Odwiedzin 37806770
Dziś 3094
Piątek 26 kwietnia 2024

 
 

Forum: Życie w Szwecji - problem POMOCY!!!!!!!

 
 

Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy
Autorproblem POMOCY!!!!!!!
patrycja85


Wpisów: 19
Od: 2010-03-25
2010-03-25 15:14
witam , mam problem jestem w ziązku sampo, mamy dziecko problem polega w tym ze ojciec dziecka nie opiekuje sie dzieckiem ani sie nie interesuje a pobiera papaleding, pracuje na czarno a po pracy idzie pić do baru. pieniądze zarobione przepija. na pocztku ja pobierałam mamaleding a teraz on sobie sam wszystko zmienił.ja zadnych papierów nie podpisywałam abym miała sie zrzeknąc mamaleding,czy to znaczy ze on zfauszowal moj podpis?? czy nie trzeba podpisywac oświadczenia o zrzeknieciu sie mamaleding aby ojciec mogl pobierac, co moge z tym zrobic pomocy. chce nadal pobierac mama leding bo to ja jestem z dzieckiem w domu a nie on, on nawet dziecka nie wezmie na reke. a pieniędzy nie daje mi na zycie ani na moje potrzby, tzn.np karta do telefonu itp.pomocy!!!!
  Profil uzytkownika: patrycja85     
patrycja85


Wpisów: 19
Od: 2010-03-25
2010-03-25 15:19
PS.a języka szwedzkiego ani angielskiego nie znam abym mogła zadzwonic do FK i sie dowiedziec, może ma ktoś nr tel do osoby która pracuje w FK i mowi po polsku abym mogła sie dowiedzieć bezpośredni co w takiej sytuacji zrobić, jestem z tym sama i potrzebuje pomocy.
  Profil uzytkownika: patrycja85     
patiszonek1


Wpisów: 168
Od: 2009-10-15
2010-03-25 15:34
z FK, dostajesz mamier,ze sie rzekasz dni na dziecko,widocznie sam wypisał i wysłał!polke mozesz teraz znales na centralnym,tylko musisz szybko działac,bo one sa przenoszone co jakis czas,pozdrawiam!!!
  Profil uzytkownika: patiszonek1     
kofi


Wpisów: 89
Od: 2010-03-12
2010-03-25 16:10
a gdzie na centralnym jest oddzial....
  Profil uzytkownika: kofi     
patrycja85


Wpisów: 19
Od: 2010-03-25
2010-03-25 16:11
gdzie to jest na centralnym??
  Profil uzytkownika: patrycja85     
gusia2425


Wpisów: 276
Od: 2009-01-12
2010-03-25 16:39
skoro z niego taki dran i itak na zycie ci nie daje dzieckiem sie nie zajmuje to idz na policjie lub do opieki zglos jako samotnej mace to by ci pomoglo panstwo jak na moje poco mesz ty i dziecko sie meczyc:
  Profil uzytkownika: gusia2425     
patrycja85


Wpisów: 19
Od: 2010-03-25
2010-03-25 16:58
nie chcę nic załatwiać w takim znaczeniu aby go zamknąć , poprostu walcze o swoje che miec nadal te mamaleding abym miała na swoje potrzeby jest to tylko 180kor na dzien minus mons =140kr dziennie lepsze to niż nic.
  Profil uzytkownika: patrycja85     
gusia2425


Wpisów: 276
Od: 2009-01-12
2010-03-25 17:03
no to zrub tak ze poprostu sie roztan z nim to tez panstwo powino ci pomuc wcale nie musza go zamykac
  Profil uzytkownika: gusia2425     
patrycja85


Wpisów: 19
Od: 2010-03-25
2010-03-25 17:14
ale czy ja sobie dam rade ??nie znam ani angielskiego ani jezyka szwedzkiego.......
  Profil uzytkownika: patrycja85     
Tadeusz24


Wpisów: 9
Od: 2009-10-23
2010-03-25 17:59
Co wy chcecie od tych facetów jak lubi to niech sobi pije. Porozmawiaj z nim moze pojdziecie na kompromis a nie jak gosia mowi odrazu do wiezienia by chciala bo mysli ze jest w Szwecji to jej wszystko wolno. Goosia moze zglosic na polcje ze pracujesz na czarno moze by cie zamkneli? fajnie by było....
  Profil uzytkownika: Tadeusz24     
patrycja85


Wpisów: 19
Od: 2010-03-25
2010-03-25 18:21
ten człowiek ma muzg przepity i nie potrafi rozmawiac , tylko agresja nim przemawia
  Profil uzytkownika: patrycja85     
Tadeusz24


Wpisów: 9
Od: 2009-10-23
2010-03-25 18:29
TO odejdz od niego i zapomnij o nim. I nierób nikomu tego złego co tobie nie miłe.
  Profil uzytkownika: Tadeusz24     
patrycja85


Wpisów: 19
Od: 2010-03-25
2010-03-25 18:49
a czy ja mu chce zrobic coś nie miłego?? wyraznie napisałam ze NIE , walcze tylko o swoje.czy wie ktos gdzie sie znajduje druk z FK Begäran Föräldrapenning????? Mam ten druk tylko nie wiem jak go wypełnic , a w komputerze mam tłumacza googl to bym przetłumaczyła sama. prosze o link z formularzem Begäran Föräldrapenning .
  Profil uzytkownika: patrycja85     
Zygmunt Freud
Psykiater


Wpisów: 162
Od: 2007-06-08
2010-03-25 20:34
Jak sie bedziecie obrzucac blotem,to tylko socjal wpadnie i odbierze Wam dziecko.Ojciec alkoholik,matka po szwedzku i angielsku ani Me,ani Be.

jestes w trudnej sytuacji i musisz uwazac na to,zeby sobie nie zaszkodzic.

Mammaledig Ci sie nalezy pod warunkiem,ze wczesniej pracowalas.Ojcu naleza sie 60 dni opieki.

Zastanawiam sie jak mozecie byc razem skoro Wam w zwiazku nie wychodzi.

I nie powiadamiaj zadnej policji,czy socjalu,bomozesz sobie tylko tym zaszkodzic.
jednak wierze,ze wszystko sie jakos pozytywnie ulozy na swieta.
Trzymam kciuki.
  Profil uzytkownika: Zygmunt Freud     
monikbel


Wpisów: 1
Od: 2010-03-25
2010-03-25 20:57
[Wpis wykasowany przez Moderatora. Atak personalny]
  Profil uzytkownika: monikbel     
nel28


Wpisów: 35
Od: 2009-05-12
2010-03-25 22:52
Ja się osobiście cieszę, że nie ten poziom...
Patrycjo, nie będę Ci dawać rad, ale napiszę co ja bym zrobiła.Starałabym się za wszelką cenę uniezależnić finansowo. Wiem, że to bardzo trudne jeśli się jest samej. Ale krok po kroku. Ja zaczęłabym od nauki szwedzkiego SFI jest za darmo,próbowałabym zostawić dziecko na ten czas komuś zaufanemu (nie wiem czy masz tutaj jakąś rodzinę, znajomych),albo próbowała załatwić przedszkole, przynajmniej stanęłabym w kolejce. Ale nie zostawiłabym dziecka samego z ojcem, jeśli jest nieodpowiedzialny. A człowiek nadużywający alkoholu jest zawsze nieodpowiedzialny i nieprzewidywalny w zachowaniu.
To tak, co ja bym zrobiła na początek. Życzę Ci wszystkiego dobrego.
  Profil uzytkownika: nel28     
Misiaka


Wpisów: 1560
Od: 2007-05-17
2010-03-25 22:59
monikbel i vice versa. Popracuj troche nad soba, spojrzysz szerzej na swiat i ludzi, moze cos zrozumiesz. Dziewczyna wybrala sobie taka droge, niesety jest teraz w tarapatach ,a lezacego sie nie kopie!
patrycja, gdzie mieszkasz? Jakbys nie miala z kim pojechac do fk, to moze ci pomoc w rozmowie z pracownikiem fk. Siedze w domu na zwolnieniu, e-mail w profilu.
  Profil uzytkownika: Misiaka     
AnnaN


Wpisów: 2539
Od: 2002-02-06
2010-03-25 23:28
Patrycja85, zycze Ci powodzenia i sily aby wyjsc z tej ciezkiej sytuacji.
Zwrót sie do socjalu aby Ci pomogli zycie ulozyc, sama z dzieckiem nie mozesz zostac z Tym alkoholikiem. Ja i inni placimy podatki na socjal aby wlasnie pomogli w takiej sytuacji jak Ty sie znajdujesz.
Co do mammaledig pieniedzy To Ci sie naprawde naleza bo jest to jedynie zwrot z podatku. Jezeli podatku jeszcze nie placilas nie ma to znaczenia bo w przyszlosci bedziesz pracowac i podatki placic.

Przykro mi sie robi gdy czytam wpisy Monikbel. Wedlug mnie nie kopie sie lezacego.

Jezeli uwazasz Monikbel ze placisz za duzo podatku to nie jestem pewna ze wybralas wlasciwy kraj wyjezdzajac do Szwecji z najwiekszymi podatkami na swiecie
  Profil uzytkownika: AnnaN     
Uma
Göteborg


Wpisów: 184
Od: 2004-11-09
2010-03-26 21:13
Patrycja, jezeli jestes w zwiazku sambo (mieszkacie razem) i poswiadczyliscie ojcostwo twojego partnera w Skatteverket, znaczy to, ze sprawujecie wspolnie opieke nad dzieckiem. Wtedy obojgu rodzicom, tak matce jak i ojcu przysluguje po 240 dni föräldrarpenning/rodzicielskiego. Wedlug prawa ojcu dziecka przysluguje tyle samo dni co matce. Te dni mozna na siebie nawzajem "przepisywac" wedlug wlasnego uznania, oprocz 60dni/osobe ktore sa zarezerwowane na kazdego rodzica.

W takiej sytuacji ojciec dziecka ma takie samo prawo jak ty przebywac w domu i pobierac föräldrarpenning. Nie mozecie tego jednak robic jednoczesnie. Jezeli twoje dni sie wyczerpaly, ojciec moze ale nie musi przepisac swoje dni na ciebie.

Link do Försäkringskassan po polsku: http://www.forsakringskass an.se/sprak/pol
  Profil uzytkownika: Uma     
patrycja85


Wpisów: 19
Od: 2010-03-25
2010-03-26 22:26
napisałam wyraznie ojciec dziecka nie interesuje sie dzieckiem , przychodzi po 22giej pijany i idzie spac i tak codziennie rano o 7mej wychodzi z domu a wraca wieczeorem , a papa leding pobiera.
  Profil uzytkownika: patrycja85     
Uma
Göteborg


Wpisów: 184
Od: 2004-11-09
2010-03-26 22:43
Tego o ktorej wraca, czy ze pije Försäkringskassa nie wie. Wedlug szwedzkiego prawa nalezy mu sie zasilek jako ojcu tak samo jak tobie matce.
Jezeli nie chce z wlasnej woli przekazac ci swoich dni i chcesz zeby odebrali mu prawo rodzicielskie bo uwazasz ze nie jest odpowiedni jako ojciec musisz zglosic to do socjalu
  Profil uzytkownika: Uma     
patrycja85


Wpisów: 19
Od: 2010-03-25
2010-03-26 22:47
z tego co wiem jezeli ojciec pobiera papaleding to musi przebywac z dzieckiem w domu a nie w barze ani nie w pracy.
  Profil uzytkownika: patrycja85     
Uma
Göteborg


Wpisów: 184
Od: 2004-11-09
2010-03-26 22:52
"Rodzice sprawujący wspólną władzę rodzicielską upoważnieni są do pobierania zasiłku przez 240 dni każdy. Spośród tej kwoty 60 dni zarezerwowanych jest do osobistego wykorzystania przez każdego z rodziców. Pozostałe dni każdy z rodziców może odstąpić na korzyść drugiego rodzica. Ten, kto zdecydował się odstąpić przypadające mu dni objęte zasiłkiem rodzicielskim, może cofnąć decyzję i otrzymać je z powrotem, o ile zasiłek za nie jeszcze nie został wypłacony. Osobom sprawującym wyłączną władzę rodzicielską przysługuje prawo do wykorzystania wszystkich 480 dni samemu."
(Fragmet z podanego wyzej linku do Försäkringskassan)

Czyli, musisz go pozbawic praw rodzicielskich.
  Profil uzytkownika: Uma     
Uma
Göteborg


Wpisów: 184
Od: 2004-11-09
2010-03-26 22:55
Patrycja, ale musisz to zglosic, ze on nie przebywa z dzieckiem,
tylko poza domem calymi dniami( i jeszcze w dodatku pracuje na czarno).Bo tego w Försäkringskassan nie wiedza.
  Profil uzytkownika: Uma     
patrycja85


Wpisów: 19
Od: 2010-03-25
2010-03-26 23:33
zobacze jak bedzie, dzis kolezanka tłumaczac mi przez tel pomogła mi wypełnic dokument Begäran Föräldrapenning i rozpisałam dni maciezynskiego i odrazu to wysłałam , jezeli oni tego nie zakceptuja to zgłosze to bo innego wyjscia nie bedzie, ja tez mam swoje potrzeby tak jak kazdy bo jestem pozbawiona jakiego kolwiek srodka na zycie. 1050 sek dostaje na dziecko ale to sa pieniadze na dziecko tzn.pieluchy, mleko,kosmetyki i odziac dziecko tez trzeba.wszystko kosztuje nigdzie nie dawaja nic za darmo.... a on te pieniadze pobiera i przepija- nie mam nerwów juz na tego człowieka.
  Profil uzytkownika: patrycja85     
Forum -> Życie w Szwecji -> problem POMOCY!!!!!!!
Ten wątek jest stary. Komentowanie wyłączone.
Pokaż wpisy






PRACA. (Stokholm)
Dam prace sprzątanie (Stockholm)
Dam prace firmie sprzątającej (Stockholm)
Tłumaczenie (Sztokholm)
Praca dla doświadczonego stolarza (Sztokholm)
Firma Sprzątające (Helsingborg)
FIRMA SPRZATAJACA (VÄNDELSÖ)
Dam Pracę (Värmdö )
Więcej





Wielkanocna wyprawa do wschodniej Albanii.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Ugglegränd o jednej z najkrótszych uliczek w Sztokholmie.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Szwecja o smaku lukrecji czyli spotkanie w bibliotece Morenowej.
Agnes na szwedzkiej ziemi
Firma Sprzątająca
Polka w Szwecji
Moja historia cz.5
Polka w Szwecji
Przygoda z malowaniem
Polka w Szwecji
Nowe szwedzkie słowa 2023 - nyord
Szwecjoblog - blog o Szwecji


Odwiedza nas 26 gości
oraz 1 użytkowników.


nie uczciwi pracodawcy
Dzis palạ koran w Skärholmen
Szwedzki „wstyd przed lataniem” napędza renesans podróży koleją
Katarzyna Tubylewicz: W Sztokholmie to, gdzie mieszkasz, zaskakująco dużo mówi o tym, kim jesteś
Migracja przemebluje Szwecję. Rosną notowania skrajnej prawicy
Szwedka, która wybrała Szczecin - Zaczęłam odczuwać, że to już nie jest mój kraj
Emigracja dała mi siłę i niezależność myślenia










© Copyright 2000-2024 PoloniaInfoNa górę strony