Odwiedzin 37783668
Dziś 438
Sobota 20 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - F-kassan a powrot do Polski

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorF-kassan a powrot do Polski
Obywatel_Snejk


Wpisów: 33
Od: 2006-07-09
2010-05-10 18:58
Witam,
mam pytanie; dowiadywalem sie wszystkiego czy i jak nam przysluguje (Zonie), zasilek maciezynski i wszystko ok.
Natomiast co nas zastanawia to to, ze jako ze wyjazd do Polski okreslilismy jako tymczasowy nie wiecej niz 1 rok i de facto po uplywie tego roku po prostu planujemy na stale zostac w Polszy i juz nie wracac do Szwecji, to czy (moze to glupie jest...), ale czy oni nas moga sie czepiac ze zatailismy przed nimi chec niewracania do Szwecji i np nam kazac oddac pieniadze?
Ja wiem jak to brzmi, dlatego prosze o wyrozumialosc, bo wolimy sie upewnic niz zrobic jakies wyjatkowe kuku
  Profil uzytkownika: Obywatel_Snejk     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2010-05-10 19:55
Nie pamietam dokladnie ale jest taki przepisz ze jak chcesz na dluzej wyjechac z se to musisz to w fk zlosic jak pobierasz zasilki.
  Profil uzytkownika: Misiaka     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-05-10 20:06
jezeli nadal bedziecie mieli meldunek w SE i nie bedziecie pracowac w PL, podejrzewam ,ze nie ma problemu.
  Profil uzytkownika: karolina68     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2010-05-10 22:16
karolina nie wprowadzaj w blad. Wszelkie zmiany nalezy zglaszac do FK, wyjazdy przede wszystkich. Jesli FK sie dowie ze nie mieszkaja w se, pobieraja zasilki to kaza im zwrocic pieniadze. Bylo to juz kilka razy omawiane. Np w czasie urlopu nie dostaje sie föräldrarpenning.
  Profil uzytkownika: Misiaka     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-05-10 22:21
kaza zwrocic kazda korone jak sie kapmna, a zyczliwych nie brakuje
  Profil uzytkownika: darsim     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-05-10 22:24
jeszcze moga sprawe do sadu podac dla przykladu a wtedy to bedzie kosztowalo
  Profil uzytkownika: darsim     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-05-10 22:47
Nie mam linku na potwierdzenie ale kolezanka ostatnio dowiadywala sie jak to wyglada z föräldrapenning i dluzszym wyjazdem. Ku mojemu zdziwieniu w fk powiedziano jej ze moze wyjechac na okres do roku i otrzymywac pieniadze. Oczywiscie wyjechac nie znaczy wyprowadzic sie.
Wiec jak na moj gust by bylo wszystko zgodnie z prawem mozecie wyjechac do Polski za rok przyjechac do Szwecji wymeldowac sie itd i wrocic do Polski.

Misiaka bedac na urlopie nie mozna brac föräldrapennig bo nie mozna miec rownoczesnie kaski z dwoch zrodel tzn. z pracy i z fk.
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-05-10 22:51
"Nie mam linku na potwierdzenie ale kolezanka ostatnio dowiadywala sie jak to wyglada z föräldrapenning i dluzszym wyjazdem. Ku mojemu zdziwieniu w fk powiedziano jej ze moze wyjechac na okres do roku i otrzymywac pieniadze"

najlepiej robic wszystko w porozumieniu z nimi i po zgloszeniu wtedy nie powinno byc problemu
  Profil uzytkownika: darsim     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2010-05-10 22:53
W pouczeniach na koncu ulotek zawsze pisza ze trzeba zglaszac zmiany, wiec lepiej zglosic niz pozniej kaske oddawac. Takie jest moje zdanie.
FK to bardzo dziwna instytucja, np jak chce sie pobierac kase z föräldrarpenning za dni wolne od pracy to sa jakies zawile przepisy ktorych jeszcze nie zrozumialam, wogole cale to rozpisywanie f.penning to czarna magia dla mnie jest, im wiecej czytam, tym mniej rozumiem.
Ps aniuladoniula probowalam sie z toba skontaktowac telefonicznie ale nie odpowiedzialas.
  Profil uzytkownika: Misiaka     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-05-10 23:00
nie wiem jak wam pomoc bo nie wiem o co jest zapytanie.
dwie wersje
1. jak mam zrobic w mojej sytucji zeby bylo ok wobec FK i wobec prawa
czy
2. jak mam zrobic w wała FK zeby kase wyciagnac i nie miec zwrotow
odpowiedz
1. zglosic sytuacje do FK i u zrodła sie dowiedziec
2. nie wiem - nie chce wiedziec
  Profil uzytkownika: kamień     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-05-11 10:58
Kamien mnie druga opcja tez nie obchodzi. W sumie pierwsza tez nie az tak bardzo bo nigdzie sie nie wyprowadzam

Ale jesli ktos wyjezdza to polecam zgloszenie tego do fk. Tym bardziej skoro zgadzaja sie na AZ roczny wyjazd to po co kombinowac. Lepiej wszystko im zglaszac i nie bac sie ze beda potem scigac.

Misiaka nie taki diabel straszny za pare miesiecy bedziesz ekspertem od föräldrapenning
Ostatnio ciezko mnie zlapac, ale moze jestes chetna w piatek na spotkanie?
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
karolina68
Warszawa


Wpisów: 13478
Od: 2004-03-02
2010-05-11 13:47
jezeli ktos chce sobie zrobic dlugie wakacje, w koncu jest wolna osoba i placac wczesniej podatki tutaj, powinien miec mozliwosc pomieszkania sobie gdzies indziej. Te pieniadze sa na dzieci, wiec generalnie dlaczego, nie.

Jasne, ze przypadek od rodziny do rodziny bedzie inny. Ale generalnie...

Jest jednak taki maly cymesik do rozwiazania dla nieobywateli SE, kiedys przy zgloszonym wyjedzie rocznym przepadal pobyt staly.
  Profil uzytkownika: karolina68     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-05-11 14:30
"Jest jednak taki maly cymesik do rozwiazania dla nieobywateli SE, kiedys przy zgloszonym wyjedzie rocznym przepadal pobyt staly. "

zawsze mozna wyjechac na 11msc
  Profil uzytkownika: kamień     
darsim
Stolica


Wpisów: 27205
Od: 2004-10-07
2010-05-11 17:04
im wiecej czytam, tym mniej rozumiem"

to raczej normalne
tylko tacy co niewiele wiedza mysla zewszystko wiedza
  Profil uzytkownika: darsim     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2010-05-11 18:40
aniuladoniula, chetnie, bardzo chetnie. Napisz prosze na maila o ktorej w piatek
  Profil uzytkownika: Misiaka     
Forum -> Życie w Szwecji -> F-kassan a powrot do Polski
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









MYCIE OKIEN (STOCKHOLM)
Sprzatanie minimum 50% lub 100% grafiki (Täby)
Praca (Värmdö )
Praca-sprzatanie (Täby)
Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 3 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Kolejny Polak ofiara szwedzkiego multikulti
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony