Odwiedzin 37779773
Dziś 96
Piątek 19 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - jak zalegatylizowac pobyt prace itp.

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorjak zalegatylizowac pobyt prace itp.
jagodaPL


Wpisów: 2
Od: 2010-04-18
2010-04-18 19:30
czesc dzisiaj znalazlam wasze forum w wyszukiwarce przez przypadek i widzialam ze udzielacie wielu rad . poprzegladalam wiele tematow ale chce zapytac bardziej konkretnie
wlasnie przyjechalam ze szwecji do polski pracowałam tam kilka miesicy ale jak dotad na czarno
chcialabym sie dowiedziec jak załatwic legalny pobyt tam sobie i chlopakowi (on tak jak i ja robi na czarno jak narazie - u polaka wiec nie da mu tamten umowy ni nic ).
czy jest jakies inne rozwiazanie jak mozemy to zalatwic zeby moc tam mieszkac i przebywac legalnie . ja sprzatam szwedom domy biura itp moze jest mozliwosc jakos poprzez zalozenie dzialalnosci na mnie dostanie tych personumeru itp no i jakby to wszystko wygladalo ??
  Profil uzytkownika: jagodaPL     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-04-18 19:33
jesli chodzi o personnummer to nie powinno byc problemu z jego nadaniem.
jesli chodzi o pobyt, bez legalnej pracy nie mamozliwosci, moze byc to tez firma z udokumentowanymi dochodami.

wszystkie watpliwosci co do poczatkow zycia, sprawy papierkowe itp. bylo wielokrotnie poruszane na forum. wiec jak cofunkcja "szukaj" i do lektury
  Profil uzytkownika: kamień     
jagodaPL


Wpisów: 2
Od: 2010-04-18
2010-04-18 20:07
a wyczytalam cos takiego ze mozna zyc i miec pobyt tam legalny tylko w migracyjnym sie trzeba zarejestrowac bo np (tak ktos napisal) chce tam mieszkac bo jest bogaty i ma taki kaprys. i wtedy no co w sumie ok fajnie stac go itp to sobie mieszka ale co musi przedstawic wtedy jakies papiery z tad czy jak by tu zrobic to ??kurcze jak mamy tam zadzialac zeby tam zamieszkac jakas moze rejestracja tam by wystarczyla juz tak myslalam w urzedzie ze szukam pracy czy bezrobotna no niewiem .... jak cos ktos wie to prosze pisac po kolei bo zieleni jestemy
  Profil uzytkownika: jagodaPL     
Forum -> Życie w Szwecji -> jak zalegatylizowac pobyt prace itp.
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Brukarstwo (Täby)
Praca dla ogólno budowlańca (Skåne)
BLACHARZ, LAKIERNIK (SKOGAS)
mechanik samochodowy (SKOGAS)
Firma sprzątająca (Helsingborg)
Firma sprzątająca (Malmö,Lund, Ystad, Sjöbo i okolice)
Brukarzy, Pracy ziemne (UPPSALA)
Firma sprzatajaca (Åkersberga)
Więcej





Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Muzeum tramwajów w Malmköping.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 9 gości
oraz 0 użytkowników.


TEMU
Zbiórka na zabawę
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony