Odwiedzin 37770672
Dziś 1680
Wtorek 16 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Mieszkania na kontrakt

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorMieszkania na kontrakt
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-06-08 19:25
nigdzie na swiecie nie jest to legalne,odpowiedzialnosc ponosza i dajcy i bioracy pieniadze"

"Så säger lagen om svarta kontrakt
Vad säger lagen om köp och försäljning av svarta hyreskontrakt?
Det är den som säljer ett svart hyreskontrakt som begår ett brott. Inte köparen"

http://wwwc.aftonbladet.se /nyheter/9904/19/bo2.html
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-06-08 19:32
w szwecji mozesz legalnie sprzedac seks, mozesz nawet zarejesstrowac to jako dzialanosc gospodarcza i placic podatki
jednoczesnie nielegalne jest kupowanie seksu.

w szwecji mozesz legalnie kupic kontrakt na mieszkanie
nie mozesz go sprzedac legalnie, ale mozesz legalnie zamienic potem na np mieszkanie wlasnosciowe.
dlatego napisalem, ze sam placilem szwedowi, bo wiem ze za to nic mi nie grozi, an tez sie ma jak najlepiej i niezle sie dorobil na procederze.
W Szecji robisz tak
kupujesz dom z mieszkaniami lokatorskimi, potem sprzedajesz kontrakty lokatorom a potem bierzesz od nich pieniadze za czynsz.
Nielegalne?
powszechne
  Profil uzytkownika: darsim     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-06-11 11:36
a zobacz tu
http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=32336
moze obedzie sie bez łapówek
  Profil uzytkownika: kamień     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-06-11 11:38
szok. w innym temacie piszesz ze jestes bezrobotna i masz dlugi w kronofogden, w takiej sytuacji mozesz w kolejce 20 lat czekac.....
  Profil uzytkownika: kamień     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2010-06-11 12:19
szok, nie martw sie, sa spoldzielnie ktore nie patrza na to ze masz komornika.
  Profil uzytkownika: Misiaka     
anna.k


Wpisów: 49
Od: 2010-03-17
2010-06-11 13:09
Witam,najnowsza wiadomosc jest taka ze zatrzymano nasza rodaczke ktora handlowala mieszkaniami na wielka skale,,,wiec teraz bojcie sie wy wszyscy ktorzy mysleliscie ze cwaniactwo poplaca,,napewno beda sie dokopywac do osob ktorym zalatwila mieszkania ta osoba,,wiem ze nie tylko ona sie tym trudni,ale to juz cos,,
  Profil uzytkownika: anna.k     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-06-11 13:11
a skad masz takie info?? ploty pewnie, alebo prowokujesz....
  Profil uzytkownika: kamień     
majkaaa


Wpisów: 5
Od: 2010-03-17
2010-06-11 13:12
Slyszalam dzisiaj nawet o tym w radiu,,napewno osoby typu anna.k powidomily tych co trzeba,,nasza polska natura znowu wychodzi,,ktos mial lepiej i juz nie ma,,
  Profil uzytkownika: majkaaa     
stefan11


Wpisów: 17
Od: 2010-06-11
2010-06-11 13:16
Ta osoba byla jakis czas juz pod obserwacja policji,ale mam mieszane uczucia,w sumie pomogla wielu osobom za nieduza cene zamieszkac we wlasnym mieszkaniu,nie widze w tym nic zlego,nie wiem skad zawisc takich spolecznikow jak anna.k
  Profil uzytkownika: stefan11     
Normalny?


Wpisów: 3
Od: 2010-06-11
2010-06-11 14:01
Pomaga ludziom. daj spokoj. Pomaga znalezc mieszkania bostadsförmedling. To nie Polska!
  Profil uzytkownika: Normalny?     
stefan11


Wpisów: 17
Od: 2010-06-11
2010-06-11 14:17
Nastepny swiety,ktory gdyby tylko mial okazje i pare koron to chetnie zamienilby czekanie paru letnie na kilkumiesieczne,obudz sie w jakim ty swiecie zyjesz? wszedzie za pieniadze mozna sobie ulatwiac zycie,myslisz ze nabijanie ludziom kieszeni na wynajmie jest takie super? wlasnie przez takich swietych niektorzy pewnie nie dostana swoich mieszkan.
  Profil uzytkownika: stefan11     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2010-06-11 14:47
Pobieranie nierozsadnych czynszy, jest zabronione i swojego mozna dochodzic w Hyresnämnden.
Natomiast kupowanie kontraktow jest karalne i konsekwencje moze poniesc i sprzedajacy i kupujacy.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-06-11 16:13
Natomiast kupowanie kontraktow jest karalne"

z tego co wiem to nie
podaj zrodlo
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-06-11 16:23
sigtunahem
oglasza sie ze ma wolne mieszkania probuj
ladna okolica i blisko do lotniska
bez kolejki i lapowek

  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-06-11 16:26
http://www.sigtunahem.se/
  Profil uzytkownika: darsim     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2010-06-11 16:31
Zle....
mialo byc HANDEL kontraktami jest karalny...

a o konsekwencjach tutaj:

"Så säger lagen om svarta kontrakt
Vad säger lagen om köp och försäljning av svarta hyreskontrakt?
Det är den som säljer ett svart hyreskontrakt som begår ett brott. Inte köparen.


Köparen kan dock förlora hyresrätten och tvingas flytta om hyresvärden blivit vilseledd och inte varit medveten om svartköpet.


Bara det att begära ersättning för ett hyreskontrakt är olagligt.
Enligt hyreslagen kan en person som gör detta straffas med böter eller fängelse upp till två år.
Brottet anses som grovt om personen har missbrukat sin ställning eller sålt ett hyreskontrakt som ett led i en yrkesmässig verksamhet.
Om brottet uppdagas blir personen också skyldig att betala tillbaka pengarna.
Även att begära ersättning vid byte av kontrakt är olagligt."

Zrodlo:
Aftonbladet/Karin Lindstedt.


  Profil uzytkownika: Ronj@     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-06-11 16:53
"Köparen kan dock förlora hyresrätten och tvingas flytta om hyresvärden blivit vilseledd och inte varit medveten om svartköpet."

najczesciej to sa "hyresvärd" handluje kontraktami albo odbywa sie to w porozumieniu, wiec nic nie grozi kupujacemu

  Profil uzytkownika: darsim     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2010-06-11 16:59
Darsim, osoba o ktorej mowa w komentarzach jest svartmäklare a nie wlascicielem.

A swoja droga, jakby nie bylo handlu kontraktami, to moze i sytuacja mieszkaniowa bylaby inna.
Ilez to ludzi/par siedzi z dwoma mieszkaniami i czeka na okazje, zeby zarobic.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
szok


Wpisów: 2
Od: 2010-06-11
2010-06-11 18:52
Ludzie o czym wy mowicie! Wszedzie tak jest ze jak sie ma uklady - to ma sie prace , mieszkanie itd.... Tu kazdy Polak jak zlapie jakis kontakt to ma z tego dobre pieniadze. Mnie najbardziej przeraza w Polakach ze jak ktos ma pod gorke w zyciu - to wtedy najwiecej maja do powiedzenia sami Cwaniacy.
  Profil uzytkownika: szok     
muszelka


Wpisów: 4
Od: 2010-04-06
2010-09-13 11:31
[Wpis wykasowany przez Moderatora. ]
  Profil uzytkownika: muszelka     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-09-13 13:26
A ja nie rozumiem, ludzie wyjechali z z PL ,zeby nie kisic sie w lapowkach, w korupcji w niemoznosci czegokolwiek bez duzej gotowki na starcie, i ciagna za soba wszystkie smrody.

Oj, mentalnosci wyraznie jest nie do zmienienia!!!!

Wszedzie sa mozliwosci naciagania i oszukiwania i wyzyskiwania. Tylko chyba wiekszosci z nas nie chodzilo o to zeby sie ponownie grzebac w tym g.


Jezeli to jest tak proste jaki piszecie, to pewnie w przyszlosci bedzie wiecej kwitl ten biznes, w efekcie, poszkodowane beda tylko dzieci -czyli nastepne pokolenie. Proponuje, zebyscie juz teraz zaczeli oszczedzac na czarne kontrakty, bo nawet jezeli je zapiszecie w kolejki, to przyjada kolejni , ktorzy beda woleli kupic kontrakty, a te rynkowo pojda w gore. Oczywiscie alternatywa jesy praca na bialo, i zakup mieszkania na pozyczce bankowej.

Mi sie robi niedobrze, jak to czytam. I naprawde za dala od takiej gorszej kategorii Polakow, nalezy sie trzymac. Bo nie wiadomo co jeszcze bedziecie chcieli nielegalnie zdobyc!!! Tudziez, kogo jeszcze oszukac.
  Profil uzytkownika: karolina68     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-09-13 17:56
i ciagna za soba wszystkie smrody."

tu nie trzeba smrodu ciagnac tu jest byl i bedzie jasli ktos wyjechal z Polski do szwecji zeby go unikmac to trafil z deszczu pod rynne jak zreszta widac na powyzszym przykladzie
  Profil uzytkownika: darsim     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2010-09-13 19:12
Wiesia z Rutki-Tartak mogla w Polsce o czynszowym mieszkaniu tylko pomarzyc,tutaj ma takie za pare tysiecy pod stolem.Czy krytykujacy brali te kwestie pod uwage?
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Administrator


Wpisów: 736
Od: 2000-09-01
2010-09-14 00:22
Przypominam o regulaminie forum, którego zgodziliście się przestrzegać, szczególnie punkcie 4d

4. Wpisy na forum nie mogą zawierać:

d) Treści nawołujących do działalności niezgodnych z prawem.
Organizowanie lub proponowanie działalności niezgodnej z prawem jest zabronione.


http://www.poloniainfo.se/ kontakt/index.php?dzial=warunki_forum

Możecie sobie dyskutować o za i przeciw nielegalnemu sprzedawaniu kontraktów na mieszkanie jednak każde polecanie, pytania i propozycje konkretnych sprzedaży będą kasowane a jeżeli będą się powtarzać, to konsekwencją będzie zamknięcie konta.
  Profil uzytkownika: Administrator     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-09-14 02:21
mysle ze nie rozumiemy sie do konca.

Darsim jest komletnie oderwany od realiow polskich wiec zeby przyblizyc, mechanizm korupcji w zyciu codziennym, to nie przekrety politykow, ale to ze bez posmarowania nie ma dostepu do najzwyklejszych rzeczy. Placi sie pielegniarce, zeby wykonywala swoja prace, zeby dostac sie do dobrego specjalisty trzeba zostac jego prywatnym (platnym) pacjentem, o tym, ze budujac sie trzeba posmarowac bo nagle moze sie okazac, ze cos sie odwidzialo geodecie itp. Nie wspominajac, ze otwierajac wlasna dzialalnosc mozna spodziewac sie obowiazkowej ochrony. W malych miejscowowsciach rzadzaca 'mafia'potrafi tak ustawic np, ceny mieszkan ze bez posmarowania cena nie spadnie.

Ktos kiedys zaczal placic, a potem okazalo sie ,ze za normalne rzeczy trzeba dodatkowo placic pod stolem.

Wracajac do kontraktow, w tej chwili w STHLM w zaleznosci od dzielnicy, oczywiscie, 5 lat to jest czas, zeby dostac mieszkanie w przyzwoitej dzielnicy. W tych'gorszych' jak pewnie mozna poczytac na forum, czas jest znacznie krotszy. 'Gorszych' to jest bardzo wzgledne.

Ludzie w SE ujezdzaja w rozne kierunki za praca, i latwosc wymiany i dostepu do mieszkania to postawa tego, zeby normalnie funkcjonowalo panstwo. Im wiecej meszkan uziemnionych tym szybsza szansa na to ,ze w koncu wszyscy zaczna interesowac sie platnymi kntraktami. W efekcie albo mieszkania komunalne beda zlikwidowane, albo bez posmarowania i to sporej sumy nie bedzie szansy zeby dostac mieszkanie. A emigranci przegraja na tym bo wiadomo ,ze maja mniej pieniedzy i kolejne pokolenie, bedzie musialo yc uwiazane do rodzicow.

Nie wspominajac o tak oczywistej sprawie,ze jezeli bedzie kilka skandali wokol mieszkan, w ktore beda zamieszani Polacy, to pewnie na niektore stanowiska bedzie dyskretna dyrektywa zeby Nas nie przyjmowac. I znow beda glosy o rasizmie.


Joland Wacet z Rutki, owszem ma szanse cale zycie zyc na wynajmowaniu mieszkania, co moze sie przyczynic, ze Zocha ze Stalowej Woli chcaca zaczac zycie w SE, nie bedzie miala zadnej mozliwosci zeby stanac w kolejce po meszkanie. Bo kolejek nie bedzie.
  Profil uzytkownika: karolina68     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-09-14 02:31
ja moge krytykowac ten system korupcji, i ludzie zajmujacych sie tym precederem, oraz przypuszczac, ze wsrod kupujacych kontrakty sa tacy ,ktoryz zawsze chodza na skroty. Ale z drugiej strony, pewne sytuacje sa indywidulane, i patrzac czysto ludzkim okiem, pewnie niektorzy tak sobie pokomplikowali zycie, ze dziwne nie jest ze szukaja furtki nielegalnej.

Tyle, ze osoby zamieszkale w SE od wielu lat i majace dzieci, nie koniecznie musza placic cene za kogos innego, komu sie zachcialo zycia w Szwecji.
  Profil uzytkownika: karolina68     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-09-14 06:11
Ludzie w SE ujezdzaja w rozne kierunki za praca, i latwosc wymiany i dostepu do mieszkania to postawa tego, zeby normalnie funkcjonowalo panstwo"

widze karolina, ze nie rozumiesz nic z tego nie Polacy tu handel kontraktami przywiezli tylko po prostu jest i byl
w szwecji zawsze powszechny.W sztokholmie o ile pamietam oficjalne dane czeka w kolejsce na mieszkanie ponad 300 000 ludzi, wiec nie ch..n o prawie dostepu do mieszkania itp
bo krew zalewa jak sie takie glupoty czyta
  Profil uzytkownika: darsim     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2010-09-14 08:57
Caly swiat funkcjonuje na "fifty/ fifty"
wiec lepiej porownywac sie do tej polowki ktora jest lepsza,
no ale coz byc lepszym to "troche kosztuje"......
  Profil uzytkownika: columbus08     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2010-09-14 09:09
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Prosimy trzymać się tematu.]
  Profil uzytkownika: columbus08     
mudaki
Stockholm


Wpisów: 22
Od: 2009-11-12
2010-09-14 10:13
Ludzie! Kupowanie kontraktów jest oszustwem. Koniec, kropka. Niektórzy to mogą popierać, inni - tępić. Jak dla mnie, to jest to to same co kupowanie kradzionych przedmiotów ze sklepów: ubrań, RTV, AGD itd. Przecież to jest bardzo kuszące - kupić coś za pół ceny (załatwić mieszkanie poza kolejką). Nie zauważamy jednego - okradamy przecież samych siebie. Schodzimy do poziomu ludzi, którzy tym handlują. Dla mnie osobiście jest to nie do przyjęcia.
Wstydzę się również tym, iż jesteśmy tymi, którzy są zamieszani w te machloje
  Profil uzytkownika: mudaki     
mudaki
Stockholm


Wpisów: 22
Od: 2009-11-12
2010-09-14 10:15
Dodam iż sam nie mam mieszkania. I właśnie jestem w "normalnej" nie przyśpieszonej kolejce. Ale nie dlatego wyjechałem z Polski, żeby budować swoje życie tutaj na oszustwie. Inaczej mówiąc, jaki sens był w wyjeździe z PL?
  Profil uzytkownika: mudaki     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2010-09-14 10:18
"Klamstwem mozna daleko zajsc ale nie mozna nim wrtocic"

cos w tym jest ale nie kazdy umie to zrozumiec
  Profil uzytkownika: columbus08     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-09-14 12:15
Ludzie! Kupowanie kontraktów jest oszustwem. Koniec, kropka"

nie wedlug prawa szwedzkiego
czlowieku
koniec kropka

ps
nie popieram handlu kontaktami, przeciwnie, ale takie sa realia zycia w szwecji
i to nie Polacy je ustanawiali
sam bylem zmuszony kupic kontrakt, zeby nie bc na ulicy
od pozadnego, bardzo szanowanego szweda nie od Polaka
dla niego bylo to oczywiste, chociaz sam postepowal niezgodnie z prawem
  Profil uzytkownika: darsim     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2010-09-14 12:25
trzeba rozroznic w SE "co to jest kupowanie kontraktu?"
czy kupujesz go jako wlasnosciowe to jest O.K.

Jesli kupujesz "na czarno" CZYNSZOWE karalne, i w przypadku udowodnienia, natychmiastowa eksmisja z konsekwencjami prawnymi.
Za mieszkanie czynszowe nikt nie placi, dostaje sie z przydzialu
  Profil uzytkownika: columbus08     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2010-09-14 12:28
Wlascicielami kamienic z mieszkaniami czynszowymi sa w SE komuny, spoldzielnie i osoby prywatne.
  Profil uzytkownika: columbus08     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2010-09-14 12:35
"Jesli kupujesz "na czarno" CZYNSZOWE karalne, i w przypadku udowodnienia, natychmiastowa eksmisja z konsekwencjami prawnymi."

Sprzedaz jest karalna, nie kupowanie.

http://www.metro.se/se/art icle/2006/04/04/10/2229-23/index.xml

Ryzyko jest tez, ze sie jest "zakladnikiem" u wlasciciela budynku.
Pomijajac fakt, ze tyle ludzi czeka w kolejce na mieszkanie...i sie nie moze doczekac



  Profil uzytkownika: Ronj@     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2010-09-14 12:51
Uppd. 2006-04-06 14:17
ten artykul w METRO jest stary, wiec inf. mniej aktualne
  Profil uzytkownika: columbus08     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2010-09-14 12:59
Nic sie nie zmienilo.

Ten co kupuje kontrakt nie ponosi zadnych konsekwencji prawnych.
Aktykul podalam, bo wiecej bylo w nim napisane o procederze kupowania kontraktow.
Niemniej jednak ciekawe jest, jak te mieszkania sa "sprzedawane" i czy sa to mieszkania prywatnych wlascicieli, czy na zasadzie fikcyjnych zamian, gdzie jak "banka peknie" to oczywiscie wszyscy poleca.
Jak taki kontrakt ma sie do besittningsrätt?

Ale o tym dowiemy sie zapewne za jakis czas, jak pojawia sie tego typu pytania na forum.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2010-09-14 13:06
Bez komentarza:

"Min jakt på svartkontrakt börjar på nätet. Jag surfar runt bland hundratals bostadsannonser som lagts ut de senaste veckorna."


"Jag inser att jag behöver gå på personliga kontakter. En kamrat till mig minns att han för länge sedan hade kontakt med en svartmäklare. Jag får ett namn och telefonnummer."
  Profil uzytkownika: columbus08     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2010-09-14 13:51
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Prosimy trzymać się tematu.]
  Profil uzytkownika: columbus08     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-09-14 14:18
Darsim nie cierp tak za miliony bo w kolejce sa ustawione i dzieci, ktore czekaja na te dobre dzielnice.

Jak Ci pisze ,ze bez pieniedzy ludzie dostaja mieszkania, to znaczy, ze widze to na wlasne oczy.

Poza tym w pierwszmy poscie wyrazilam swoja opienie, przypommne Ci


'Wszedzie sa mozliwosci naciagania i oszukiwania i wyzyskiwania. Tylko chyba wiekszosci z nas nie chodzilo o to zeby sie ponownie grzebac w tym g.'


Mam dokladnie takie samo podejscie do handlujacego kontraktami Araba czy Szweda. Co wiecej, domyslam sie kto bedzie szukal kontraktu na czarno, tudziez, dostajac mieszkanie bedzie tak krecil,zeby wyciagac z niego pieniadze.
Zyjemy w spoleczenstwie, wiec nie da sie uniknac kontatow z ludzmi ,ktorzy maja kompletnie inne pojecia i wartosci, ale niewazne ile osob cos robi,ale wlasne zasady to podstawa.

Ja cenie u ludzi zasady, bo wiem, ze moge na nich polegac, bo np. za pare zlotych nie utopia mnie w lyzce wody. Oczywiscie, jak napisalam tez ponizej, sa przerozne sytuacje, i pewnie sa ludzie, ktorzy sa
usprawiedliwini dlaczego tak a nie inaczej postepuja.

Ale generalnie w SE jest wybor jak postepowac. Darsim w PL czesto nie ma tego wyboru. I to jest najwieksza roznica.
  Profil uzytkownika: karolina68     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-09-14 17:15
ja tez sobie cenie zasady
tylko ja pisze o faktach nie o zasadach
a faktem jest ze przynajmniej polowa mieszkan w obrebie scislego sztokholmu jest odstepowana za pieniadze na czarno
i nie Polacy to robia jest to w szwecji tak powszechne, ze nikogo to nie dziwi, ani nie oburza ci co wpadaja na tym sa nieliczni
to jest ogromny rynek
fakty
mnie sie to tez nie podoba, ale nie oszukujmy ludzi, ze Polacy smrod do szwecji przynosza karolina
czy ludzie sa zmuszeni?
alternatywa jest taka czekac 10- 20 lat albo zaplacic za kontrakt
w moim przypadku nie mialem wyboru tak ja to oceniam
kupilem od znajomego szweda za posrednikiem znajomego szweda obaj sa ludzmi z bardzo dobrymi zawodami i zarobkami i nie widzieli w tym nic zlego
wrecz przeciwniew
uwazali, ze robia mi przysluge
bo normalnie zalatwia sie to miedzy szwedami nie dopuszcza sie ludzi z zewnatrz

jeszcze raz podkreslam
jestem termu przeciwny
ale jaki kraj taki zwyczaj
Publicerat: tisdag 03 februari 2009 kl 05:00
"Att köpa hyreskontrakt är inte olagligt,"
"Förstahandskontrakt på hyresrätter har börjat säljas och köpas öppet på internet"

http://sverigesradio.se/si da/artikel.aspx?programid=83&artikel=2605 817



  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-09-14 17:19
z linku powyzej

"Stig Sandgren på Citypolisen i Stockholm säger att det är anledningen till att inget görs för att stoppa verksamheten.

– Det bedrivs inte någon spaningsverksamhet eller liknande mot den här typen av företeelser. Det är inte någon som bevakar den här typen av annonser och det är inte någon som jobbar mot det, säger Stig Sandgren."

czyli
policja nic nie nie ma takiego zamiaru
dziekúje
dowidzenia
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-09-14 17:26
jeszcze raz zaznaczam, zeby bylo jasne

- nikogo nie namawiam do kupowania
- osobiscie tez uwazam, ze w praworzadnym panstwie cos takiego nie jest do przyjecia
(wnioski przemilcze)
- pisze tylko o faktach o "zyciu w szwecji" a to niestety jego czesc
  Profil uzytkownika: darsim     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2010-09-14 18:15
jak zaobserwowac inne wykroczenia w SE i nie tylko to sa tzw. "rasje na np. narkotyki"
Dzieja sie one nie od razu, ale po pewnym czasie obserwacji i maksymalnej mozliwosci zebrania wlasciwych inf.

Dobrze jest wiec umiec czytac "miedzy wierszami"
  Profil uzytkownika: columbus08     
svedek


Wpisów: 116
Od: 2009-11-23
2010-09-14 19:22
Jak czytam te moralizatorskie gadki polskich szwedów to nie wiem czy płakać czy się śmiać. Jesteście tak ogłupieni przez szwedzki dobrobyt, ze juz nie widzicie w jakim systemie tkwicie, bo wam akurat jest dobrze w danym momencie. I po prostu gul wam skacze , ze inni polacy sobie radza w realiach w jakich wy byscie zgineli po 1 minucie.
  Profil uzytkownika: svedek     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-09-14 19:58
ze inni polacy sobie radza w realiach w jakich wy byscie zgineli po 1 minucie."

mozesz rozwinac, bo nic nie rozumiem?
  Profil uzytkownika: darsim     
svedek


Wpisów: 116
Od: 2009-11-23
2010-09-14 20:15
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Atak personalny]
  Profil uzytkownika: svedek     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-09-14 23:03
Svedek a TY nie rozumiesz, ze wlasnie o to chodzi zeby w koncu nie musiec zalatwiac, kombinowac i miec wokol siebie mnostwo osob ,ktore po karku przejda byleby do celu.

To jest luksus znacznie wiekszy niz kontrakt po roku.
  Profil uzytkownika: karolina68     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16833
Od: 2000-09-01
2010-09-15 01:44
Cala magia szwedzkiego prawa polega na tym, ze niektore sprawy sa legalne z jednej strony a nielegalne z drugiej. Wolno kupic kontrakt nie wolno sprzedac.

To jest na pewno swiadome. Kryminalizujac wszystkich to handel poszedlby do podziemia a tak policja sobie siedzi i patrzy a jak znajdzie chwile czasu to kogos tam dupnie.
  Profil uzytkownika: kajetan     
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2010-09-15 08:30
Inny przyklad takiej idiotycznej niesymetrycznosci prawa to tzw. sexköpslagen:

tylko osoba kupujaca uslugi seksualne jest scigana prawnie, osoba sprzedajaca jest niewinna .
  Profil uzytkownika: j23     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16833
Od: 2000-09-01
2010-09-15 08:55
Nic tylko kupic kontrakt na mieszkanie i swiadczyc tam uslugi seksualne
  Profil uzytkownika: kajetan     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2010-09-15 08:59
Karolina, rynek mieszkaniowy w Sztokholmie to jakis ewenement. Pomijajac ceny mieszkan, jezeli chce sie kupic (takie legalne, w szwedzkiej formie wlasnosciowe) za ceny wziete z kosmosu (np. 1,3 milj. za 23 kvm w Mälarhöjden) to jest jeszcze handel mieszkaniami czynszowymi.
Swego czasu zamienialam jedno duze mieszkanie na dwa mniejsze (gdzies musialam upchnac corke) Spekulantow bylo wielu i ceny byly bardzo zroznicowane.
Ceny? tak!
Zamieniajac moje ok 100 kvm na dwa po 50 kvm musialabym zaplacic miedzy 100.000 a 300.000, zaleznie od dzielnicy. Zaznaczan, czynszowe mieszkanie.

Teraz mam inna sytuacje i chce zamienic dwa mieszkania na jedno wieksze. Spekulantow jest wielu i ceny sa bardzo zroznicowane (w dalszym ciagu czynszowe mieszkania) Niektorzy desperaci sa gotowi zaplacic naprawde duzo i w mailach jest istny budgivning,
np: "jestesmy gotowi dac o 10% wiecej niz inni zainteresowani"

Tak ze, Karolina, nie tylko kupuje sie kontrakty z pierwszej reki (czy jak to ta forma wyglada?) ale jest tez inny handel, samymi lokalami i ich "wartoscia".
  Profil uzytkownika: Ronj@     
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2010-09-15 09:15
Mozna zaryzykowac teze, ze Szwecja jest jednym z najbardziej skorumpowanych krajow w UE.

To nie ja to wymyslilem tylko jeden ze szw. dziennikarzy, nie pamietam w jakiej gazecie to czytalem.

Nie, nie dlatego ze bardziej niz gdzie indziej jest tutaj powszechne dawanie lapowek w czystej postaci,
a wlasnie dlatego ze za lapowke mozna tez uznac pol-legalne sprzedawanie/kupowanie kontraktow
na wynajmowanie mieszkan czynszowych.
"Rynek" ten obraca prawdopodobnie setkami milionow koron (w skali roku).

Nie widac tego jednak w szacunkach organizacji typu Transparency Int.
Tak wiec Szwecja niezmiennie plasuje sie w czolowce krajow najmniej skorumpowanych .

  Profil uzytkownika: j23     
j23


Wpisów: 3544
Od: 2000-09-15
2010-09-15 09:41
Teza artykulu byla wyrazna:
tylko wprowadzenie czynszow rynkowych moze spowodowac ukrocenie korupcji mieszkaniowej.

Jak wiemy ten postulat w Sztokholmie nie przeszedl i dalej jest jak bylo.
No moze troszeczke zmienilo sie w ostatnich latach i czynsze w centrum sa dzis podobno o kilka procent wyzsze niz za porownywalne mieszkanie w np. Rinkeby .
  Profil uzytkownika: j23     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-09-15 10:51


W jezyku polskim sa dwa wyrazy korupcja, i spekulacje, ta pierwsza jest mierzona, ta druga jest dozwolona, Ceny mieszkan w STHLM sa spekulowane, Osoba sluzbowo wykorzystujaca swoje stanowisko do prywatnych celow to jest korupcja.
I korupcja jest zcigana z urzedu.


Jak to sie ma do tych mieszkan to sami sobie dopowiedzcie.
  Profil uzytkownika: karolina68     
dzch


Wpisów: 4287
Od: 2010-01-18
2010-09-15 11:32
Mozna zaryzykowac teze, ze Szwecja jest jednym z najbardziej skorumpowanych krajow w UE.
To typowa komiczna brednia darsima ktorej cytowanie swiadczy o bardzo starannym unikaniu myslenia
SE we jest klasyfikowana we wszystkich rankingach jako jeden z najmniej skorumpowanych krajow na swiecie.
W Pl 'musialem' dawac w lape xxx razy a SE nigdy nawet o tym nie pomyslalem choc napewno to sie zdarza.
  Profil uzytkownika: dzch     
broccoli
Niestety


Wpisów: 1787
Od: 2003-02-17
2010-09-15 11:45
Racja Dzch.

Im bardziej na południe, tym korupcja jakby większa.

Akurat Darsimowi może poziom cukru, ciałek jakichś lub THC albo serotoniny spadł jak pisał wpis se.

Znajomości, układy i korupcja dotyczy Skandynawii raczej mniej niż na kontynencie.
  Profil uzytkownika: broccoli     
kingus


Wpisów: 419
Od: 2009-12-26
2010-09-15 13:28
Ale przecież dla desperatów, którzy pilnie potrzebują mieszkania wiele spółdzielni ma rozwiązanie- bostadsnabben. Wystarczy chcieć trochę posiedzieć na necie i ma się legalnie kontrakt za darmo!
Jakby wszyscy korzystali z tej opcji, czy normalnej, kolejkowej, to by handel zniknął. Czyli co, ludzie są zbyt leniwi, czy jak?
  Profil uzytkownika: kingus     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-09-15 13:53
ja czasem podejrzewam, ze sa tacy, ktorzy nie maja po prostu zarobkow na bialo, zeby wykazac je do staniecia w kolejce.

Ale to moje takie przypuszczenia.
  Profil uzytkownika: karolina68     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2010-09-15 14:22
No to tak dla rozladowania nastrojow o tel legalnosci:

Na wydziale prawa student przychodzi na egzamin z logiki i bezczelnie pyta profesora:
- Pan się łapie w tej logice panie Profesorze?
- Oczywiście, co za pytanie.
- To ja mam taką propozycję panie Profesorze. Zadam panu pytanie i jeśli pan nie odpowie stawia mi pan 5, a jeśli pan odpowie wywala mnie pan na zbity pysk.
- Dobrze. Niech pan pyta.
- Co obecnie jest: legalne, ale nie logiczne, co jest logiczne ale nielegalne, a co nie jest ani logiczne ani legalne?
Profesor nie znał odpowiedzi i postawił studentowi 5.
 Następnie woła swojego najlepszego studenta i pyta go o odpowiedź.
Ten mu natychmiast odpowiada:
- Ma pan panie Profesorze 65 lat i jest pan żonaty z 25 letnią kobietą, co jest legalne, ale nie logiczne.
Pana żona ma 20 letniego kochanka, co jest logiczne ale nielegalne.
Pan stawia kochankowi swojej żony 5 chociaż powinien go pan wywalić na zbity pysk
 i to nie jest ani logiczne ani legalne...
  Profil uzytkownika: columbus08     
majkaaa


Wpisów: 5
Od: 2010-03-17
2010-09-15 15:21
Ludzie o czym wy piszecie,,ludziom nie chce sie siedziec przy necie,bo gdyby im sie chcialo kazdy mial by swoje wlasne mieszkanie,,fantazja was ponosi czy jestescie tak oderwani od realiow zycia siedzac na swoich socjalach i madrojac sie na necie,,bo chyba piszac w tych godzinach nie powiecie ze jestescie w pracy i ciezko wam,,,ludzie...opanujcie sie i nie wprowadzajcie innych w blad,,poza wyjatkami na mieszkanie czeka sie tutaj czesto latami,wiec calkowicie rozumiem tych ktorzy nie moga tyle czekac na swoja szanse,
  Profil uzytkownika: majkaaa     
dario1


Wpisów: 71
Od: 2008-04-29
2010-09-15 18:08
Dokladnie sie z toba zgadzam,zaklamane przyzwoitki,gadajace o normach spolecznych,sa duzo grozniejsze niz ludzie ulatwiajacy zycie innym rodakom,,same siedza na socjalach naginajac tutejszy system,albo bedac utrzymankami swoich szwedzkich mezow nie moga przebolec ze teraz kontrakty sa dostepne dla przecietnej kieszeni a nie jak za ich czasow,,poprostu polska zawisc znana juz na calym swiecie,ktos ma lepiej a ja nie moge tego przebolec..najlepiej nie piszcie o rzeczach ktore was nie dotycza,czekajcie cierpliwie na wasz ciezko zalatwiny socjal,,i nie zatrowajcie ludzi swoja propaganda prosto z radia maryja.
  Profil uzytkownika: dario1     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16833
Od: 2000-09-01
2010-09-15 18:18
Dlaczego z radia maryja? Czy dla ciebie kazdy, ktory nie kradnie to swiety? Wyobraz sobie, ze sa ludzie, ktorzy nie kupuja kontraktow, bo moga zalatwic sobie mieszkanie legalnie. Wielki bohater, kurde, bo kontrakt na czarno kupil. To tak jakbys sie chwalil, ze kupiles DVD na stadionie tysiaclecia bo cie nie stac na bilet do kina.
  Profil uzytkownika: kajetan     
kingus


Wpisów: 419
Od: 2009-12-26
2010-09-15 18:27
Nie zamierzam się nikomu tłumaczyć, co ja robię o tej porze na necie, ale na socjalu nie siedzę, ani nie mam męża Szweda. Możecie sobie gadać, że tylko kupno kontraktu rozwiązuje sprawę, a ja dostałam mieszkanie po 2 tyg siedzenia na bostadsnabben i właśnie znajomym załatwiłam teraz mieszkanie z tejże kolejki w pół roku. A za kasę przeznaczoną na kontrakt można np. umeblować swoje mieszkanko, ale jak kto woli. Ja absolutnie nie gardzę ludźmi kupującymi kontrakty, zapewne nie słyszeli o takim czy innym rozwiązaniu, bądź nie spełniają warunków. A mieszkać gdzieś trzeba. Ale chamskie naskakiwanie na ludzi, którzy chcą coś podpowiedzieć, to już szczyt głupoty! Pisanie głupot na temat ludzi o których nie ma się zielonego pojęcia ani o ich sytuacji osobistej jest nie na miejscu. Swoje 3 grosze schowajcie sobie do kieszeni.
  Profil uzytkownika: kingus     
dario1


Wpisów: 71
Od: 2008-04-29
2010-09-15 18:37
[Wpis wykasowany przez Moderatora. ]
  Profil uzytkownika: dario1     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16833
Od: 2000-09-01
2010-09-15 18:41
[Wpis wykasowany przez Moderatora. ]
  Profil uzytkownika: kajetan     
stefan11


Wpisów: 17
Od: 2010-06-11
2010-09-15 18:45
Czy wy naprawde uwazacie ze wynajmowanie mieszkan od innych polakow,nabijanie im kieszeni jest ok,a kupno wlasnego kontraktu jest zle? wydaje mie sie ze te piekne glosy rodakow ktorzy brzydza sie polskim cwaniactwem naleza do ludzi ktorzy sami wynajmuja swoje mieszkania innym i w ten sposob zarabiaja,a ludzie ktorzy sprzedaja takie kontrakty to poprostu ich naturalna konkurencja,,i to jest prawda o rodakach ktorzy zyja tutaj uczciwie,placa podatki i tworza piekna,czesto stara polska emigracje,,tylko zauwazcie ze wizerunek polaka teraz jest calkiem inny niz jak wy tu przyjechaliscie,,zdecydowanie jest lepszy teraz,niz za waszych uczciwych czasow,i kontrakty wcale temu nie przeszkadzaja,,oczywiscie nie pisze o wszystkich,bo sa tez naprawde uczcciwi i prawi Polacy.,
  Profil uzytkownika: stefan11     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2010-09-15 18:48
Z tego wynika ze nalezy ci sie Dario1 opie...iel ze w ogole rozpoczeles taki temat - osobiscie zartuje, ale uwazam ze sam temat byl/jest O.K. tylko jak zawsze do rozmow trzeba byc partnerem.....

Nikomu sie nie zabroni pisac/mowic ale mozna wplynac na to JAK dyskutanci beda pisac/mowic.
  Profil uzytkownika: columbus08     
dario1


Wpisów: 71
Od: 2008-04-29
2010-09-15 18:50
[Wpis wykasowany przez Moderatora. ]
  Profil uzytkownika: dario1     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2010-09-15 18:50
Jak na razie to ty oceniasz innych, nie znajac ich.
Wiec moze powstrzymaj sie od atakow na ludzi co maja inne zdanie niz ty i kilku tobie podobnych.
Na kupiony kontrakt nie musi nikogo "stac" bo w tych dzielnicach za ktore placicie, to inni chcieli by doplate zeby mieszkac, ale zalezy jakie sie ma wymagania.

Sprawdz tylko jak to sie ma prawnie, zeby to mieszkanie zatrzymac jak cos sie sypnie...besittnigsrätt/skydd, to jest wazniejsze od troche zaplaconego grosza. Bo sam fakt, ze to kosztuje tak malo, dziwi mnie.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16833
Od: 2000-09-01
2010-09-15 18:53
stefan11, czy ty serio myslisz, ze nie ma w tym kraju innej mozliwosci zalatwienia sobie mieszkania niz wynajmowanie na czarno jakiejs pryczy u Polaka w 10 osobowym pokoju albo kupowania kontraktu? I czy myslisz, ze ludzie dziela sie na tych, ktorzy wynajmuja innym i tych ktorzy wynajmuja od innych?

Czy wizerunek Polaka sie jakos szczegolnie zmienil w ta czy w tamta? Nie wydaje mi sie. Caly czas znani jestesmy glownie ze sprzatania i budowania.
  Profil uzytkownika: kajetan     
stefan11


Wpisów: 17
Od: 2010-06-11
2010-09-15 18:59
Kajetan,dla przecietnego rodaka,mozliwosci nie ma wiele,oswiec mnie jezeli wiesz wiecej niz ja,,albo wynajmuje,nabijac kase innym,albo kupi kontrakt i jest sam sobie panem,albo czeka,czesto latami..
  Profil uzytkownika: stefan11     
columbus08


Wpisów: 1605
Od: 2010-09-07
2010-09-15 19:00
dlaczego atmosfera rozmow zaczyna byc/jest jak w

Ble.... zamiast cieszyc sie ze to juz 10 lat, gdzie mozna naprawde dostac duzo pomocy, wymianic zdania to widze ze ... a szkoda pisac, ide na basen ......
  Profil uzytkownika: columbus08     
dario1


Wpisów: 71
Od: 2008-04-29
2010-09-15 19:06
[Wpis wykasowany przez Moderatora. ]
  Profil uzytkownika: dario1     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16833
Od: 2000-09-01
2010-09-15 19:22
"Kajetan,dla przecietnego rodaka,mozliwosci nie ma wiele,oswiec mnie jezeli wiesz wiecej niz ja,,albo wynajmuje,nabijac kase innym,albo kupi kontrakt i jest sam sobie panem,albo czeka,czesto latami.."

I tak i nie. Nie wiem jak to wyglada dla "przecietnego polaka", czy obywatela Unii ogolnie, jezeli jestes w miare zadbany, roztargniety i potrafisz sie porozumiec po angielsku, to powinno dac sie wynajac mieszkanie albo pokoj od kogos legalnie, czyli za taka cene jaka on placi, ewentualnie +10% jezeli mieszkanie jest umeblowane. Na wlasne mieszkanie czynszowe w centrum Sztokholmu rzeczywiscie sie czeka latami albo dziesiatkami lat, ale nie trzeba (na poczatek) mieszkac w centrum Sztokholmu.

Nie wiem po jakim czasie mozna ubiegac sie o pozyczke na mieszkanie, ale mozna znalezc mieszkania po przystepnych cenach, za kilkaset tysiecy koron. Splacanie takiej pozyczki rozlozonej na 30 lat to mniej niz sie placi Polakowi za prycze.... wiec po co?

Ja rozumiem, ze ktos przyjezdzajacy do nowego kraju moze wiele rzeczy nie wiedziec. Ale wtedy powinien sie dowiedziec, a nie wychwalac przekrety jako jedyna wlasciwa droge zycia.
  Profil uzytkownika: kajetan     
dario1


Wpisów: 71
Od: 2008-04-29
2010-09-15 19:22
[Wpis wykasowany przez Moderatora. ]
  Profil uzytkownika: dario1     
kingus


Wpisów: 419
Od: 2009-12-26
2010-09-15 19:25
Dario, masz pretensje do całego świata, że nie masz własnego kontraktu? Opanuj się. Nikt tu też nie miał tak pięknie w życiu jak ci się wydaje, każdy ma swój bagaż doświadczeń. Po prostu niktórzy mają to już za sobą, czego i tobie życzę.
  Profil uzytkownika: kingus     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2010-09-15 19:25
Drogi dario...z Rinkeby? czy Jordbro
Wystarczy juz! Mnie nie interesuje gdzie mieszkasz i za ile!
skoncentruj sie na tym, co pisze.
Czyzby moje komentarze byly tak niezrozumiale?
albo ty nie chcesz zrozumiec, dla wlasnej wygody i zacietrzewienia.

Po raz kolejny!
wy co kupujecie kontrakty, sprawdzcie wasz besittningsrätt/skydd.
Jak wygladaja wasze kontrakty. Przeczytaj co wczesniej napisalam, nie znacie jezyka i tak samo jak podpisujecie "umowy o prace" tak samo moze podpisujecie kontrakty na mieszkania?

Zdanie nie zmienie, kupowanie kontraktow to oszustwo, czy to robi Polak, czy nie i tego nie popieram!
  Profil uzytkownika: Ronj@     
stefan11


Wpisów: 17
Od: 2010-06-11
2010-09-15 19:29
OK,Kajetan,zejdzmy jednak na ziemie,,ja nie mowie o waskiej grupie,pracujacej na bialo,majacej zdolnosci kredytowe i znajacej jezyki,,pisze o przecietnym polaku,jakich mijasz na ulicy,,takich sa tysiace,dziesiatki tysiecy,a twoja grupa to moze kilkaset osob,,te tysiace,nie maja nawet pracy na bialo,,jak maja to kontrakt na pol roku,,pracuja caly dzien,wracaja do domu po 20stej i naprawde nie maja czasu na stanie w kolejkach latami,a kredytu tez nikt im nie udzieli,,jezyki tez czesto sa dla nich zagadka,,wiec ktos taki po 60godzinach tyrki tygodniowej,tez chcialby zamieszkac tu z zona i dziecmi,ma do tego prawo? dla niego istnieje tylko niepewny wynajem,albo kontrakt na ktory go stac,,wiec nie widze w tym naprawde nic zlego..
  Profil uzytkownika: stefan11     
dario1


Wpisów: 71
Od: 2008-04-29
2010-09-15 19:35
Droga Ronj@,mieszkam zdecydownie w innych dzielnicach,niz wymienione przez Ciebie i z tego co wiem,kontrakty tam naleza do rzadkosci,chyba jestes na innym pulapie,,moze kiedys tak bylo,,ale obecnie osmiornica zla zalatwia mieszkania w zdecydowanie atrakcyjniejszych miejscach,,po prostu smiesza mnie opowiesci ludzi jakie to niby jest zle,,skoro tylu normalnych rodzin na tym korzysta,,poczytaj wpis stefana a moze tez cos zrozumiesz,,
  Profil uzytkownika: dario1     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2010-09-15 19:42
Po ostatnim wpisie Stefana, to naprawde zastanawiam sie jak te wasze kontrakty wygladaja.
Kto wynajmuje ludziom bez udokumentowanych dochodow legalne mieszkania?
Nastepna instancja Hyresnämnden?
Nie, zaczniemy od forum na poloniainfo...."Pomocy"?
  Profil uzytkownika: Ronj@     
kingus


Wpisów: 419
Od: 2009-12-26
2010-09-15 19:53
Nie od razu Rzym zbudowano. Ludzie mieszkający dwa czy trzy lata w SE chcą już mieć tyle co ludzie mają po 10 latach. Zamiast się cieszyć, że są jednak perspektywy. Myślę, że najpierw trzeba się skoncentrować na pracy na biało, reszta sama przyjdzie. Bo po co ściągać rodzinę, jeżeli nie można zapewnić im nawet ubezpieczenia? Wszystko jest możliwe i osiągalne, tylko trzeba trochę cierpliwości.
  Profil uzytkownika: kingus     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16833
Od: 2000-09-01
2010-09-15 21:08
"OK,Kajetan,zejdzmy jednak na ziemie,,ja nie mowie o waskiej grupie,pracujacej na bialo,majacej zdolnosci kredytowe i znajacej jezyki,,pisze o przecietnym polaku,jakich mijasz na ulicy,,takich sa tysiace,dziesiatki tysiecy,a twoja grupa to moze kilkaset osob,,te tysiace,nie maja nawet pracy na bialo [...] "

stefan11, nie przesadzaj. Zdecydowana wiekszosc Polakow w Szwecji zyje w miare normalnie. Na tyle normalnie, ze ich na ulicy nie "zauwazysz". Nie mowie tu o zadnych luksusach ale podstawowe sprawy jak praca legalna, mieszkanie, samochod. Teraz Europa jest otwarta i nie trzeba przyjezdzac i siedziec na czarno w ukryciu jak jeszcze kilka lat temu. Czesc ludzi wybiera zycie na czarno, bo moze inaczej nie potrafi ale nie jest to ani normalne, ani konieczne. To jest margines (chodzi mi tu o liczby)

Tutaj na PoloniaInfo od czasu do czasu sa ogloszenia o spotkaniach informacyjnych a to o mieszkaniach, a to o zakladaniu firmy, a to o podaktach, albo innych rzeczach. Spotkania sa organizowane przez polonijne organizacje i spotkanie jest z przedstawicielami szwedzkich instytucji i polskim tlumaczem. Bylem kiedys na takim spotkaniu i bylo tam moze ze 20 osob. A reszta tysiecy nie jest zainteresowana. To jest wybor, czy chce sie zamieszkac w nowym kraju i nauczyc jak dziala spoleczenstwo, czy zyc jak polczlowiek w jakiejs budzie, czy lewym kontrakcie, byc wyzyskiwanym na kazdym kroku i uwazac to za normalne.
  Profil uzytkownika: kajetan     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-09-15 21:40
OBS
J23
2010-09-15 09:15

Mozna zaryzykowac teze, ze Szwecja jest jednym z najbardziej skorumpowanych krajow w UE.

To nie ja to wymyslilem tylko jeden ze szw. dziennikarzy, nie pamietam w jakiej gazecie to czytalem."
i dalej dzch
2010-09-15 11:32
Mozna zaryzykowac teze, ze Szwecja jest jednym z najbardziej skorumpowanych krajow w UE.
To typowa komiczna brednia darsima ktorej cytowanie swiadczy o bardzo starannym unikaniu myslenia"

musze sprostowac
to nie ja jestem tym swzwedzkim dziennikarzem, ktory to napisal


chociaz faktycznie moge sie z nim zgodzic



  Profil uzytkownika: darsim     
COMODO


Wpisów: 359
Od: 2004-05-30
2010-09-15 22:51
kajeta
naublizales bardzo wielu ludziom w swojej ostatniej wypowiedzi
czemu
sprawia ci to radosc czy dowartosciowuje cie to
  Profil uzytkownika: COMODO     
PaweleM


Wpisów: 889
Od: 2010-01-29
2010-09-15 22:54
tylko frajerzy kupują kontrakty na mieszkania skoro wystarczy tylko poklikać trochę na necie w "anmäll intresse" i po miesiącu przychodzi zaproszenie na visning . legalnie i bezboleśnie(dla portfela)
  Profil uzytkownika: PaweleM     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-09-15 23:03
Moi znajomi dostali mieszkania, ktos inny pisze ze nie ma szans. Na stronie Sztokholmu Polonii tez mam wrazenie ze np. w tym Hässelbyhem mozna bardzo szybko dostac mieszkanie. To gdzie koncu jest prawda???


A Kajetan nie napisal niczego co by obrazalo, napisal jaka jest rzeczywistosc, Comodo przeczytaj jeszcze raz ponizszy fragment::

'To jest wybor, czy chce sie zamieszkac w nowym kraju i nauczyc jak dziala spoleczenstwo, czy zyc jak polczlowiek w jakiejs budzie, czy lewym kontrakcie, byc wyzyskiwanym na kazdym kroku i uwazac to za normalne.'


Mysle, ze to jest dobra rada zyciowa, jak uniknac wyzyskiwania. Jezeli faktycznie na spotkanie informacyjne przychodzi 20 osob, to znaczy albo nnie ma zapotrzebowania na informacje, czy tez ludzie nie daza zeby poprawic swoj status. Potem trudno na caly swiat zwalac wine za swoja abnegacje.
  Profil uzytkownika: karolina68     
COMODO


Wpisów: 359
Od: 2004-05-30
2010-09-15 23:05
kajetan
polczlowiek w jakiejs budzie
uwazam ze za to okreslenie powinienes przeprosic
ja piec lat mieszkalem w budzie,spalem na ulicy,nie wstydze sie tego jak zaczynalem w szwecji,
faktem jest ze na dzien dzisiejszy osiagnolem te minimum co pisales auto,mieszkanie itd,a moze i nawet wiecej ale czesto wracam w myslach do tamtych chwil,jak dzien na ulicy bez jedzenia nie dzielil sie na godziny tylko na minuty bo policja za rogiem
nawet nie wiesz jak wielu moich znajomych chce sie wyrwac z pracy na bialo,jak wielu zostalo oszukanych przez innych polakow
sam pracuje w szwedzkiej firmie ale moj kontrakt daje wiele do zyczenia...
moj znajomy szwed powiedzial mi niedawno ze jesli np.zmienie prace na prace gdzie nie bedzie polakow,to co mnie moze spotkac
5szwedow z ktorymi sie dogadam ale 15 co bedzie rasistami
albo powiedz mi dlaczego polacy zmieniaja nazwiska na szwedzkie-podpowiem ci,bo Kowalski nie ma szans na prace bo nie jest Olsson
ale dobrze wiedziec ze ty rozgraniczas ludzi na polludzi ,polczlowiekow....
  Profil uzytkownika: COMODO     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-09-15 23:16
zyc jak polczlowiek nie znaczy byc jak polczlowiek


Comodo, mozesz uczciwie napisac skad miales kopa zeby tkwic w tej sytuacji. Dowiadczenia hard., Fajnie,ze wyszedles.
  Profil uzytkownika: karolina68     
PaweleM


Wpisów: 889
Od: 2010-01-29
2010-09-15 23:16
comodo, przeczytaj cala wypowiedz jeszcze raz, ze zrozumieniem

"""Tutaj na PoloniaInfo od czasu do czasu sa ogloszenia o spotkaniach informacyjnych a to o mieszkaniach, a to o zakladaniu firmy, a to o podaktach, albo innych rzeczach. Spotkania sa organizowane przez polonijne organizacje i spotkanie jest z przedstawicielami szwedzkich instytucji i polskim tlumaczem. Bylem kiedys na takim spotkaniu i bylo tam moze ze 20 osob. A reszta tysiecy nie jest zainteresowana. To jest wybor, czy chce sie zamieszkac w nowym kraju i nauczyc jak dziala spoleczenstwo, czy zyc jak polczlowiek w jakiejs budzie, czy lewym kontrakcie, byc wyzyskiwanym na kazdym kroku i uwazac to za normalne."""
  Profil uzytkownika: PaweleM     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16833
Od: 2000-09-01
2010-09-15 23:23
"kajetan
polczlowiek w jakiejs budzie
uwazam ze za to okreslenie powinienes przeprosic
ja piec lat mieszkalem w budzie,spalem na ulicy,nie wstydze sie tego jak zaczynalem w szwecji,"


Comodo, nie nazwalem nikogo polczlowiekiem. Nazwalem zycie w budzie zyciem polczlowieka. Ale jezeli ty uwazasz to za zycie godne, to cie przepraszam.
  Profil uzytkownika: kajetan     
COMODO


Wpisów: 359
Od: 2004-05-30
2010-09-15 23:24
karolina
nie bede sie rozpisywac o sobie ,ale dzis nawet dzieki mnie zaczol prace na BIALO jeden chlopak,zna jezyk,zna sie na pracy,byl nawet brygadzista,ale caly czas na czarno,niedawno zadzwonil do mnie ze chcialby juz zamieszkac z zona i dwojka malych dzieci razem,moglem mu pomoc i pomoglem
dzis inny kolega zadzwonil ze zona mu postawila warunek ,najdalej za miesiac chce byc przy nim z dzieckiem,i wiem ze takich ludzi szukajacych startu na BIALO jest setki
sa tez ludzie ktorym odpowiada na czarno ale to tez LUDZIE
  Profil uzytkownika: COMODO     
COMODO


Wpisów: 359
Od: 2004-05-30
2010-09-15 23:27
kajetan
to nie jest zycie godne
ale wielu znosi wiele by tylko wyslac jak najwiecej do polski rodzinie
  Profil uzytkownika: COMODO     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-09-15 23:32
Te zony w Polsce najnormalniej boja sie o swoich mezow zagranica, Opinia leci do Pl a do tego jeszcze brukowce pisza artykuly, ktore wcale nie uspokajaja . Trudno sie dziwic.
  Profil uzytkownika: karolina68     
COMODO


Wpisów: 359
Od: 2004-05-30
2010-09-15 23:38
sa i takie co sie boja ,ale sa i takie co chce by dzieci mialy ojcow w domu i aby dzieci mialy normalny dom i obu rodzicow codziennie
np.niedzielne spacery-rodzice i dzieci...w koncu razem
ja teraz tak mam,a ile lat o to walczylem by zapewnic tu mojej rodzinie lepszy start w szwecji niz ja mialem...
  Profil uzytkownika: COMODO     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16833
Od: 2000-09-01
2010-09-16 00:45
Ja nie mowie ze jest latwo, mowie, ze jest to mozliwe. Kiedys trzeba bylo sie chowac przed policja, dostac azyl, albo miec lewe papiery, itp. ale teraz mozna tu normalnie legalnie przebywac i mieszkac. Nic nie stoi na przeszkodzie, zeby przyjechac legalnie do Szwecji i zaczac normalna prace i wynajac normalnie mieszkanie. I wiele ludzi tak wlasnie robi.

Ja nie neguje, ze sa ludzie, ktorzy przyjezdzaja zyc i pracowac nielegalnie, sa oszukiwani itd. Mozliwe, ze niektorym to sie nawet bardziej oplaca, jezeli przyjezdzaja na krotki okres i nie maja zamiaru tu mieszkac. Ale jak ktos mi tu pisze, ze w Szwecji jest moze kilkuset Polakow na bialo, ktorzy maja legalna prace i mieszkanie a reszta nie ma wyboru innego niz mieszkac u Polakow albo kupowac lewe kontrakty to sorry...
  Profil uzytkownika: kajetan     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-09-16 06:00
tylko frajerzy kupują kontrakty na mieszkania skoro wystarczy tylko poklikać trochę na necie"

powiedzmy inaczej, ze tylkjo frajerzy mieszkaja w pewnych dzielnicach w ktorych wystarczy poklikac na necie zeby dostac kontrakt

ale trzeba czasu zeby to zrozumiec

  Profil uzytkownika: darsim     
PaweleM


Wpisów: 889
Od: 2010-01-29
2010-09-16 07:23
oczywiście darsimku, jak zwykle masz swoja depresyjna racje

ci co płaca 35 tysięcy lub więcej za te kontrakty tez dostają te mieszkania w tych samych dzielnicach bo przecież nie na östermalmie
wiec kto jest tu frajerem?
  Profil uzytkownika: PaweleM     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-09-16 16:49
kontrakt na östermalmie kosztuje kilkaset tysiecy koronPawelku, ale tam nowo przybyli Polacy nie kupuja.
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-09-16 16:55
oczywiście darsimku, jak zwykle masz swoja depresyjna racje"

a skad ci sie pawelku w tej slodkiej glowce ubzduralo, ze ja mam jakas depresje?
psychologiem tez jestes i stawiasz diagnozy na podstawie ortografi?
ja sie tu dobrze bawie Pawelku, nie pomyslales nigdy o tym?
czemu bym pisal inaczej?

  Profil uzytkownika: darsim     
PaweleM


Wpisów: 889
Od: 2010-01-29
2010-09-17 23:07
no tak ,
źle się wyraziłem, chodziło mi o "fatalistyczna" racje, a nie "depresyjna" , wybaczysz mam nadzieje )

ale tak czy inaczej
frajerzy płaca po kilkadziesiąt tysięcy za "załatwienie" kontraktu na mieszkanie w dzielnicach, w których można dostać kontrakt za darmo po 3 miesiącach klikania w "anmäll intresse". Moj kolega poszedł osobiście do jednej ze spółdzielni, pokazał umowę o prace i za dwa czy trzy dni dostał klucz do swojego mieszkania .


do COMODO

"""To jest wybor, czy chce sie zamieszkac w nowym kraju i nauczyc jak dziala spoleczenstwo, czy zyc jak polczlowiek w jakiejs budzie, czy lewym kontrakcie, byc wyzyskiwanym na kazdym kroku i uwazac to za normalne."""


W linkach poniżej masz zdjęcia , które zrobiłem osobiście. Tak własnie przez 1,5 roku mieszkał facet z Polski , z którym pracowałem jakiś czas temu. Myślisz ,ze ze przez te 1,5 roku żył jak "człowiek" czy jak "pół-człowiek" ? Myślisz ze nie miał innej możliwości? Jeśli tak to jesteś w błędzie - to byle jego wybór i o tym własnie pisał Kajetan. Zdjęcia nie oddają nawet w połowie tego jak tam naprawdę wyglądało bo robione były telefonem.


1 http://img688.imageshack.u s/img688/2135/akwarium020.jpg

2
http://img198.imageshack.u s/img198/3770/akwarium084.jpg

3
http://img834.imageshack.u s/img834/8100/akwarium086.jpg

4
http://img231.imageshack.u s/img231/2521/akwarium090.jpg

5
http://img828.imageshack.u s/img828/5651/akwarium091.jpg

6
http://img638.imageshack.u s/img638/2108/akwarium092.jpg
  Profil uzytkownika: PaweleM     
Facet46
Szlachta nie pracuje


Wpisów: 4638
Od: 2009-03-25
2010-09-18 00:07
z nudow przeczytalem caly temat...

wniosek??

Ja mieszkam w Szwecji, wy zyjecie w Sztokholmie...


Pozwole sobie skomentowac jedna wypowiedz:

Stefan11
Wpisów: 7
Od: 2010-06-11
2010-09-15 19:29
--------------------------------------- -----------------------------------------
OK,Kajetan,zejdzmy jednak na ziemie,,ja nie mowie o waskiej grupie,pracujacej na bialo,majacej zdolnosci kredytowe i znajacej jezyki,,pisze o przecietnym polaku,jakich mijasz na ulicy,,takich sa tysiace,dziesiatki tysiecy,a twoja grupa to moze kilkaset osob,,te tysiace,nie maja nawet pracy na bialo,,jak maja to kontrakt na pol roku,,pracuja caly dzien,wracaja do domu po 20stej i naprawde nie maja czasu na stanie w kolejkach latami,a kredytu tez nikt im nie udzieli,,jezyki tez czesto sa dla nich zagadka,,wiec ktos taki po 60godzinach tyrki tygodniowej,tez chcialby zamieszkac tu z zona i dziecmi,ma do tego prawo? dla niego istnieje tylko niepewny wynajem,albo kontrakt na ktory go stac,,wiec nie widze w tym naprawde nic zlego.."


Stefan11:

...ktos taki po 60godzinach tyrki tygodniowej,tez chcialby zamieszkac tu z zona i dziecmi,ma do tego prawo?...

jak najbardziej ma do tego prawo!!! Powiem wiecej: ma obowiazek byc z dziecmi, bo skoro je splodzil to dlaczego ich nie wychowuje, tylko je... zostawil same z mama!!! Jego miejsce jest tam gdzie jego rodzina i wlasnie dzieci, ktore plodzac podjal sie wychowywac, a nie "szukac przygod w swiecie" by bardziej kolorowa zabawke kupic!!!
Czesto spotyka sie tutaj teksty typu: "zona z dziecmi przyjezdza na laczenie rodzin". Jakie to "laczenie" gdy np. kobieta + troje dzieci porzuca wszystko w Polsce i przyjezdza do jakiegos na lewo wynajmowanego "na godziny" pokoju?? Takie postepowanie potrafie zrozumiec wsrod pastuchow z Somalii zyjacych w szalasie z koziego lajna!!!
Dlaczego tacy ludzie zmuszaja mnie do odpowiadania na pytania Szwedow typu:
"To w Polsce zyjecie pod mostami?" itp??
Mam w swoim zyciu epizod, kiedy z wyboru zylem w Polsce wsrod bezdomnych - zapewniam Was wszystkich - gotow jestem postawic wszystko co posiadam - zaden z moich owczesnych kolegow - bezdomnych nigdy nie myslal o emigracji!!!
  Profil uzytkownika: Facet46     
wiola2085


Wpisów: 39
Od: 2010-09-19
2010-09-30 22:48
Witam,jestem w Szwecji od niedawna i zastanawiam sie jakie dzielnice sa dla Was dobre a jakie nie.Moja kolezanka dostalsa mieszkanie po 8 miesiacach bez lapowek bez dzieci po prostu.Pewnie trudno jest dostac mieszkanie w jakis luksusowych dzielnicach ale w Polsc obecnie nie dostaniesz za darmo mieszkania w zadnej dzielnicy.Otrzymanie w Polsce kredytu na mieszkanie graniczy z cudem bez tzw prowizji i znajomosci ciezko go dostacTak sobie mysle ze troche macie lepiej od Polski bo tu macie jakas szanse na mieszkanie w kraju-bez komentarza pozdrawiam Wiola
  Profil uzytkownika: wiola2085     
wiola2085


Wpisów: 39
Od: 2010-09-19
2010-10-01 01:05
Do Stefana 11 powiedz mi dlaczego zaden z Twoich bezdomnych znajomych nie myslal o emigracji a moze dlatego ze nie stac ich bylo na bilet nie mam zamiaru nikogo obrazac ale takie sa realia zgadzam sie natomiast z Toba ze mamy do tego prawo by w tym kraju rodziny zyly razem nie tylko na wynajetym mieszkaniu.Ale prawda jest taka ze nie wszystko da sie przeskoczyc jak mieszkalam w Polsce a moj maz pracowal w Niemczech to nie widzialam go 12 miesiecy ciezka byla ta rozlaka ale tak bywa patrze jak zyja tu ludzie i owszem jest tu pare fajnych rzeczy troche lepiej sie zyje ale nie jest to taki raj jak wszyscy mowia czy dobrze zostac tu na stale tego jeszcze nie wiem ten kraj ma rowniez wady ale nie narzekam bo skoro potrafilam zyc w Polsce tyle lat to pewnie tu tez dam rade Wiola
  Profil uzytkownika: wiola2085     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-10-01 16:59
ale nie jest to taki raj jak wszyscy mowia "

wszyscy, chyba nie ja?
  Profil uzytkownika: darsim     
Agata67


Wpisów: 37
Od: 2010-02-02
2010-11-11 12:53
Kto zna nazwę prywatnych spółdzielni mieszkaniowych w Fittja lub Alby i czy można się u nich zarejestrować przez internet? Z góry dziękuję za odpowiedź
  Profil uzytkownika: Agata67     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-11-11 13:05
http://www.poloniainfo.se/ forum/temat.php?temat=13308
  Profil uzytkownika: iza     
Agata67


Wpisów: 37
Od: 2010-02-02
2010-11-11 14:14
Iza dzięki za link, ale nie chodziło mi o Botkyrkabyggen.se(jeżeli to miałaś na myśli), bo do nich żeby się zapisać to należy mieszkać w ich komunie tak jest od jakiegoś czasu inaczej nie ma mowy o rejestracji w ich spółdzielni.Chyba, że masz na myśli inną spółdzielnię ze strony którą mi podałaś to proszę podaj mi. Chodziło mi o spółdzielnię, która nie patrzy gdzie mieszkasz a można się do niej zapisać przez internet i która ma w swoim zasobie mieszkania w Fitja, Alby i aż do Nosborg. Jeszcze raz z góry dziękuję.
  Profil uzytkownika: Agata67     
Agata67


Wpisów: 37
Od: 2010-02-02
2010-11-11 14:46
Jeszcze chciałam dodać, że te spółdzielnie są prywatne mają swój zasób mieszkań i mają siedziby jedna właśnie w Fitja a druga w Alby. Ale niestety nie wiem jak się nazywają,żebym mogła wejść na ich stronę i się zapisać.
  Profil uzytkownika: Agata67     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2010-11-11 14:52
zobacz tutaj
http://www.botkyrka.se/boo chbygga/hittabytaellerbyggabostad/bostads foretag
  Profil uzytkownika: electra     
Agata67


Wpisów: 37
Od: 2010-02-02
2010-11-11 15:14
Electra dzięki za link- sprawdzę
  Profil uzytkownika: Agata67     
SamOgon32


Wpisów: 25
Od: 2009-08-09
2010-11-11 22:26
To i ja się podepnę pod temat. Mianowicie poluję na mieszkanie głównie przez "naczelną" kolejkę sztokholmską tamtejszy Bostadsnabben. Byłem wzywany już na kilka "visnigów", kilkakrotnie odpowiedziałem "ja, tack", lecz w serwisie internetowym zawsze kończyło się na: "Du har inte gått vidare som hyresgästförslag." (przy miejscu w kolejce w granicach 5-10). Czy to jest normalne? Czy ktoś się orientuje, ile pierwszych miejsc z kolejki jest wysyłanych do hyresvärda jako hyresgästförslag? I od którego mniej więcej miejsca jest realna szansa na dostanie mieszkania? Pytam, bo ciężko się zwalniać z pracy na każdy visning.
  Profil uzytkownika: SamOgon32     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-11-12 10:40
""Du har inte gått vidare som hyresgästförslag." (przy miejscu w kolejce w granicach 5-10). Czy to jest normalne?"
jak najbardziej

"I od którego mniej więcej miejsca jest realna szansa na dostanie mieszkania? "
szczerze- od zadnego. nawet jak jestes No.1 to jesli wlascicielowi mieszkania (czy to spoldzielnia czy prywatny itp) nie spodobaja sie np. twoje zarobki, nazwisko, rodzina itp to ci nikt nie da kontraktu...

W Nynäshamn i Botkyrka ponoc latwiej o mieszkania...
  Profil uzytkownika: iza     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2010-11-12 11:32
w Botkyrka jest troche wolnych ale tak jak juz ktos pisal,dostepne dla osob mieszkajacych w komunie...
a pamietam jak chyba w 2000 roku dawali bonus jak sie kogos zwerbowalo zeby tu mieszkal
  Profil uzytkownika: electra     
SamOgon32


Wpisów: 25
Od: 2009-08-09
2010-11-12 18:58
>> I od którego mniej więcej miejsca jest realna szansa na dostanie mieszkania? "

> szczerze- od zadnego. nawet jak jestes No.1 to jesli wlascicielowi mieszkania (czy to spoldzielnia czy prywatny itp) nie spodobaja sie np. twoje zarobki, nazwisko, rodzina itp to ci nikt nie da kontraktu...

Czyli mam rozumieć że nawet będąc pierwszym w kolejce i spełniając wszystkie formalne wymagania (wysokość dochodu, dokumenty itp.) moje szanse są bliskie zeru tylko dlatego że moje nazwisko zamiast na "-sson" kończy się na "-ski"?

Niezbyt optymistyczna wizja.

Co do Botkyrki i Nynashamn to tego pierwszego chciałbym uniknąć, a drugie jest stanowczo za daleko do mojej pracy.
  Profil uzytkownika: SamOgon32     
kuba5212


Wpisów: 9
Od: 2010-05-02
2010-11-12 22:55
Przeczytałem ze w Hasselbyhem mozna szybko dostać mieszkanie.Jaki okres oczekiwania nalezy uwazac za " szybko " Czekam 9 miesiecy i zadnego visningu. Tak wiec z tymi szybkosciami jak widac bywa róznie.
  Profil uzytkownika: kuba5212     
Agata67


Wpisów: 37
Od: 2010-02-02
2010-11-13 12:25
Do Hasselbyhem jesteśmy zapisani 6 miesięcy i też żadnego jeszcze visingu nie mieliśmy. Nie mam pojęcia jakimi kryteriami oni się kierują. Może ktoś wie coś na ten temat? Z góry dziękuję za szczere odpowiedzi.
  Profil uzytkownika: Agata67     
prometeusz


Wpisów: 500
Od: 2010-09-03
2010-11-13 13:08
yyy wystarczy przeczytac na ich stronie.

Klikasz wolne mieszkania w INTERNECIE i zaznaczasz zainteresowanie. Pod spodem wyraznie jest napisane:

Inga betalningsanmärkningar. Varaktig och stadigvarande inkomst. Bruttoinkomst skall uppnå 3,5 gånger årshyran. Goda boendereferenser. Antalet personer i hushållet skall stå i rimligt förhållande till lägenhetens storlek. Sökanden skall själv ha varit på visningen av lägenheten för att kunna tacka ja till ett anvisat objekt. Om bostad innehas krävs uppsagt hyreskontrakt alternativt försäljningsdokument för villa eller bostadsrätt före nytt kontrakt tecknas. Eventuellt kan inflyttning ske tidigare enligt överenskommelse.

czekac to mozna cale zycie. Wyrazic zainteresowanie mieszkaniem w kazdej chwili....
  Profil uzytkownika: prometeusz     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2010-11-15 16:58
Ja mam mieszkanie w spoldzielni Newsec ktora niby nalezy do StockholmBostadf.Z ciekawosci wchodze czasem na ich strone a nigdy tam nie widzialem mieszkania w Jordbro ( chyba ze Haninge Bost.).Kolega ostatnio podbil do moejj spoldzielni zapytac jak mozna sie starac o mieszkanie a ona mu dala klucze do 3 mieszkan zeby sobie cos wybral .Ale cos w tym jest bo podemna stoi mieszkanie wolne juz 3 miesiac i nie widac zeby sie ktos wprowadzal...Nie wiem jaki maja z tego biznes ale nie moj problem Jak by ktos byl zainteresowany to mozna podbic na Sandstensvagen 88 do biura i zapytac o mieszkanie,a noz widelec
  Profil uzytkownika: spagetti     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2010-11-15 17:16
Sandstensvägen 88
137 65 Jordbro
Växeln 08-558 050 60

Telefontid
mån och fre 08.00-11.00

Dzwoncie i pytajcie,bo mozliwe ze prosciej jest dostac mieszkanie niz nam sie wydaje.A w necie ich nigdzie nie widze to jest najdziwniejsze,wiec musza je jakims sposobem przyznawac.Ps,bardzo spokojna okolica i ulica z dala od centrum
  Profil uzytkownika: spagetti     
spagetti
Sto(L)ica


Wpisów: 2227
Od: 2007-11-09
2010-11-15 17:17
Przepraszam ze nie w 1 poscie,ale jak ktos by sie chcial wybrac to:

Besökstid
mån 13.30-18.00, tis 08.00-12.00 samt tors 13.00-16.00
  Profil uzytkownika: spagetti     
Siobhan


Wpisów: 580
Od: 2010-04-11
2010-11-19 22:44
hehhe nie rozumiem po co ludzie wydaja duze pieniadze na czarny kontrakt skoro mieszkanie z pierwszej reki mozna dostac naprawde latwo -wystarczy poszukac , jest mnostwo mieszkan wlasciwie wolnych od juz. ale do tego trzeba troche posiedziec na intrenecie, poszukac , podzwonic...nic dziwnego ,ze jak jak jakis czesiek przyjedzie i mieszkanie chce to woli kredyt zaciagnac i kupic kontrakt - bo przeciez z praca na czarno i bez znajomosci jezyka to tylko czarny kontrakt zostaje - i dopoki tacy ludzie beda zjezdzac i szukac mieszkan dopoty oszusci beda sie bogacic kosztem naiwnych.
  Profil uzytkownika: Siobhan     
Forum -> Życie w Szwecji -> Mieszkania na kontrakt
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Fasad arbetare (Helsingborg)
ZBROJARZ BETONIARZ (Sztokholm)
Stolarz dach & elewacja STOCKHOLM (Stockholm )
Carpentry work (Stockholm)
Sprzątanie (Stockholm)
Pracownik ogólnobudowlany (Karlstad)
Praca dla budowlańca w Sollentuna (Sztokholm)
Renowacja fasady (Stockholm)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 29 gości
oraz 3 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Wielka polityka pro-dzieczenna
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony