Odwiedzin 37799328
Dziś 3105
Środa 24 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - chrzest w Polsce

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorchrzest w Polsce
hopeful
Lund


Wpisów: 10
Od: 2010-04-11
2010-04-11 21:24
Hej!
Planuję ochrzcic naszego bobaska w Polsce. Malenstwo ma urodzic sie pod koniec maja tutaj w Szwecji. Orientujecie sie moze jakie dokumenty beda mi potrzebne do chrztu? Czy musze takze wyrobic polski akt urodzenia?
  Profil uzytkownika: hopeful     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-04-11 21:30
polskiego aktu urodzenia nie wyrobisz bo dziecko tu sie urodzi, ew tlumaczenie na polski, ale nie wiem czy to potrzebne, na pewno paszport musisz miec
  Profil uzytkownika: kamień     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-04-11 21:57
a nie prosciej zadzwonic do tego kosciola w PL i zapytac tam? zaznaczajac ze mieszkacie w SWE i nie macie polskiego aktu urodzenia (bo niby i po co...)?
  Profil uzytkownika: iza     
Ania55
Goteborg


Wpisów: 51
Od: 2009-09-30
2010-04-12 18:49

Hej
Ja urodziłam dziecko w Szwecji i chrzciłam w Polsce.Potrzebny był personbevis dziecka w oryginale wzór 120, z pełnymi danymi o rodzicach,opatrzony pieczęcią urzędu i podpisem osoby wydającej dokument.Dokument ten trzeba przetłumaczyć na jezyk polski.Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Ania55     
iza
Sztokholm


Wpisów: 23425
Od: 2000-09-11
2010-04-12 18:52
jakie to chore!
jaka pieczec urzedu? przeciez to sie zamawia przez internet!!!

polska i te jej pieczecie i tlumacze... (zawsze oczywiscie przysiegli bo jakzeby inaczej...zwykly tlumacz jest be)

ja bym jednak zadzwonila i zapytala, bo moze nie kazda gmina, kosciol itp jest taka biurokratyczna...
  Profil uzytkownika: iza     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-04-13 08:59
pieczatki to w poprzednim wieku... teraz jest dokument elektroniczny...
  Profil uzytkownika: kamień     
Ania55
Goteborg


Wpisów: 51
Od: 2009-09-30
2010-04-13 11:56
Widzę że w Polsce dawno nic nie załatwialiście.Być może że zależy od danej parafi lub woli księdza ale ja musiałam mieć i jeszcze jedno koniecznie musi być podpis wydającego bo inaczej dokument nieważny.
  Profil uzytkownika: Ania55     
kamień


Wpisów: 8037
Od: 2007-10-12
2010-04-13 12:06
to trzeba ksiedzu powiedziec ze komuna juz minela...
nie słyszał nigdy o takim zdaniu
"Dokument elektroniczny nie wymaga podpisu i stempla."
  Profil uzytkownika: kamień     
Ania55
Goteborg


Wpisów: 51
Od: 2009-09-30
2010-04-13 12:06
Jeszcze jedno dokument przedłumaczony oczywiście u tłumacza przysięgłego z pieczęcią i podpisem i tak pani urzędniczce w polsce niewystarczył gdyż chciałam dziecko zarejestrowac do polskich ksiąg stanu cywilnego.Niestety nie udało się więc w najbliższą sobotę udaję się do konsula w Goteborgu co z tym dokumentem jest nie tak? Pozdrawiam
  Profil uzytkownika: Ania55     
Ronj@


Wpisów: 7627
Od: 2006-08-16
2010-04-13 12:24
Nie tylko Polska wymaga pieczatek.
Wiele panstw wymaga pieczatek na "papierkowych" dokumentach zagranicznych i dotyczacych osob fizycznych.
  Profil uzytkownika: Ronj@     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-04-13 17:10
By ochrzcic dziecko w Polsce kosciol wymaga aktu urodzenia (polskiego) tzn. wpisania do Ksiag. Mozna to zrobic osobiscie w Urzedzie Miasta lub za posrednictwem Konsulatu. W obu prypadkach wymagano ode mnie personebevis dziecka z podpisem pieczecia i dokladnym wyszczegolnieniem kto jest rodzicem i kto jest opiekunem prawnym dziecka. Jestesmy narzeczenstwem i chyba dlatego tak bardzo zwracano uwage by bylo to wyszczegolnione.

Potrzebowalismy tez moj akt urodzenia (bo nie jestesmy malzenstwem).

A co do dogadywania sie z ksiedzem to oczywiscie wsystko da sie zalatwic - my np. ochrzcilismy synka a akt urodzenia donieslismy tydzien pozniej (dlugo byl wyrabiany). Ale moim zdaniem zupelnie bez dokumentu to sie nie da.
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
aniuladoniula


Wpisów: 438
Od: 2007-03-01
2010-04-13 17:11
Przez te podpisy i pieczatki zamowienie personbevis nie jest takie latwe. Zajelo mi to 40min rozmowy przez tel bo ciagle musialaqm wybierac jakies numerki, przelaczali mnie i dlugo trwalo by polaczyc sie z odpowiednia osoba.

POWODZENIA
  Profil uzytkownika: aniuladoniula     
kiniucha23
Trelleborg


Wpisów: 249
Od: 2009-03-16
2010-04-15 08:10
hejka a jesli dziecko urodzone w szwecji mozna wyrobic w konsulacie pl akt urodzenia?? i co jest wtedy potrzebne?? i czy wtedy do polski juz starczy ten pl akt urodzenia czy jeszcze jakies zaswiadczenia ze szwecji...
  Profil uzytkownika: kiniucha23     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2010-04-15 08:18
kiniucha tutaj jest wszystko opisane na stronie konsulatu http://www.polskageneralko nsulatet.se/index.php?page=polish/informa cje/urodzenie_dziecka
  Profil uzytkownika: Misiaka     
hopeful
Lund


Wpisów: 10
Od: 2010-04-11
2010-04-18 19:44
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

Odważyłam się zadzwonić do Kościoła (odważyłam, bo nie jesteśmy małżeństwem, wiec trochę się nasłuchałam) i koniec końcem dowiedziałam się ze potrzebny jest odpis mojego aktu ur. oraz polski akt ur. Maleństwa.
Tak więc podzwoniłam w kilka miejsc (swoja drogą aż miło dzwonić do Polski, kiedy nie płaci się czekając na połączenie z kompetentną osobą) i dowiedziałam się, że potrzebny jest personbevis ze Skatteverket z pieczątką i podpisem tak jak napisała Ania55 (dok. 120 można otrzymać w j. ang., a wtedy łatwiej o tłumacza przysięgłego) i z tym papierkiem do Konsulatu-w Szwecji, a w przypadku Polski-do USC, ale tam dodatkowo z odpisem mojego aktu ur. Kiedy otrzymuję akt ur. Maleństwa, wtedy proszę o kolejny odpis mojego aktu ur. i z tymi dokumentami do Kościoła. I wtedy chrzest można zacząć! uff...
  Profil uzytkownika: hopeful     
Forum -> Życie w Szwecji -> chrzest w Polsce
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy









Firma sprzatajaca - Cleanflat (STOCKHOLM)
Praca - sprzątanie (Spånga)
Spawacz 136/138 Sztokholm (Sztokholm)
Potrzebna pomoc na dzis (ok 4 godz.) (Södertälje)
sprzatanie Bålsta (Bålsta )
Sprzątanie/Grafik/Sztokholm (Sztokholm )
Praca od zaraz! (Malmo)
Sprzatanie Sztokholm (Älvsjö)
Więcej





Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Kristineberg slott – piękny pałacyk z Kungsholmen.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 36 gości
oraz 0 użytkowników.


Rozwod w Szwecji i opieka nad dzieckiem
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony