Odwiedzin 37771799
Dziś 2807
Wtorek 16 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Przesyłka nie zamawiana-jak się nie dać naciągną

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorPrzesyłka nie zamawiana-jak się nie dać naciągną
limajka
Lidkoping


Wpisów: 71
Od: 2008-11-12
2010-05-19 09:50
Mniej więcej miesiąc temu znalazłam w skrzynce prostokątna paczuszkę z dołączaną fakturą. Wyciągając przesyłkę zauważyłam, że takie same znajdują się w skrzynkach sąsiadów. Uznałam, że reklama, miałam zamiar wyrzucić nie otwierając, ale zaniepokoiła mnie ta faktura. Przesyłkę postanowiłam odesłać z adnotacją, że niczego nie zamawiałam. Odłożyłam do szuflady i zapomniałam.
Tydzień temu otrzymałam kolejną, tak samo wyglądającą przesyłkę. Wtedy skleiłam je równo taśmą, zaniosłam do punktu pocztowego i odesłałam z adnotacją, że nie zamawiałam.
Wczoraj dostałam list a w nim wezwanie do zapłaty. Oczywiście wszystkie przesyłki były adresowane imiennie na mnie.
Firma nazywa się Matador, mieści się chyba w Holandii.
Powiedzcie co mam z tym fantem zrobić ?
Nie chodzi nawet o kwotę, bo to "tylko" 99,90 koron. Ale wkurza mnie takie bezczelne naciągactwo. Wiadomo, że uzyskanie adresu z imieniem, nazwiskiem to żadna sztuka. I co ? Za każdym razem , jak jakiemuś naciągaczowi przyjdzie ochota wysłać mi cokolwiek to ja mam się z tym gimnastykować ? Odsyłać, wyjaśniać, tracić czas, pieniądze na znaczki i telefony ?
Czy może czekać, aż firma naśle na mnie windykatora ?
Jest pewnie w Szwecji jakiś odpowiednik biura ochrony praw konsumentów? Czy mam się tam zwrócić ? Czy może lepiej do miejscowej gazety lub na policję?
Mieliście do czynienia z czymś takim tu w Szwecji ?
Wiem, że w Polsce "wydawnictwo" Readers Digest specjalizuje się w takim szantażu, ale w Polsce to bym mogła zadzwonić i napyskować, a ostatecznie nawet wysłać pismo od zaprzyjaźnionego prawnika, ale w Szwecji nie wiem co robić, bo pyskować się jeszcze nie nauczyłam.
  Profil uzytkownika: limajka     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2010-05-19 11:43
To pewnie zwykli naciagacze, ktorzy szukaja glupiego. Wedlug prawa wcale nie musisz nic odsylac jesli tego nie zamawialas.
Zadzwon do nich, albo jeszcze lepiej wyslij mela, zebys miala dowod i powiedz im, ze tego nie zamawialas i jesli chca to z powrotem niech sami zabiora.

W Szwecji od takich spraw jest konsumentverket i zawsze mozesz sie skontaktowac z lokalnym Konsumentsombudsmannen jesli beda jakies problemy.
  Profil uzytkownika: maggie     
maggie
Stockholm


Wpisów: 12191
Od: 2001-01-02
2010-05-19 11:45
A, jesli cos odsylasz co nei zamawialas, to idziesz na pocte z paczka, przekreslach swoj adres na niej i mowisz, ze to nie do ciebie. Wtedy nie placisz za przesylke.
  Profil uzytkownika: maggie     
robinofstockholm


Wpisów: 4102
Od: 2008-05-13
2010-05-19 12:42
Czy nie jest ta firma zwiazana z rakhyvlar czy cos tam.
Ja tez cos takiego dostalem...

Nawet nigdy nie nie zamawialem.. dostalem taki kit.. pisalo gratis... a faktura byla na 0 kr. Mi to dziwilo bo ja sam doskonale wiem co ja zamawiam.. a mszynke do golenia elektryczna mam wiec po co mi te jedne razowe.

Ja nie odeslalem bo myslalem ze to byl jakas kampania PR.. czesto jest tak ze firmy kupija adresy od PAR (baza adresow.. taka firma co sie zajmuje)..

Po 2 tygodniach mialem ponownie przesylke...
Otworzylem i byli ponownie te jedne razowe rzeczy do golenia.. i za faktura prawie na 200 SEK.

Odeslalem spowrotem.. z napislem ze nie zamawialem...
i 3 tygodnie dostaje ja ponownie taka przeslyke.. i tak bylo jeszcze 3 razy.

Wyslalem emaili.. nic nie pomoglo.

Zdenerwoalem sie i poszlem do znajomej co pracuje jako Konsumetvägledare.. i ona chwycila ta sprawe.. wyszlo ze nie tylko ja mialem taki incident..

Ale w koncu udalo sie zrezygnowac sie z tego swinstwa...

Wiec uwazajcie na takie sprawy !!

Specjalnie jest cieszko jak firma jest zagranica.... a maja tylko skrzynke BOX w Szwecji.. i jakis call center numer !!
  Profil uzytkownika: robinofstockholm     
Forum -> Życie w Szwecji -> Przesyłka nie zamawiana-jak się nie dać naciągną
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Ścianki gipsowe (Stockholm )
LAKIERNIK SAMOCHODOWY/Stockholm (TÄBY)
Sprzątanie (Stockholm)
Stolarz (Stockholm )
Fasad arbetare (Helsingborg)
ZBROJARZ BETONIARZ (Sztokholm)
Stolarz dach & elewacja STOCKHOLM (Stockholm )
Carpentry work (Stockholm)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 44 gości
oraz 0 użytkowników.


Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Wielka polityka pro-dzieczenna
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony