-30
2010-07-05 13:11
Niestety dostaliśmy negatywną decyzję, i co najgorsze, napisali aby brat mojego męża wypowiedział mieszkanie skoro dłużej nie jest mu ono potrzebne. Czy mogą nas wyrzucić z mieszkania skoro mój mąż widnieje ze swoim bratem jako szukający i dostali to mieszkanie na ich dwóch (inkomst), tyle że nie widnieje jako współwłaściciel?, ale w dokumentach Botkyrki są jego dokumenty.
  Profil uzytkownika: agula86     
Forum -> Życie w Szwecji -> Przepisanie mieszkania po raz drugi.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Personlig assistans Södertälje (Södertälje)
Firma zatrudni (Bandhagen )
Mycie okien (Stockholm)
Szukam do pracy. (Stockholm )
DAM PRACE / SPRZATANIE (Ödeshög)
Pracownik lesny ( röjning) (FAGERSTA)
zatrudnie , (Tanumshede)
Sprzątanie (Stockholm )
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 16 gości
oraz 0 użytkowników.


Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony