Odwiedzin 37805885
Dziś 2209
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Sztokholm - hasselbyhem

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorhasselbyhem
pitas


Wpisów: 77
Od: 2009-04-29
2010-05-15 22:01
szukacie mieszkania?zapiszcie sie do hasselbyhem,krotka kolejka ja czekalem miesiac,kolega tylko dwa tygodnie.
  Profil uzytkownika: pitas     
uciekinier


Wpisów: 601
Od: 2005-11-08
2010-05-20 20:37
a ja po tygodniu visning dostalam az bylam w szoku!!!!! pojedzie sie zobaczy... kto wie...
  Profil uzytkownika: uciekinier     
Gloria
Sztokholm


Wpisów: 76
Od: 2010-03-20
2010-05-24 10:22
Prawda! Zapisałam się do HasselbyHem 40 dni temu i już mamy zaproszenie na visning! Mieszkania są tanie. Jutro jadę na visning, mam nadzieję, że będzie jakaś przystępna chałupka
  Profil uzytkownika: Gloria     
GSK


Wpisów: 2
Od: 2010-05-04
2010-05-24 21:11
Dzięki za wiadomości... W Geteborgu jest dużo mieszkań ale ja szukam w Stockholmie.No i odpowiedz już znam. Dzięki :-*
  Profil uzytkownika: GSK     
pitas


Wpisów: 77
Od: 2009-04-29
2010-05-24 21:50
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Zanim napiszesz, przeczytaj regulamin]
  Profil uzytkownika: pitas     
GSK


Wpisów: 2
Od: 2010-05-04
2010-05-26 10:18
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Prosimy trzymać się tematu.]
  Profil uzytkownika: GSK     
Ania25
Stockholm


Wpisów: 83
Od: 2008-03-11
2010-05-26 11:33
Witam wszystkich! Zapisałam się do haselbyhem jakiś miesiąc temu (zresztą dzięki informacjom od forumowiczów - ZA CO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!!!). Po tygodniu od zarejestrowania dostałam zaproszenie na visning a tydzień po visningu dostałam zaproszenie na podpisanie kontraktu. Zastanawiające trochę jest to, ze od jakiegoś czasu szukam mieszkania, jestem zapisana do rożnych spółdzielni a tutaj tak szybko dostałam mieszkanie.

GSK - aby dostać mieszkanie (lub cokolwiek innego) potrzebny jest personnumer, zatrudnienie na "biało",
a to jakie duże mieszkanie i gdzie zależy w dużej mierze od wielkości inkomstu, choć nie tylko.
  Profil uzytkownika: Ania25     
Agata67


Wpisów: 37
Od: 2010-02-02
2010-05-26 12:27
Do Pitasa lub Ani25
Hej
Błagam pomóżcie jak krok po kroku zapisać się do hasselbyhem bo dostanę szału próboowałam kilka razy i nie potrafię tej rejestracji doprowadzić do końca będe wdzięczna. Podaję mojego e-maila. www.agata_schmidt1@o2.pl
P.S. Czy zarejestrowanie się do tej spółdzielni jest płatne bo tego nie dotczytałam, jeżeli tak to ile na rok? Błagam o podanie tylko tych pól które są koniecznie wymagane do wypełnenia. Z góry dziękuje
  Profil uzytkownika: Agata67     
Asia1212


Wpisów: 15
Od: 2010-01-18
2010-05-27 20:52
Hej ja rowniez zapialam sie do hasselbyhem i juz po niecalym tygodniu dostalam 2zaproszenie na vising,tera czekam na odpowiedz czy mi je przydzieja mam nadziej ze tak gdyz mieszkanie super i bardzo niska cena Pitas dzieki za pomoc pozdrawiam.
  Profil uzytkownika: Asia1212     
Ania25
Stockholm


Wpisów: 83
Od: 2008-03-11
2010-05-29 12:35
Agata 67 - postaram się wysłać Ci przykładowy formularz do wypełnienia z haselbyhem.
A co do opłaty - tam nie ma żadnych opłat. Tylko w Stockholms stad bostadsförmedling AB jest roczna oplata.
  Profil uzytkownika: Ania25     
Agata67


Wpisów: 37
Od: 2010-02-02
2010-05-29 15:41
Aniu25 dziękuję Ci za zainteresownie... Jak możesz to prześli mi ten formularz....
  Profil uzytkownika: Agata67     
Gloria
Sztokholm


Wpisów: 76
Od: 2010-03-20
2010-06-03 09:22
Oj, niestety- trafiła nam się nieciekawa chałupka- kuchnia zniszczona, a łazienka mała, że wchodzi się i jest ściana... Odmówiliśmy- mam nadzieję, że to nie wpłynie na nasze konto i że dalej będą nas zapraszać...?
  Profil uzytkownika: Gloria     
samira


Wpisów: 51
Od: 2009-01-29
2010-06-04 09:33
Jak często są dodawane mieszkania na stronę hasselbyhem? I jak one są przyznawane,tzn.czy jest to kolejka,czy kto pierwszy ten lepszy?
  Profil uzytkownika: samira     
renataa


Wpisów: 35
Od: 2010-02-21
2010-06-21 20:01
Po 14 dniach od zapisania się do hasselbyhem dostaliśmy zaproszenie na visning. Czy należy do nich zadzwonić i potwierdzić ,że się przyjdzie ogladać mieszkanie w wyznaczonym przez nich terminie? Czy tylko należy pojechać i obejrzeć,a potem kliknąć czy się chce podpisać kontrakt? Podpowiedzcie trochę.
  Profil uzytkownika: renataa     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2010-06-21 21:03
należy pojechać i obejrzeć,podpisac liste a potem kliknąć czy się chce podpisać kontrakt.
  Profil uzytkownika: Misiaka     
renataa


Wpisów: 35
Od: 2010-02-21
2010-06-22 09:14
Dzięki Misiaka.
A ta lista gdzie będzie się znajdowała?Kto pokazuje mieszkania?
  Profil uzytkownika: renataa     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2010-06-22 10:27
Lista bedzie w mieszkaniu, mila pani(pan) ze spoldzielni bedzie pokazywac mieszkanie.
Acha, jeszcze jedno. Nie przejmuj sie stanem mieszkania w jakim bedzie, bo spoldzielnia napewno zrobi remont przez wprowadzka nowych lokatorow.
  Profil uzytkownika: Misiaka     
renataa


Wpisów: 35
Od: 2010-02-21
2010-06-22 10:40
Dziękuję Misiaka.
  Profil uzytkownika: renataa     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-06-22 22:38
Misiaka nie koniecznie bedzie tak jak piszesz.
Moze nie byc rzadnej listy w mieszkaniu w czasie visningu. Bylam na kilku (z Bostad Stockholm) i nikt nie sprawdzal "obecnosci".
Z remontem tez jest roznie - coraz czesciej daja mieszkania nie wyremontowane by obnizyc koszty. Wtedy warto sie dogadac by dali materialy do remontu lub odnowili ktores z pomieszczen.

A tak nawiasem pytajac - Ile w hasselby Hem osob zapraszanych jest na visning?
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-06-22 22:41
I jeszcze jedno - po visningu gdy potwierdzimy ze nadal jestesmy chetni na mieszkanie spoldzielnia sprawdza chetnych po kolei.
Co takiego sprawdzaja? Wiecie jak to wyglada i ile moze trwac?
Na wymarzone mieszkanie bylam 3 w kolejce (po visningu) po 2 dniach wskoczylam na miejsce 2 a teraz juz ponad tydzien wszystko "under arbete" :/ Ile moze trwac "przeswietlanie" osoby przede mna?
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
Nescca


Wpisów: 50
Od: 2010-04-20
2010-06-23 11:44
Hässelby - co to jest za okolica? mam na myśli czy jest bezpieczna, spokojna? o ile gdzies teraz moze byc bezpiecznie
  Profil uzytkownika: Nescca     
Nescca


Wpisów: 50
Od: 2010-04-20
2010-06-23 11:47
aniuladoniula ja nie wiem jak w tej spółdzielni, i czy to kolejka czy bostadbuns ale na ogol chyba zależy czy dana osoba przed tobą jest zainteresowana tym mieszkaniem lub czy spełnia wymagane kryteria.
  Profil uzytkownika: Nescca     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-06-23 23:14
Nessca tak napewno najwazniejsze czy dana osoba jest zainteresowana mieszkaniem i czy spelnia warunki.
Ta osoba przede mna napewno chce to mieszkanie. Teraz pewnie sprawdzaja zarobki i takie tam... ale wydaje mi sie ze to mozna szybko sprawdzic, a nie przez blisko 2 tyg :/
Pewnie dlatego ze zbliza sie Midsommar :p
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
Nescca


Wpisów: 50
Od: 2010-04-20
2010-06-24 07:03
jak ja byłam druga w kolejce a kobieta przed nami wzięła mieszkanie to nam nic nikt nie powiedział , po ok 2-3 tyg na str był napis ze mieszkanie trafiło do innego wnioskodawcy, a my w tym czasie musieliśmy czekać cierpliwie co było trudne bo mieszkanie było świetne!
  Profil uzytkownika: Nescca     
Nescca


Wpisów: 50
Od: 2010-04-20
2010-06-24 07:14
i nie można się przejmować złym stanem mieszkania i od razu rezygnować, trzeba się dowiedzieć czy przysługuje remont z ich strony czy zwracają ewentualne koszty remontu. Sa spółdzielnie co remont robią sami, są tez takie ktore dają wolna rękę do remontu i jeśli złoży się wniosek zwracają koszty o ile materiały nie przekraczają cen określonych przez spółdzielnie. Dla mnie najważniejsza jest lodówka i kuchenka żeby były nowe, niezniszczone w tym się robi/przechowuje żywność w końcu no i szafki w kuchni o których wymianę tez nie łatwo.
Ja z moim sambo mieszkania w którym aktualnie mieszkamy nie oglądaliśmy, nie było czasu i już chcieliśmy mieszkać w czymkolwiek, na początku byliśmy załamani bo ściany i podłogi to była tragedia, ja sobie nie wyobrażam jak ktoś mógł tak mieszkać na szczęście wszystkie tapety i podłogi można było wymienić. U nas wymiana tapet - malowanie przysługuje co 15 lat i podłogi co 20.
  Profil uzytkownika: Nescca     
Ania25
Stockholm


Wpisów: 83
Od: 2008-03-11
2010-07-01 18:58
Witam.
Na początek PRZEPRASZAM Agata67, ze nie dotrzymałam słowa!!!
Co do mieszkania i spółdzielni: od 3 tygodni mam mieszkanie ze spółdzielni Hässelby Hem, a dokładnie w części Hässelby Villastads i od razu uprzedzam, ze nie jest łatwo dogadać się z ta spółdzielnią. Jeśli chodzi o remonty to wykonują tylko minimalne poprawki i to jak najmniejszym kosztem. Większość napraw trzeba robić samemu. Do trzech dni można zgłaszać wątpliwości i usterki, które dostrzegliśmy a i tak wizyta pracownika spółdzielni nic nie zmienia, bo na wszystko maja jedno wytłumaczenie "przecież to nie jest nowe mieszkanie".
Na "dzień dobry" podnieśli nam hyre o 150 sek - bez podania jakichkolwiek powodów a nic jeszcze nie zostało przez nich zrobione.
Dla porównania podam przykład spółdzielni Botkyrka (chodzi mi tylko o kwestie remontowe).
Po otrzymaniu mieszkania, wizycie i rozmowie pracownika spółdzielni mieszkanie (bez żadnych przeszkód), które
i tak było w nie najgorszym stanie zostało wyremontowane: wszędzie wymienione tapety, malowanie sufitów itp., wycyklinowana podłoga,wymienione szafki kuchenne itp. a kwota którą doliczyli do hyry była niewielka.
Hyra w jednej i drugiej spółdzielni taka sama, ale stan mieszkania bardzo sie rozni.
Chciałam tylko unaocznić jak różnią się miedzy sobą spółdzielnie.
Ale!!! Jeśli ktoś bardziej ceni spokój niż ciągle awantury, wrzaski itp to nie badzie narzekać. Mieszkam tu krotko i mogę się mylić ale mam nadziej, ze to się nie zmieni. Minusem tez jest nie najlepsze połączenie (jeśli nie posiadamy samochodu) zwłaszcza w godzinach miedzy 24.00 a 6.00.
To tylko takie moje spostrzeżenia.
  Profil uzytkownika: Ania25     
muszelka


Wpisów: 4
Od: 2010-04-06
2010-07-02 16:42
witam, ja jestem zapisana od stycznia w hasselbyhem, miałam juz 3 visningi i nic, nie dostałam nadal żadnego mieszkania, juz nie wiem na jakiej zasadzi to funkcjonuje skoro nasi znajomi różniez dostali od razu po pierwszym visningu. nie mam wpisanych małych zarobków, wieć o co w tym chodzi???
  Profil uzytkownika: muszelka     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-07-03 20:41
Na visning zapraszaja kilka (kilkanascie) osob wiec moze zawsze bylas ktoras tam w kolejce i osoby przed toba decydowaly sie na mieszkanie.

Apropo sprawdzania obecnosci na visningach to ostatnio byla lista do podpisania. Pierwszy raz ktos sie zainteresowal czy przyjechalam ogladac mieszkanie czy nie

I jeszcze takie male pytanie do osob ktore tam juz mieskzaja. Macie dzieci w wieku przedszkoalnym lub szkolnym? Jak wyglada sytuacja w szkole / przedszkolu?
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
muszelka


Wpisów: 4
Od: 2010-04-06
2010-07-04 10:34
za każdym razem decydowałam się pozytywnie, czyli że chce mieszkanie, zadnych z trzech visingów nie było zadnych list , ani nikogo z hasselby hem tylko właściciele mieszkań, na dwóch visningach była kartka na którą trzeba było napisac swoje imię i nazwisko i numer tel a na jednym nie było nic , tylko trzeba było na stronie www. dać odp czy się chce mieszkanie.
  Profil uzytkownika: muszelka     
lysy289
Sztokholm


Wpisów: 51
Od: 2010-01-22
2010-07-04 14:20
a my mielismy vising po 3 miesiacach,i nic mieszkania niema hehe,
  Profil uzytkownika: lysy289     
muszelka


Wpisów: 4
Od: 2010-04-06
2010-07-04 16:53
ja miałam pierwszy visning po niecałych 2 miesiącach, później następne po około miesiącu po pierwszym i po drugim, teraz miałam trzeci ale nadal czekam , odpowiedź była JA, ale znając życie nic z tego bo szlag wie jakimi się kierują kryteriami skoro tyle osób co słyszę i znajomych dostaje po pierwszym visningu albo wogóle visning maja po tygodniu lub po 2 od zarejstrowania....więc albo kupić kontrakt albo nie wiem chodzić do nich i za przeproszeniem "włazić w dupe" , bo znajomości tam np ja nie mam żadnych ale też nie bede chodzić i się do nich podlizywać.
  Profil uzytkownika: muszelka     
pepasy


Wpisów: 32
Od: 2008-10-05
2010-07-10 10:20
muszelka hasselbyhem jak wiekszosc spoldzielni w tym kraju kieruje sie podstawowym kryterium jakim jest dochod na rodzine (musi byc udokumentowany, ok. 3-3.5 raza wiekszy niz roczny czynsz za dane mieszkanie) dodatkowym kryterium waznym dla nich jest rekomendacja/referencja z poprzedniej spoldzieln.

Visningi sa tylko pierwszym etapem w procesie przyznawania mieszkan (jedno jest pewne na 1000% musisz sie na takim visningu pokazac bo inaczej konczysz uczestnictwo w zabawie), kolejny etap to odchaczenie na stronie ze jestes zainteresowana mieszkaniem ktore wlasnie obejzalas, dalszy etap to kontakt spoldzielni z toba i prosba o udokumentowanie dochodu (przynajmniej tak bylo w naszym przypadku bo prowadzimy wlasna dzialanosc) a pozniej to juz tylko czekac na tel. ze wybrano wlasnie ciebie i zapraszaja na podpisane kontraktu.

Z doświadczenia wiem ze dobrze jest tez pokazac sie w siedzibie spoldzielni i zrobic dobre wrazenie, nam akurat to pomoglo bo nie mielismy referencji (bo niby jak je miec kiedy czlowiek stara sie o poierwsze mieszkanie), a kobieta przyznajaca mieszkanie pamietala nas po wizycie w biurze. Ale tu raczej bez natretstwa.

Podsumowujac hasselbyhem ma kryteria jak kazda inna spoldzielnia ale czas oczekiwania jest bardzo krotki (w naszym przypadku bylo to 6 miesiecy, ktore sa niczym w stosunku to stockholmbostad - wiekszosc sztokholmskich spoldzielni szuka najemcow tylko za ich posrednictwem i trzeba czekac srednio od 2 do 6 lat). Moim zdaniem duzy wplyw na to ma sposob rekrutacji:
1. na visningi nie zaprasza sie 100 zainteresowanych ale naprawde niewielka grope (bylismy na visningu gdzie bylo tylko 7 osob).
2. robia to sami a nie za pośrednictwem stockholmbostad wiec nie sa molochem w ktorym liczy sie tylko czas wystany w kolejce
3. pracuja tam mile panie z ktorymi mozna porozwawiac i nie maja nas w 4 literach jak w siedzibie SB.

Z tym wprowadaniem po tygodniu od visningu to jakos tak mi nie do konca chce sie wierzyc, bo proces szukania nowego lokatora rozpoczyna sie w momecie kiedy poprzedni sklada wypowiedzenie i ma 3 miesiace na wyprowadzenie sie. Spoldzielnia ma sporo czasu zeby kogos znalesc no ale w tym czasie jeszcze ktos tam mieszka (w kazdym moc razie musi placic czynsz). U nas udalo nam sie wprowadzic tydzien wczesniej tylko dlatego ze ustalilismy to z poprzednim wlascicelem, ktory oddal klucze przed czasem. Ale moze sa tacy co placa i maja w nosie dalsze mieszkanie.

To sa moje spostrzezenia odnosnie procesu przyznawania mieszkan w HH. Pisze to na podstawie wlasnej drogi (zapisanie sie oraz pierwszy visning w lutym, kolejne: w marcu i w maju tego roku) zakonczonej podpianiem kontraktu w czerwcu, czego serdecznie zycze tobie oraz innym oczekujacym.

P.S.

Kupno kotraktu zawsze bylo najpostsza droga na "wlasne" mieszkanie. Jesli nie masz innego wyjsca tak. Jak mozesz poczekac nie ma to sensu. Nawet jak "chcesz" zaplacic pytaja o dochody. Za cene kontraktu mozesz wynajac cos smialo z drugiej reki na 7-12 miesiecy (w zaleznosci od miejsca i wielkosci) i spokojnie czekac. Jak masz dochody na wystarczajacym poziomie to powinno sie udac. Ja nie zaplacilem, musialem wynajac mieszkanie na miesiac, dwa razy sie przepowadzac w ciagu miesiaca z jednego konca stockholmu do nacki i znow na kolejny koniec stockholmu ale nie zaluje, bo jest satysfakcja ze mozna normalnie no i sporo pieniedzy w kieszeni zostalo na pocieszke.
  Profil uzytkownika: pepasy     
Martin1980


Wpisów: 50
Od: 2010-06-20
2010-07-11 18:14
Witam!!!
Jestem od niedawna w szwecji, za kilka dni mam dostac personnumer, mam legalną prace. Chce sie zapisac do haselbyhem i nie wiem, czy musze przepracowac jakis dluzszy okres czasu zeby dostac mieszkanie? Czy w tej spoldzielni nie bedzie problemu, jesli bede chcial sam mieszkac? Prosze o wszelkie pomocne komentarze. Jesli ktos jest w stanie pomoc mi zalatwic mieszkanie to prosze o kontakt marcinsadlik@o2.pl
  Profil uzytkownika: Martin1980     
Forum -> Sztokholm -> hasselbyhem
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
firma sprzątającą poszukuje pracownika od zaraz (Sztokholm)
Dołącz do grona fachowców remontujących łazienki (Täby)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 36 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony