Odwiedzin 37816738
Dziś 2562
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

 
 

Forum: Komputer i człowiek - telenor mobilt bredband k

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autortelenor mobilt bredband k
juz


Wpisów: 14
Od: 2010-05-22
2010-05-23 00:03
jak naladowac konto do mobilnego internetu i jaka karte najlepiej kupic.
  Profil uzytkownika: juz     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2010-05-23 13:38
Mam mobilny internet z telenor.Poszlam do sklepu podpisalam umowe na abonament 24 miesiace i dostalam modem z karta.Miesiecznie place 224 kr.
  Profil uzytkownika: Misiaka     
juz


Wpisów: 14
Od: 2010-05-22
2010-05-23 14:41
wiem ale niechce abonamentu tylko doladowac konto. Dzienki
  Profil uzytkownika: juz     
piotrek7878
Stockholm


Wpisów: 3093
Od: 2007-05-23
2010-05-23 15:47
http://www.comviq.se/konta ntsurf_info.html

http://www.telenor.se/priv at/mobilt-bredband/mobilt-bredband-kontan t/index.html

To jest internet na tzw karte
  Profil uzytkownika: piotrek7878     
juz


Wpisów: 14
Od: 2010-05-22
2010-05-23 16:16
dzienks.a jaka karta nazwa mnie interesuje
  Profil uzytkownika: juz     
Ewelciaaaa21
Malmö


Wpisów: 1
Od: 2010-04-06
2010-05-29 10:31
Ja uzywam kart z 3G jak dla mnie jest najlepsza... doladowania kupuje i internet mam b.dobry... Miesiac placisz 300kr za 2 tyg. 200kr a za tydzien 100kr. kupujac karte do modemu dostajesz gratis przez pierwszy tydzien za darmo korzystanie z internetu. Ja najbardziej wole z tej sieci korzystac
  Profil uzytkownika: Ewelciaaaa21     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2010-05-29 18:49
juz, z tego co wyczytalam to kazda siec ma swoja karte, idziesz do sklepu i mowisz ze chcesz sobie doladowac mobilt bredband np tele2. Czytales ktora siec jest najbardziej polecana?
Kurcze 300 koron na miesiac za mobilt bredband to troche duzo, za te cene mozna miec stale lacze.
  Profil uzytkownika: Misiaka     
juz


Wpisów: 14
Od: 2010-05-22
2010-06-08 10:35
Dzienki za pomoc juz wszystko wiem jak to dziala
  Profil uzytkownika: juz     
juz


Wpisów: 14
Od: 2010-05-22
2010-06-08 10:41
Dzienkuje Ewelciaaaa21 http://www.poloniainfo.se/ forum/ikonki/smile/icon_wink.gif1 http://www.poloniainfo.se/ forum/ikonki/smile/icon_wink.gif
  Profil uzytkownika: juz     
juz


Wpisów: 14
Od: 2010-05-22
2010-06-08 10:44
Dzienkuje Misiaka
  Profil uzytkownika: juz     
juz


Wpisów: 14
Od: 2010-05-22
2010-06-08 10:46
Dzienkuje Ewelciaaaa21
  Profil uzytkownika: juz     
juz


Wpisów: 14
Od: 2010-05-22
2010-06-08 13:22
  Profil uzytkownika: juz     
fiszhop


Wpisów: 2
Od: 2010-05-18
2010-06-14 19:07
Witam.Kupilem mobilnego neta w telenor na karte.Przy zakupie
dostalem 7 dni gratis do tego dokupilem jeden miesiac.
Prosze napiszcie czy ja musze gdzies wpisywac ten kod
aktywacyjny za ten nastepny miesiac ktory oplacilem?

z gory dziekuje za pomoc

  Profil uzytkownika: fiszhop     
juz


Wpisów: 14
Od: 2010-05-22
2010-06-15 19:21
Tak musisz doladowac zeby dalej serfowac .
  Profil uzytkownika: juz     
juz


Wpisów: 14
Od: 2010-05-22
2010-06-15 19:27
przez smsa. albo popros wsklepie jak doladowac napewno pomoga.
  Profil uzytkownika: juz     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2010-06-15 23:43
najlepiej zadzwon to ich obslugi kilenta.. muwia tam po angielsku jak nie umiesz dobrze po polsku.

Dzwonisz z kazdego telefonu Szwecji za darmo, z bylej jakiej komorki szweckiej na numer 020-22 22 22

Numer jest czynny 24H wrzystkie dni w roku.

Rozmowa ci nic nie kosztuje, mozez dzwonic ile razy ci sie podoba.

Podajesz te numery co dostales jak naladowales.. bo sa takie i twoj numer na mobilt bredband. To kundtjänst ci nabije od razu
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
carolinese


Wpisów: 134
Od: 2009-11-18
2010-06-16 13:39
"najlepiej zadzwon to ich obslugi kilenta.. muwia tam po angielsku jak nie umiesz dobrze po polsku."


robino hihihihi a to w szwedzkim biurze obslugi klienta mowia po polsku
  Profil uzytkownika: carolinese     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2010-06-16 14:25
caroli....

bylem zmeczony wczoraj jak napisalem ten post.. dobrze ze ktos mnie kontroluje.

Lubie takie rzeczy
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
fiszhop


Wpisów: 2
Od: 2010-05-18
2010-06-19 22:08
Wielkie dzieki wszystkim za pomoc.Telefon do operatora i necik tyra dalej

pozdrawiam
  Profil uzytkownika: fiszhop     
Farid89


Wpisów: 2
Od: 2009-07-26
2010-08-03 22:57
Witam.
Czy mogłby ktos wytłumaczyc na jakiej zasadzie dziala mobilny internet w szwecji ? Poniewaz w polsce mamy ogranicznie w GB natomiast na stonce nie widze takiej wzmianki.
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Farid89     
kajetan
Sztokholm


Wpisów: 16835
Od: 2000-09-01
2010-08-04 00:17
Tu roznie ale najczesciej chyba tez masz ograniczenie w GB a potem szybkosc transferu drastycznie spada. Internet dalej dziala, tylko bardzo wolno ale nie placi sie wiecej za dodatkowe bajty. Mozliwe, ze sa inne wersje, ale ja sie spotkalem tylko z takimi.
  Profil uzytkownika: kajetan     
szymek80


Wpisów: 1
Od: 2011-01-16
2011-01-16 17:42
witam jak sprawdzic stan konta w sieci telenor se.na karte?
  Profil uzytkownika: szymek80     
electra


Wpisów: 3440
Od: 2005-05-02
2011-01-16 20:15
sms pod numer 222 z textem SALDO ..
http://www.telenor.se/priv at/kundservice/sjalvbetjaning/faktura-sal do.html
  Profil uzytkownika: electra     
Radzjiu


Wpisów: 4
Od: 2011-01-23
2011-01-23 22:03
Przede wszystkim się przywitam i Pozwolę się podpiąć pod temat. Może ktoś już miał podobnie i pomoże. Mam internet z telenora mobilny na abonament. Teoretycznie 16 Mb/s niestety transfer nie przekracza 1 kb/s zwykle jest koło 100-500B/s!!! tzn napisanie tego posta zajęło sporo czasu . Czy ktoś miał podobnie? nie zadzwonię do anioła stróża z telenora bo po angielsku nie za bardzo po szwecku w fazie nauki więc nie dogadam się a już nie wiem o co kaman. Zasięg 3G 90%. Nie mam laptopa by sprawdzić w innym miejscu ale mieszkam w centrum więc powinno być ok. Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Radzjiu     
Lexxo


Wpisów: 5
Od: 2010-09-13
2011-03-07 18:50
Radziju odezwij się na maila też w Malmo mieszkam mam dużo czasu wolnego i znam się na rzeczy chętnie pomogę.
  Profil uzytkownika: Lexxo     
Untitled


Wpisów: 1
Od: 2011-03-16
2011-03-16 10:43
Witam, chciałbym się podzielić pewną ciekawostką w sprawie internetu. W Szwecji byłem tylko 3 miesiące ale z internetem wykombinowałem, polak potrafi

Z Waszej strony dowiedziałem się jakiego operatora komórkowego najlepiej użyć - Comviq Amigos - był to dobry wybór ale do sedna...

Nie dał mi spokoju brak neta wiec pierwsze myślałem o Comviq Surf - ( doładowanie - 89kr-tydzień ważności, 249- na miesiąc jak pamiętam, sam modem chyba kosztuje 200kr i można go kupić zazwyczaj w elektronicznych sklepach, rzadziej na stacjach paliw. nie spotkałem sie zeby w markecie sprzedawali ) jest to mały modem bezprzewodowy jak w Play czy Orange. Ale wk... sięgnęło zenitu kiedy po raz kolejny mój mały asus Eee PC wypluwał modem i nie pozwalał mu właściwie pracować... ... musiałem kombinować

Miałem na komórce właśnie operatora Comviq amigos, wiec zacząłem kombinować w stronę internetu z komórki do komputera

I tu niestety nie doradzę konkretnie jak ustawić taką komórką ale jest strona:
http://selfwap.tele2.se/ot a/manual_wiz.phtml?sender=comviq&show_man ual_settings_page=forced

na pewno pomoże
wybierasz swój typ telefonu, na końcu ustawienie GPRS.

Dla słabo znających szwedzki (dzięki ci google!!!) jest strona:
http://translate.google.pl

Ja do swojego SE w810i miałem elegancko wszystko krok po kroku, choć na pewno znajdą się tacy co będą mieć pod górkę... w noki n95 posiedziałem 1h zanim załapałem

Niestety nie wiem jaka opcja połączenia jest brana pod uwagę, HSDPA, EDGE, GPRS na pewno jest b. wolny. ale w SE w którym mogłem się łączyć tylko przez bluetooth, miałem prędkość tylko 5kb/s ale za to kiedy przeszedłem na nokie podłączoną na kabel usb... maksymalnie miałem 240kb/s!!!

Możliwości mamy zwykle 3 aby zasysać neta:

usb, bluetooth, wifii

oczywistym jest że usb pozwala na najsprawniejsze przesyłanie danych, tutaj jest prosty sposób aby utworzyć połączenie w windowsie:

http://www.bez-kabli.pl/vi ewtopic.php?t=7211

Wszystko krok po kroku i dobrze zrobione, będzie na pewno hulać śmigać piszczeć i co tam jeszcze.

Polecam naprawdę połączenie przez usb, lecz można tez spróbować połączenie przez bluetooth.

W takim razie konfiguracja telefonu również jak najbardziej wskazana , na kompie polecam program BlueSoleil. Jest to naprawdę jedyny program który mi poszedł, wiochą i niekompaktybilnością popisał sie program od SE - SE suite czy jak tam, inne tez nie dały rady. BlueSoleil jest niestety płatny lecz jak pisałem polak potrafi... kupić oryginalną licencję oczywiście program sam utworzy połączenie i nie trzeba się o nic martwić. instrukcje obsługi tego programu również są na internecie.

Lecz opcja połączenia przez bluetooth powinna być ostatecznością, ponieważ nie dość ze komórka męczy się przez połączenie xG itp, to jeszcze musi jednocześnie to przetwarzać i wysyłać przez bt na laptopa. W ten sposób ładowarka musi być cały czas podłączona, co niestety skutkuje po jakimś czasie zużyciem baterii. Nie wiem w jakim stopniu, ale napewno nie otrzymamy pełnej szybkości przez bt.

Chyba to wsio co miałem do powiedzenia... a nie wspomniałem o małym szczególe... INTERNET JEST ZA DARMO!!! tak drogi polaku. kiedy pierwsze testowałem internet przez mojego se, bałem się ze zaraz zje mi cenne korony z karty. przy tych 5kb/s, wyłączałem obrazki w przeglądarce, niepotrzebnie bo siedziałem cały dzień, ja co chwila sprawdzałem stan konta ale nic!! wymiana danych osiągnęła 100mb i wzięło mi może z 1,5 KR. Myślałem że przy nokii już coś może zasysać ale tez nic... kilka gb danych mam zassanych i nie musiałem patrzeć na stan konta

jeszcze jedno. przy połączeniu bluetooth często mnie rozłączało, dziwne ze dużo częściej przy połączeniu przez gg. przy nokii już były 2 opcje: przy złym zasięgu włączało się coś takiego jak w comviq sufr - 2G,
czyli wolny net. ale na odludziach spokojnie łapie też ten 3G. jadąc samochodem znajomy miał często 2G w comviq surf, ja w nokii cały czas do samego promu miałem elegancki szybki net.

jeszcze drugie. sieć pobierała mi w różnym czasie tą 1KR, może 2.. nigdy nie doszedłem jak i dlaczego ale ogólnie to pobrało mi może z 8 KR na 2 miesiące. sama karta kosztuje 100KR, niestety można ją kupić w większych rtv/agd, doładowanie 100KR nie wiem ile jest ważne, mi trzymało ponad miesiąc i nie sprawdzałem na dłużej. A kiedy zostało mi na koncie 10 ore, nadal mogłem bez problemów korzystac z neta

Miała być mała porada a wyszedł artykulik już nie pamiętam kiedy pisałem używając pl liter. Mam nadzieję ze komuś pomogłem, cza sobie przeca pomagać, ja na razie zostaje w pl, może i głupi ale mimo wszytko wciąż liczę że są gdzieś polacy na których można liczyć............. pozdr
  Profil uzytkownika: Untitled     
Forum -> Komputer i człowiek -> telenor mobilt bredband k
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Sprzatanie Sztokholm (Stockholm)
Praca w firmie sprzatajacej w Sztokholmie (Stockholm)
Prace ogrodowe (Åkersberga)
ASYSTENT STOMATOLOGICZNY (Johanneshov)
zatrudnie , (Tanumshede)
Prace ogrodowe, stolarskie itp (Kungsbacka)
Firma sprzatajaca Cleanflat (Sztokholm i okolice)
Malowanie (Stockholm )
Więcej





8 najładniejszych miejsc z drzewami wiśniowymi w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 24 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony