Odwiedzin 37807533
Dziś 3857
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Szukam polskiego nauczyciela.Pytanie

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorSzukam polskiego nauczyciela.Pytanie
mazzi


Wpisów: 199
Od: 2007-05-21
2010-05-25 23:33
Witam.Jak w temacie.Chciałbym pomóc mojej zonie w podjęciu decyzji.Chciała by ona pójśc na studia pedagogiczna lecz 2 małych dzieci to dość ogranicza.Rozwiązaniem są studia e-lerningowe w Polsce jednak nie wiem czy program studiów bedzie obejmował standardy szwedzkie.Czy po tłumaczeniu dyplomów będzie mogła pracować jako nauczyciel czy tak czy inaczej bedzie musiała zdawać jakieś egzaminy ( wiadomo szwedzie normy do wszystkiego się tyczą)?.Czy ktoś już się spotkał z tym tematem.Z góry dziekuje za odpowiedz
  Profil uzytkownika: mazzi     
dominika2678


Wpisów: 8
Od: 2007-07-31
2010-05-26 12:59
jeśli Twoja żona zna język szwedzki to polecam podjęcie studiów w Szwecji, będzie jej łatwiej znaleźć później pracę, bo z uznawanie polskich dyplomów też różnie bywa, i tak zazwyczaj trzeba uzupełnić posiadane z Polski wykształcenie, pozdrawiam
  Profil uzytkownika: dominika2678     
fragile


Wpisów: 55
Od: 2008-11-21
2010-05-26 16:33
Wyksztalcenie pozniej trzeba i tak uzupelnic, przynajmniej 45hp, nawet do 90 hp, czyli przynajmniej prawie dwa terminy. Lepiej wiec chyba zrobic studia juz na miejscu, wchodzi w to praktyka w szwedzkiej szkole/przedszkolu, przynajmniej 3 tygodnie. Szwedow nie interesuje specjalnie polskie wyksztalcenie ani praktyka w polskiej szkole. Standardy szwedzkie sa inne i nie wiem czy da sie jakos to obejsc zeby nie uzupelniac studiow w Se, nie sadze w kazdym razie. Sa inne programy nauczania niz w Polsce, zupelnie inny system edukacyjny, na studiach zwraca sie uwage na inne rzeczy niz w Polsce.
  Profil uzytkownika: fragile     
mazzi


Wpisów: 199
Od: 2007-05-21
2010-05-27 22:54
Dziękuje serdecznie za rady.Właśnie o to nam chodzi żeby zdobyć max informacji przed podjęciem decyzji.Po co się męczyć przez kilka lat jak ma to sie w Szwecji nie przydać.Chodzi nam o wykształcenie które da gwarancje zatrudnienia.Na pewno będzie to pielęgniarka lub nauczycielka.Studia na miejscu jak już pisałem są mało realne w naszej sytuacji- 2 małych dzieci -ja dużo pracuje i brak wsparcia rodziny.Za pomocą e-learningu można w Polsce studiować także rachunkowość i finanse.Co sądzicie o księgowej w Szwecji?

Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: mazzi     
fragile


Wpisów: 55
Od: 2008-11-21
2010-05-28 00:36
Wiesz, ja nie chce straszyc, ale chyba tez trzeba uzupelniac. Mam znajoma, ktora konczyla ksiegowosc wlasnie w tym stylu i teraz musi sie doksztalcac na uczelni na miejscu. Wiem, ze niektorzy robia ten kurs:
http://www.edu.mah.se/ZGAS P/
Ale ksiegowosc to nie moja dzialka, wiec pewna nie jestem, moze ktos Ci napisze wiecej. Jesli twoja zona zna szwedzki to lepiej niech sprobuje w SE, mimo wszystko. A jak nie zna to i tak pewnie bedzie musiala sie nauczyc zeby pracowac.
  Profil uzytkownika: fragile     
fragile


Wpisów: 55
Od: 2008-11-21
2010-05-28 00:39
Praca nauczyciela jest dobrym rozwiazaniem, jest dosyc duze zapotrzebowanie.
  Profil uzytkownika: fragile     
Forum -> Życie w Szwecji -> Szukam polskiego nauczyciela.Pytanie
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam pracę Pracownik budowlany Karlstad Varmland (Hammarö)
PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 21 gości
oraz 1 użytkowników.


Dzis palạ koran w Skärholmen
nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony