Odwiedzin 37806596
Dziś 2920
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - Działalność gospodarcza w Szwecji

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
AutorDziałalność gospodarcza w Szwecji
Sabinchen


Wpisów: 3
Od: 2010-04-30
2010-04-30 20:35
Witajcie,
mam pytanie - chcemy z mężem przeprowadzić się do Szwecji i tak prowadzić działalność, którą do tej pory prowadziliśmy w Polsce - czy lepiej jest zamknąć działalność w Polsce i założyć nową w Szwecji; czy lepiej zostawić działalność w Polsce nadal otwartą, a w Szwecji ją "rozszerzyć"? Dopiero zaczynamy się organizować ze wszystkim, więc mało wiemy, ale planujemy przeprowadzkę na stałe (chcemy wynająć mieszkanie i lokal na działalność - do tego też nie wiem jak się zabrać - czy obcokrajowiec może swobodnie wynająć mieszkanie i się zameldować?).
Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi!
Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Sabinchen     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2010-04-30 20:51
Dobre pytanie,tylko malo szczegolow.Jesli prowadzicie dzialalnosc w Polsce i taka sama chcecie uruchomic w Szwecji proponuje zapoznac sie z systemem podatkowym tutaj.Jest jeden podatek od zysku ok 50%,wiec to Ty bedziesz zmuszona podjac decyzje czy nie lepiej zostawic firme w Polsce produkujac w kraju o nizszym systemie podatkowym i sprzedajac towar do szwedzkiej firmy (ktora tutaj uruchomicie)i bedzie go uplynniala na tym rynku.Jesli jest to firma produkcyjna.
  Profil uzytkownika: JOLAND     
Sabinchen


Wpisów: 3
Od: 2010-04-30
2010-05-07 12:57
Działalność jest usługowa (gastronomia), nie produkcyjna. Rozumiem, że jeśli chodzi o przepisy to jest bez znaczenia, kwestie są tylko i wyłącznie finansowe (wysokość podatku)? A czy jest możliwość, że mąż zatrudni mnie w swojej firmie? Czy lepiej żebyśmy prowadzili firmę jako wspólnicy? I jeszcze jedno - czy państwo pomaga w jakikolwiek sposób w zatrudnianiu pracowników czy robi tak samo pod górkę jak w Polsce, gdzie o niebo prościej/taniej/bezpieczniej(!) jest zatrudniać ludzi na czarno niż legalnie?
Dziękuję z góry za odpowiedzi
  Profil uzytkownika: Sabinchen     
JOLAND


Wpisów: 10279
Od: 2009-11-24
2010-05-07 13:13
Jaka to ma byc firma HB,AB?.Jesli HB bedziesz automatycznie wspolnikiem,gdyz musza byc dwie osoby do zarejstrowania.AB to spolka akcyjna,tutaj procedury sa inne.Kazda pomoc jest rozpatrywana indywidualnie w biurze posrednictwa pracy(ilu ludzi,jaki okres?).Kwestie pomocy nikt nie bedzie potrafil Ci wytlumaczyc,gdyz oni chca biznes-plan i rozmowe indywidualna.


  Profil uzytkownika: JOLAND     
Forum -> Życie w Szwecji -> Działalność gospodarcza w Szwecji
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Praca (Södertälje)
Praca od zaraz (Uddevalla)
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 34 gości
oraz 0 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony